[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

vaterlo

Νεοφερμένος

Ο vaterlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
καλησπερα!!!!!!!ειμαι θεωρητικη κατευθυνση και εβγαλα 18.350 μορια!!!!!!ο αρχικος μου στοχος ηταν να περασω δημοσιογραφια Παντειου!!Ωστοσο,αργοτερα (λιγο πριν τις πανελληνιες) αλλαξα καπως γνωμη και στοχευα για παιδαγωγικο αθηνας.Ο λογος που αλλαξα την αρχικη μου επιλογη ηταν γιατι τα περισσοτερα ατομα που ρωτουσα μου ελεγαν οτι η δημοσιογραφια εχει δυσκολη αποκατασταση,δεδομενου οτι προωθουνται πιο πολυ αυτοι που εχουν παει σε μια ιδιωτικη σχολη 'η ακομα και αυτοι που περνανε αρχικα νομικη..ποια ειναι η γνωμη σας για τη δημοσιογραφια Παντειου?θα υπηρχε προοπτικη?η' καλυτερα να δηλωνα παιδαγωγικο που μ'αρεσει εξισου..?βεβαια και το παιδαγωγικο εχει πλεον κορεστει..σε πεντε χρονια θα ανοιξει πιστευετε ο δρομος για το παιδαγωγικο?και τελος ,παιδαγωγικο ή αγγλικηα φιλολογια?

αυτο που θα σε συμβουλεψω εγω ειναι να πας εκει που πραγματικα επιθυμεις... ο,τι σου αρεσει πιο πολυ να κανεις.. τωρα αν σου αρεσουν ολα εξισου εμας οι καθηγητες μας μας λενε οτι η αγγλικη φιλολογια εχει προοπτικες με την εννοια οτι υπαρχουν αρκετες επαγγελματικες διεξοδοι... αντιθετα τα παιδαγωγικα( που και εγω αυτα θελω) εχουν τελειωσει πλεον.. δεν εχουν μελλον..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Και εγω νομικη αθήνας θέλω.. Έχω βγάλει 8 μόρια πάνω απο την περσινή βάση και έχω αδερφό που σπουδάζει στην αθήνα.. Εγω νόμιζα αρχικά πως αν είσαι κοντά στην βάση της σχολής που θες στην ταδε συγκεκριμένη πόλη, περνας σε αυτήν την πόλη, λόγω του ότι είναι δύσκολο να σπουδάζουν δυο παιδιά σε διαφορετικές πόλεις.. Αλλα απο οτι διαβάζω εδώ δεν είναι ακριβώς έτσι.. Μεγα θα βάλω νομική θεσσαλονίκης και μετά φιλολογία αθήνας κ.ο.κ.. Μακάρι να περνούσα αθήνα , αλλα τι να κάνουμε δεν γίνονται όλα έτσι όπως τα θέλουμε :( :(

Δε θα βάλεις Νομική Κομοτηνής;
Για όλους είναι δύσκολα τα οικονομικά.

Έχεις σκεφτεί να ψάξεις καμια δουλίτσα για καλοκαίρι, και να συνεχίσεις με part-time, όπου πας;
Είναι κρίμα να χάσεις τη Νομική με τόσα πολλά μόρια, και ειδικά αν την θέλεις πραγματικά την σχολή.

think of it_
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Δε θα βάλεις Νομική Κομοτηνής;
Για όλους είναι δύσκολα τα οικονομικά.

Έχεις σκεφτεί να ψάξεις καμια δουλίτσα για καλοκαίρι, και να συνεχίσεις με part-time, όπου πας;
Είναι κρίμα να χάσεις τη Νομική με τόσα πολλά μόρια, και ειδικά αν την θέλεις πραγματικά την σχολή.

think of it_

βασικα εγω ειμαι αναμεσα σε φιλολογια και νομικη.. Δεν εχω επιλεξει ποια απο τις δυο σχολες θελω, αλλα εξεταζω ολα τα ενδεχομενα.. Το ξερω οτι ειναι κριμα, μακαρι να υπηρχαν οι μεταγγραφες γιατι στις μερες μας λιγοι γονεις εχουν την δυνατοτητα να σπουδαζουν δυο παιδια σε διαφορετικες πολεις.. Και εξαλλου τα μορια που εχασα , ωστε να εχω ασφαλεια για την νομικη αθηνας, ηταν απο τις αποκλισεις, και ειδικα στην εκθεση, ο ενας εκ των οποιων φαινοταν πως βαριοταν να διορθωσει. Πληρωνουμε και την βαρεμαρα των αλλων :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

keep walking

Δραστήριο μέλος

Ο keep walking αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Με τριτεκνία άνετα αλλά και με γενική σειρά μπορεί να το πιάσεις...dont worry!


Με γενική σειρά δεν νομίζω να πιάσεις καμία ιατρική.
Για ποιά πόλη έχεις κοινωνικό κριτήριο;

Για ολες τις πολεις εχω!παντως περσι η βαση κοινωνικων κριτηριων στα γιαννενα ηταν 18.228!δηλαδη συγγνωμη πιστευεις οτι η ιατρικη αλεξανδρουπολης που ειναι περιφερεια δεν θα πεσει 150 μορια??εδω μαλλον θα πεσουν 50 με100 μορια αθηνα θεσσαλονικη!με στεναχωρησες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Ε μη θέλουμε και ειδική κατηγορία και μεταγραφή.Γινόταν μεγάλο πάρτυ με αυτές;)

ενταξει δεν λεω με 15.000 μορια να παω σε σχολη των 19.000 μοριων.. αλλα οταν 100-200 μορια θα σου αλλαξουν την πολη και θα πας χιλιομετρα μακρυα δεν ειναι κριμα για τους γονεις; ας προσεχαν οι βαθμολογητες πως διορθωνουν , δηλαδη χωρις να βαριουνται, να μην υπηρχαν μεγαλες αποκλισεις, ωστε ο καθενας να επαιρνε οσο αξιζε και να μην χρειαζοταν τπτ.. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Για ολες τις πολεις εχω!παντως περσι η βαση κοινωνικων κριτηριων στα γιαννενα ηταν 18.228!δηλαδη συγγνωμη πιστευεις οτι η ιατρικη αλεξανδρουπολης που ειναι περιφερεια δεν θα πεσει 150 μορια??εδω μαλλον θα πεσουν 50 με100 μορια αθηνα θεσσαλονικη!με στεναχωρησες!

Αυτό που βλέπουμε στο 3ο πεδίο είναι σταθερότητα. Έχουμε 22 υποψηφίους περισσότερους στη κλίμακα 19-20.
Και 7 λιγότερους στη κλίμακα 18-20. Επίσης όμως έχουμε 10% αύξηση στη βιολογια και μόλις 4% μείωση στη Χημεία....
Όλα θα εξαρτηθούν βάσει διαφοράς στη ζήτηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Περισυ οι πλοιαρχοι του εμπορικου ναυτικου ειχαν 9.687.... εγω εβγαλα 13.769 μορια φετος στο 4ο, και εχω απολυτηριο 15.4 κ λοουερ... πιστευει κανεις οτι η βαση του εμπορικου θα παει πανω απο 13.500??? και ποσες πιθανοτητες μπορω να εχω με 15.4 απολυτηριο κ λοουερ?? δεν μπορω να περιμενω μεχρι τον αυγουστο πραγματικα θα πεθανω απ το αγχος!

Με τα τσαρούχια σου περνάς, μην αγχώνεσαι. Στις σχολές πλοιάρχων πηγαίνουν, συνήθως, άτομα με χαμηλά μόρια, οπότε δεν θα χεις θέμα για το αν θα σε κόψουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thewnh

Νεοφερμένος

Η thewnh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
12792 5ο πεδίο..

δεν περνάω ούτε έξω απο πάτρα Αθήνα και Κρήτη ή είναι η ιδέα μου?(σε Αει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaterlo

Νεοφερμένος

Ο vaterlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Επειδή δεν έχω ιδέα απ' τα μόρια των θεωρητικών σχολών,με περίπου 18400 πιάνει κάποιος Νομική?Και αν ναι,πού?

πιανεις Κομοτηνη σιγουρα( 17883) και Θεσσαλονικη περυσι ηταν 18435 .. οποτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infamous

Νεοφερμένος

Η infamous αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
η ΣΣΑΣ(ιατρικη,φαρμακευτικη κλπ) ποσο το πολυ θα ανεβει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

v90

Νεοφερμένος

Η v90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
νομικη θεσσ/νικης πόσο περίπου υπολογίζεται να είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ogame23

Νεοφερμένος

Ο ogame23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Οι θέσεις μειώθηκαν αρκετά και η ζήτηση προβλέπεται αυξημένη,οπότε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infamous

Νεοφερμένος

Η infamous αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Οι θέσεις μειώθηκαν αρκετά και η ζήτηση προβλέπεται αυξημένη,οπότε...
ποσο μειωθηκαν οι θεσεις? καποιο σχετικο link?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
νομικη θεσσ/νικης πόσο περίπου υπολογίζεται να είναι?

Σίγουρα πάνω απο 18.550 αλλά κάτω απο 18.700
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tntqaz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 294 μηνύματα.
τελικά με το 5ο πεδιο τι γίνεται? σαν περσυ ? (+/- 300) ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

v90

Νεοφερμένος

Η v90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
και νομικη κομοτηνης το περισσοτερο π μπορει ν ανεβει πόσο ειναι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατερινα!!

Νεοφερμένος

Η κατερινα!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Η ψυχολογια κρητης λετε να ανεβει?Ειμαι 24 μορια πανω απο τη περσινη βαση..οριακα δηλαδη..:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
και νομικη κομοτηνης το περισσοτερο π μπορει ν ανεβει πόσο ειναι??
γυρω στο 18.100/200 τη βλεπω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Με 17.790 λέτε να μπω φιλολογία θεσσαλονίκη;;Δεν θα το αντέξω αν δεν περάσω.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

v90

Νεοφερμένος

Η v90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
ε ενταξει. τι στο καλο? 18460 μόρια εχω. θα μπω.. (με εχει πιάσει αγχος :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top