[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
https://www.imerisia.gr/article.asp?catid=26510&subid=2&pubid=113302480

ΛΟΛ ΙΑΤΡΙΚΗ ΘΡΑΚΗΣ λενε 18100

Θα αυτοκτονήσω.
Δε μπορώ άλλο αυτές τις εφημερίδες.
Παίζουν με το άγχος των παιδιών για να πουλήσουν.
Ορκίζομαι πως δε θα ξανακοιτάξω βάσεις από εφημερίδα. Όποια κι αν είναι αυτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kimwn97

Νεοφερμένος

Ο kimwn97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Chris ή οποιος αλλος γνωριζει ας απαντησει: Επιασα 19104 και θέλω Ιατρικη Αθήνας ,που το βλεπω αδυνατο. Έχω αδερφο φοιτητη στην Ιατρικη Κρήτης ,αλλα δεν εχω καταλαβει τι γινεται με τις μεταγραφες. Αν περασω και εγω Κρητη μπορω να παρω μεταγραφη για Αθηνα, που ειναι η κατοικια μου, ή συμφερει να περασω σε άλλη πολη πχ Πατρα -που σιγουρα μπαινω? Απο τη μια φοβαμαι οτι αν περασω Κρητη δεν θα γινει δεκτη η μεταγραφη, αφου θα ειμαστε δυο αδερφια στην ιδια πολη και απο την αλλη αν παω Πατρα ,οτι κινδυνευω να μεινω εκει και να εχουμε τελικα 3 σπιτια . Ο νομος μιλαει για ελευθερες μεταγραφες αλλα τελικα ισχυει στα σιγουρα ? Υποψη οτι βρισκομαι πανω απο το εισοφηματικο οριο για το10% των επιπλεον θεσεων της τροπολογιας κτλ. Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Καλησπέρα! :)
Για το τμήμα Βαλκανικών,Σλαβικών και Ανατολικών Σπουδών στο ΠΑΜΑΚ υπάρχει καμία πρόβλεψη;Πέρσι είχε 14.952 και ανήκει στο 1ο αλλά και στο 5ο πεδίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stormtroop

Νεοφερμένος

Ο stormtroop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
https://www.imerisia.gr/article.asp?catid=26510&subid=2&pubid=113302480

Η Ημερησια μιλαει για βαση Νομικης Θεσσαλονικης 18.650 μόρια. Θα 'χει πλάκα με 18.674 να μην περάσω. Κρις τι λες;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ε αφού έχουμε 100% αύξηση στους 18+ στην Θετική Κατεύθυνση και εμμένουν για 10 μόρια αύξηση της Ιατρικής ΔΠΘ η για μικρή αύξηση στις Ιατρικές. Τι να πω;

Chris ή οποιος αλλος γνωριζει ας απαντησει: Επιασα 19104 και θέλω Ιατρικη Αθήνας ,που το βλεπω αδυνατο. Έχω αδερφο φοιτητη στην Ιατρικη Κρήτης ,αλλα δεν εχω καταλαβει τι γινεται με τις μεταγραφες. Αν περασω και εγω Κρητη μπορω να παρω μεταγραφη για Αθηνα, που ειναι η κατοικια μου, ή συμφερει να περασω σε άλλη πολη πχ Πατρα -που σιγουρα μπαινω? Απο τη μια φοβαμαι οτι αν περασω Κρητη δεν θα γινει δεκτη η μεταγραφη, αφου θα ειμαστε δυο αδερφια στην ιδια πολη και απο την αλλη αν παω Πατρα ,οτι κινδυνευω να μεινω εκει και να εχουμε τελικα 3 σπιτια . Ο νομος μιλαει για ελευθερες μεταγραφες αλλα τελικα ισχυει στα σιγουρα ? Υποψη οτι βρισκομαι πανω απο το εισοφηματικο οριο για το10% των επιπλεον θεσεων της τροπολογιας κτλ. Ευχαριστω

Ιατρική Αθήνας δεν νομίζω να πιάσεις!
Πέρνα Κρήτη που είναι εκεί ο αδερφός σου και έλα μετά Αθήνα (αν έχεις χαμηλό εισόδημα) με το 10% των θέσεων του ΑΕΙ υποδοχής.
Μην το ρισκάρεις για 3ο σπίτι. Έτσι και αλλιώς δεν νομίζω ότι επειδή ο αδερφός σου σπουδάζει στην Κρήτη, να μην μπορείς να έρθεις Αθήνα, αφού σπουδάζει σε διαφορετική πόλη από αυτή της μόνιμης κατοικίας σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

schrei-boom

Νεοφερμένος

Ο schrei-boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Βλεπω πολλα ποστς που αφορουν μεταγραφες ,αλλα και ο chris αναφερεται συχνα σε αυτες. Δεν θελω να το παιξω ξερολας και δεν το εχω ψαξει ο ιδιος. Πηγα ομως σε μια ενημερωση επαγγ. προσανατολισμου και ειπαν πως οι μεταγραφες φετος θα γινονται με αιτησεις και το καθε πανεπιστημιο θα αποφασιζει αν θα τις δεχτει και ποσες. Δεν αποκλειεται να λεω κτ λαθος, αλλα αν καταλαβα καλα κτ τετοιο μας ειπαν και λαμβανοντας υποψιν τις απεργιες τα προβληματα και γνκ τον χαμο στο εμπ και στις περισσοτερες αθηναικες δυσκολα θα δεχτουν μεταγραφες αν ισχυει αυτο. Κανω καπου λαθος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Βλεπω πολλα ποστς που αφορουν μεταγραφες ,αλλα και ο chris αναφερεται συχνα σε αυτες. Δεν θελω να το παιξω ξερολας και δεν το εχω ψαξει ο ιδιος. Πηγα ομως σε μια ενημερωση επαγγ. προσανατολισμου και ειπαν πως οι μεταγραφες φετος θα γινονται με αιτησεις και το καθε πανεπιστημιο θα αποφασιζει αν θα τις δεχτει και ποσες. Δεν αποκλειεται να λεω κτ λαθος, αλλα αν καταλαβα καλα κτ τετοιο μας ειπαν και λαμβανοντας υποψιν τις απεργιες τα προβληματα και γνκ τον χαμο στο εμπ και στις περισσοτερες αθηναικες δυσκολα θα δεχτουν μεταγραφες αν ισχυει αυτο. Κανω καπου λαθος?

Όσο αφορά τους πολύτεκνους, τρίτεκνους και άλλες κατηγορίες, ισχύουν ελεύθερες μετεγγραφές. Που σημαίνει ότι αν υπάγεσαι σε μια από αυτές τις κατηγορίες παίρνεις αυτόματα δίχως περιορισμό μετεγγραφή και ο υπουργός είπε ότι δεν θα πρέπει καν να κάνεις αίτηση.

Εκεί που θα πρέπει σίγουρα να κάνεις αίτηση και δεν είναι σίγουρο αν πάρεις τελικά μετεγγραφή είναι με τα κοινωνικά κριτήρια (δηλαδή άτομα με χαμηλό οικογενειακό εισόδημα μπορεί να κάνουν αίτηση μετεγγραφής και να διεκδικήσουν 1 θέση από το maximum 10% των θέσεων του ΑΕΙ υποδοχής).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Filippos14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Filippos14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Chris οικονομικων επιστημων οπα ποσο λες?
Chris αν πεξω το Αργεντινη-Βελγιο 2-1 θα παω κουβά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stormtroop

Νεοφερμένος

Ο stormtroop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Κρις συγγνωμη λιγο. Δηλαδη αν κάποιος πχ εχει πατερα ή μητερα νεφροπαθη μπορει να παρει ελευθερη μετεγγραφη ενω καποιος που απλως εχει εισοδηματικα κριτηρια οχι;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

undead2033

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο undead2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Χρηστο κανε σε παρακαλω μια εκτιμηση σε μορια για επιστημη υπολογιστων εστω και με πιο μεγαλο περιθωριο σφαλματος.Το αγχος ολο και μεγαλωνει και παντου σε ολα τα σιτε μιλανε μονο για τις υψηλες σχολες οποτε δεν ξερω που θα κυμανθει αυτη που θελω και το να περιμενω τελη αυγουστου ειναι βασανιστηριο :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.

alexandkonst

Νεοφερμένος

Ο alexandkonst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
μαγκες, μη στηριζεστε στις μεταγραφες και καταληξετε σε καμια απομακρυσμενη πολη, στην Ελλάδα τα δεδομένα αλλαζουν συνεχως, καντε το μηχανογραφικο σας σαν να μην ισχυει καμια μεταγραφη και μετα βλεπετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolisk

Νεοφερμένος

Ο manolisk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Χρηστο εδινα 2η φορα πανελληνιες φετος...
Εβγαλα 15.400..
Ειμαι θετικη κατευθυνση και ενδιαφερομαι για το τμημα Φυσικοθεραπειας
Μπορω να πιασω καποιο τμημα?(συγκεκριμενα για πατρα και αθηνα θελω..):hmm:
Ευχαριστω εκ των προτερων.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Φιλική συμβουλή για τους μεταλλουργούς , επειδή ρώτησα η ίδια απο ενδιαφέρον..... μην τη δηλώσεις καν ! Δεν έχει τίποτα να σου προσφέρει , απλά υπάρχει για να καλυφθεί το ψώνιο μερικών που θέλουν οπωσδήποτε να μπουν ΕΜΠ ... :)

Την είχα έτσι κι αλλιώς αρκετά κάτω στην σκέψη μου, 7η και κάτω επιλογή :P Ευχαριστώ πάντως για την πληροφορία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pol_94

Νεοφερμένος

Ο pol_94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Την είχα έτσι κι αλλιώς αρκετά κάτω στην σκέψη μου, 7η και κάτω επιλογή :P Ευχαριστώ πάντως για την πληροφορία :)

που στοχευεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnyman

Νεοφερμένος

Ο johnyman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Με 16.859 εχω πανω απο 50% πιθανοτητες να μπω ημμυ βολου?ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemis1996

Νεοφερμένος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Παιδια δεν ξερω αν ισχυει αλλα μου φανηκε περιεργο και ειπα να ρωτησω... Μπορει καποιος που σπουδαζει βιολογικο να κανει μεταπτυχιακο στη φαρμακευτικη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΛΕΝΑ 87

Νεοφερμένος

Η ΛΕΝΑ 87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλη την ομάδα..παρακολουθώ την ομάδα σας καιρό αλλα πρώτη φορά γράφω εδώ..Chris θα ήθελα να σε ρωτήσω την εκτίμηση σου για τα τμήματα μηχανολογων παραγωγης και διοικησης σε Ξάνθη και Κρήτη..ενδιαφέρομαι για τον αδερφό μου εχει βγάλει 13000μορια και τα τμήματα αυτα είχαν το 2013 12400 και 12800 μόρια αντίστοιχα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tipotas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tipotas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Chris με 18713 πιστεύεις περνάω ΗΜΜΥ Θεσσαλονίκης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top