Εισαγωγή Αθλητών στην Τριτοβάθμια εκπαίδευση

ελεναα

Δραστήριο μέλος

Η ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Αχαχαχα!! Νόμιζα ότι στη φιλολογία ήταν οι χειρότεροι αλλά το δράμα συνεχίζεται! Το πρόβλημα είναι το εξής είμαι από επαρχία και θέλω να ολοκληρώσω τις διαδικασίες εγγραφής και διαγραφής και να ξεκινήσω να παρακολουθώ. Το θέμα είναι κάπως πιο περίπλοκο, γιατί θα μείνω σε κάτι συγγενείς μας στην αρχή μέχρι να βρούμε σπίτι να αγοράσουμε. Επιπλέον, πρέπει να συντονιστώ με τις γραμματείες και των δύο σχολών! Αχααχαχαχχα καταλαβαίνεις....
ΣΤΟ ΚΕΠ ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ ΝΟΜΟ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΤΑ ΑΕΙ ΥΠΟΧΡΕΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΔΙΑΓΡΑΦΗΣ.ρωτηστε και εσεις.δηλαδη το τμμημα φιλολογιας αθηνας για παραδειγμα πρεπει να συννενοηθει με το τμημα φιλολ.ιωαννινων για τη διαγραφη μου.ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΟΜΟς ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΥΠΟΧΡΕΩΝΕΙ.ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΟΥΤΕ ΚΟΥΡΙΕΡ ΟΥΤΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΑΥΤΟΠΡΟΣΩΠΩΣ ΓΙΑ ΔΙΑΓΡΑΦΗ.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Minerv@

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Minerv@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Γεώργιος (Γρεβενά). Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Ποιος είναι αυτός ο νόμος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κ/α/τ/ε/ρ/ι/ν/α

Νεοφερμένος

Η κ/α/τ/ε/ρ/ι/ν/α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
εγω ξερω οτι η διαγραφη γινεται αυτοπροσωπος εμενα αυτο μου ειπαν στην περυσινη μου σχολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Minerv@

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Minerv@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Γεώργιος (Γρεβενά). Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Και εγώ αυτό ήξερα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελεναα

Δραστήριο μέλος

Η ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 458 μηνύματα.
δεν καταλαβαινω και πολυ απο νομικα...μονο τον αριθμο πρωτοκολλου αναγνωριζω...
λεει ομως:σε απαντηση του ανωτερου σχετικου εγγραφου,σχετικα με υποβληθεισα,απο το κεπ πολυτεχνειουπολης,προταση ενταξης διαδικασιας στα
διαδικασιας στα κεπ με θεμα:βεβαιωση Διαγραφης απο αει/τει με σκοπο τη μετεγγραφη του σε αλλο ,σας γνωριζουμε οτι:
συμφωνα με την αριθ.44840/ΣΤ5/5-5-2006 κοινη υπουργικη αποφαση των υπουργων εσωτερικων,δημοσιας διοικησης και αποκεντρωσης και θρησκευματων(ΦΕΚ587/8/10-5-2006),αρθ.1,παρ.15,περ.ια και παρ.16,περ. ι προβλεπεται,οι εν λογω βεβαιωσεις διαφραφης σπουδαστων αει και τει,να αναζητουνται αυτεπαγγελτως απο την καθ υλην αρμοδια ,για την εκδοση της τελικης διοικητικης πραξης,υπηρεσια.
....αυτο μου το εδωσαν στο κεπ.πριν παω πηρα το τμημα που περασα και μου ειπε η γραμματεας οτι το υπουργειο δεν εχει στειλει καποια εγκυκλιο...και μου ειπε να παρω την δευτερα τηλεφωνο οποτε δεν ρωτησα για τη διαγραφη.μινερβα,εσυ πηρεσ τηλ.στο τμημα φιλολ.σου ειπε κανεις τιποτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erilesg

Δραστήριο μέλος

Η erilesg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 419 μηνύματα.
κοριτσια εγω τα στειλα τ χαρτια μυ...αιτηση και υπευθυνη δηλωση οτι επιθυμω διαγραφη απο τ τμημα κ οτι δεν εχω καμια απαιτηση απ αυτο τα επικυρωσα στα κεπ και κουριερ..τν υπευθυνη δηλωση μπορεις να τν παρεις απο περιπτερο γ τν αιτηση δν ειμαι σιγουρη αλλα εχει κ στα κεπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελεναα

Δραστήριο μέλος

Η ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 458 μηνύματα.
ερη,το υπουργειο εχει στειλει τα χαρτια σου στο τμημα σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κ/α/τ/ε/ρ/ι/ν/α

Νεοφερμένος

Η κ/α/τ/ε/ρ/ι/ν/α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
την δευτερα εγω φευργω για λαρισα...η διαγραφη γινετε εκεινη την στιγμη ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Minerv@

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Minerv@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Γεώργιος (Γρεβενά). Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Εξαρτάται από το τμήμα. Θεωρητικά και πρακτικά ναι, είναι δυνατόν να γίνει αυθημερόν η διαγραφή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελεναα

Δραστήριο μέλος

Η ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 458 μηνύματα.
τωρα εχω μπερδευτει για τα καλα!το τμημα που περασαμε μπορει να κανει τη διαγραφη την ιδια μερα που θα παμε για εγγραφη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erilesg

Δραστήριο μέλος

Η erilesg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 419 μηνύματα.
ναι τα στειλαν το πρωι και οι φακελοι μας θα πανε αργοτερα...αν παρατηρησατε στν δελτιο ελεγε μονο 6 φωτογραφιες και μια υπευθυνη δηλωση οτι εισαι διαγραμμενη απο τν προηγουμενη σχολη....ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ ΑΚΟΜΑ μπορεις στο τμημα που ΘΑ πας να συμπληρωσεις μια δηλωση οτι εχεις υποβαλει αιτηση διαγραφης στο προηγουμενη τμημα και οταν συ τν στειλουν θα τν πας στο τμημα σου...Ελενα μν πνιγεσαι παρε στα Γιαννενα μιλα γρηγορα γιατι πρεπει να δηλωσουμε βιβλια...το συστημα θα κλεισει στς 18 και 17 να δηλωσουμε δεν θα επικυρωθουν εδω εγω τα δικα μυ η γραμματεια θα μου τα δηλωσει σημερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελεναα

Δραστήριο μέλος

Η ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 458 μηνύματα.
ναι τα στειλαν το πρωι και οι φακελοι μας θα πανε αργοτερα...αν παρατηρησατε στν δελτιο ελεγε μονο 6 φωτογραφιες και μια υπευθυνη δηλωση οτι εισαι διαγραμμενη απο τν προηγουμενη σχολη....ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ ΑΚΟΜΑ μπορεις στο τμημα που ΘΑ πας να συμπληρωσεις μια δηλωση οτι εχεις υποβαλει αιτηση διαγραφης στο προηγουμενη τμημα και οταν συ τν στειλουν θα τν πας στο τμημα σου...Ελενα μν πνιγεσαι παρε στα Γιαννενα μιλα γρηγορα γιατι πρεπει να δηλωσουμε βιβλια...το συστημα θα κλεισει στς 18 και 17 να δηλωσουμε δεν θα επικυρωθουν εδω εγω τα δικα μυ η γραμματεια θα μου τα δηλωσει σημερα
μα για τα συγγραματα δεν εχουμε περιθωριο μεχρι τις αρχες δκεμβρη-ετσι μου εχουν πει!να παω στα γιαννενα για διαγραφη την δευτερα;;μιλησα με τη γραμματεα και απο οτι καταλαβα μου ειπε οτι θα πρεπει δυστυχως να παω η ιδια γιατι πρεπει να υπογραψω και σε ενα βιβλιο και οτι η διαδικασια ειναι πολυ σοβαρη!το θεμα ειναι ποτε θα στειλει τα χαρτια μας το υπουργειο.παντως ο ευδοξος ειναι μεχρι αρχες δεκ.;!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κ/α/τ/ε/ρ/ι/ν/α

Νεοφερμένος

Η κ/α/τ/ε/ρ/ι/ν/α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
μεχρι παρασκευη πρεπει να δηλωσουμε συγγραματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Minerv@

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Minerv@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Γεώργιος (Γρεβενά). Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Αν η διαγραφή γίνει αυτεπάγγελτα από τη σχολή που περάσαμε δε νομίζω ότι η διαδικασία θα κρατήσει μόνο μία ημέρα!. Τώρα όσον αφορά τα συγγράμματα ακόμη και να λήξει η προθεσμία, αν δε φταίμε εμείς επειδή ξεχαστήκαμε θα υπάρξει σχετική ρύθμιση. Μην αγχώνεστε για πράγματα που δεν είναι στο χέρι σας. Αυτό που πρέπει να κάνουμε είναι να διαγραφούμε και να επικοινωνήσουμε με τις γραμματείες των νέων σχολών μας για να δούμε πότε θα πάμε να γραφτούμε! Όλα τα άλλα είναι θέμα σχολής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κ/α/τ/ε/ρ/ι/ν/α

Νεοφερμένος

Η κ/α/τ/ε/ρ/ι/ν/α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
κ κατι αλλο μηπως μπορειτε να μου πειτε με τι κριτηρια δηλωνουμε τα συγγραματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erilesg

Δραστήριο μέλος

Η erilesg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 419 μηνύματα.
επεμενε Ελενα...δεν γινεται να κανεις βολτες στν Ελλαδα...εγω οταν πηρα κατευθειαν μου παν οτι γινεται ταχυδρομικος...ουτε με ρωτησαν απο που ειμαι κ γτ δεν μπορω να παρω...κ να αργησουν να κανουν τν διαγραφη ειπαμε υπαρχει και το χαρτι που μπορεις να υποβαλεις και να πεις οτι περιμενεις τν διαγραφη σου το σημαντικο ειναι τα βιβλια...εμενα μου παν μεχρι 18 οτι ειναι ο ευδοξος και οτι ακομα κ αν τα δηλωσω στς 16 (Τριτη) δεν θα προλαβει το συστημα να τα επικυρωσει....εγω δεν εχω περιθωρια ουτε να περιμενω τ χαρτι τς διαγραφης ουτε να μπει η βδομαδα...χαθηκε ενας μηνας και η σχολη ειναι χιλιομετρα μακρια..Σαββατο πρωι πεταω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Minerv@

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Minerv@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Γεώργιος (Γρεβενά). Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Καλό είναι να επιλέγεις τα συγγράμματα που προτείνει ο εκάστοτε καθηγητής ανεξαρτήτου ποιότητας! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
κ κατι αλλο μηπως μπορειτε να μου πειτε με τι κριτηρια δηλωνουμε τα συγγραματα?
καλυτερα να κοιταξεις το αντιστοιχο θεμα..φοιτητικα συγραμματα ευδοξος..θα δεις πολλες απαντησεις πανω στο θεμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Έχετε κανένα νέο για τους φετινούς αθλητές? Πέρυσι η εγκύκλιος είχε βγει μέσα στον Απρίλη, τώρα είμαστε τέλη Μαϊού και ακόμα να βγει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βάσω(Μαρία)

Νεοφερμένος

Η Βάσω(Μαρία) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Γεια σας! Έχουμε κανέναν αθλητή εδώ που να είναι στην ομώνυμη ειδική κατηγορία και επιθυμεί να εισαχθεί στην τριτοβαθμια; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top