[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

avenger92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η avenger92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
δε λέει τίποτα, αλλά δεν έχουν ρωτήσει και πολλοί για φαρμακευτική. δλδ ένα άτομο πέτυχα μόνο στα σχόλια.
λογικά θα εννοεί μικρή άνοδο γιατί όπου μιλάει για πολλά μόρια το διευκρινίζει.
Δηλαδη μικρη ανοδος ειναι τα 50 μορια?:worry::confused:
Καταστραφηκα αν γινει καμια στραβη..60 μορια επανω ειμαι..ΜΟΝΟ!!:worry:

Ελα ντε, εδω σε θελω. :P Λες να του στειλουμε μηνυματακι να τον ρωτησουμε; :P
Ξερω γω..Εχεις ξαναστειλει εκει?:redface:Ετσι κι αλλιως θα τη χασω τη σχολη οποτε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

εντροπία

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η terry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Δηλαδη μικρη ανοδος ειναι τα 50 μορια?:worry::confused:
Καταστραφηκα αν γινει καμια στραβη..60 μορια επανω ειμαι..ΜΟΝΟ!!:worry:

60 από αθήνα ?
πάντως όπως το σκέφτομαι εγώ, επειδή μειώθηκαν οι αριστούχοι φέτος και η φαρμακευτική δεν έχει υψηλή ζήτηση, τα άτομα που θα έχουν πολλά παραπάνω μόρια και θα δηλώσουν φαρμακευτική θα είναι λίγα(λογικά)οπότε η βάση θα πέσει εφόσον όλοι οι υπόλοιποι θα βρίσκονται κάπου κοντά στην περσινή βάση.όλα αυτά πάντα με τη λογική μου.αν και σημασία έχει ο τελευταίος που θα μπει στη σχολή οπότε ποτέ δεν ξέρεις, αλλά δεν πιστεύω να παιχτεί τίποτα και να μείνεις απ' έξω για λίγο.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

y33p33

Νεοφερμένος

Η y33p33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Ξερω γω..Εχεις ξαναστειλει εκει?:redface:Ετσι κι αλλιως θα τη χασω τη σχολη οποτε..

Οχι, σημερα την ανακαλυψα τη σελιδα. :P
Τι απαισιοδοξια ειναι αυτη;; 5-6 μερες μεινανε πρεπει να σκεφτομαστε θετικα. :)
Στην τελικη δεν εχει και τοση σημασια να πιασεις την πρωτη σου επιλογη. Οι πρωτες επιλογες εχουν καψει πολλους... :/:
Αρκει η σχολη που θα περασεις να σε γεμιζει- ισως οχι απ'το πρωτο ετος, αλλα να σου βγει ο ενθουσιασμος στην πορεια. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avenger92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η avenger92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
60 από αθήνα ?
πάντως όπως το σκέφτομαι εγώ, επειδή μειώθηκαν οι αριστούχοι φέτος και η φαρμακευτική δεν έχει υψηλή ζήτηση, τα άτομα που θα έχουν πολλά παραπάνω μόρια και θα δηλώσουν φαρμακευτική θα είναι λίγα(λογικά)οπότε η βάση θα πέσει εφόσον όλοι οι υπόλοιποι θα βρίσκονται κάπου κοντά στην περσινή βάση.όλα αυτά πάντα με τη λογική μου.αν και σημασία έχει ο τελευταίος που θα μπει στη σχολή οπότε ποτέ δεν ξέρεις, αλλά δεν πιστεύω να παιχτεί τίποτα και να μείνεις απ' έξω για λίγο.:hmm:
60 απο Πατρα.Ηλπιζα να πεσει στην Αθηνα 43 μορια αλλα απο οτι βλεπω..Δεν παιζει αυτο το σεναριο..:(
Εχει βαση η λογικη σου.Μακαρι να μην μεινω εξω....Δεν ξερω τι θα κανω αν δεν περασω εκει..

Οχι, σημερα την ανακαλυψα τη σελιδα. :P
Τι απαισιοδοξια ειναι αυτη;; 5-6 μερες μεινανε πρεπει να σκεφτομαστε θετικα. :)
Στην τελικη δεν εχει και τοση σημασια να πιασεις την πρωτη σου επιλογη. Οι πρωτες επιλογες εχουν καψει πολλους... :/:
Αρκει η σχολη που θα περασεις να σε γεμιζει- ισως οχι απ'το πρωτο ετος, αλλα να σου βγει ο ενθουσιασμος στην πορεια. :)
Οι επιλογες μου μετα τη Φαρμακευτικη δεν μου αρεσουν..:( Μακαρι να πανε ολα καλα..Σε λιγες μερες θα ξερουμε..:/:

Να ανεβουν οι ιατρικές της περιφέρειας και να πέσουν στην Αθήνα - Θεσσαλονίκη; Και να ανέβουν και οι βιολογίες και οι κτηνιατρικές κλπ τόσα μορια; Εγώ δε νομίζω.
Η μικρη ανοδος στις περιφερειακες ιατρικες μου φαινεται λογικη.Και η ανοδος σε βιολογιες-κτηνιατρικες ειναι βασιμη μιας και σ'αυτο το ευρος μοριων που κινουνται οι συγκεκριμενες σχολες,οι βαθμολογιες των παιδιων ειναι περισσοτερες απο περσυ-απο οτι λενε- και η ζητηση σχεδον καθε χρονια ειναι σχετικα μεγαλη.Παντως αυτες ειναι απλα καποιες εκτιμησεις που μπορει να μην επαληθευτουν.Σε 4-5 μερες θα ξερουμε.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Xαρήκατε ή στεναχωρηθήκατε, αλλά σίγουρα δεν είδατε αυτό:

  1. examsos says: March 26th, 2010 at 6:42 pm
    προβλεψεις βασεων 2010
    ρε παιδιά ακόμα ΔΕΝ γράψατε ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΔΑΜΕ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ
    ΑΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ή δύσκολα
    και ζητάτε ΠΡΟΒΛΕΨΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ 2010 ???
    ΕΛΕΟΣ - ΤΟ 2009 ΚΑΝΑΜΕ ΜΙΑ ΠΡΟΒΛΕΨΗ ΚΑΙ
    ΠΕΣΑΜΕ ΜΕΣΑ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΒΑΣΗ ΤΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
    ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΣΧΟΛΗ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΜΑΣΤΕΡ ΜΑΣ
    ΣΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΣΧΟΛΕΣ Η ΠΡΟΒΛΕΨΗ ΗΤΑΝ ΧΑΛΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ
    ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΕΨΗ……. ΜΗΝ ΡΩΤΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ
    ΠΟΣΟ ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΒΑΣΗ ΤΗΣ ΤΑΔΕ ΣΧΟΛΗΣ


Είναι το 241ο σχόλιο απ' τη σελίδα που κοιτάτε για τις α-πιθανές βάσεις. Και μόνοι τους το λένε, μούφα οι προβλέψεις τους. Μην σκάτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avenger92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η avenger92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Xαρήκατε ή στεναχωρηθήκατε, αλλά σίγουρα δεν είδατε αυτό:

  1. examsos says: March 26th, 2010 at 6:42 pm
    προβλεψεις βασεων 2010
    ρε παιδιά ακόμα ΔΕΝ γράψατε ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΔΑΜΕ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ
    ΑΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ή δύσκολα
    και ζητάτε ΠΡΟΒΛΕΨΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ 2010 ???
    ΕΛΕΟΣ - ΤΟ 2009 ΚΑΝΑΜΕ ΜΙΑ ΠΡΟΒΛΕΨΗ ΚΑΙ
    ΠΕΣΑΜΕ ΜΕΣΑ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΒΑΣΗ ΤΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
    ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΣΧΟΛΗ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΜΑΣΤΕΡ ΜΑΣ
    ΣΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΣΧΟΛΕΣ Η ΠΡΟΒΛΕΨΗ ΗΤΑΝ ΧΑΛΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ
    ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΕΨΗ……. ΜΗΝ ΡΩΤΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ
    ΠΟΣΟ ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΒΑΣΗ ΤΗΣ ΤΑΔΕ ΣΧΟΛΗΣ

Είναι το 241ο σχόλιο απ' τη σελίδα που κοιτάτε για τις α-πιθανές βάσεις. Και μόνοι τους το λένε, μούφα οι προβλέψεις τους. Μην σκάτε.
Τη βρηκα τη σελιδα και το τσεκαρα.Εχεις δικιο.Μουφα οι προβλεψεις.:P
Το εξης μ'αρεσει πολυ->"ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΕΨΗ".Ειναι αποφασιστικοι οι τυποι.Τους θαυμαζω!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χκτηνίατρος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χκτηνίατρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
πραγματι ειναι τελειως άκυρες ειναι δυνατόν απο 18475 η Καρδίτσα να ανέβει στα 18.600 μη τρελαθούμε..... Η Καρδίτσα θα πέσει ..όχι και άνοδο.......
Δεν το λέω επειδη έχω πρωτες επιλογές τις Κτηνιατρικές ........ αλλα κτυπάει απο χιλιόμετρα........
στο κατω κατω έχω 18.557 αν ειναι να μην μπορω να μπω Κτηνιατρική... τοτε τι να πώ.......
ας πάω στην 3η μου επιλογη ΛΟΧΡΗ ΑΣΟΕΕ ΠΟΥ ΣΤΟ 5ο πεδίο έχω 18.832 μόρια............
Δεν θα ψυχοραγήσω και για την Κτηνιατρική!!!!

οι κτηνιτρικές παιδι μου κινουνται στην σφαίρα των ΓΒΠ 18-20...
πως τις βάζεις με τισ βιολογίες.....
άμα απαντάς να απαντας με στοιχεια .... και κατυ'αρχην δεν υπάρχει αναλυτικότατη αναπτυξη των βαθμολογιών σε έυρος 1 βαθμου π.χ 19-20 ... 18-19... 17-18....κ.λ.π.
λένε οτι ανέβηκαν τα ποσοστα στο όριο 15-18 ... που ανέβηκαν στα 15-16? στα 16-17? στα 17-18? που?
Επισης λένε επεσαν οι βαθμολογιες 18-20... που έπεσαν 18-19? ή 19-20?
Ολα αυτα έχουν σημασία και να μην βγαζεις εν θερμώ αβάσιμα συμπεράσματα......
έγινες και συ κορυφή των εκτιμήσεων ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
οι κτηνιτρικές παιδι μου κινουνται στην σφαίρα των ΓΒΠ 18-20...
πως τις βάζεις με τισ βιολογίες.....
άμα απαντάς να απαντας με στοιχεια .... και κατυ'αρχην δεν υπάρχει αναλυτικότατη αναπτυξη των βαθμολογιών σε έυρος 1 βαθμου π.χ 19-20 ... 18-19... 17-18....κ.λ.π.
λένε οτι ανέβηκαν τα ποσοστα στο όριο 15-18 ... που ανέβηκαν στα 15-16? στα 16-17? στα 17-18? που?
Επισης λένε επεσαν οι βαθμολογιες 18-20... που έπεσαν 18-19? ή 19-20?
Ολα αυτα έχουν σημασία και να μην βγαζεις εν θερμώ αβάσιμα συμπεράσματα......
έγινες και συ κορυφή των εκτιμήσεων ....

Ποτε θα βγουν λετε οι βασεις...? 25 αυγουστου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χκτηνίατρος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χκτηνίατρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
σημερα το ¨Εθνος" γραφει Τετάρτη ή Πέμπτη........ 25 ή 26 !!!!
για που ενδιαφέρεσαι????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CallOfDuty4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Xαρήκατε ή στεναχωρηθήκατε, αλλά σίγουρα δεν είδατε αυτό:

  1. examsos says: March 26th, 2010 at 6:42 pm
    προβλεψεις βασεων 2010
    ρε παιδιά ακόμα ΔΕΝ γράψατε ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΔΑΜΕ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ
    ΑΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ή δύσκολα
    και ζητάτε ΠΡΟΒΛΕΨΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ 2010 ???
    ΕΛΕΟΣ - ΤΟ 2009 ΚΑΝΑΜΕ ΜΙΑ ΠΡΟΒΛΕΨΗ ΚΑΙ
    ΠΕΣΑΜΕ ΜΕΣΑ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΒΑΣΗ ΤΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
    ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΣΧΟΛΗ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΜΑΣΤΕΡ ΜΑΣ
    ΣΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΣΧΟΛΕΣ Η ΠΡΟΒΛΕΨΗ ΗΤΑΝ ΧΑΛΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ
    ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΕΨΗ……. ΜΗΝ ΡΩΤΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ
    ΠΟΣΟ ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΒΑΣΗ ΤΗΣ ΤΑΔΕ ΣΧΟΛΗΣ


Είναι το 241ο σχόλιο απ' τη σελίδα που κοιτάτε για τις α-πιθανές βάσεις. Και μόνοι τους το λένε, μούφα οι προβλέψεις τους. Μην σκάτε.

Aν καταλαβα καλα αναφερονται σε προβλεψεις που γινονται πριν δοθουν οι πανελληνιες εξετασεις, πραγμα λογικο. Πριν καλα καλα δει κανεις τα θεματα δεν μπορει να γινει Νοστραδαμος και να προβλεψει τι θα γινει. Εν πασει περιπτωση απ'οτι παρατηρωι οι προβλεψεις του οπως προανεφερε καποιος ειναι βασιμες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
τοτε τι να πώ.......
ας πάω στην 3η μου επιλογη ΛΟΧΡΗ ΑΣΟΕΕ ΠΟΥ ΣΤΟ 5ο πεδίο έχω 18.832 μόρια............

Σου εύχομαι να περάσεις κτηνιατρική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χκτηνίατρος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χκτηνίατρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
αν δεν περασω κτηνιατρική . εσυ θα χασεις !!!!!! χα! χα! χα!

:kill:
Σου εύχομαι να περάσεις κτηνιατρική.
αν δεν περάσω θα μαστε συμφοιτητες !!!!! :kill::kill::kill:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ioankas

Νεοφερμένος

Ο ioankas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Και η βραδυνή έχει σήμερα εκτιμήσεις......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
αν δεν περάσω θα μαστε συμφοιτητες !!!!! :kill::kill::kill:

Αν περάσω κ' εγώ ναι, οου φακ

Και η βραδυνή έχει σήμερα εκτιμήσεις......

Που το είδες; Έχει βγεί; γιατί στα πρωτοσέλιδα δεν την βρίσκω. Αν έχεις δώσε λίνκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Donald

Νεοφερμένος

Ο Δονάτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
σημερα το ¨Εθνος" γραφει Τετάρτη ή Πέμπτη........ 25 ή 26 !!!!
για που ενδιαφέρεσαι????

Γράφει και τπτ άλλο φίλε μου??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manouno

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Ακόμα και μία μέρα νωρίτερα (Τετάρτη 25 Αυγούστου) απο την ημέρα που υπολόγιζαν μπορεί να ανακοινωθούν οι φετινές βάσεις σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες. Υπομονή λίγες μέρες ακόμα λοιπόν, την επόμενη εβδομάδα τελειώνει το άγχος μας!


Επίσης


Λίγες μέρες έμειναν, από την ανακοίνωση των βάσεων, και οι εκτιμήσεις για τις βάσεις, μπορούν πλέον να θεωρούνται πιο ακριβείς, με λιγότερο όμως ενδιαφέρον, αφού απλώς πειβεβαιώνουν το γεγονός της γενικευμένης πτώσης, με τις ανώτερες βαθμολογικά σχολές να επηρεάζονται λιγότερο, και τις υπόλοιπες περισσότερο.
Ενδιαφέρον όμως, προκαλεί το στατιστκικό στοιχείο που δημοσίευσε η εφημερίδα ΤαΝέα, σύμφωνα με το οποίο, μόλις ένας στους δέκα μαθητές, θα πιάσει την σχολή της πρώτης επιλογής του.
Αυτό αποκαλύπτει δείγμα 400 υποψηφίων από το Λεκανοπέδιο με βαθμολογία πάνω από 16.000 μόρια, οι οποίοι στη συντριπτική πλειονότητα δηλώνουν ως πρώτη προτίμηση Παιδαγωγικά Τμήματα Δασκάλων, Νομικές και Αστυνομικές Σχολές, τα Τμήματα Πολιτικών Μηχανικών, Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Η/Υ, Μηχανολόγων Μηχανικών, Αρχιτεκτόνων Μηχανικών του ΕΜΠ, καθώς και τα Τμήματα Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής, Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων και Μάρκετινγκ και Επικοινωνίας του Οικονομικού Πανεπιστημίου, την Ιατρική Αθήνας, τη Φιλολογία, το ΤΕΦΑΑ, το Τμήμα Ψυχολογίας Παντείου και Νηπιαγωγών Αθήνας.
Με βάση τον μεγάλο- και φέτος – αριθμό των αριστούχων (10.571 έναντι 10.688 πέρσι και 8.915 πρόπερσι) και την καθήλωση (έπειτα από τις μειώσεις των τελευταίων χρόνων) των θέσεων εισακτέων των περιζήτητων και υψηλόβαθμων πανεπιστημιακών τμημάτων Αθήνας, Πειραιά και Θεσσαλονίκης, υπάρχει η εκτίμηση ότι φέτος στις περισσότερες περιπτώσεις των ανωτέρω τμημάτων η σχέση προσφερόμενων θέσεων εισακτέων και υποψηφίων που επιλέγουν κάποιο τμήμα ως πρώτη προτίμηση θα είναι μεγαλύτερη του 1: 10 και σε κάποιες περιπτώσεις μπορεί να ξεπεράσει και το 1:15.
Με βάση τον μεγάλο- και φέτος – αριθμό των αριστούχων (10.571 έναντι 10.688 πέρσι και 8.915 πρόπερσι) και την καθήλωση (έπειτα από τις μειώσεις των τελευταίων χρόνων) των θέσεων εισακτέων των περιζήτητων και υψηλόβαθμων πανεπιστημιακών τμημάτων Αθήνας, Πειραιά και Θεσσαλονίκης, υπάρχει η εκτίμηση ότι φέτος στις περισσότερες περιπτώσεις των ανωτέρω τμημάτων η σχέση προσφερόμενων θέσεων εισακτέων και υποψηφίων που επιλέγουν κάποιο τμήμα ως πρώτη προτίμηση θα είναι μεγαλύτερη του 1: 10 και σε κάποιες περιπτώσεις μπορεί να ξεπεράσει και το 1:15.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
  1. ipopsifios K says: August 21st, 2010 at 9:06 am
    με 18.639 πιανω καποια Κτηνιατρικη??? τις εχω 1η επιλογη..

Αυτός είσαι στανταράκι εσύ χκτηνίατρε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Konstans29185

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
  1. ipopsifios K says: August 21st, 2010 at 9:06 am
    με 18.639 πιανω καποια Κτηνιατρικη??? τις εχω 1η επιλογη..

Αυτός είσαι στανταράκι εσύ χκτηνίατρε;

Ο κτηνίατρος έχει 18.557 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χκτηνίατρος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χκτηνίατρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Γράφει και τπτ άλλο φίλε μου??
για ποια σχολή ενδιαφερεσαι και ποσα μορια έχεις???????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwnmaris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kwnmaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 190 μηνύματα.
παιδια η νετ ειπε 25 αυγουστου τελικα μεχρι τη δευτερα θα γινει ο τελευταιος ελενχος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top