[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

stevi!!!

Νεοφερμένος

Η stevi!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
συμφωνω απολυτα....οτι θα πεσει ειναι σιγουρο.και οχι μονο εκατο μορια πιστευω...:)λογικα θα παει κατω απο 18.200
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexandros S.

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
:worry: μα καλά δεν ενδιαφέρεται κανείς για ψυχολογία εδώ μέσα? μόνη μου την δήλωσα?
Γι'αυτήν,τι λέτε? :hmm:

Μπα....Για να έχει φτάσει 18 μάλλον δεν είσαι μόνη σου :-P .... Θεωρώ πως εννοείται πώς θα πέσει αλλά όχι όσο το παιδαγωγικό ας πούμε...αν έχεις 18+ να είσαι σίγουρη και με μάλλον 17.700 Πάντειο 17.500 Καποδιστριακό δεν πρέπει να αγχώνεσαι καθόλου...με 17000 είσαι ρέθυμνο ... Θα έπεφτε παραπάνω ώς υψηλόβαθμη αν δεν είχε τόση ζήτηση κ' δεν είχαμε την εγκατάλειψη των παιδαγωγικών!! Καλή επιτυχία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
και επειτα εγω δν σου λεω για 1000 μορια για 100 κατι πως τ βλεπεις εσυ????για κομοτηνη μιλαω..
Πτώση 100 μορίων είναι λογική και αναμενόμενη. Ειδικά στις επαρχιακές σχολές θα είναι περισσότερο. Προφανώς εσύ αναφέρεσαι στη Νομική. Της βάζω ερωτηματικό για τον απλούστατο λόγο ότι δεν έχουμε απτά στοιχεία για το τι πραγματικά δήλωσαν οι υποψήφιοι, στοιχείο που ουσιαστικά καθορίζει τις βάσεις. Λόγου χάριν ο περίγυρος μου δήλωσε κατά βάση Νομικές. Από γνωστό γνωστού ω γνωστέ μου δόθηκε η ίδια εικόνα. Όμως αυτά δεν αποτελούν αξιόπιστα στοιχεία για την εξαγωγή συμπερασμάτων. Κατά πάσα πιθανότητα θα πέσει και αυτή, αλλά το πόσο άγνωστο.

Και φέτος υπάρχουν χαμηλές βαθμολογίες, αρκετά χαμηλές σε σχέση με άλλα χρόνια (βλέπε αρχαία, 2,78% από 5-6% που κυμαινόταν συνήθως. Είναι μεγάλη πτώση αυτό και σε μάθημα βαρύτητας. Επίσης σε όλα τα μαθήματα πλην λογοτεχνίας υπήρξε πτώση στην κλίμακα 18-20).
Πάντως πιστεύω ότι η συγκεκριμένη νομική μπορεί να είναι κάπως απρόβλεπτη, καθώς Κομοτηνή έχουν δηλώσει πάρα πολλά άτομα που δεν πιάνουν Αθήνα και Θεσσαλονίκη και είναι μάλιστα αρκετούτσικα μόρια πιο κάτω. Δε νομίζω να ανέβει όμως, γύρω στο 18100 θα είναι το πιο πιθανό..
Μη βλέπεις τα στατιστικά των τελευταίων τεσσάρων ετών. Στο παρελθόν τα θετικά μαθήματα και η Έκθεση ψαλίδιζαν αρκετά τις βαθμολογίες και κατά συνέπεια τα μόρια. Αθήνα, Θεσσαλονίκη ως κεντρικές πόλεις πάντα ήταν στο Θεό, οπότε έμενε η Κομοτηνή. Επιπροσθέτως ήταν πολύ μακρυά και οι περισσότεροι τη δήλωναν με την προοπτική της μετεγγραφής. Φέτος κομμένα αυτά, οπότε αρκετοί προκειμένου να μείνουν εκτός Νομικής, τη δήλωσαν και θα πάνε χορεύοντας και τραγουδώντας εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stevi!!!

Νεοφερμένος

Η stevi!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
και παλι.....λογικα θα πεσει..αλλα εκτοσ αυτου πολλοι δεν εχουν πλεον την οικονομικη δυνατοτητα να πανε..για αυτο θα δηλωσουν σχολεσ αθηνασ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
και παλι.....λογικα θα πεσει..αλλα εκτοσ αυτου πολλοι δεν εχουν πλεον την οικονομικη δυνατοτητα να πανε..για αυτο θα δηλωσουν σχολεσ αθηνασ..
Προκειμένου να σπουδάσει το τέκνο του Ιατρική, Πολυτεχνείο και Νομική, ο γονέας θα κάνει το σκατό του παξιμάδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexandros S.

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Προκειμένου να σπουδάσει το τέκνο του Ιατρική, Πολυτεχνείο και Νομική, ο γονέας θα κάνει το σκατό του παξιμάδι.

Ισχύει απόλυτα!! Ελληνικά φαινόμενα αυτα...Για αυτές πουλάνε τ παντα ενώ αν περνάς φιλολογία επαρχία σ λέει: έλα μωρέ δεν έχουμε λεφτά για επαρχία τόσες σχολές έχει η Αθήνα (πρόσφατη εμπειρία)!

Προκειμένου να σπουδάσει το τέκνο του Ιατρική, Πολυτεχνείο και Νομική, ο γονέας θα κάνει το σκατό του παξιμάδι.

Ισχύει απόλυτα!! Ελληνικά φαινόμενα αυτα...Για αυτές πουλάνε τ παντα ενώ αν περνάς φιλολογία επαρχία σ λέει: έλα μωρέ δεν έχουμε λεφτά για επαρχία τόσες σχολές έχει η Αθήνα (πρόσφατη προσωπική εμπειρία)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

g-angie

Νεοφερμένος

Η g-angie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
τιποτα για φαρμακευτικηηη?>
Nέες εκτιμήσεις ομάδας EDU4U: ..η τελευταία σε μόρια Φαρμακευτική Πατρών κάπου κοντά στα 18250 μόρια!! (τα θαυμαστικά δικά μου..) Δες εδώ το link https://www.edu4u.gr/Comments.aspx?qId=1690
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Nέες εκτιμήσεις ομάδας EDU4U: ..η τελευταία σε μόρια Φαρμακευτική Πατρών κάπου κοντά στα 18250 μόρια!! (τα θαυμαστικά δικά μου..) Δες εδώ το link https://www.edu4u.gr/Comments.aspx?qId=1690
Αν οντως η Ιατρικη παει οσο λενε ακομα και εγω που απο την αρχη ελεγαν οτι θα ειναι γυρω στα 18500 και με εκραζαν πολυ θα εκπλαγω εντελως!! ελπιζω και στις σχολες που με ενδιαφερουν η προβλεψη τους να ειναι χαμηλωμενη(ξερω δεν θα ειναι η πραγματικη βαση αλλα πλεον ειναι μια αρκετα επεξεργασμενη μελετη αρα και μια καλη γνωμη) αλλα δυστυχως θα λειπω μεχρι το απογευμα απο το σπιτιιιι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 541500

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
υπαρχει περιπτωση η γεωπονια ΑΠΘ να πεσει 1000 μορια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosx93

Νεοφερμένος

Ο nikosx93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλημερα σε όλους! Είμαι νεος στο φόρουμ και θα ήθελα να μου πείτε εκτιμήσεις για τη βάση των ημμυ του εμπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Μπα....Για να έχει φτάσει 18 μάλλον δεν είσαι μόνη σου :-P .... Θεωρώ πως εννοείται πώς θα πέσει αλλά όχι όσο το παιδαγωγικό ας πούμε...αν έχεις 18+ να είσαι σίγουρη και με μάλλον 17.700 Πάντειο 17.500 Καποδιστριακό δεν πρέπει να αγχώνεσαι καθόλου...με 17000 είσαι ρέθυμνο ... Θα έπεφτε παραπάνω ώς υψηλόβαθμη αν δεν είχε τόση ζήτηση κ' δεν είχαμε την εγκατάλειψη των παιδαγωγικών!! Καλή επιτυχία

Eυχαριστώ ! Ναι σε κάποιο τμήμα περνάω απλά μου έχει κάνει εντύπωση ότι δεν την έχει αναφέρει κανείς :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexandros S.

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Eυχαριστώ ! Ναι σε κάποιο τμήμα περνάω απλά μου έχει κάνει εντύπωση ότι δεν την έχει αναφέρει κανείς :D

Καλά αυτό είναι αλήθεια...Από την θεωρητική μόνο για την Νομική γίνεται λόγος εδώ στο αι σκουλ ειδικά αυτή της Θράκης που μ τοση συζήτηση που έχει γίνει την βλέπω 19999!! Ήμαρτον δηλαδή! Εμένα μου κάνει εντύπωση πως δεν έχει γίνει κουβέντα για παιδαγωγικά,ψυχολογίες και φιλολογίες στο φόρουμ...Περίεργο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Καλά αυτό είναι αλήθεια...Από την θεωρητική μόνο για την Νομική γίνεται λόγος εδώ στο αι σκουλ ειδικά αυτή της Θράκης που μ τοση συζήτηση που έχει γίνει την βλέπω 19999!! Ήμαρτον δηλαδή! Εμένα μου κάνει εντύπωση πως δεν έχει γίνει κουβέντα για παιδαγωγικά,ψυχολογίες και φιλολογίες στο φόρουμ...Περίεργο

νταξ δεν γίνεται μόνο στο αι σκούλ ! όλοι όσοι βγάζουν εκτιμήσεις ανα πεδίο μιλούν για νομική και για την πτώση των παιδαγωγικών...στα άλλα πεδία δεν ξέρω δεν κοιτάω καν:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelioslef

Νεοφερμένος

Ο stelioslef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
οπως είδες, το να πιάσεις 16811 μόρια (βάση της Β.Ε.Τ.) δεν είναι εύκολο και η βάση δεν είναι καθόλου χαμηλή. Κι επειδή βλέπω ότι η ελληνική άποψη ,ότι η βιολογία βρίσκεται σε δεύτερη μοίρα ως επιστήμη, έχει περάσει και στους μαθητές, θα σας πω αυτό: ΜΗ ΔΙΑΛΕΞΕΤΕ το Βιολογικών Εφαρμογών αν δεν σας αρέσει η βιολογία και αν δεν είστε καλοί σε αυτήν. Διότι παρά τα "λίγα μόρια" -16811-, όπως τα λέτε, είναι ιδιαίτερα απαιτητική. Και είμαι μόλις στο δεύτερο έτος...έπεται συνέχεια! :p good luck to everyone!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

red span

Δραστήριο μέλος

Ο ΧΑΡΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 407 μηνύματα.
Παιδια εχω 17.604
Το Μηχανολογων Μηχανικων στον Βολο εχει 18.215 και στην Κοζανη 18.053,λετε χτυπαω κανενα απο τα δυο?
Φιλικα Χ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

getinfo

Νεοφερμένος

Ο getinfo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Λέτε να πεσει το Μηχανικών Η/Υ Τηελεπικοινωνιων και Δικτυων στο Βολο 80 μόρια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissG

Νεοφερμένος

Ο MissG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
πιστευετε οτι ο Κουτρούμπελης θα πέσει μέσα με τις νεες προβλέψεις του για το 3ο πεδίο ή όχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ant1637

Νεοφερμένος

Η Αντωνία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
πιστευετε οτι ο Κουτρούμπελης θα πέσει μέσα με τις νεες προβλέψεις του για το 3ο πεδίο ή όχι?
Αν λαβεις υποψην σου τον αριθμο των αριστουχων στη θετικη που ειναι 60% κατω απο περσυ περιπου νομιζω πως οι εκτιμησεις του δεν θα απεχουν και πολυ απο την πραγματικοτητα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Είχα ακούσει ότι οι εκτιμήσεις του edu4u για τις βάσεις προηγούμενων χρόνων ήταν οι πιο επιτυχημένες. Οι ίδιοι επίσης, λένε στα θέματά τους ότι χρησιμοποιούν πρόγραμμα για τον υπολογισμό των βάσεων.


Υπάρχει κάποιος που να ξέρει ποιες ήταν οι περσινές τους εκτιμήσεις για τις βάσεις; Δεν μπορώ πλέον να τις βρω online.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

red span

Δραστήριο μέλος

Ο ΧΑΡΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 407 μηνύματα.
Λέτε να πεσει το Μηχανικών Η/Υ Τηελεπικοινωνιων και Δικτυων στο Βολο 80 μόρια?
Χαλαρα,αλλα ειναι δυσκολη σχολη λιγοι την τελιωνουν πρπει να πορωθεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top