[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

BlackRazor97

Νεοφερμένος

Ο BlackRazor97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Γεια σε όλους σας παιδιά. Λοιπόν ρίχνοντας μια ματιά στις βάσεις 2014 αλλά και στις βάσεις του 2013 παρατηρώ μεγάλες διακυμάνσεις των βαθμολογιών αλλά και πολλές ενστάσεις. Ας πούμε για την σχολή του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών. Το 2013 με τις ειδικές κατηγορίες να υπάρχουν ασφαλώς και εισακτέους γενικής σειράς 130 είχε βάση 15916 μόρια. Το 2014 όμως με τις μεταγραφές ελεύθερες (σχεδόν για λόγους τύπου ψύλλου-πήδημα) και εισακτέους 180 και με θέματα εμφανώς πιο εύκολα έφτασε τα 17496 μόρια ! Και προφανώς πολλοί τη δήλωσαν για να πάρουν μεταγραφή για την Αθήνα και το ΕΜΠ. Φέτος όμως με τις μεταγραφές ελαχιστοποιημένες πόσο αναμένεται να πέσει ; Οι εισακτέοι γενικής σειράς για φέτος θα είναι 162. Υπάρχει περίπτωση να την δούμε σε ελεύθερη πτώση άνω των 2000 μορίων :hmm: ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Γεια σε όλους σας παιδιά. Λοιπόν ρίχνοντας μια ματιά στις βάσεις 2014 αλλά και στις βάσεις του 2013 παρατηρώ μεγάλες διακυμάνσεις των βαθμολογιών αλλά και πολλές ενστάσεις. Ας πούμε για την σχολή του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών. Το 2013 με τις ειδικές κατηγορίες να υπάρχουν ασφαλώς και εισακτέους γενικής σειράς 130 είχε βάση 15916 μόρια. Το 2014 όμως με τις μεταγραφές ελεύθερες (σχεδόν για λόγους τύπου ψύλλου-πήδημα) και εισακτέους 180 και με θέματα εμφανώς πιο εύκολα έφτασε τα 17496 μόρια ! Και προφανώς πολλοί τη δήλωσαν για να πάρουν μεταγραφή για την Αθήνα και το ΕΜΠ. Φέτος όμως με τις μεταγραφές ελαχιστοποιημένες πόσο αναμένεται να πέσει ; Οι εισακτέοι γενικής σειράς για φέτος θα είναι 162. Υπάρχει περίπτωση να την δούμε σε ελεύθερη πτώση άνω των 2000 μορίων :hmm: ;

Κοιτα λίγο αυτό https://www.ilialive.gr/κοινωνία/ite...οι-προβλέψεις-ανά-σχολή-σφαγή-στα-ρετιρέ.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανάσης97άρης

Νεοφερμένος

Ο Θανάσης97άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά.Δυστυχώς από χθες όλα μου πάνε στραβά μετά από το άκουσμα των αποτελεσμάτων μου.Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω και ιδιαίτερα τους πιο έμπειρους,αν υπάρχει περίπτωση να πιάσω κάποια καλή σχολή με 11.509 μόρια.Είμαι τεχνολογική και θα δηλώσω το 2ο και 4ο πεδίο.Ευχαριστώ πολύ.
Υ.Γ. Όταν λέω καλή σχολή εννοώ για παράδειγμα Μηχανικών Η/Υ & Πληροφορικής Πάτρας και το Φυσικό Πάτρας αλλά και άλλες σχολές βέβαια που μπορείτε να μου παραθέσετε εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
γεωλογικό Πάτρας έχω ακούσει ότι είναι καλή σχολή και την πιάνεις. Από επαγγελματική αποκατάσταση δεν ξέρω τι παίζει, ακούω όμως ότι με μεταπτυχιακό ανοίγει κάποιες διεξόδους. Απ'ότι κατάλαβα ενδιαφέρεσαι για Πάτρα κυρίως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efi1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Efi1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Καλησπέρα σας. Έχω βγάλει 16,100. Λέτε να πιάσω το ιστορικό-αρχαιολογικό της Αθήνας ή με τη καμία?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pinkman

Νεοφερμένος

Ο Pinkman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Καλησπέρα σας. Έχω βγάλει 16,100. Λέτε να πιάσω το ιστορικό-αρχαιολογικό της Αθήνας ή με τη καμία?:worry:
πιστευω εισαι οριακα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efi1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Efi1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
πιστευω εισαι οριακα

λες να πέσει τόσο πολύ. Πέρσι είχε 17+ αν δε κάνω λάθος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανάσης97άρης

Νεοφερμένος

Ο Θανάσης97άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
γεωλογικό Πάτρας έχω ακούσει ότι είναι καλή σχολή και την πιάνεις. Από επαγγελματική αποκατάσταση δεν ξέρω τι παίζει, ακούω όμως ότι με μεταπτυχιακό ανοίγει κάποιες διεξόδους. Απ'ότι κατάλαβα ενδιαφέρεσαι για Πάτρα κυρίως?

Ναι κυρίως για Πάτρα επειδή σπουδάζει ο αδερφός μου εκεί και ένα πολύ σημαντικό θέμα είναι το οικονομικό.Από άλλες πόλεις τι θα μου πρότεινες.?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnman97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johnman97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Παιδια, εκτιμησεις για χημικων μηχανικων ΕΜΠ Αθηνα????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Navarro1996

Νεοφερμένος

Ο Navarro1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά.Δυστυχώς από χθες όλα μου πάνε στραβά μετά από το άκουσμα των αποτελεσμάτων μου.Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω και ιδιαίτερα τους πιο έμπειρους,αν υπάρχει περίπτωση να πιάσω κάποια καλή σχολή με 11.509 μόρια.Είμαι τεχνολογική και θα δηλώσω το 2ο και 4ο πεδίο.Ευχαριστώ πολύ.
Υ.Γ. Όταν λέω καλή σχολή εννοώ για παράδειγμα Μηχανικών Η/Υ & Πληροφορικής Πάτρας και το Φυσικό Πάτρας αλλά και άλλες σχολές βέβαια που μπορείτε να μου παραθέσετε εδώ.

Αδερφε τα μορια που εβγαλες για την κατευθυνση σου , με βαση τα φετινα θεματα δεν κρινονται απογοητευτηκα! Απο σχολες υπολογιστων, μπορεις να δηλωσεις την σχολη Επιστημης Υπολογιστων Ηρακλειου, η οποια θεωρειται απο τις καλυτερες σχολες υπολογιστων, με τρομερες εγκαστασεις! Το 2013 ειχε 12.200, (μαζι με κοινωνικα κριτηρια τα οποια την ανεβαζαν) οποτε σιγουρα θα πεσει πιο κατω! Αν θες πολυτεχνειο, περνας σιγουρα σε ορισμενες σχολες αλλα δεν ξερω αν ειναι καλες επιλογες! Για παραδειγμα σιγουρα πιανεις χωροταξια στον Βολο ή μηχανικός περιβάλλοντος στην Ξάνθη, αλλα δεν ξέρω αν αξίζει! Όπως βλέπεις επιλογές υπάρχουν ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Καλά αποτελέσματα σε όλους! Βρε παιδιά, έχετε κάποια εκτίμηση για ΗΜΜΥ ΕΜΠ;

Δες και παραπανω, 18550
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki.........

Νεοφερμένος

Η maraki......... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Λαγκαδά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
εχω γραψει 16.663 ..;((((((((((((( .... λετε να πιασω βιολογια κρητης? ;.../////// ουτε με σφαιρες ετσι ?

ΈΧΕΙΣ ΠΟΛΛΈΣ ελπιδεες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Παιδιά μια πρόβλεψη για ΣΤΥΑ υπάρχει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Επίσης υπάρχει η σχολή μηχανικών υπολογιστών στα Ιωάννινα, έχουν καταργηθεί και οι μεταγραφές και λογικά θα πέσει πολύ. Υπάρχουν και κάποια τμήματα γεωπονικά στο Βόλο που τα πιάνεις σίγουρα, αλλά δεν ξέρω τι επαγγελματικά δικαιώματα σου δίνουν, αν δηλαδή είσαι γεωπόνος ή κάτι άλλο. Τέλος, υπάρχουν κάποια τμήματα πληροφορικής σε άλλες πόλεις (πχ Κέρκυρα) και η επιστήμη των υλικών η οποία είναι πολύ καλή σχολή με λίγα όμως επαγγελματικά δικαιώματα. Άσε που νομίζω ότι επηρεάζεται από την κρίση στις οικοδομές. Τέλος υπάρχουν και αρκετά ΤΕΙ πολύ αξιόλογα που μπορείς να κοιτάξεις, αν και δεν ξέρω κάποια συγκεκριμένα. Πολύ καλή περίπτωση είναι το ΤΕΙ φυσιοθεραπείας αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα πέσει και είναι και 3ο πεδίο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnman97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johnman97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Παιδια, εκτιμησεις για χημικων μηχανικων ΕΜΠ Αθηνα???????? ΚΑΝΕΙΣ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kalkou

Νεοφερμένος

Η Kalkou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Οι βάσεις για πληροφορική ΑΤΕΙΘ θα πέσουν καθόλου; ο αριθμός εισακτέων είναι ίδιος και έχω γράψει 11262 ενώ το 13 είχε 11535, υπάρχουν ελπίδες;
Επίσης για Μηχανικών Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών Κοζάνης τι προβλέπετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Οποιαδηποτε προβλεψη εχετε για οικονομικο πειραια (η εστω που πιστευεται εσεις που θα κινηθει ) θελω να μου πειτε ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathisso

Νεοφερμένος

Ο stathisso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Εβγαλα 14.900 στο 5ο.
Κάποια πρόβλεψη για ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ (Απθ,ΠαΜακ);
Ποια η γνωμη σας για πoιο να δηλωσω 1η επιλογη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Quintus Mucius

Νεοφερμένος

Η Quintus Mucius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Η Κοινωνιολογία Παντείου πόσο λέτε να πάει;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Εβγαλα 14.900 στο 5ο.
Κάποια πρόβλεψη για ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ (Απθ,ΠαΜακ);
Ποια η γνωμη σας για πoιο να δηλωσω 1η επιλογη;
Τα πιάνεις και τα 2 από αυτα 2 προτιμώ αριστοτέλειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top