[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Konstans29185

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Τότε πώς εξηγείς την απόκλιση 30 μορίων που είχα εγώ φέτος ανάμεσα στους δύο πρώτους διορθωτές; Όλη τη χρονιά και από τον φιλόλογο του σχολείου και του φροντηστηρίου είχα πολύ καλές βαθμολογίες. Ένας τρελός διορθωτής δε λέω ότι μπορεί να είναι μόνο αυτός που βαθμολογεί χαμηλά αλλά και αυτός που μπορεί να βάλει πολύ υψηλό βαθμό σε ένα γραπτό χωρίς να το αξίζει ο άλλος. Σε εμένα που ο ένας έβαλε 18 και ο άλλος 14 κάποιος δεν πρέπει να είναι ο "τρελός"? Πώς εξηγείται αλλιώς. Και μιας και ο τρίτος μου έβαλε 16,2 θεωρώ ότι το 14 ήταν κάπως άκυρο.

Κι εμένα ο ένας μου έβαλε 19 και ο άλλος 17.2.Καλά τώρα θα μου πεις,σιγά τη διαφορά,και όντως δεν συγκρίνεται με τη δική σου απόκλιση.Ποτέ δεν αμφισβήτησα ότι κάτι τέτοιο είναι δυνατό να συμβεί,εναντιώνομαι μόνο σε αυτούς που λένε ότι χάνουν μία σχολή από την έκθεση και μόνο.Χωρίς και πάλι να λέω ότι κάτι τέτοιο δεν είναι εφικτό.Δεν έχω σκοπό να υποβαθμίσω το θυμό σας ή την ταλαιπωρία σας από κάποιο τέτοιο περιστατικό.Απλά η έκθεση ήταν ανέκαθεν "πονηρό" μάθημα και γι'αυτό είχαμε ένα λόγο παραπάνω να προσπαθούμε στα άλλα μαθήματα.Ελπίζω πάντως να μπαίνεις εκεί που θες.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χκτηνίατρος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χκτηνίατρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
ποιος σου το πε οτι προβλεπετε μικρη άνοδος?????
αν σου το πε ο Πανάρετος .....πάω πάσο αλλιώς τι να πώ??
πιστεύετε τυχον εκτιμήσεις που εχουν κυκλοφορήσει μεχρι σήμερα.......?????
οι περιφερειακές ιατρικές θα σημειώσουν πτώση!!!!!! το μονο σίγουρο!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avenger92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η avenger92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Θέλω ιατρική και είμαι μόλις 48 μόρια πάνω από τη βάση της Αλεξανδρούπολης πέρυσι. Και προβλέπεται μικρή άνοδος για τις ιατρικές. Άρα η αγωνία υπάρχει...
Δεν εχει μιλησει κανεις υπευθυνα για ανοδο.Οποτε μην το λαμβανεις και πολυ υποψιν σου.Εγω πιστευω οτι θα περασεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danai!

Νεοφερμένος

Η Danai! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
ποιος σου το πε οτι προβλεπετε μικρη άνοδος?????
αν σου το πε ο Πανάρετος .....πάω πάσο αλλιώς τι να πώ??
πιστεύετε τυχον εκτιμήσεις που εχουν κυκλοφορήσει μεχρι σήμερα.......?????
οι περιφερειακές ιατρικές θα σημειώσουν πτώση!!!!!! το μονο σίγουρο!!!!!

:D:D:DΔε μου το είπε ο Πανάρετος. Αλλά τα πιο πρόσφατα άρθα στο ίντερνετ έτσι λένε. Και συνήθως όποιος έχει αγωνία πιστεύει τα χειρότερα/ Ελπίζω να μην ανέβουν πάνω από 47 μόρια για να είμαι εγώ η βάση της τελευταιας. Δε με πειράζει καθόλου :clapup: Πάντως θεωρώ πιο πιθανή την άνοδο στις ιατρικές παρά την πτώση γιατί βιολογία έγραψαν καλύτερα οι μαθητές και έχουν ζήτηση . Άκουσα στην τηλεόραση προχθές έναν μαθηματικό που μιλούσε με στοιχεία του υπουργείου και μιλούσε για άνοδο στην ιατρική Αθήνας περίπου για 50 μόρια. Δεν ξέρω αν είχε όντως στοιχεία του υπουργείου πάντως αν όντως ανέβει η Αθήνα δε θα ανέβει και η περιφέρεια;

ποιος σου το πε οτι προβλεπετε μικρη άνοδος?????
αν σου το πε ο Πανάρετος .....πάω πάσο αλλιώς τι να πώ??
πιστεύετε τυχον εκτιμήσεις που εχουν κυκλοφορήσει μεχρι σήμερα.......?????
οι περιφερειακές ιατρικές θα σημειώσουν πτώση!!!!!! το μονο σίγουρο!!!!!

Και πέρυσι η περιφέρεια ανέβηκε παραπάνω απ'την Αθήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

χκτηνίατρος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χκτηνίατρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
απο δευτέρα πηγαινε για σπιτι Αλεξανδρουπολη......!!!!!!
γιατι αν περιμένεις να βγουν οι βάσεις... θα σου τα χουν παρει τα καλά.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Empristis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Empristis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Οι προβλέψεις των βάσεων τρομοκρατούν και παραπληροφορούν
Χθες 1-7-2009 μας επισκέπτεται στο ΚΕΣΥΠ Λαμίας υποψήφια Ιατρικής μαζί με τη μητέρα της κρατώντας στα χέρια της σελίδα εφημερίδας η οποία « προβλέπει » ότι η βάση της Ιατρικής Αλεξανδρούπολης από 18.713 μόρια που ήταν το 2008 το 2009 θα «κυμανθεί» από 18.820 έως 19.400. Δηλαδή « προβλέπει » ότι η βάση της Ιατρικής Αλεξανδρούπολης θα ανέβει από 107 έως 687 μόρια!!!! Η κοπέλα έχει συγκεντρώσει 19.350 μόρια και ήταν καταστεναχωρημένη γιατί σύμφωνα με τις «προβλέψεις» της εφημερίδας δεν περνάει στην Ιατρική.!!!. Προσπαθώ να την ηρεμήσω λέγοντας της ότι ΔΕΝ είναι δυνατόν να γίνει πρόβλεψη γιατί δεν είναι γνωστό το πιο σημαντικό δεδομένο: Πόσοι μαθητές και με ποια βαθμολογία θα δηλώσουν συγκεκριμένη σχολή. (αυτό που γράφω και σε προηγούμενο άρθρο μου https://didefth.gr/kesyp/?p=970 ). Της εξηγώ επίσης ότι το εύρος της εφημερίδας είναι τεράστιο : 687-107=580 μόρια και με μεγάλη πιθανότητα θα πέσει μέσα αδιαφορώντας για τη τεράστια ψυχική οδύνη που θα έχει προκαλέσει στους υποψηφίους εάν τελικά η βάση είναι π.χ 19.110 μόρια που είναι και η πιο πιθανή σύμφωνα με τους νόμους της στατιστικής αφού είναι το μέσο του διαστήματος [18.820-19.400]. Της εξηγώ επίσης ότι οι σοβαρές στατιστικές αναλύσεις αναφέρουν το μέσο όρο και την τυπική απόκλιση ….. (βλέπε Υ.Γ). Της λέω επίσης την τεράστια πτώση στις περσινές βάσεις των σχολών της πληροφορικής που κανένας δεν είχε προβλέψη. Τέλος αναλαμβάνοντας την όποια ευθύνη της λέω ότι θα περάσει τουλάχιστον στην Ιατρική Αλεξανδρούπολης. Θέλω να πώ για άλλη μια φορά στους μαθητές να μην λαμβάνουν υπόψη τις κάθε φορά προβλέψεις του τύπου γιατί μπορεί να χαρούν η να στενοχωρηθούν χωρίς λόγο. Για τη συμπλήρωση του μηχανογραφικού τους να λάβουν υπόψη πρώτα από όλα τις επιθυμίες τους.


αυτο τι συνεβη περσι σε ενα κεντρο συμβουλευτικης(κεσυπ).Το χει γραψει ειδικος συμβουλος και εχετε υποψη οτι η ιατρικη αλεξανδρουπολης τελικα κυμανθηκε στα 19006.Αφιερωμενο στη δαναη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danai!

Νεοφερμένος

Η Danai! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Οι προβλέψεις των βάσεων τρομοκρατούν και παραπληροφορούν
Χθες 1-7-2009 μας επισκέπτεται στο ΚΕΣΥΠ Λαμίας υποψήφια Ιατρικής μαζί με τη μητέρα της κρατώντας στα χέρια της σελίδα εφημερίδας η οποία « προβλέπει » ότι η βάση της Ιατρικής Αλεξανδρούπολης από 18.713 μόρια που ήταν το 2008 το 2009 θα «κυμανθεί» από 18.820 έως 19.400. Δηλαδή « προβλέπει » ότι η βάση της Ιατρικής Αλεξανδρούπολης θα ανέβει από 107 έως 687 μόρια!!!! Η κοπέλα έχει συγκεντρώσει 19.350 μόρια και ήταν καταστεναχωρημένη γιατί σύμφωνα με τις «προβλέψεις» της εφημερίδας δεν περνάει στην Ιατρική.!!!. Προσπαθώ να την ηρεμήσω λέγοντας της ότι ΔΕΝ είναι δυνατόν να γίνει πρόβλεψη γιατί δεν είναι γνωστό το πιο σημαντικό δεδομένο: Πόσοι μαθητές και με ποια βαθμολογία θα δηλώσουν συγκεκριμένη σχολή. (αυτό που γράφω και σε προηγούμενο άρθρο μου https://didefth.gr/kesyp/?p=970 ). Της εξηγώ επίσης ότι το εύρος της εφημερίδας είναι τεράστιο : 687-107=580 μόρια και με μεγάλη πιθανότητα θα πέσει μέσα αδιαφορώντας για τη τεράστια ψυχική οδύνη που θα έχει προκαλέσει στους υποψηφίους εάν τελικά η βάση είναι π.χ 19.110 μόρια που είναι και η πιο πιθανή σύμφωνα με τους νόμους της στατιστικής αφού είναι το μέσο του διαστήματος [18.820-19.400]. Της εξηγώ επίσης ότι οι σοβαρές στατιστικές αναλύσεις αναφέρουν το μέσο όρο και την τυπική απόκλιση ….. (βλέπε Υ.Γ). Της λέω επίσης την τεράστια πτώση στις περσινές βάσεις των σχολών της πληροφορικής που κανένας δεν είχε προβλέψη. Τέλος αναλαμβάνοντας την όποια ευθύνη της λέω ότι θα περάσει τουλάχιστον στην Ιατρική Αλεξανδρούπολης. Θέλω να πώ για άλλη μια φορά στους μαθητές να μην λαμβάνουν υπόψη τις κάθε φορά προβλέψεις του τύπου γιατί μπορεί να χαρούν η να στενοχωρηθούν χωρίς λόγο. Για τη συμπλήρωση του μηχανογραφικού τους να λάβουν υπόψη πρώτα από όλα τις επιθυμίες τους.


αυτο τι συνεβη περσι σε ενα κεντρο συμβουλευτικης(κεσυπ).Το χει γραψει ειδικος συμβουλος και εχετε υποψη οτι η ιατρικη αλεξανδρουπολης τελικα κυμανθηκε στα 19006.Αφιερωμενο στη δαναη

Ό,τι και να γίνει περνάω στη 2η επιλογή μου μοριακή βιολογία και γενετική αλλά ευχαριστώ για την αφίερωση :clapup:

απο δευτέρα πηγαινε για σπιτι Αλεξανδρουπολη......!!!!!!
γιατι αν περιμένεις να βγουν οι βάσεις... θα σου τα χουν παρει τα καλά.........

ΟΧΙ ΟΧΙ άστο καλύτερα γιατί αν και η δεύτερη επιλογή μου (μοριακή βιολογία και γενετική) είναι κι αυτή στην Αλεξανδρούπολη, αν γίνει τίποτα μία στο εκατομμύριο (λέμε τώρα) και πέσει η ιατρική Ιωαννίνων 51 μόρια και περάσω εκεί, τι θα κάνω; Θα το ξενοικιάσω; Πέρυσι μια κοπέλα απ' την πόλη μου σίγουρη ότι περνάει σε μια απ' τις δύο πρώτες της επιλογές που ήταν πολιτικός μηχανικός Θεσσαλονίκης και φαρμακευτική Θεσσαλονίκης πήγε και νοίκιασε σπίτι και τελικά τα πράγματα δεν ήρθαν όπως τα περίμενε και πέρασε διαιτολογία στο χαροκόπειο στην Αθήνα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

χκτηνίατρος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χκτηνίατρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
ας μη δηλωνες Ιωάννινα, αφου εχεις β' επιλογή "Μοριακή Βιολογία".................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Danai!

Νεοφερμένος

Η Danai! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
ας μη δηλωνες Ιωάννινα, αφου εχεις β' επιλογή "Μορική Βιολογία".................

Πλακίτσα ήταν αυτό ε; Γιατί με αυτήτη λογική θα έπρεπε όλοι να δηλώνουν σχολές μιας μόνο πόλης :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzanakos2010

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tzanakos2010 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
178 ΠΑΙΔ/ΚΟ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ (ΒΟΛΟΣ) 17601>> 17.780
132 ΠAIΔ/KO ΔHMOT EKΠ/ΣHΣ ΚΡΗΤΗΣ (ΡΕΘΥΜΝΟ) 18066 >>> 18.250
164 ΠAIΔ/KO ΔHMOT. EKΠ/ΣHΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ (ΒΟΛΟΣ) 18585 >> 18.700
128 ΠAIΔ/ΓIKO ΔHMOTIKHΣ EKΠ/ΣHΣ ΑΘΗΝΑΣ 18856 >> 18980
130 ΠAIΔAΓΩΓIKO ΔHMOTIKHΣ EKΠ/ΣHΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 18406 >>18.500
141 ΠAIΔAΓΩΓIKO ΔHMOTIKHΣ EKΠ/ΣHΣ ΠΑΤΡΑΣ 18467 >> 18.600
142 ΠAIΔAΓΩΓIKO ΔHMOTIKHΣ EKΠ/ΣHΣ ΘΡΑΚΗΣ (ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ) 18070 >> 18.230
143 ΠAIΔAΓΩΓIKO ΔHMOTIKHΣ EKΠ/ΣHΣ ΑΙΓΑΙΟΥ (ΡΟΔΟΣ) 17941 >>>18.150
140 ΠAIΔAΓΩΓIKO ΔHMOTIKHΣ EKΠ/ΣHΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 18887 >> 19.050 !!!!!!!!
334 ΠΑΙΔ/ΚΟ ΔΗΜ/ΚΗΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΔΥΤ.ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (ΦΛΩΡΙΝΑ) 18158 >> 18.300
154 ΕΚΠ/ΣΗΣ & ΑΓΩΓΗΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΧ. ΗΛΙΚΙΑ ΑΘΗΝΑΣ 17796 >> 18.000
134 ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΠΡΟΣΧΟΛ. ΑΓΩΓΗΣ & ΕΚΠ/ΣΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 17877 >> 18.100
160 ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΘΡΑΚΗΣ (ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗ) 16842 >> 17.050
162 ΕΠΙΣΤ.ΠΡΟΣΧ. ΑΓΩΓΗΣ & ΕΚΠ/ΚΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ (ΡΟΔΟΣ) 16537 >> 16.780
166 ΠAIΔ/KO ΠΡΟΣΧ.ΕΚΠ/ΣΗΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ (ΒΟΛΟΣ) 17403 >> 17.650
158 ΠAIΔ/KO ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΚΡΗΤΗΣ (ΡΕΘΥΜΝΟ) 16771 >> 16.900
156 ΠAIΔAΓΩΓIKO NHΠIAΓΩΓΩN ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 17138 >> 17.380
136 ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΕΚΠ/ΣΗΣ & ΑΓΩΓΗΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΧΟΛ. ΗΛΙΚΙΑ ΠΑΤΡΑΣ 17252 >> 17.500
341 ΠΑΙΔ. ΝΗΠΙΑΓ. ΔΥΤ.ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ (ΦΛΩΡΙΝΑ) 16851 >> 17.050
πηγή:https://examsos.yooblog.gr/2009/08/13/2475
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzanakos2010

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tzanakos2010 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Παιδιά υπάρχει περίπτωση να ανεβούν μόνο οι παιδαγωγικές σχολές και μάλιστα τόσο πολύ όσο δηλώνει το παραπάνω post? Ξανα-αγχώθηκα....

Πάντως το θετικό είναι πως στην εισδοχή ελλαδιτών υποψηφίων για το Πανεπιστήμιο Κύπρου οι υποψήφιοι του 2009 είχαν ΓΒΠ 19 έως 18,4 ενώ φέτος είναι από 18,4 έως 18,1 στην Α' κατανομή. Άρα διαφαίνεται μια κάμψη των βάσεων κατ'εμέ, ή έτσι ελπίζω να συμβεί .Πείτε και σεις τι πιστεύετε επί του θέματος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Παιδιά ηρεμήστε λίγο.:P
Προσέχετε πώς μιλάτε, υπάρχουν και κάποιοι κανόνες, ας μη ξεπερνάμε τα όρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pennyy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
για ψυχολογια τιποτα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taratata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηρώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Τότε πώς εξηγείς την απόκλιση 30 μορίων που είχα εγώ φέτος ανάμεσα στους δύο πρώτους διορθωτές; Όλη τη χρονιά και από τον φιλόλογο του σχολείου και του φροντηστηρίου είχα πολύ καλές βαθμολογίες. Ένας τρελός διορθωτής δε λέω ότι μπορεί να είναι μόνο αυτός που βαθμολογεί χαμηλά αλλά και αυτός που μπορεί να βάλει πολύ υψηλό βαθμό σε ένα γραπτό χωρίς να το αξίζει ο άλλος. Σε εμένα που ο ένας έβαλε 18 και ο άλλος 14 κάποιος δεν πρέπει να είναι ο "τρελός"? Πώς εξηγείται αλλιώς. Και μιας και ο τρίτος μου έβαλε 16,2 θεωρώ ότι το 14 ήταν κάπως άκυρο.


Εμένα μου έκανε εντύπωση που στην έκθεση είχα και από τους δύο διορθωτές 82:hmm:
:blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eirinigk

Νεοφερμένος

Η eirinigk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Παιδιά!!!!!!!!!!!μπορεί οι βάσεις να ανακοινωθούν στις 25 Αυγούστου αντί στις 26 ή 27.......δείτε αυτό....https://www.neolaia.gr/wordpress/index.php/2010/08/19/baseis-2010-25-august/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TINAPO

Νεοφερμένος

Η TINAPO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Καλησπέρα. Για Ιστορία- Αρχαιολογία Ρεθύμνου καμιά πρόβλεψη? Η περσινή βάση ήταν 14813 και η κόρη μου έγραψε 14764 :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avenger92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η avenger92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Εμένα μου έκανε εντύπωση που στην έκθεση είχα και από τους δύο διορθωτές 82:hmm:
:blink:
Θα ειχες τυχη μαλλον!!χαχαχα
πλακα κανω..;):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λαμπρακος

Νεοφερμένος

Ο λαμπρακος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
το ΧΗΜΙΚΟ λετε να πεσει 70 μοριακια? τοσα χρεαιζομαι για να μπω!!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renoskiller44

Νεοφερμένος

Ο Ρένος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Εμένα μου έκανε εντύπωση που στην έκθεση είχα και από τους δύο διορθωτές 82:hmm:
:blink:

και στο δικο μου γραπτο,και οι δυο βαθμολογητες 86 εβαλαν :hmm:στην εκθεση τελικα πρεπει να εισαι και κωλοφαρδος(με το μπαρδον)...αμα τυχεις σε μαλακα(ξανα με το μπαρδον),την εκατσες...οπως και οι κακομοιροι οι προηγουμενοι...πφφφφφφφ:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taratata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηρώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
και στο δικο μου γραπτο,και οι δυο βαθμολογητες 86 εβαλαν :hmm:στην εκθεση τελικα πρεπει να εισαι και κωλοφαρδος(με το μπαρδον)...αμα τυχεις σε μαλακα(ξανα με το μπαρδον),την εκατσες...οπως και οι κακομοιροι οι προηγουμενοι...πφφφφφφφ:/:

Έλα ντε... Πάντως μου έκανε τεράστια εντύπωση!:eek:

Θα ειχες τυχη μαλλον!!χαχαχα
πλακα κανω..;):)

Λες; Μάλλον:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top