[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

din88

Νεοφερμένος

Η din88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
διαβασα αρκετες σελιδες γυρω απο το θεμα βασεις και θα ηθελα να πω το εξης: ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ!!!ΚΑΘΕ ΕΜΠΟΔΙΟ ΓΙΑ ΚΑΛΟ!!ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΤΟΥΣ ΕΠΙΛΟΓΗ ΑΛΛΑ ΣΕ ΜΙΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΑΝ ΣΕ 5Η ΜΟΙΡΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΕΛΗΞΑΝ ΝΑ ΔΟΞΑΖΟΥΝ ΤΟ ΘΕΟ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΧΟΛΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΑΛΛΗ..!!νομιζω εχουμε δωσει πολλη αξια στις πανελληνιες και μας εχει "φαει" σημαντικο μερος απο ΤΟ καλοκαιρι μας!!!ειναι καιρος να συνειδητοποιησουμε οτι τελος πια...τελειωσαν οι πανελληνιες και δυστυχως δεν μπορουμε να κανουμε κατι για να το αλλαξουμε!!!εγω ειχα παθει καταθλιψη τις πρωτες μερες..ολο εκλαιγα τη μοιρα μου μεχρι που βαρεθηκα και ειπα stop δεν θα πεθανεις κιολας..ας σταματησουμε να σκεφτομαστε διαφορα και προ παντων ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ..ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ Υ-Π-Ο-Θ-Ε-Τ-Ι-Κ-Α.!!!τιποτα σιγουρο!!!αλλωστε ποτε δεν ξερετε απο που θα σας ερθει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marou93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαιρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
εσυ πως τις βλεπεις τις βασεις ???/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
εσυ πως τις βλεπεις τις βασεις ???/

Δεν θέλω να πω τίποτα γιατί δεν είμαι ειδική πάνω στο θέμα και πολλά παιδιά διαβάζοντας το θέμα στεναχωριούνται με όλη αυτή τη φημολογία πτώσης-ανόδου-σταθερότητας.... Τοποθετήστε τις σχολές με βάση τις πραγματικές σας επιθυμίες και μην επηρεάζεστε. Καλή επιτυχία σε όλους .....!!:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

marou93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαιρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
εχεις δικιο !!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stacey_af

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 356 μηνύματα.

StratosRIP

Δραστήριο μέλος

Ο StratosRIP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 467 μηνύματα.
Παιδια μη βασιζεστε πολυ στις τωρινες εκτιμησεις.. Απλα γραφουν για να πουλανε.. Διαβαστε για παραδειγμα τις περσινες αναλογες εκτιμησεις https://www.fimes.gr/2011/06/vaseis-2011-ektimisi-apotelesmata/ Η προβλεψη για τις Ιατρικες για παραδειγμα ελεγε για πτωση 30 με 100 μορια. Τελικα η Ιατρικη Αλεξανδρουπολης επεσε περισσοτερα απο 500 μορια ενω η Αθηνα επεσε 300 μορια... Ας βγουν πρωτα τα αποτελεσματα και μετα θα μπορουμε να μιλαμε με μεγαλυτερη σιγουρια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
παιδια οντως οτι θελει λεει ο καθενας τον τελευταιο καιρο διαβαζω ακομα και αντιφατικα πραγματα~!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
και εγώ φίλε μου.πάω να τρελαθώ..μα να λένε πως οι βάσεις ιατρικής θα κινηθούν στα περσινά επίπεδα; ούτε καν πτώση; Μα πού ζούν;;;
Ειδικότερο το Έθνος δεν ξέρει τι γράφει! (βλ. περσινές εκτιμήσεις του για ιατρική..) lol δηλαδή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
και εγώ φίλε μου.πάω να τρελαθώ..μα να λένε πως οι βάσεις ιατρικής θα κινηθούν στα περσινά επίπεδα; ούτε καν πτώση; Μα πού ζούν;;;
Ειδικότερο το Έθνος δεν ξέρει τι γράφει! (βλ. περσινές εκτιμήσεις του για ιατρική..) lol δηλαδή!

οντως ειναι λες και τα κανουν στην τυχη...(που βασικα μαλλον ετσι γινεται) δηλαδη ας περιμενουμε καλυτερα 15 μερες χωρις να επηρεαζομαστε απο τριτους καθως μονο κακο μας κανει αυτο και μας φθειρει παρα καλο... εγω δηλαδη που γενικα δεν αγχωθηκα οταν τελειωναν οι πανελληνιες ημουν σιγουρος οτι θα περασω τωρα εχω αρχισει κ εχω αμφιβολιες εξαιτιας της παραφιλολογιας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stez

Νεοφερμένος

Ο stez αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
τι βλεπετε για τει πληροφορικης αθηνας και επιστιμης υπολογιστων κρητης?

υπαρχει περιπτωση για μειωση των βασεων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Το πρωτο επεσε 2.000 μορια περσυ οποτε δεν νομιζω να χει παλι μεγαλη πτωση. Για το δευτερο το μονο που εχω ακουσει ειναι οτι ειναι απο τις καλυτερες πληροφορικες στην Ελλαδα αλλα επειδη ειναι στην κρητη πιστευω θα χει μειωση(γιατι οι περισσοτεροι δηλωνουν θεσσαλονικη, αθηνα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Φέτος ειδικά στη φυσική ο μέσος μαθητής σχεδόν εξαφανίσθηκε οπότε πιστεύω και γω για μείωση στην Κρήτη.Είναι και μακριά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ReniaCobain

Νεοφερμένος

Η ReniaCobain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Φαρμακευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ρε παιδιά,Φαρμακευτική Αθήνας πόσο προβλέπετε να πέσει?? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ανδρια

Νεοφερμένος

Η Ανδρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Με συγχωρείτε αλλά που τα είδατε τα εξαιρετικά εύκολα θέματα της θεωρητικής σε σχέση με άλλες χρονιές; Μόνο στα αρχαία ήταν πιο εύκολο το άγνωστο. Ιστορία ήταν 2 φορές πιο δύσκολα και πολλά. Η Βιολογία γενικής έχει κάψει κόσμο όπως και η έκθεση. Λογοτεχνία διορθώνουν ότι να 'ναι και ποτέ δεν μπορείς να πεις τι έγραψες. Μαθηματικά γενικής οι περισσότεροι της θεωρητικής πάτωσαν. Δεν μπορούμε να πούμε τίποτα ακόμα για τις βάσεις γιατί δεν βγήκαν οι βαθμοί. Και πέρυσι με τα δυσκολότερα θέματα στα αρχαία ως τότε, θυμάμαι ότι έλεγαν άνοδο στη θεωρητική και οι σχολές της έπεσαν το λιγότερο 300 μόρια. Μην ακούτε τα προγνωστικά και τους βασεολόγους. Ελάχιστοι πέφτουν μέσα. Ειλικρινά 19600 στη θεωρητική είναι υπερβολικός βαθμός. Και άντε πες ότι κάποιος τον βγάζει, πόσοι θα είναι αυτοί πανελλαδικών; 10 15; Όλοι αυτοί θα δηλώσουν σχολές του 2ου και του 4ου και του 3ου πεδίου; Δεν πρέπει να λέγονται τέτοια. Τρομοκρατούνται όλοι δίχως λόγο.

Συμφωνω απολυτα μαζι σου!Ναι μεν δεν μας χτυπησαν οπως εκαναν στη φυσικη και τα μαθηματικα,ομως αυτο δεν αναιρει το γεγονος πως τα θεματα ηταν εν μερει απαιτητικα!Στην ιστορια ηταν σαφεστατα πολυ πιο πολλα και δυσκολα απο οτι περσυ,η βιολογια και τα μαθηματικα εξισου δυσκολα οπως και το ιδιαιτερα συσνοητο κειμενο της Εκθεσης!Οσον αφορα τα Αρχαια ηταν πιο ευκολα στο αγνωστο κειμενο,τα λατινικα ιδια με περσυ ενω η λογοτεχνια ηταν σαφως ευκολοτερη!Συνεπως δεν θα επρεπε να συναγεται το συμπερασμα της ανοδου των βασεων του 1ου πεδιου μα εκεινο της σταθεροποιησης!Μακαρι να τα καταφερουμε,αν και προσωπικα εχω απογοητευτει με αυτα που προβλεπουν για την κινηση των βασεων καθως εαν υπηρχε μια περιπτωση στις 100 να φτασω τα μορια που χρειαζομαι για τη σχολη μου τωρα η περιπτωση ειναι 1 στις 1000....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Συμφωνω απολυτα μαζι σου!Ναι μεν δεν μας χτυπησαν οπως εκαναν στη φυσικη και τα μαθηματικα,ομως αυτο δεν αναιρει το γεγονος πως τα θεματα ηταν εν μερει απαιτητικα!Στην ιστορια ηταν σαφεστατα πολυ πιο πολλα και δυσκολα απο οτι περσυ,η βιολογια και τα μαθηματικα εξισου δυσκολα οπως και το ιδιαιτερα συσνοητο κειμενο της Εκθεσης!Οσον αφορα τα Αρχαια ηταν πιο ευκολα στο αγνωστο κειμενο,τα λατινικα ιδια με περσυ ενω η λογοτεχνια ηταν σαφως ευκολοτερη!Συνεπως δεν θα επρεπε να συναγεται το συμπερασμα της ανοδου των βασεων του 1ου πεδιου μα εκεινο της σταθεροποιησης!Μακαρι να τα καταφερουμε,αν και προσωπικα εχω απογοητευτει με αυτα που προβλεπουν για την κινηση των βασεων καθως εαν υπηρχε μια περιπτωση στις 100 να φτασω τα μορια που χρειαζομαι για τη σχολη μου τωρα η περιπτωση ειναι 1 στις 1000....

Καλά μην απογοητεύεσαι...!!! Ειναι νωρίς ακόμα για να τα κρίνουμε... Τι σχολή θέλεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ανδρια

Νεοφερμένος

Η Ανδρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Καλά μην απογοητεύεσαι...!!! Ειναι νωρίς ακόμα για να τα κρίνουμε... Τι σχολή θέλεις;
Μακαρι να πανε ολα καλα!Ψυχολογια θελω απο την πρωτη λυκειου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Μακαρι να πανε ολα καλα!Ψυχολογια θελω απο την πρωτη λυκειου!!!

Good luck!!!! Εγώ έχω πολύ άγχος για τα αποτελέσματα επειδή δίνω 2η φορά, αν και έχω σχολή στην οποία αν δεν περάσω αλλού θα πάω....:/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ορεστης12345

Νεοφερμένος

Ο ορεστης12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
ποιος δεν εχει αγχος!????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
ποιος δεν εχει αγχος!????

εντάξει αυτό εννοείται όλοι είναι κάπως λόγω άγχους!! Αλλά πίστεψε 2η φορά κ να μην πιάνεις τη σχολή π θες αν και προσπάθησες όσο δεν πάει γι' αυτό δεν συγκρίνεται!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ορεστης12345

Νεοφερμένος

Ο ορεστης12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
εντάξει αυτό εννοείται όλοι είναι κάπως λόγω άγχους!! Αλλά πίστεψε 2η φορά κ να μην πιάνεις τη σχολή π θες αν και προσπάθησες όσο δεν πάει γι' αυτό δεν συγκρίνεται!!!!
τι θες και τι εχεις καβατζα?!??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top