[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2014

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
[/URL][/IMG]

πήγαινε και στον ΟΟΣΑ και πες τους να αλλάξουν την πρώτη στήλη του πίνακα και να μην γράφουν γενικοί ιατροί αλλά παθολόγοι... μιλάς για γνώση ελληνικών όταν γράφεις "πολύ χαρούμενος πού επιβεβαίωσα την θεωρία" και βάζεις τόνο στο που....
σε άλλο θέμα γράφεις πως είσαι και γιατρός...τώρα πότε πρόλαβες στα 28 και τα έκανες όλα αυτά....

επίσης όταν πέρασα στο Φυσικό τα ΠΤΔΕ είχαν βάση εισαγωγής το 12 και πριν 2-3 χρόνια είχε 16-17 άρα οι νέοι δάσκαλοι είναι πιο επιστήμονες από εκείνους που τελείωσαν πριν μία δεκαετία. λες και η βάση του τμήματος κάνει τον επιστήμονα και τον άνθρωπο.... αρκετά με το troll....

Δες τις ειδικότητες, τις οποίες απονέμει η ελληνική πολιτεία, δεν λέω κάτι άλλο, είσαι περίπτωση και μου αρέσει η επιμονή σου. Δυστυχώς ο δαίμων του πληκτρολογίου έκανε το θαύμα του, το πού όταν δηλώνει ερώτηση γράφεται με τόνο, δεκτό. Αν κάτσω να διορθώσω τα δικά σου θα μου πάρει όλη μέρα, γι'αυτό και δεν ασχολήθηκα, αλλά εσύ ψάξε ψάξε το βρήκες, ξεφτέρι μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MrPanozzz

Νεοφερμένος

Ο MrPanozzz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα.. εγω θελω τοπογραφους στο εμπ.. η σχολη πέρυσι ειχε βαση 14892, το 2012 16442 και το 2011 16437.. εγω εχω γραψει 16621.. τι πιστεύετε? Θα ανέβει τοσο? Με οσους μιλαω μου λενε μην αγχώνεσαι, δεν θα ανέβει 1700 μορια.. με αυτα που βλέπω ομως δεν ξέρω τι να πιστέψω.. εσείς τι λέτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

somebodieh

Νεοφερμένος

Ο somebodieh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Αυτος λεει 100 μορια αυξηση Επιστημη Υπολογιστων..
Τι να πω δεν ξερω με ποια λογικη..Ξερει κανεις πως μπορω να επικοινωνησω μαζι του? Θελω να τον ρωτησω πως συμπερανε οτι κατω απο το 13000 δεν υπαρχει σχεδον καμια αυξηση...Μακαρι να πεσει μεσα παντως εμενα με συμφερουν οι προβλεψεις του :P

Αν παρατηρησεις τα διαγραμματα στο 4:55, θα δεις οτι αν και εγραψαν καλυτερα στα μαθηματικα οι μαθητες, στη φυσικη φαινεται ξεκαθαρα οτι οι μαθητες με 12-15 ειναι λιγοτεροι σε σχεση με το 2013. Αν λαβεις υποψιν, επιπλεον, οτι δεν εχουν ολοι δικαιωμα για μεταγραφη και πως τα προηγουμενα χρονια δεν διαλεγαν ολοι ντε και καλα σχολες μονο στην πολη τους και οτι υπαρχει αυξηση θεσεων, δεν ειναι και αδυνατον να ειναι τοσο 'χαμηλη' η βαση. Ισως να ειναι και πιο πανω, λιγο, λογω στατιστικου σφαλματος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Οι προβλέψεις του Κουτρουμπελη μου φαίνονται λογικές πάντως όσον αφορά το 3ο πεδίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

undead2033

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο undead2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Αν παρατηρησεις τα διαγραμματα στο 4:55, θα δεις οτι αν και εγραψαν καλυτερα στα μαθηματικα οι μαθητες, στη φυσικη φαινεται ξεκαθαρα οτι οι μαθητες με 12-15 ειναι περισσοτεροι σε σχεση με το 2013. Αν λαβεις υποψιν, επιπλεον, οτι δεν εχουν ολοι δικαιωμα για μεταγραφη και πως τα προηγουμενα χρονια δεν διαλεγαν ολοι ντε και καλα σχολες μονο στην πολη τους και οτι υπαρχει αυξηση θεσεων, δεν ειναι και αδυνατον να ειναι τοσο 'χαμηλη' η βαση. Ισως να ειναι και πιο πανω, λιγο, λογω στατιστικου σφαλματος..

τι να πω δεν ξερω..ο κρις μου την προβλεψε 14000 την σχολη και αυτος την προβλεπει 12600..η διαφορα τους ειναι τεραστια..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

somebodieh

Νεοφερμένος

Ο somebodieh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
τι να πω δεν ξερω..ο κρις μου την προβλεψε 14000 την σχολη και αυτος την προβλεπει 12600..η διαφορα τους ειναι τεραστια..:worry:

Εστω και να υπαρξει αυξηση των βασεων λογω μεταγραφω, δεν νομιζω να ειναι τοσο μεγαλη. Δες εδω (αριθμος 29): https://edu.klimaka.gr/tritobathmia-.../581-antistoixia-tmhmatvn-gia-metagrafes.html Υπαρχει και η πληροφορικη θεσσαλιας, που εχει χαμηλη βαση, και θα προτιμηθει, λογικα, για μεταγραφες αφου ειναι στην ηπειρωτικη ελλαδα.. και παει λεγοντας. Γενικα, δηλαδη, υπαρχουν σχολες που θα προτιμηθουν πρωτες, και που δεν εχουν τοσο υψηλη βαση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Steff

Νεοφερμένος

Ο Steff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Τι λέτε για Μηχανικών Υπολογιστών και Πληροφορικής Γιάννενα/Πάτρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

undead2033

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο undead2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Εστω και να υπαρξει αυξηση των βασεων λογω μεταγραφω, δεν νομιζω να ειναι τοσο μεγαλη. Δες εδω (αριθμος 29): https://edu.klimaka.gr/tritobathmia-.../581-antistoixia-tmhmatvn-gia-metagrafes.html Υπαρχει και η πληροφορικη θεσσαλιας, που εχει χαμηλη βαση, και θα προτιμηθει, λογικα, για μεταγραφες αφου ειναι στην ηπειρωτικη ελλαδα.. και παει λεγοντας. Γενικα, δηλαδη, υπαρχουν σχολες που θα προτιμηθουν πρωτες, και που δεν εχουν τοσο υψηλη βαση.


στην πληροφορικη θεσσαλιας που λες προβλεπει μειωση κιολας...δεν ξερω τι λογικη ειναι αυτη,,:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Το ότι έχουμε μετατόπιση των σχολών κατά 700-1500 μόρια και κάποιοι βάζουν ακόμα και μείωση σε τμήματα με αντίστοιχα κεντρικά τμήματα μπορεί να με ξεπεράσει.
Αλλά, θα δούμε τι θα γίνει.
Αφήστε που εκτός από τις μετεγγραφές, έχουμε και το δεδομένα των πολύ σωστών μηχανογραφικών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
δεν εχω και ολοκληρωμενη αποψη γιατι δεν ξερω απο αυτο το τμημα ομωσ μπορεισ να δεισ πληροφοριεσ για γιαννενα εδω https://www.cs.uoi.gr/ και για πατρα εδω https://www.ceid.upatras.gr/ σαν πολη παντωσ εγω προτιμω πατρα...σποθδαζει εκει η αδελφη μου κ η ξαδελφη μου κ εχω ακοθσει ειναι ενα καλο σχετικα πανεπιστημιο...κ εγω για πατρα με βλεπω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanoukos

Νεοφερμένος

Ο thanoukos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Εκτός από τις εκτιμήσεις του Κουτρουμπέλη,δημοσίευσε τις εκτιμήσεις του και ο Στράτος Στρατηγάκης.Είναι κοινώς αποδεκτό πως πέρυσι προσέγγισε πιο στοχευμένα από όλους τους εκπαιδευτικούς αναλυτές τις βάσεις.



ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΚΑΝΕΙ ΣΩΣΤΕΣ ΕΚΤΙΜΗΣΕΙΣ Ο ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΕΛΗΣ;

Παρακάτω,παραθέτονται ορισμένες εικόνες για τις περσινές εκτιμήσεις του Κουτρουμπέλη σε όλα τα επιστημονικά πεδία το 2013





 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

bdj96

Νεοφερμένος

Ο bdj96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
...έχουμε και το δεδομένα των πολύ σωστών μηχανογραφικών.
Τι ακριβως εννοεις με αυτο?

Εκτός από τις εκτιμήσεις του Κουτρουμπέλη,δημοσίευσε τις εκτιμήσεις του και ο Στράτος Στρατηγάκης.Είναι κοινώς αποδεκτό πως πέρυσι προσέγγισε πιο στοχευμένα από όλους τους εκπαιδευτικούς αναλυτές τις βάσεις.



ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΚΑΝΕΙ ΣΩΣΤΕΣ ΕΚΤΙΜΗΣΕΙΣ Ο ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΕΛΗΣ;

Παρακάτω,παραθέτονται ορισμένες εικόνες για τις περσινές εκτιμήσεις του Κουτρουμπέλη σε όλα τα επιστημονικά πεδία.





Απ'οτι βλεπω,τουλαχιστον τις ιατρικες τις προεβλεψε σχετικα καλα.Ενταξει η διαφορα 50-100 μοριων μπορει να ειναι ψιλομεγαλη για οσους βρισκονταν ακριβως στο οριο,αλλα πρεπει να λαβουμε υποψην οτι αρκετοι προεβλεπαν μικρη πτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

undead2033

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο undead2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Του στρατηγακη μου φαινονται πολυ πιο λογικες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanoukos

Νεοφερμένος

Ο thanoukos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Του στρατηγακη μου φαινονται πολυ πιο λογικες..

Αν εξαιρέσουμε τις εξής σχολές:
-Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ
-Ιατρική Ηρακλείου
-Ιατρική Αλεξανδρούπολης
-Οδοντιατρική Αθήνας
-Κτηνιατρική Καρδίτσας

οι εκτιμήσεις του έρχονται σε συμφωνία με τις εκτιμήσεις του Κρις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefanos-20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stefanos-20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Τι ακριβως εννοεις με αυτο?


Απ'οτι βλεπω,τουλαχιστον τις ιατρικες τις προεβλεψε σχετικα καλα.Ενταξει η διαφορα 50-100 μοριων μπορει να ειναι ψιλομεγαλη για οσους βρισκονταν ακριβως στο οριο,αλλα πρεπει να λαβουμε υποψην οτι αρκετοι προεβλεπαν μικρη πτωση.
Δε ξερω τι σκατα ειναι αυτο αλλα αυτο δε παιζει με τιποτα!!Το να παει το Λοχρη Οπα 17100 ειναι τοσο πιθανο οσο το να βαλει ενα πεναλτυ ο Γκεκας.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanoukos

Νεοφερμένος

Ο thanoukos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

schrei-boom

Νεοφερμένος

Ο schrei-boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
με 19947 μαζι με σχεδιο θεωρειτε πω εχω πιθανοτητες για εμπ η απθ και κατω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

senior

Νεοφερμένος

Ο senior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλησπέρα σας :)
Σχετικά με την Φιλοσοφία Πάτρας , ο Κουτρουμπέλης (#####) δίνει πρόβλεψη γιά βάση 12429 από 13229 το 2013
(πτώση 800 μόρια).
Ποιά είναι η αποψή σας , είναι ρεαλιστική εκτίμηση ;



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Γιατί , το βιολογικό της Αθήνας που εκτινάχθηκε στα 18100;;

Κάτι δεν πάει καλά στις προβλέψεις αυτές. Βιολογικό Αθήνας σε ΑΚΡΑΙΑ περιπτωση να πάει στα 18000.

Είπαμε, ευκολότερα τα θέματα, περισσότεροι οι αριστούχοι, αλλά όχι και προ 2011.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vlasis Z

Νεοφερμένος

Ο Vlasis Z αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Εκτιμησεις για σνδ-μάχιμους?
Εχω 17.851 και απο οτι εχω δει,ειμαι οριακα μεσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top