[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Για φιλοσοφιες και κοινωνιολογιες τι λετε?Εγω λεω οτι θα πεσουν και σε αυτες οι βασεις,που ειναι ηδη χαμηλες,γιατι υπαρχει και ενας κορεσμος σε αυτους τους κλαδους απο την μαζα.Επισης πολλοι φετος λογω προβληματων,θα δηλωσουν μονο στην πολη τους,κατι που ειναι θετικο για πολλους,αφου μενουν περισσοτερες θεσεις ανοιχτες. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
μην ξεχνατε και οτι η χημεια ηταν αρκετα πιο δυσκολη απο περισυ,για την βιολογια θα ελεγα πως ηταν λιγο πιο ευκολη απο περισυ καμια σχεση ομως με του 10 που ηταν πολυ ευκολα τα θεματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Παντου διαβαζω για κατακορυφη πτωση.Ειδικα στις περιφερειες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
οταν λετε οτι στις επαρχιακες πολεις θα πεσουν οι βασεις εννοειτε εκτος αθηνα-θεσσαλονικη????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
οταν λετε οτι στις επαρχιακες πολεις θα πεσουν οι βασεις εννοειτε εκτος αθηνα-θεσσαλονικη????
Σερρες Καβαλα Γιαννινα Λαρισα Κρητη και αλλα πολλα νησια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Καθαρά προσωπική άποψη, την οποία ίσως αλλάξω όταν βγούνε τα αποτελέσματα..το πολύ να πέσουν 100 μόρια και κυρίως λόγω της αύξησης που νομίζω πως θα υπάρχει στη βιολογία κατεύθυνσης, οπότε θα εξισορροπήσει την μείωση στη φυσική και ίσως στα μαθηματικά κατεύθυνσης!

Προσωπική μου άποψη: ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να πέσουν μόνο 100 μόρια. Τα πολύ δύσκολα θέματα στη Φυσική θα επηρεάσουν και το 3ο πεδίο. Τα μαθηματικά δεν μου φαίνεται πως προκάλεσαν ουλαλούμ πάντως έκαναν και αυτά ζημιά. Τώρα τα θέματα στη Χημεία Κατ. απλά δεν συγκρίνονται με τις άλλες χρονιές ιδίως στο Δ3,Δ4 άρα η πτώση είναι παραπάνω από σίγουρη. Επίσης βιολογία κατ. πιστεύω ότι θα μπερδεύτηκαν πάρα πολλοί στο Α1, στο Γ με την ασθένεια μιτοχονδριακού γονιδίου(δηλαδή μόνο από την ασθενή μάνα στα παιδιά κοκ) και στο φυλοσύνδετο γνώρισμα( με την Drosophila )
Επομένως προβλέπω(όπως και οι καθ. μου) πτώση 350-400 μορίων στην Ιατρ.Αθήνας, 400-500 στην Ιατρ. Θεσ και 500+++ σε όλα τα υπόλοιπα τμήματα(κάνα 700σαρι στη Θράκη δεν θα με σοκάρει):whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Ε ναι.Οτι νησι βλεπεις και εχει πανω του μαθηματικο φυσικο φιλολογιες και ολα τα σχετικα θα πεσουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
λετε να πεσουν και στο 1 πεδιο ??? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
πιστευω οτι στην καλαματα θα πεσει πολυ η φιλολογια!περισυ ειχε 14500 νομιζω.τωρα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,418 μηνύματα.
πιστευω οτι στην καλαματα θα πεσει πολυ η φιλολογια!περισυ ειχε 14500 νομιζω.τωρα.....

Σίγουρα θα πέσει εκεί. Δεν πάνε πολλοί Καλαμάτα. Οπως το ίδιο και με την Κομοτηνή !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
λετε να πεσουν και στο 1 πεδιο ??? :hmm:

Φιλολογιες,κοινωνιολογιες,φιλοσοφιες,Ιστορικα ναι,θα πεσουν.

+Νομικη κομοτηνης...480 θεσεις ανακοινωσε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Φιλολογιες,κοινωνιολογιες,φιλοσοφιες,Ιστορικα ναι,θα πεσουν.

+Νομικη κομοτηνης...480 θεσεις ανακοινωσε :P

εγω αγγλικη φιλολογια θεσ/νικης θελω....λες να πεσει καθολου??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ninio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
εκεινο που αναμενεται ειναι πτωση στα παιδαγωγικα γιατι δεν διοριζονται πλεον οι δασκαλοι. νομικη παρουσιαζει τεραστιο ενδιαφερον απο τους θεωρητικους και η ψυχολογια! μετα η φιλολογια.ετσι διαβασα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
εγω αγγλικη φιλολογια θεσ/νικης θελω....λες να πεσει καθολου??


Κοιτα,αυτα εχουν και τα αγγλικα που συγκεκριμενα πιανουν 4000,και οι περισσοτεροι για αγγλικη γραφουν αριστα...επισης εχει και μεγαλη ζητηση,αρα χλωμο το κοβω να πεσει.
Οι παραπανω σχολες που ανεφερα εχουν χαμηλη ζητηση+εχουν ανακοινωσει μεγαλο αριθμο θεσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
εκεινο που αναμενεται ειναι πτωση στα παιδαγωγικα γιατι δεν διοριζονται πλεον οι δασκαλοι. νομικη παρουσιαζει τεραστιο ενδιαφερον απο τους θεωρητικους και η ψυχολογια! μετα η φιλολογια.ετσι διαβασα...

Εντύπωση μου κάνει αυτό που λες για την Φιλολογία... :hmm:
Από το δικό μου σχολείο, είμαι ο μόνος που -συνειδητά- θα βάλει Φιλολογία ως Α' επιλογή.
Γενικά, ξέρω πως τις αποφεύγουν λόγω της δυσκολίας του αντικειμένου, και λόγω του "μέλλοντος".
Περισσότεροι θέλουν παιδαγωγικά, π.χ. .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Εγω γιατι πιστευω οτι δεν θα υπαρξουν οι τρομερες πτωσεις που πιστευουμε ολοι;; Περσυ οι βασεις πεσανε ΠΑΡΑ πολυ οποτε δεν νομιζω να υπαρχει κατι αντιστοιχο φετος παρολο που η δυσκολια ηταν μεγαλυτερη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ninio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
παιζει μεγαλο ρολο το τι θα γραψεις στα αγγλικα! παιρνεις πολλα πολλα μορια. εχω φιλη που εβγαλε 15- 16 βαθμο προσβασης και επειδη εγραψε αριστα αγγλικα μπηκε ανετα αγγλικη. the key to success is your grade at the lesson of english language! good luck!

αυτοι που θελουν νομικη αν δεν την πιασουν θελουν κατι πιο "σοβαρο" και τεινουν προς φιλολογια αν και δεν ειναι η πρωτη τους επιλογη..ετσι το βλεπω...τα παιδαγωγικα θεωρουνται πιο ευκολα για σπουδες. τωρα θα δειξει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
παιζει μεγαλο ρολο το τι θα γραψεις στα αγγλικα! παιρνεις πολλα πολλα μορια. εχω φιλη που εβγαλε 15- 16 βαθμο προσβασης και επειδη εγραψε αριστα αγγλικα μπηκε ανετα αγγλικη. the key to success is your grade at the lesson of english language! good luck!


merci beaucoup :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top