[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
εχω 15000 μορια ...νοσηλευτικη Αθηνας τι εκτιμηση υπάρχει.....???...καθως και για νοσηλευτικη Σπαρτης..????
ευχαριστω

Έχεις κάποιες ελπίδες για Νοσηλευτική Σπάρτης.

κρις θα κοιμηθεις καθολου σημερα? :P

Θα κοιμηθώ ναι αλλά αργότερα απ'οτι φαίνεται!

Εγώ έβγαλα 14.396 στο 5ο και με είχε πάρει πολύ από κάτω την πρώτη μέρα...Είμαι ανάμεσα στο τμήμα Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων στο ΠΑΜΑΚ και στο Οικονομικό του ΑΠΘ.Έχουμε καμία ελπίδα ή με τίποτα;

Όλα μπορούν να συμβούν με τα δεδομένα που έχουμε στο 5ο πεδίο. Αλλά για Θεσσαλονίκη δεν το βλέπω! :/

Για φιλολογια Πατρας τι πιστευεις Χρηστο; Mε 16300 ειναι καλυμενος καποιος; Περσυ ειχε 15900 νομιζω.

Λόγω μετεγγραφών δεν είσαι καλυμμένος εντελώς με +400 αλλά έχεις αρκετές έως πολλές πιθανότητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Ξαναρωτώ, βιολογία αθήνας πάνω από 18200 δε παίζει ε;;; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamboxer

Νεοφερμένος

Η dreamboxer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Έχεις κάποιες ελπίδες για Νοσηλευτική Σπάρτης.
μονο καποιες ελπιδες για ΣΠΑΡΤΗ....ειμαι πανω απο 1000 μορια απο το 2013..???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
ρε Chris μπραβο που ασχολεισαι κιολας αλλα πως δικαιολογεις οτι οι εκτιμησεις σου δεν ειναι συμφωνες με τις εκτιμησεις ολων των υπολοιπων sites;
Όλες οι εφημερίδες και τα ενημερωτικά site κάνουν λόγο για "συγκρατημένη άνοδο" και "οριακή αύξηση" των βάσεων, που στην γλώσσα των αριθμών αυτό σημαίνει 200-400 μόρια. Εδώ ο πρόεδρος της ΟΕΦΕ κάνει λόγο για 300-500 μόρια αύξηση στο 3ο πεδίο. Θεωρείς ότι έχουν παραβλέψει κάποιο στοιχείο που εσύ έχεις λάβει υπόψην;

Καταρχάς, σήμερα βγήκαν τα στατιστικά οπότε αναμένω νέες αναθεωρημένες εκτιμήσεις προς την κατεύθυνση που τους δίνω εγώ από αύριο.

Γιατί στο 3ο πεδίο προβλέπω πάρα πολύ μεγάλη αύξηση?
Αν το παρατηρήσεις και εγώ 300-500 μόρια δίνω.

Στο 2ο,4ο οριακή αύξηση δεν θα έχουμε και είμαι απόλυτα σίγουρος για αυτό.

Μα αν βάλεις τα νούμερα κάτω, κάνει ΚΑΡΑΜΠΑΜ η μεγάλη αύξηση.
Ξεχάστε τα δεδομένα του 2013. Πάνε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaltsas

Νεοφερμένος

Ο kaltsas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Chris, οι κοινωνιολογιες στην περιφερεια ποσα μορια πιστευεις να ανεβουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Με 18375 για οδοντιατρική Αθήνας με τίποτα ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Τους πολιτικούς μηχανικούς ΔΠΘ που τους βλέπεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ξαναρωτώ, βιολογία αθήνας πάνω από 18200 δε παίζει ε;;; :P

Βιολογικό Αθηνών πάνω από 18.200 δεν παίζει.

μονο καποιες ελπιδες για ΣΠΑΡΤΗ....ειμαι πανω απο 1000 μορια απο το 2013..???

Καταρχας, πρέπει να ξεχάσεις τα δεδομένα του 2013.
Παρά είναι χαμηλά.
Από εκεί και πέρα δε σου λεω ότι σίγουρα περνάς γιατί υπάρχουν οι μετεγγραφές.

Με 18375 για οδοντιατρική Αθήνας με τίποτα ε?

Φαρμακευτική λογικά.

Τους πολιτικούς μηχανικούς ΔΠΘ που τους βλέπεις;

Από τη μια έχουμε τις μετεγγραφές, από την άλλη έχουμε την μειούμενη ζήτηση για Πολιτικούς Μηχανικούς.
Σίγουρα θα έχουμε μικρότερη αύξηση από τους ΗΜΜΥ της επαρχίας η από τους Μηχανολόγους της επαρχίας.
Πόσα έχεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john.the

Νεοφερμένος

Ο john.the αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Για το τμήμα Πληροφορικής και τηλεπικοινωνιών του Καποδιστριακόυ, τι πιστεύετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λόγω μετεγγραφών δεν είσαι καλυμμένος εντελώς με +400 αλλά έχεις αρκετές έως πολλές πιθανότητες.

Δεν ενδιαφερομαι εγω για την σχολη αλλα ενας γνωστος μου (θετικη πηγαινα):P Ευχαριστω πολυ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Για το τμήμα Πληροφορικής και τηλεπικοινωνιών του Καποδιστριακόυ, τι πιστεύετε?

Τουλάχιστον 600 μόρια αύξηση.

Δεν ενδιαφερομαι εγω για την σχολη αλλα ενας γνωστος μου (θετικη πηγαινα):P Ευχαριστω πολυ:)

Τίποτα! Καλή του επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PAOAND

Νεοφερμένος

Ο PAOAND αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Καταρχάς, σήμερα βγήκαν τα στατιστικά οπότε αναμένω νέες αναθεωρημένες εκτιμήσεις προς την κατεύθυνση που τους δίνω εγώ από αύριο.

Γιατί στο 3ο πεδίο προβλέπω πάρα πολύ μεγάλη αύξηση?
Αν το παρατηρήσεις και εγώ 300-500 μόρια δίνω.

Στο 2ο,4ο οριακή αύξηση δεν θα έχουμε και είμαι απόλυτα σίγουρος για αυτό.

Μα αν βάλεις τα νούμερα κάτω, κάνει ΚΑΡΑΜΠΑΜ η μεγάλη αύξηση.
Ξεχάστε τα δεδομένα του 2013. Πάνε!

Για νέες εκτίμησεις μιλάω:
https://www.protothema.gr/greece/art...oreia-sto-1o-2o-3o-kai-4o-epistimoniko-pedio/
https://www.imerisia.gr/article.asp?catid=26510&subid=2&pubid=113301851
www.tovima.gr/society/article/?aid=612129&ref=topnea

Αναγράφεται οτι οι πολυτεχνειακες σχολες θα έχουν άνοδο 300-400 μόρια, ενώ εσύ δίνεις , στους ΗΜΜΥ πχ, άνοδο 800 μορίων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

forsak3n

Νεοφερμένος

Ο forsak3n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Με 16615 για καποιο ΗΜΜΥ ,Πάτρας ή Ξάνθης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Για νέες εκτίμησεις μιλάω:
https://www.protothema.gr/greece/art...oreia-sto-1o-2o-3o-kai-4o-epistimoniko-pedio/
https://www.imerisia.gr/article.asp?catid=26510&subid=2&pubid=113301851
www.tovima.gr/society/article/?aid=612129&ref=topnea

Αναγράφεται οτι οι πολυτεχνειακες σχολες θα έχουν άνοδο 300-400 μόρια, ενώ εσύ δίνεις , στους ΗΜΜΥ πχ, άνοδο 800 μορίων

Δες και τι έλεγαν το 2011 και θα δείς πόσο έξω μπορούν να πέσουν :P

Ναι, ξεκινάμε από 600-700 μόρια και φεύγουμε προς τα πάνω!
Θα δείξει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tenekes

Νεοφερμένος

Ο Tenekes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Chris, τελευταιο :D
Μηχ μηχ πατρας σιγουρα πανω απο του βολου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaltsas

Νεοφερμένος

Ο kaltsas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Χρηστο, αν μπορουσες να απαντησεις και στο δικο μου ερωτημα θα με απαλλασες απο μεγαλο αγχος... Ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Καλύτερα να πέσει ο Χρήστος πάνω παρά κάτω. Ας μην παίρνουμε ψεύτικες ελπίδες από ότι διαβάζουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Με 16615 για καποιο ΗΜΜΥ ,Πάτρας ή Ξάνθης?
Ξάνθη!
Chris, τελευταιο :D
Μηχ μηχ πατρας σιγουρα πανω απο του βολου?

Η πάτρα έχει πάντα μεγαλύτερες βάσεις από τον βόλο, αν κατάλαβα καλά.

Χρηστο, αν μπορουσες να απαντησεις και στο δικο μου ερωτημα θα με απαλλασες απο μεγαλο αγχος... Ευχαριστω!

Θα σου απαντήσω αύριο με προσωπικό μήνυμα! :)

Καλύτερα να πέσει ο Χρήστος πάνω παρά κάτω. Ας μην παίρνουμε ψεύτικες ελπίδες από ότι διαβάζουμε...

:)

Εκτιμήσεις είναι παιδιά, καθαρά.
Εγώ πιστεύω ότι απλά υπερεκτιμούν το γεγονός των παραπάνω θέσεων ενώ στην ουσία δεν σταματάνε τόσο πολύ την αύξηση όσο λένε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaltsas

Νεοφερμένος

Ο kaltsas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Να σαι καλα! σ' ευχαριστω για τον χρονου σου! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

forsak3n

Νεοφερμένος

Ο forsak3n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Ευχαριστώ !Και κάτι πιο εξεζητημένο, πολλές πιθανότητες ή απλά μια ελπίδα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top