[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

athinaios

Νεοφερμένος

Ο Aλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Το μάρκετινγκ υπάρχει καμία πιθανότητα να πέσει ? :(
Θα σου κάνω μια μικρη ανάλυση για το τι συμβαίνει και στην περιοχή μου και από άτομα σε διάφορα φορουμς και εκπαιδευτικές σελίδες.Υπάρχει έλλειψη ατόμων στην κλίμακα 15-16 χιλιάδες μόρια (για 5ο πεδίο πάντα).Αυτό σημαίνει ότι θα γίνει σφαγή για να μπει κάποιος στο οδε και το οικονομικο της ασοεε και στο χρημα του παπει.Όσοι δεν μπουν,λογικά θα κινηθούν για οδε και οικονομικο του παπει,μαρκετινγκ της ασοεε και δημοσια διοίκηση παντείου.Επειδή όμως θα περισσέψουν θέσεις,θα μπουν και άτομα με κάτω από 15 χιλιάρικα σε αυτά τα τμήματα.Άθελά μου έχω κάνει δουλειά για σένα,γιατί δήλωσα δεύτερη επιλογή μάρκετινγκ και είμαι 1400 μόρια πάνω,άρα δε χάνεται.Το ίδιο θα έχουν κάνει και αρκετές γυναίκες (δυστυχώς οι άνδρες θα προτιμήσουν οικονομική επιστημη παπει,αυτό φαίνεται και απ'την διαχρονική δομή των τμημάτων).Επίσης,διαπίστωσα ότι στο διάστημα 14,5-15 χιλιάδες μόρια υπάρχουν αρκετά άτομα,άρα όλα εξαρτώνται απ΄τις προτιμήσεις τους.Αλλά να πέσει 200 μόρια και να το πιάσεις χλωμό το κόβω,ελπίζω να σε σώσει ο γυναικείος πληθυσμός της ελλάδας που γουστάρει δημόσιες σχέσεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Θα σου κάνω μια μικρη ανάλυση για το τι συμβαίνει και στην περιοχή μου και από άτομα σε διάφορα φορουμς και εκπαιδευτικές σελίδες.Υπάρχει έλλειψη ατόμων στην κλίμακα 15-16 χιλιάδες μόρια (για 5ο πεδίο πάντα).Αυτό σημαίνει ότι θα γίνει σφαγή για να μπει κάποιος στο οδε και το οικονομικο της ασοεε και στο χρημα του παπει.Όσοι δεν μπουν,λογικά θα κινηθούν για οδε και οικονομικο του παπει,μαρκετινγκ της ασοεε και δημοσια διοίκηση παντείου.Επειδή όμως θα περισσέψουν θέσεις,θα μπουν και άτομα με κάτω από 15 χιλιάρικα σε αυτά τα τμήματα.Άθελά μου έχω κάνει δουλειά για σένα,γιατί δήλωσα δεύτερη επιλογή μάρκετινγκ και είμαι 1400 μόρια πάνω,άρα δε χάνεται.Το ίδιο θα έχουν κάνει και αρκετές γυναίκες (δυστυχώς οι άνδρες θα προτιμήσουν οικονομική επιστημη παπει,αυτό φαίνεται και απ'την διαχρονική δομή των τμημάτων).Επίσης,διαπίστωσα ότι στο διάστημα 14,5-15 χιλιάδες μόρια υπάρχουν αρκετά άτομα,άρα όλα εξαρτώνται απ΄τις προτιμήσεις τους.Αλλά να πέσει 200 μόρια και να το πιάσεις χλωμό το κόβω,ελπίζω να σε σώσει ο γυναικείος πληθυσμός της ελλάδας που γουστάρει δημόσιες σχέσεις ;)

Μακάρι να το πιάσουν οι γυναίκες το μάρκετινγκ :P Ευχαριστώ για την απάντηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Απ'ότι έμαθα, εργάζονται πυρετωδώς οι υπάλληλοι για να τα βγάλουν Τετάρτη 27 Αυγούστου, αν δεν υπάρξει κάποιο πρόβλημα.
Αλλιώς μέχρι και 28 Αυγούστου.
Υπομονή παιδάκια μου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

undead2033

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο undead2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Χρηστο αν πετυχεις την προβλεψη σου για τις σχολες μου, αμα ερθεις Κρητη κερναω ποτο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Χρηστο αν πετυχεις την προβλεψη σου για τις σχολες μου, αμα ερθεις Κρητη κερναω ποτο :P

Don't worry!
Πωωω από τα πολλά κεράσματα θα γίνω αλκοολικός χαχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

THEOATHAN

Νεοφερμένος

Ο THEOATHAN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Με 15140 την Διοικηση επιχειρησεων στο παπει την εχω.??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Χρηστο αν πετυχεις την προβλεψη σου για τις σχολες μου, αμα ερθεις Κρητη κερναω ποτο :P

Που κολλας ρε εγω κερναω 2 ποτα και αμεσα γιατι ειμαι απο Αθηνα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

undead2033

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο undead2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Που κολλας ρε εγω κερναω 2 ποτα και αμεσα γιατι ειμαι απο Αθηνα :P

Καλα κατσε να περασω και τον κερναω και πριν φυγω απο Αθηνα σιγα χαχα :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Γιατί κάνετε έτσι ρε παιδιά; :p
Ό,τι είναι να γίνει θα γίνει.Και να σας δώσει θάρρος ο chris,δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι,το μόνο που μπορείτε να κάνετε έιναι να χαλαρώσετε και να περιμένετε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jucticeee

Νεοφερμένος

Η jucticeee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
αχ αντε να βγουν οι βασεις να κλεισω το σπιτακι που χω βαλει στο ματι χαχα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marley21396

Νεοφερμένος

Η marley21396 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinaios

Νεοφερμένος

Ο Aλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Με 15140 την Διοικηση επιχειρησεων στο παπει την εχω.??
Τα βλέπεις Νότη;Αντί το παλικάρι να δηλώσει μαρκετινγκ με αυτά τα μόρια και να διευκολύνει το έργο σου πάει στο πιπι το παπει,αίσχος :P Πέρα απ'την πλάκα είσαι μέσα φίλος ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Οργάνωση κ διοίκηση επιχειρήσεων ΟΠΑ πάνω από 16.500 ή όχι; Ακούω εκτιμήσεις τώρα που γυρίζει!:redface
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Τα βλέπεις Νότη;Αντί το παλικάρι να δηλώσει μαρκετινγκ με αυτά τα μόρια και να διευκολύνει το έργο σου πάει στο πιπι το παπει,αίσχος :P Πέρα απ'την πλάκα είσαι μέσα φίλος ;)

Σου είπα, οι κοπέλες θα με σώσουν(αν σωθώ τελικά). :P Έτσι κι αλλιώς,στο μάρκετινγκ είναι 70% κοπέλες...Μακάρι να το επέλεξαν και φέτος..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinaios

Νεοφερμένος

Ο Aλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Οργάνωση κ διοίκηση επιχειρήσεων ΟΠΑ πάνω από 16.500 ή όχι; Ακούω εκτιμήσεις τώρα που γυρίζει!:redface
Μην τα λες αυτά και βλέπω εφιάλτες :eek: Πιστεύω ότι θα είναι πιο κάτω και μάλιστα θα μπω έστω και τελευταίος :P Πάντως πως σου ήρθε από ιατρική να πας ασοεε,τι δεν σου άρεσε; :P
Σου είπα, οι κοπέλες θα με σώσουν(αν σωθώ τελικά). :P Έτσι κι αλλιώς,στο μάρκετινγκ είναι 70% κοπέλες...Μακάρι να το επέλεξαν και φέτος..:/:
20% μπακούρια και ένα 10% που πραγματικά θα απολαύσει την σύνθεση του τμήματος ;) Πάντως το 2012 που είχε το τμήμα βάση 16500,το έβαλε 1η επιλογή φίλη μου που έβγαλε 18500,φαντάσου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Μην τα λες αυτά και βλέπω εφιάλτες :eek: Πιστεύω ότι θα είναι πιο κάτω και μάλιστα θα μπω έστω και τελευταίος :P Πάντως πως σου ήρθε από ιατρική να πας ασοεε,τι δεν σου άρεσε; :

Δεν σκοπεύω να αλλαξοπιστησω ( ακόμα) . Για την αδελφή μου ενδιαφέρομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinaios

Νεοφερμένος

Ο Aλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Δεν σκοπεύω να αλλαξοπιστησω ( ακόμα) . Για την αδελφή μου ενδιαφέρομαι.
Μέσα είναι,και μην αλλαξοπιστήσεις γιατί και εγώ θα γούσταρα πολύ να κάνω φυσιολογία και παθολογική ανατομική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Βάσεις 2014: Ανατροπές και 40.000 εκτός ΑΕΙ - ΤΕΙ
Περίπου 8 στους 10 αριστούχους δεν θα καταφέρουν να εισαχθούν στην σχολή πρώτης προτίμησης

Αντιμέτωποι με σημαντικές ανατροπές στις βάσεις που θα ανακοινωθούν μεταξύ 26 και 29 Αυγούστου αναμένεται να βρεθούν χιλιάδες υποψήφιοι για εισαγωγή στα ανώτατα εκπαιδευτικά ιδρύματα της χώρας, αφού σύμφωνα με το Έθνος πάνω από 40.000 υποψήφιοι αναμένεται να βρεθούν εκτός ΑΕΙ και ΤΕΙ.

Σύμφωνα με το ρεπορτάζ περίπου 8 στους 10 αριστούχους δεν θα καταφέρουν να εισαχθούν στην σχολή πρώτης προτίμησης.

Η συνολική αύξηση του αριθμού των υποψηφίων θα αφήσει εκτός τμημάτων ΑΕΙ περισσότερους υποψήφιους σε σχέση με πέρυσι.

Παράλληλα, οι βελτιωμένες επιδόσεις των υποψηφίων στα βασικά μαθήματα κατευθύνσεων μεγαλώνει τον ανταγωνισμό, διευρύνοντάς τον από τις πιο περιζήτητες σχολές και σε αυτές των μεσαίων βαθμολογιών.

Πολλοί αναμένεται να είναι αυτοί που λόγω της ανόδου των βάσεων και αφού δεν θα έχουν καταφέρει να πιάσουν την πρώτη σχολή προτίμησής τους, θα εισαχθούν σε δεύτερες ή τρίτες επιλογές, κοντά στον τόπο διαμονής τους.

Φέτος θα είναι η πρώτη φορά που θα ισχύσει το καθεστώς των ελεύθερων μεταγραφών σε πανεπιστημιακές σχολές κοντά στον τόπο κατοικίας τους εφόσον προέρχονται από τρίτεκνες ή πολύτεκνες οικογένειες.

news.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DoraMi

Νεοφερμένος

Η DoraMi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Μπορει να εχει ειπωθεί στο παρελθον αυτο που θελω να ρωτησω αλλα εψαξα και δεν βρηκα κατι. Ποσο μεσα πεφτει ο Κουτρουμπελης στις εκτιμησεις του; Συμφωνα με αυτα που ακούγονται εχει πεσει κατα πολυ εξω,εστω και σε καποιες σχολες, εσεις τι πιστεύεται ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fysikoss

Νεοφερμένος

Ο fysikoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
καμιά εκτίμηση για πολ μηχ ξάνθης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top