[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

VagosR21

Νεοφερμένος

Ο VagosR21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Λοιπόν Δανάη άκου τι λέει για ιατρικές να μου πεις αν στέκει:
Οι Ιατρικές Σχολές αποτελούν επιλογή των άριστων μαθητών.Φέτος οι υποψήφιοι της θετικής κατεύθυνσης έγραψαν πολύ καλά στη Βιολογία και τη Χημεία ,τα βασικά μαθήματα του 3ου επιστημονικού πεδίου.Εκτιμάτε λοιπόν ότι οι βάσεις στις Ιατρικές Σχολές της περιφέρειας θα διαμορφωθούν στα περσινά επίπεδα (ίσως να καταγραφεί οριακή μείωση που σε καμία περίπτωση δε θα υπερβεί τα 50 μόρια) ενώ η βάση στην Ιατρική Αθήνας δεν αποκλείεται να ανέβει λίγο και να διαμορφωθεί στα 19.500 μόρια από 19.476 πέρυσι.


Δηλαδή πώς γίνεται να ανέβει η Αθήνα και οι άλλες να πέσουν; :/:
Αθηνά για ποιο πεδίο ενδιαφέρεσαι;

για στατιστικο οπα λεει τπτ :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
Πάντως ο examsos μόλις απάντησε στην παραπάνω ερώτηση:

308 KTHNIATPIKHΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ (ΚΑΡΔΙΤΣΑ) 18475 >>> 18.620
ΠΠΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!! :'(:'(:'( 18.644 εχω! παναγια μου!
Οντως υψηλη μου φαινεται η εκτμηση...:/: Τι ακριβως ειναι ο examsos???


*παντως βασιζομενοι στο οτι οι Κτηνιατρικες ΚΑΘΕ χρονο πλεον ανεβαινουν 100-200 μορια, γινεται πιο βασιμη η προβλεψη αυτη..:( ελπιζω να μην ξεπερασει τα μορια μου η Καρδιτσας!
α! και δεν θα μου φανει και τοσο περιεργο αν σε λιγα χρονια οι κτηνιατρικες ειναι πιασμενες χερι χερι στο σκαλι των 19.000-19.100 :P Εχει λιγες σχετικα θεσεις και λογω των καλων προοπτικων που εχει σημερα σε σχεση με ιατρικη/οδοντιατρικη τα παιδια στρεφονται ολο και περισσοτερο στην Κτηνιατρικη :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Konstans29185

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Για το 1ο.Φιλοσοφίας-Παιδαγωγικής Θεσσαλονίκης.
1ο Επιστημονικό πεδίο:
Οι χαμηλότερες σε σύγκριση με πέρυσι επιδόσεις των υποψηφίων της θεωρητικής κατεύθυνσης στα τρία από τα τέσσερα μαθήματα κατεύθυνσης, "ρίχνουν" τις βάσεις από 100 μόρια στις υψηλόβαθμες σχολές του 1ου επιστημονικού πεδίου μέχρι πάνω από 300 μόρια στις χαμηλόβαθμες.Έτσι η βάση στη Νομική Αθήνας αναμένεται να διαμορφωθεί στα 18.800 μόρια από 18.893 πέρυσι,στη Νομική Θεσσαλονίκης μπορεί να...χαμηλώσει μέχρι και στα 18.450 μόρια από 18.735 πέρυσι,ενώ στη Νομική Θράκης αναμένεται να διαμορφωθεί στα 17.750 μόρια από 18.100 πέρυσι.


Συγγνώμη,δε λέει κάτι άλλο σχετικό :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasVR

Νεοφερμένος

Ο KostasVR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Φρέσκιες (και καλά) εκτιμήσεις
https://www.madata.gr/epikairotita/social/73788.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
1ο Επιστημονικό πεδίο:
Οι χαμηλότερες σε σύγκριση με πέρυσι επιδόσεις των υποψηφίων της θεωρητικής κατεύθυνσης στα τρία από τα τέσσερα μαθήματα κατεύθυνσης, "ρίχνουν" τις βάσεις από 100 μόρια στις υψηλόβαθμες σχολές του 1ου επιστημονικού πεδίου μέχρι πάνω από 300 μόρια στις χαμηλόβαθμες.Έτσι η βάση στη Νομική Αθήνας αναμένεται να διαμορφωθεί στα 18.800 μόρια από 18.893 πέρυσι,στη Νομική Θεσσαλονίκης μπορεί να...χαμηλώσει μέχρι και στα 18.450 μόρια από 18.735 πέρυσι,ενώ στη Νομική Θράκης αναμένεται να διαμορφωθεί στα 17.750 μόρια από 18.100 πέρυσι.


Συγγνώμη,δε λέει κάτι άλλο σχετικό :/:

Ευχαριστώ:)
Αν και δεν νομίζω να διαμορφωθούν έτσι τα πράγματα..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArisKo

Νεοφερμένος

Ο ArisKo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Ίσως επειδή λόγω της κρίσης πολλά παιδιά δε θέλουν να απομακρυνθούν απ' το σπίτι τους. Δεν ξέρω πάντως πολύ μου αρέσει αυτή η πρόβλεψη :clapup:

Συμφωνω με τη Δαναη. Μεγαλος ρυθμιστης-για μενα- θα ειναι οι επιλογες. Ολες οι εκτιμησεις μαλλον στηριζονται σε περσινα και προπερσινα στοιχεια επιλογων γι'αυτο ειναι ισως λιγο ακυρες οι εκτιμησεις για φετος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Konstans29185

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
2ο/4ο Επιστημονικό Πεδίο:
Οι χαμηλότερες επιδόσεις των υποψηφίων στο μάθημα της Φυσικής προδιαγράφουν πτώση των βάσεων εισαγωγής στη συντριπτική πλειονότητα των τμημάτων του 2ου και του 4ου επιστημονικου πεδίου.Η πλέον υψηλόβαθμη βάση αναμένεται να διαμορφωθεί στο τμήμα Πολιτικών Μηχανικών του ΕΜΠ (περίπου 19.150 από 19.356 πέρυσι).ενώ κοντά στα 18.900 μόρια θα κινηθεί η βάση στο τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών του ΕΜΠ.Οι βάσεις στα Φυσικομαθηματικά Τμήματα της Αθήνας αναμένεται να κινηθούν κοντά στα 17.000 μόρια

5ο Επιστημονικό Πεδίο:
Οι χειρότερες επιδόσεις των υποψηφίων τεχνολογικής κατεύθυνσης στα τρία από τα τέσσερα μαθήματα κατεύθυνσης δημιουργούν πτωτικές τάσεις.Ελάχιστα είναι τα τμήματα του 5ου επιστημονικιού πεδίου τα οποία θα απαιτήσουν άνω των 18.000 μορίων.Μεταξύ αυτών είναι τα τμήματα Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής Αθήνας και Θεσσαλονίκης στα οποία η βάση θα διαμορφωθεί περίπου στα 18.350 μόρια.Τα υπόλοιπα οικονομικά τμήματα θα απαιτήσουν μικρότερες βαθμολογίες και συγκεκριμένα κοντά στα 17.300 μόρια το τμήμα Οργάνωσης και Διοίκησης στη Θεσσαλονίκη μεχρι και 17.950 το αντίστοιχο της Αθήνας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Φρέσκιες (και καλά) εκτιμήσεις
https://www.madata.gr/epikairotita/social/73788.html
- 5ο επ. πεδίο (Οικονομικές Σχολές): Το πρώτο μάθημα βαρύτητας του πεδίου είναι οι Αρχές Οικονομικής Θεωρίας που θα εξετασθεί αύριο.:D:D:P:P:P:P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evilstts

Νεοφερμένος

Ο evilstts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κάλυμνος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
3 μορια κατω.Εχω 18649.Τι λες την πιανω?
ΧΑΛΑΡΑΑΑ!:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:(αντε να κλείσεις διαμέρισμα εκτός αν έχεις:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwnmaris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kwnmaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 190 μηνύματα.
"ιδίοις όμασι" ή στο είπε παλι η καθηγήτρια,:hmm: που σε ειχε παρει και σου έλεγε για χθές ????

το ακουσα εγω αυτο.οσο για το αλλο ειπα δεν φερω ευθυνη οτι μ ειπαν ειπα οποτε κοολ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CallOfDuty4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
- 5ο επ. πεδίο (Οικονομικές Σχολές): Το πρώτο μάθημα βαρύτητας του πεδίου είναι οι Αρχές Οικονομικής Θεωρίας που θα εξετασθεί αύριο.:D:D:P:P:P:P:P:P:P:P

χα0χα0χα0χα0χα0χα0χα0
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwnmaris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kwnmaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 190 μηνύματα.
εδωσε κανεις αλλος απο ΤΕΛ-ΤΕΕ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
χα0χα0χα0χα0χα0χα0χα0

Μήπως να πάω στο madata να τους "μαντέψω" τα "αυριανά" θέματα του ΑΟΘ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melody92

Νεοφερμένος

Η melody92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 55 μηνύματα.

CallOfDuty4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Μήπως να πάω στο madata να τους "μαντέψω" τα "αυριανά" θέματα του ΑΟΘ?

Παρε τηλ στα γραφεια εκει και πες τους την προβλεψη σου, εγω εχω προαισθηση για την θεωρια :hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgekod92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georgekod92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Παιδιά ενδιαφέρεται κανείς από εδώ για νομική; Γιατί ΙΣΩΣ ένα πουλάκι να μου πει της βάσεις λίγο νωρίτερα...:whistle::angelnot::panwkatw:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melody92

Νεοφερμένος

Η melody92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Παιδιά ενδιαφέρεται κανείς από εδώ για νομική; Γιατί ΙΣΩΣ ένα πουλάκι να μου πει της βάσεις λίγο νωρίτερα...:whistle::angelnot::panwkatw:

Θα μπορούσες να ρωτήσεις και για ΟΔΕ παπει άμα μάθεις νωρίτερα?:):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
παιδια γεια σας!!!επειδη πλησιαζουν οι μερες και εχω αρχισει ν φρικαρω (ευτυχως δεν ειμαι η μονη!) θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποια νεα προβλεψη για τις φιλολογιες με το 10%??Εχω 18.888 μορια και περσι η σχολη με το 10% ειχε 17917 μορια.Λετε να την πιασω;;;
Και αν εχει κανει κανενας διαγραφη απο μια σχολη ας μου στειλει ενα προσωπικο μηνυμα για να με διαφωτισει λιγακι,οκ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Το μήνυμα μου στο examsos:

Είδα ότι είπες για το ΛΟΧΡΗ ΟΠΑ αυτό

347 ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ & ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΠΑΝ. ΑΘΗΝΑΣ 18536 >> 18.380

και θέλω να ρωτήσω, αν συμπεριλάβεις την μέγιστη μα μέγιστη πιθανότητα σφάλματος σε αυτό που λές και με βάση αυτά που είδες πέρσυ, με 18630 θεωρείς μηδενική την πιθανότητα να μην περάσω; Πόσο θεωρείς ότι θα ήταν το MAXIMUM να πάει;

και η απάντηση που πήρα:

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΔΩ Η ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΛΑΘΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ
ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΣΧΟΛΗ ΑΘΗΝΑΣ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΖΗΤΗΣΗ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΝΕ ΔΑΣΚΑΛΟΙ
ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΑΝΕ ΑΛΛΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΔΗΛΩΣΕΙ ΚΑΙ 5 ΠΕΔΙΟ
ΚΑΙ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΚΑΙ 18.700 ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΙΕΣ ΣΧΟΛΕΣ ΕΧΟΥΝ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΟΙ ΑΡΙΣΤΟΥΧΟΙ
ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΓΙΝΑΝ ΟΙ ΙΔΙΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΜΕ ΠΕΡΣΙ
ΠΑΡΑ ΤΗΝ ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΣΤΗ ΦΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΓΕΝΙΚΗΣ
………..
ΤΑ 18630 ΜΟΡΙΑ ΚΑΤΑ 78% ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ
ΔΙΝΩ ΜΟΝΟ 21% ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΑΣΕΙΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CallOfDuty4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Το μήνυμα μου στο examsos:



και η απάντηση που πήρα:

Oπως λεει και ο ιδιος ΘΕΩΡΟΥΜΕ. Αρα θεωριτικα μιλαει πως μπορει οι αριστουχοι να επιλεξουν την ταδε σχολη και οχι την αλλη. Λιγο κουλο το ακουω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top