[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
fockos: για εξηγησε καλυτερα...γιατι η καλυτερη επιλογη που μπορουσαμε να κανουμε ηταν το παιδαγωγικο;;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
φιλε μου τι ειναι αυτα που λες? η βαση των πολιτικων ΕΜΠ ειναι 18480 και των ημμυ 18950 νομιζω...ειναι λογικο να πεσουν οι πολιτικοι και οι ημμυ...εσυ μ αυτα π λες εννοεις πως οι πολιτικοι θα αναιβουν και οι ημμυ θα πεσουν? δεν νομιζω...πολιτικοι θα πεσουν και αρκετα μαλιστα...

Συγγνώμη έπρεπε να το κοιτάξω καλύτερα (ευχαριστώ που με διόρθωσες)

Γράψε λάθος κοιτούσα το αρχείο με τις προπέρσινες βάσεις

(αυτό που έγινε πέρσι είναι απιστευτο και το είχα ξεχάσει :) και είπα με λίγα λόγια αυτό που έγινε πέρσι ότι θα γίνει φέτος (οτι οι ημμυ θα περάσουν τους πολιτικούς) πάντως η διαφορά είναι εντυπωσιακή και ίσως γίνει μεγαλύτερη φέτος αφού η οικοδομή είναι παγωμένη (και με τους φόρους που έχουν βάλει στα ακίνητα δε βλέπω η οικοδομή να πηγαίνει καλά).

fockos: για εξηγησε καλυτερα...γιατι η καλυτερη επιλογη που μπορουσαμε να κανουμε ηταν το παιδαγωγικο;;;:hmm:


Αυτοί που θα μπουνε φέτος στην σχολή θα εργαστόυν μετά από πέντε χρόνια από φέτος. Η κυβέρνηση τώρα παγώνει τους διορισμούς και αναγκάζει τους παλιούς δασκάλους να παίρνυον συντάξεις (οσοι έχουν συγγενείς δασκάλους το βιώνουν αυτό) διότι έχουν τον φόβο ότι θα αυξηθεί το όριο ηλικίας (μην ξεχνάμε και την εφεδρεία) ή μειωθεί το ποσό.
ο στόχος της κυβέρηνσης είναι να μειωθούν οι δασκάλοι για λίγα χρόνια (αυτό όμως δε μπορεί να κρατήσει και θα αναγκαστεί να διορίσει κάποτε).

Σε 5 χρόνια από τώρα κακά τα ψέματα οι δάσκαλοι θα έχουν μειωθεί αν συνεχίσουμε έτσι και δεδομένου ότι θα έχουμε μπει στην ανάπτυξη :( ελπίζω ότι θα κάνουν μαζικούς διορισμούς και αφού η πρωτοβάθμια είναι υποχρεωτική εκπαίδευση για όλους θα προσπαθήσουν να κλείσουν εκεί πρώτα τα κενά και γίνουν αρκετοί διαγωνισμοί στο ΑΣΕΠ.

Κακά τα ψέματα οι δασκαλοι διεκδικούν θέσεις για μια ολόκληρω βαθμίδα μόνοι τους, οι φιλόλογοι είναι πολλοι και δύσκολα πιστεύω ότι θα μπορούν να διορίζονται άμεσα (ίσως πάμε στις εποχές όπως το 2004 αλλά και τότε ήταν δύσκλα τα πράγματα για τους φιλόλογους).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

GhastaL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GhastaL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
fockos: για εξηγησε καλυτερα...γιατι η καλυτερη επιλογη που μπορουσαμε να κανουμε ηταν το παιδαγωγικο;;;:hmm:
Νομίζω ότι το παιδαγωγικό αρχίζει πλέον να είναι καλή επιλογή, διότι οι προοπτικές απασχόλησης στο δημόσιο θα γίνουν πιο θετικές μετά την κρίση. Σκέψου ότι όποιος μπει φέτος σε τέτοιο τμήμα, θα τελειώσει μετά από 4-5 χρόνια, και τότε τα πράγματα θα είναι ίσως τελείως διαφορετικά, όπως ήταν άλλωστε και το 2007, που οι δάσκαλοι διορίζονταν κατά κύματα...
fockos, νομίζω όμως, επειδή η δομή της κοινωνίας μας, της ελληνικής αγοράς εργασίας, αλλάζει, νομίζω ότι επαγγέλματα με προοπτική απασχόλησης κυρίως στο δημόσιο, όπως οι εκπαιδευτικοί, είναι επικίνδυνο να τα επιλέξεις καθαρά για λόγους επαγγελματικής αποκατάστασης. Συγγνώμη αν δεν κατάλαβα καλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Νομίζω ότι το παιδαγωγικό αρχίζει πλέον να είναι καλή επιλογή, διότι οι προοπτικές απασχόλησης στο δημόσιο θα γίνουν πιο θετικές μετά την κρίση. Σκέψου ότι όποιος μπει φέτος σε τέτοιο τμήμα, θα τελειώσει μετά από 4-5 χρόνια, και τότε τα πράγματα θα είναι ίσως τελείως διαφορετικά, όπως ήταν άλλωστε και το 2007, που οι δάσκαλοι διορίζονταν κατά κύματα...
fockos, νομίζω όμως, επειδή η δομή της κοινωνίας μας, της ελληνικής αγοράς εργασίας, αλλάζει, νομίζω ότι επαγγέλματα με προοπτική απασχόλησης κυρίως στο δημόσιο, όπως οι εκπαιδευτικοί, είναι επικίνδυνο να τα επιλέξεις καθαρά για λόγους επαγγελματικής αποκατάστασης. Συγγνώμη αν δεν κατάλαβα καλά...

Σκέψου ότι για τα επόμενα 5-6-7-8-9-10 χρόνια που οι προσλήψεις στο δημόσιο θα είναι μηδαμινές, κάθε χρόνο οι πτυχιούχοι των παιδαγωγικών θα στοιβιάζονται περιμένοντας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GhastaL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GhastaL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Σκέψου ότι για τα επόμενα 5-6-7-8-9-10 χρόνια που οι προσλήψεις στο δημόσιο θα είναι μηδαμινές, κάθε χρόνο οι πτυχιούχοι των παιδαγωγικών θα στοιβιάζονται περιμένοντας..
Γι' αυτό και είπα ότι είναι αρκετά επικίνδυνο να κρέμεται κανείς από επαγγέλματα που κατά κύριο λόγο απευθύνονται στο δημόσιο. Αυτοί, όμως, που θα μαζεύονται δεν θα έχουν φρέσκια την εμπειρία της σχολής, και αμφιβάλλω αν θα έχουν καταφέρει (οι περισσότεροι) να αποκτήσουν εμπειρία. Οπότε οι "φρέσκιοι" νομίζω πως μπορούν να τους "φάνε" πιο εύκολα στις εξετάσεις του Α.Σ.Ε.Π., που στο κάτω - κάτω θα είναι και 22-23 και όχι 29-30, και θα έχουν περισσότερο ενθουσιασμό!
Alchemist, απλώς επιχείρησα να δικαιολογήσω αυτό που είπε ο fockos. Επιμένω όμως πως το επάγγελμα του εκπαιδευτικού πρέπει να το επιλέγουν μόνο όσοι θέλουν πραγματικά να το ασκήσουν, και όχι όπως το επέλεγαν πριν πέντε χρόνια! :ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KOSTAS777777777

Νεοφερμένος

Ο KOSTAS777777777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
γεια σας παιδια.εχω συγκεντρωσει 12945 στο 2ο πεδιο και ειμαι τριτεκνος λετε να πιασω τη σμυ οπλα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaktos

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Οτι προσταξουν οι μελλοντικοι φοιτητες του μαθητικου φορουμ αι σχουλ.:D
ΟΕ Αθηνας 15,035
ΟΔΕ Αθηνας 17,190
ΟΔΕ Πειραια 15,900
Στατιστικης και ασφαλιστικης Πειραια 14,185.
Σε αποκλειστικοτητα μονο στο μαθητικο φορουμ που λεγεται αι σχουλ.

Φιλαρακι πες εαν ειναι δυνατον και πληροφορικη πειραια!!
Σε ευχαριστω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
γεια σας παιδια.εχω συγκεντρωσει 12945 στο 2ο πεδιο και ειμαι τριτεκνος λετε να πιασω τη σμυ οπλα?
Με γενικη σειρα δεν μπαινεις,στην ειδικη κατηγορια ποτε δεν ξερεις και δεν μπορει να σου πει καποιος αν εισαι μεσα ή οχι...
Παντως σμυ οπλα ειναι η χειροτερη στρατιωτικη σχολη να ξερεις,καλυτερα να δηλωνες αστυνομια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KOSTAS777777777

Νεοφερμένος

Ο KOSTAS777777777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Με γενικη σειρα δεν μπαινεις,στην ειδικη κατηγορια ποτε δεν ξερεις και δεν μπορει να σου πει καποιος αν εισαι μεσα ή οχι...
Παντως σμυ οπλα ειναι η χειροτερη στρατιωτικη σχολη να ξερεις,καλυτερα να δηλωνες αστυνομια.

περσυ ειχαν μπει με 12608,αυτο σημαινει οτι εχω ελπιδες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.

KOSTAS777777777

Νεοφερμένος

Ο KOSTAS777777777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Όσα αναφέρονται περί κρίσης είναι εντελώς ανεδαφικά.
Μου φαίνεται πως δεν υπάρχει καμία επαφή με τον έξω κόσμο.
Μέσα σε αυτή την κρίση θα ξεσπάσει άλλη, και η επόμενη αυτής θα είναι τρεις χειρότερη.
Ανάπτυξη δεν πρόκειται να υπάρξει σε αυτό το σύστημα.
Όσο νωρίτερα καταλάβετε ότι αυτοί είναι οι νόμοι κίνησης του καπιταλισμού, τόσο το καλύτερο.
Τα παιδαγωγικά έχουν τελειώσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Τα παιδαγωγικά έχουν τελειώσει.

Tα παιδαγωγικά θα τετλειώσουν μόνο αν στα δημοατικά διοριζονται καθηγητές δευτεροβάθμιας αλλιώς είναι θέμα χρόνου να αρχίζουν οι διορισμοί και πάλι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Τα παιδαγωγικά έχουν τελειώσει.

Τι δεν εχει τελειωσει? :eek: :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Τι δεν εχει τελειωσει? :eek: :eek:

Αυτή τη στιγμή αναφερόμαστε στα παιδαγωγικά. Τι ζόρι τραβάς;
Η συζήτηση αυτά έπιασε.

Και, ναι, πολλοί κλάδοι είναι σε ίδια και χειρότερη κατάσταση, και όσοι δεν είναι ακόμη έτσι, προς τα εκεί οδεύουν.
Tα παιδαγωγικά θα τετλειώσουν μόνο αν στα δημοατικά διοριζονται καθηγητές δευτεροβάθμιας αλλιώς είναι θέμα χρόνου να αρχίζουν οι διορισμοί και πάλι

Με αυτό το πλευρό κοιμήσου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
με 17.397 περνας φιλολογία αθήνας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
με 17.397 περνας φιλολογία αθήνας?

εδω παιζει να μην περναει το 17600(συμφωνα με κουτρουμπελη) θα περασει το 17397?:hmm παντωσ το εθνοσ την εδειχνε 17200-17400
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Στεφανος56

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 840 μηνύματα.
ποιος ειναι ο κουτρουμπελης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
ποιος ειναι ο κουτρουμπελης?

ενασ που κανει εκτιμησεισ και μασ εχει πεταξει ολουσ εξω εμασ του 1 πεδιου γιατι εφτασε την φιλολογια αθηνων 17710!!!:P500 ανοδο εδωσε..πιστεψε με πριν 3 μηνεσ και εγω την ιδια ερωτηση εκανα με σενα...οποιοσ τον μαθαινει αυτον τον ανθρωπο του κοβεται το χαμογελο...χαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελεναα

Δραστήριο μέλος

Η ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top