[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

kpap12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kpap12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Τα θέματα της θετικής δεν συγκρίνονται σε βαθμό δυσκολίας με τις θεωρητικής..τελευταία ιατρική βλέπω 18000..τελευταία νομική 18100

Πιστεύω ιατρικές 18.000-18.700..φαρμακευτική 17.600-18200..βιολογικό 16.500-17400..χημικό Αθήνα 16100 χημικοί μηχ εμπ 17.200, πατρας 16000
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dimi97

Νεοφερμένος

Ο Dimi97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Μια ακόμα εκτίμηση που βρήκα σε μια εφημερίδα.Με νούμερα αυτή τη φορά...δε ξέρω κατά πόσο αξίζει αλλά είπα να την ποστάρω...



* κατεβάστε το στον υπολογιστή για zoom αλλιώς δε φαίνεται τίποτα xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • ektimhseis basewn.JPG
    ektimhseis basewn.JPG
    307.3 KB · Εμφανίσεις: 604
Τελευταία επεξεργασία:

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
μην τρελαθουμε κιολας με ιατρικη κατω απο 18 κ!
παιδια ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ υπαρχουν αυτοι που γραφουν με καθε ειδους θεματα καλα.
Ναι θα πεσουν.Ναι σε καποιες σχολες αρκετα.Αλλα οχι και ετσι.
Εγω για νομικη κομμοτηνης υπολογιζω γυρω στο 17.850-900 και πανω.
ιατρικη αλεξανδρουπολης γυρω 18.300
αυτα..

ΑΣΕ ΜΑΣ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!! που θα μας κάνεις προβλέψεις για την ιατρική Αλεξανδρούπολης... 18300 να'ναι οι ώρες σου ρεεε :P , μου πέρασες φιλολογικό με τα γελοία θέματα που σας έβαλαν στην θεωρητική που είναι απλά παπαγαλία και ήρθες να μιλήσεις και για τις βάσεις της θετικής παίζοντας με τον πόνο μας. Το 2013 η τελευταία ιατρική ήταν 18090 για λίγο δεν έπεσε στα 17 και τότε μόνο τα μαθηματικά ήταν δύσκολα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιάννης123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Απο την περσυνη μου εμπειρια, δεν εχει νοημα να καθεστε να ψαχνετε εκτιμησεις βασεων. Περσυ εγω ειχα βρει συνολικα καμια 15αρια σε εφημεριδες και ιντερνετ και τελικα μονο 1 ειχε πεσει σχετικα μεσα και μαλιστα ειχε δημοσιευθει πολυ καιρο μετα την ανακοινωση των βαθμολογιων, οποτε μη καθεστε και ασχολειστε απο τωρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
ΑΣΕ ΜΑΣ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!! που θα μας κάνεις προβλέψεις για την ιατρική Αλεξανδρούπολης... 18300 να'ναι οι ώρες σου ρεεε :P , μου πέρασες φιλολογικό με τα γελοία θέματα που σας έβαλαν στην θεωρητική που είναι απλά παπαγαλία και ήρθες να μιλήσεις και για τις βάσεις της θετικής παίζοντας με τον πόνο μας. Το 2013 η τελευταία ιατρική ήταν 18090 για λίγο δεν έπεσε στα 17 και τότε μόνο τα μαθηματικά ήταν δύσκολα...

Γελοία θέματα ; :confused: Έτσι να νομίζεις. Και Δεν έχουν μόνο αποστήθιση αν θες να ξέρεις. Το μάθατε όλοι τώρα, αν είναι τόσο εύκολα ας πήγαινες από θεωρητική και εσύ.
Και η φιλολογία στο απθ έχει γύρω στα 17.800 μόρια .. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KotCoC100

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KotCoC100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Νομίζω πρέπει να σταματήσουμε να κρίνουμε πάντα τα μαθήματα των άλλων κατευθύνσεων. Θετική ήμουν, έδωσα Πανελλήνιες και ναι τα θέματα ήταν δύσκολα. Από εκεί και πέρα δεν μπορώ να κάθομαι να λέω ότι στη θεωρητική είναι εύκολα και να τα συγκρίνω με τα μαθήματα της θετικής για τον απλό λόγο ότι δεν μπορεί να γίνει σύγκριση αφού είναι διαφορετικά μαθήματα. Όπως φαίνονται στους περισσότερους από εμάς τα μαθηματικά και η φυσική "παλούκια" έτσι ενδεχομένως θα φαίνονται τα αρχαία και η ιστορία στα παιδιά της θεωρητικής.
Όπως και να έχει, για να μην είμαι off topic, οι βάσεις σίγουρα θα πέσουν. Το πόσο, θα φανεί...
Καλά αποτελέσματα σε όλους! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aurora_b

Νεοφερμένος

Η aurora_b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
μην τρελαθουμε κιολας με ιατρικη κατω απο 18 κ!
Πού το στηρίζεις αυτό;
Τα θέματα ήταν δυσκολότερα από το 2013 που η ιατρική Αλεξανδρούπολης έπεσε στα 18090.
Όλα είναι θέμα προσφοράς και ζήτησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Pinkman

Νεοφερμένος

Ο Pinkman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Πού το στηρίζεις αυτό;
Τα θέματα ήταν δυσκολότερα από το 2013 που η ιατρική Αλεξανδρούπολης έπεσε στα 18090.
Όλα είναι θέμα προσφοράς και ζήτησης.
η χημεια ηταν γελοια ,η βιολογια μετρια δεν νομιζω οτι θα εχουμε τοσο μεγαλη πτωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

aurora_b

Νεοφερμένος

Η aurora_b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
η χημεια ηταν γελοια ,η βιολογια μετρια δεν νομιζω οτι θα εχουμε τοσο μεγαλη πτωση

Το μετρια ειναι σχετικο. Μπροστα της , τα θεματα του 2013 ηταν γελοια. Η χημεια του 2013 δε θυμαμαι αν ειχε καποια ιδιαιτερη δυσκολια. Ετσι κι αλλιως η βιολογια εχει μεγαλυτερο συντελεστη.
Ιδωμεν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Pinkman

Νεοφερμένος

Ο Pinkman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Το μετρια ειναι σχετικο. Μπροστα της , τα θεματα του 2013 ηταν γελοια. Η χημεια του 2013 δε θυμαμαι αν ειχε καποια ιδιαιτερη δυσκολια. Ετσι κι αλλιως η βιολογια εχει μεγαλυτερο συντελεστη.
Ιδωμεν...

ειναι φυσιολογικο ολοι να βλεπουν τις δικες τους πανελληνειες ως τις δυσκολοτερες θα δουμε τα στατιστικα .......Προσωπικα θεωρω τα θεματα της χημειας τα φετινα της πλακας ,την βιολογια ελαχιστα πιο δυσκολη απο τα 13 την φυσικη στα ιδια επιπεδα (δεν περιειχαν αιφνιδιασμους τα φετινα απλα ηταν παρα πολλα ),Οσο αναφορα τα μαθηματικα το πιο δυσκολο ερωτημα ηταν το Β3 που ομως ηταν στο θεμα Β τα φετινα θεματα ειχαν κλιμακωση θεωρω 6 τοις εκατο αριστουχους (18-20) φυσικη 10 τοις εκατο πτωση των βασεων 500 μοναδες οχι στο πεδιο των ιατρικων ομως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

aurora_b

Νεοφερμένος

Η aurora_b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Συγκρινεις τα φετινα θεματα ως προς τη δυσκολια τους με αυτα του 2013 και αναφερεσαι σε πτωση της ταξης των 500 μοριων σε σχεση με το 2014; Αν ναι , τοτε ο συλλογισμος σου δεν ειναι ορθος, γιατι αναφερεσαι ταυτοχρονα σε δυο διαφορετικες χρονιες. Μπορει τελικα να αποδειχθεις σωστος αλλα δε συμφωνω με τον τροπο που τεκμηριωνεις την αποψη σου. Τελος παντων. Ο,τι και να λεμε τωρα δεν εχει σημασια. Οταν βγουν τα στατιστικα θα εχουμε καλυτερη εικονα. Αυτα απο εμενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Quintus Mucius

Νεοφερμένος

Η Quintus Mucius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
ΑΣΕ ΜΑΣ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!! που θα μας κάνεις προβλέψεις για την ιατρική Αλεξανδρούπολης... 18300 να'ναι οι ώρες σου ρεεε :P , μου πέρασες φιλολογικό με τα γελοία θέματα που σας έβαλαν στην θεωρητική που είναι απλά παπαγαλία και ήρθες να μιλήσεις και για τις βάσεις της θετικής παίζοντας με τον πόνο μας. Το 2013 η τελευταία ιατρική ήταν 18090 για λίγο δεν έπεσε στα 17 και τότε μόνο τα μαθηματικά ήταν δύσκολα...

Συγγνώμη,αλλά ποιος σου είπε ότι τα θέματα της θεωρητικής είναι γελοία; Ακούς ιστορία και αρχαία και νομίζεις ότι είναι απλή παπαγαλία,αλλά δεν είναι έτσι! Η κάθε κατεύθυνση έχει τη δυσκολία της και όπως για εσάς τα μαθηματικά και η φυσική είναι παλούκια,αντίστοιχα και τα δικά μας μαθήματα μάς φαίνονται δύσκολα.Αν δεν έχεις ασχοληθεί με τα συγκεκριμένα μαθήματα καλύτερα να μην κρίνεις :) Αν εμείς δε μπορούμε να λύσουμε ένα ολοκλήρωμα,έτσι κι εσείς δε μπορείτε να λύσετε ένα άγνωστο κείμενο,πράγμα εξαιρετικά δύσκολο και δεν απαιτεί παπαγαλία.Δε μπορείς να ακυρώνεις τους κόπους μια ολόκληρης κατεύθυνσης επειδή απλά δε σου αρέσει.Ασχολήσου με τα δικά σου κι άσε εμάς τους ίδιους να κρίνουμε τα μαθήματά μας.

Φιλικά πάντα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pinkman

Νεοφερμένος

Ο Pinkman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Συγγνώμη,αλλά ποιος σου είπε ότι τα θέματα της θεωρητικής είναι γελοία; Ακούς ιστορία και αρχαία και νομίζεις ότι είναι απλή παπαγαλία,αλλά δεν είναι έτσι! Η κάθε κατεύθυνση έχει τη δυσκολία της και όπως για εσάς τα μαθηματικά και η φυσική είναι παλούκια,αντίστοιχα και τα δικά μας μαθήματα μάς φαίνονται δύσκολα.Αν δεν έχεις ασχοληθεί με τα συγκεκριμένα μαθήματα καλύτερα να μην κρίνεις :) Αν εμείς δε μπορούμε να λύσουμε ένα ολοκλήρωμα,έτσι κι εσείς δε μπορείτε να λύσετε ένα άγνωστο κείμενο,πράγμα εξαιρετικά δύσκολο και δεν απαιτεί παπαγαλία.Δε μπορείς να ακυρώνεις τους κόπους μια ολόκληρης κατεύθυνσης επειδή απλά δε σου αρέσει.Ασχολήσου με τα δικά σου κι άσε εμάς τους ίδιους να κρίνουμε τα μαθήματά μας.

Φιλικά πάντα :)

πατωσε και βγαζει τα κομπλεξ του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Quintus Mucius

Νεοφερμένος

Η Quintus Mucius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
πατωσε και βγαζει τα κομπλεξ του

Πολύ πιθανό...Άμα ήξερε πόσο διάβασμα έχουμε ρίξει (με ή χωρίς παπαγαλία) δε θα έλεγε τέτοιες μπούρδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LoThexristos

Νεοφερμένος

Ο LoThexristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Αυτή η αλαζονεία θα σας ''φάει '' παίδες , με το να υποβιβάζεται την Θεωρητική κατεύθυνση . Είναι βέβαιο ότι η θετική κατεύθυνση είναι η δυσκολότερη και λιγότερο η Τεχνολογική ( γιατί έχει μαθήματα όπως Α.Ο.Δ.Ε. ) και χρειάζεται περισσότερη σκέψη , αλλά να λέμε και του στραβού το δίκιο η θεωρητική δεν είναι '' παίξε γέλασε '' . Δε θα παραθέσω το τι εστί(ν) αλλά πάψτε να είστε αλαζόνες και υπεροπτικοί στα του κλάδου σας ζητήματα !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Navarro1996

Νεοφερμένος

Ο Navarro1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Παιδια που μπορουμε να δουμε τον αριθμο των εισακτεων για τις σχολες του 2015?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irw gk

Νεοφερμένος

Η irw gk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 84 μηνύματα.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
ΑΣΕ ΜΑΣ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!! που θα μας κάνεις προβλέψεις για την ιατρική Αλεξανδρούπολης... 18300 να'ναι οι ώρες σου ρεεε :P , μου πέρασες φιλολογικό με τα γελοία θέματα που σας έβαλαν στην θεωρητική που είναι απλά παπαγαλία και ήρθες να μιλήσεις και για τις βάσεις της θετικής παίζοντας με τον πόνο μας. Το 2013 η τελευταία ιατρική ήταν 18090 για λίγο δεν έπεσε στα 17 και τότε μόνο τα μαθηματικά ήταν δύσκολα...

Καταλαβαίνω την σύγχυση σου .Εχεις αγωνία,διάβαζες και θες να περάσεις.
Και η αδέρφη μου το 2013 μεχρι να βγουν οι βάσεις δεν της έπερνες κουβέντα.:worry:
Αλλά δεν μιλούσε έτσι σε ξένο κόσμο (πάλι καλά)
Λοιπον το θεμα αυτο ειναι για να κανουμε εκτιμήσεις.Ολοι.Έκανες και εσύ έκανα και εγώ.Που είναι το πρόβλημα;
Τα μόρια που ειπα εγώ δεν θα σε βάλουν ούτε θα σε αποκλείσουν απο την ιατρική.Χαλάρωσε.
Αλλα το κυριοτερο...προσπαθησε σε παρακαλω να αποβαλλεις την νοοτροπια του ελληνα οτι απο θεωρητικη ολοι θελουν νομικη και απο θετικη ολοι ιατρικη.
Φιλολογικα απθ ηθελα ολη την χροννια.Ναι δεν ειχαμε δυσκολα θεματα.Παω πασω.Την θεωριτικη μονο στο αγνωστο μπορεις να την χτυπησεις εξάλλου.Αλλα εγω...αυτο ηθελα.Δεν περασα φιλολογια .Περασα στην πρωτη και μοναδικη μου επιλογη.
(ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ)
Η αλλη μου αδερφη μου το 2011 πιανοντας τα μορια για ιατρικη μπηκε 1 χημικο.Ναι στο χημιο με τα 15.000 μορια.Γιατι αυτο γουσταρε.
Στην πάρεα μου οι 5 στους 6 εχουν μορια για νομικη αλλα αυτο αγαπουσαν.
Ο πρωτος με τα 19.288 μορια ειναι φιλος μου και απο τα πιο γαματα παιδια.Αυτο ηθελε.
Εσυ μπορει να πιστευεις οτι καταδικασε τη ζωη του αλλα ηδη τον ζητησαν στην γερμανια με υποτροφια..Γιατι μονο αυτος που κανει αυτο που αγαπα προχωραει.Χωνεψτε το.
Δεν λεω οτι δεν θες ιατρικη.Απλα μην εχεις την αντιληψη οτι ολοι εμεις που δεν ειμαστε ιατρικη και νομικη προσαρμοστηκαμε εκει που θελαμε(και σου μιλαει ενα ατομο που ΠΟΤΕ δεν αρεσκεται σε κατι που δεν γουσταρει.Θα εδινε ξανα και ξανα πανελληνιες προκειμενου να κανει αυτο που αγαπα )
Μεσα απο την καρδια μου να μπεις και εσυ και ολοι στις πρωτη σας επιλογογη ,και αυτη η πρωτη επιλογη μακαρι να ειναι συνειδητη και οχι αποτοκος του κοινωνικου περιγυρου.
Καλα σας αποτελέσματα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Για το 10% μπορούμε να εκτιμήσουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top