[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Είμαι 70 μόρια κάτω απο την ήδη αισιόδοξη εκτίμηση τους:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefterisg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lefterisg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Αστυφυλάκων δίνει στα 13500. Είμαι 315 μόρια πάνω, λέτε να έχει μεγαλύτερη απόκλιση απο 300 μόρια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johanio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Τις αποκλείσεις που κάνουνε τις λέει ανάλογα με τα μόρια που έχει η σχολή.

Η στατιστική απόκλιση στις αναμενόμενες βάσεις εκτιμούμε πως θα είναι:

στην κλίμακα 18.000 - 20.000 μόρια: + - 0,5%
στην κλίμακα 15.000 - 18.000 μόρια: + - 1 %
στην κλίμακα 12.000 - 15.000 μόρια: + - 1,5%
στην κλίμακα 10.000 - 12.000 μόρια: + - 2%
κάτω από 10.000, η πλειοψηφία των τμημάτων θα κινηθεί στο +- 3 με 5 %
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Τις αποκλείσεις που κάνουνε τις λέει ανάλογα με τα μόρια που έχει η σχολή.

Η στατιστική απόκλιση στις αναμενόμενες βάσεις εκτιμούμε πως θα είναι:

στην κλίμακα 18.000 - 20.000 μόρια: + - 0,5%
στην κλίμακα 15.000 - 18.000 μόρια: + - 1 %
στην κλίμακα 12.000 - 15.000 μόρια: + - 1,5%
στην κλίμακα 10.000 - 12.000 μόρια: + - 2%
κάτω από 10.000, η πλειοψηφία των τμημάτων θα κινηθεί στο +- 3 με 5 %
Φαντάζομαι πως ιδίως στις υψηλόβαθμες, στην περίπτωση που η απόκλιση έχει εκτιμηθεί λανθασμένα, το πολύ να πάει μέχρι 0,6%.
Το πολύ 200 μόρια να είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Φαντάζομαι πως ιδίως στις υψηλόβαθμες, στην περίπτωση που η απόκλιση έχει εκτιμηθεί λανθασμένα, το πολύ να πάει μέχρι 0,6%.
Το πολύ 200 μόρια να είναι.

ναι και εγω αυτο νομιζω 100-200 μορια πανω κατω max....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Φαντάζομαι πως ιδίως στις υψηλόβαθμες, στην περίπτωση που η απόκλιση έχει εκτιμηθεί λανθασμένα, το πολύ να πάει μέχρι 0,6%.
Το πολύ 200 μόρια να είναι.
Τα 200 μορια ομως δεν ειναι κ λιγο π.χ. στη Νομικη Αθηνας δινει 18.610 με+ 200 φθανει 18.810 (περσι ηταν 18.893) που ειναι η πτωση λοιπον?Στα 80 μορια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mr.thewritikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
ποοοοοο!!! μακάρι να είναι όπως τα λέει!!!!! από εκεί που έλεγα αντίο αγγλική φιλολογία θεσσαλονίκης τώρα είμαι μέσα για 351 μόριαααα!!!!! την έχουν στα 20.134 και έχω 20485!!!!! πόσο έξω να πέσουν?? 300 μόρια...και πολλά μου φαίνονται!!!! Ποοοοοοοο!!!!! θα πεθάνω από τη χαρά μου αν μπώ!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Εγω πιστευω σε υψηλοβαθμες αστικων κεντρων το πολυ η αποκλιση να ειναι 100 μορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexandros S.

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
ποοοοοο!!! μακάρι να είναι όπως τα λέει!!!!! από εκεί που έλεγα αντίο αγγλική φιλολογία θεσσαλονίκης τώρα είμαι μέσα για 351 μόριαααα!!!!! την έχουν στα 20.134 και έχω 20485!!!!! πόσο έξω να πέσουν?? 300 μόρια...και πολλά μου φαίνονται!!!! Ποοοοοοοο!!!!! θα πεθάνω από τη χαρά μου αν μπώ!!!!!!

Δηλαδή λένε για πτώση 700 μορίων; Απίστευτο, φαντάσου δηλαδή να μην είχε και ζήτηση!! Μπράβο! Πάντως υπερβολικό θεωρώ τέτοιο κατρακύλισμα συγγνώμη...Δεν ξέρω αλλά αρχίζω να φοβάμαι μήπως απλά οι βάσεολογοι, στατιστικόλόγοι και λοιποί παίζουν λίγο με το άγχος μας.... Μακαρι να βγουν οι εκτιμήσεις τους γιατί μου δίνουν πτώση 500 μορίων στο τμήμα που θέλω(Ιστορικό Αθήνας)...Μα τι να πιστέψω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

@ngie

Νεοφερμένος

Η @ngie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
αν ειναι δυνατον ιατρικη θρακης 18390????θα ελεγα να ειμαστε λιγο επιφυλακτικοι...παρ'ολ'αυτα μακαρι να ειναι οπως τα λεει.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Παίδες εγω προτείνω να μην δίνεται τόση σημασία στις προβλέψεις.Ειδικά αυτοι που πανηγυρίζουν ας κρατάνε και μια πισινή για μην βρεθούν προ εκπλήξεως.Απο την άλλη μερικοί που δεν περνάνε με τις εκτιμήσεις αυτές,ίσως περάσουν εκεί που θέλουν όταν ανακοινωθούν οι πραγματικές βάσεις.Κανείς δεν ξέρει τις προτιμήσεις του κάθε εξεταζομένου,άρα ας αφήσουμε εκτιμήσεις-αποκλίσεις-εκπλήξεις-...- και ας περιμένουμε.

Υ.Γ.:υπερβολικά αισιόδοξες μου φαίνονται οι εκτιμήσεις του edu4u αλλά ίσως ο κύριος αυτός να ξέρει κάτι περισσότερο απο μας,καλημέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αμα8εις

Νεοφερμένος

Ο αμα8εις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
παιδια καλημερα!επειδη μου εχει βγει η πιστη να βρω τις βασεις στο edu4u,μηπως 8α μπορουσε κανενας στον ελευθερο χρονο του να κοιταξει τις βασεις για ναυτιλιακων σπουδων πειραια και για το οικονομικο του καποδιστριακου πανεπιστημιου??(η αλλιως οικονομικο νομικης οπως ειναι πιο γνωστο )σας ευχαριστω εκ των προτερων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
παιδια καλημερα!επειδη μου εχει βγει η πιστη να βρω τις βασεις στο edu4u,μηπως 8α μπορουσε κανενας στον ελευθερο χρονο του να κοιταξει τις βασεις για ναυτιλιακων σπουδων πειραια και για το οικονομικο του καποδιστριακου πανεπιστημιου??(η αλλιως οικονομικο νομικης οπως ειναι πιο γνωστο )σας ευχαριστω εκ των προτερων!
15900 το οικονομικό ΕΚΠΑ,την άλλη δε την έχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johanio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Φαντάζομαι πως ιδίως στις υψηλόβαθμες, στην περίπτωση που η απόκλιση έχει εκτιμηθεί λανθασμένα, το πολύ να πάει μέχρι 0,6%.
Το πολύ 200 μόρια να είναι.

Δε θέλουμε 200 μόρια απόκλιση :worry::worry: Το πολύ 172 μόρια απόκλιση ας έχει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
και εγω μεχρι εχτες ετσι ελεγα
υποψη οτι τον κουτρουμπελη τον παρακολουθω απο περυσι και πεφτει μεσα,
Σημερα με μια συζητηση που ειχα με την καθηγητρια του φροντιστηρίου μου και με βαση τα νεα δεδομενα (στατιστικα ΓΒΠ)
μου ειπε οτι αυτα που θα δουμε φετος δεν θα τα πιστευουμε.....!!!! και οσον αφορα τις προβλεψεις της σχετικα παντα για τις σχολες που με αφορουν ταυτιζεται απολυτα (ολως τυχαια) με τις προβλεψεις του κουτρουμπελη.... οποτε δεν εχω παρα να πιστεψω

Μάλιστα ! δηλαδή τι δεν θα πιστεύουμε? τι θα γίνει?:worry: μεγάλες πτώσεις?
Πάντως εγώ που είμαι στο 1ο πεδίο θεωρώ απίθανο μία σχολή με αυξημένη ζήτηση τα τελευταία χρόνια να την ρίχνει 400 και μόρια μέσα στην Αθήνα:/: είμαι επιφυλακτική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

red span

Δραστήριο μέλος

Ο ΧΑΡΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 407 μηνύματα.
Ποσο δινει το edu4u για το μηχανολογων Μηχανικων στην Θεσσαλονικη,Βολο,Κοζανη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liaaa <3

Νεοφερμένος

Η Liaaa <3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Θελω & εγω 1 χαρηηη.... :redface: Μπορειτε να μ πειτε γτ δν μπορω να το βρω...Το edu4u ποσα μορια εχει την φυσικοθεραπεια Λαμιας;;; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yannis92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Yannis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Θελω & εγω 1 χαρηηη.... :redface: Μπορειτε να μ πειτε γτ δν μπορω να το βρω...Το edu4u ποσα μορια εχει την φυσικοθεραπεια Λαμιας;;; :)

13790 !!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liaaa <3

Νεοφερμένος

Η Liaaa <3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 29 μηνύματα.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Δε θέλουμε 200 μόρια απόκλιση :worry::worry: Το πολύ 172 μόρια απόκλιση ας έχει :P
Εσύ να μην ανησυχείς, μπαίνεις Θεσσαλονίκη λέμε :P
Και με την τωρινή, και με την προηγούμενη πρόβλεψη του edu4u είσαι μέσα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top