[Ειδικό Μάθημα] Βοήθεια/Απορίες στα Αγγλικά

Guest 824270

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
πως ηταν τα θεματα;

Σχετικα ευκολα. Η ασκηση με τα παραγωγα ειχε 1-2 δυσκολα το ιδιο και αυτη με το rephrase. Γιατι να μην εχουν δημοσιευθει ακομα οι λυσεις;:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Σχετικα ευκολα. Η ασκηση με τα παραγωγα ειχε 1-2 δυσκολα το ιδιο και αυτη με το rephrase. Γιατι να μην εχουν δημοσιευθει ακομα οι λυσεις;:(

η εκθεση τι θεμα ειχε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Καλή επιτυχία στα παιδιά που δίνουν αγγλικά! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Πως τα πήγατε :) ; Καλά ήταν τα θέματα.Το Β ήταν λιγο τσιμπημένο σε κάποιες λέξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Πως τα πήγατε :) ; Καλά ήταν τα θέματα.Το Β ήταν λιγο τσιμπημένο σε κάποιες λέξεις.

εδινες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Ναι. :Ρ Εσύ;Πως τα πήγες;

Δεν εδωσα...τελευταια στιγμη το αποφασισα:)
καλα αποτελεσματα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.

Στεφανία Ζγ

Νεοφερμένος

Η Στεφανία Ζγ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Ενδεικτικές απαντήσεις εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ενδεικτικές απαντήσεις εδώ.
Σε αυτό που συμπληρώναμε 2 λέξεις έβαλα came up αντί για come up . Θα μου το κόψουν;
Το Α1 το χω εντελώς διαφορετικό και σε αυτή με την συμπλήρωση έχω λάθη.Στα άλλα είμαι οκ από ασκήσεις.
Στην έκθεση ξέφυγα λιγο από το όριο :/: 250-300. Θα κόψουν αρκετά ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pe06

Νεοφερμένος

Η pe06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
https://docs.google.com/document/d/1HKHDFhW8pg0s4npADCN4q3kKOoUmxnawu44jLm_M5bM/edit

Οι προτεινόμενες απαντήσεις - ελπίζω να τα πήγατε καλά!
υγ - μην στηρίζεστε στις απαντήσεις του πουκαμισά κ λοιπών φροντιστηρίων με, γιατί όσες φορές τα έχω δει είναι γεμάτα λάθη (τα διορθώνουν μετά πιστεύω). Το 2012 είχαν γράψει τα τελείως άκυρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
https://docs.google.com/document/d/1HKHDFhW8pg0s4npADCN4q3kKOoUmxnawu44jLm_M5bM/edit

Οι προτεινόμενες απαντήσεις - ελπίζω να τα πήγατε καλά!
υγ - μην στηρίζεστε στις απαντήσεις του πουκαμισά κ λοιπών φροντιστηρίων με, γιατί όσες φορές τα έχω δει είναι γεμάτα λάθη (τα διορθώνουν μετά πιστεύω). Το 2012 είχαν γράψει τα τελείως άκυρα...
Σε αυτά είμαι πιο κοντά στο Α1 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Στεφανία Ζγ

Νεοφερμένος

Η Στεφανία Ζγ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Σε αυτό που συμπληρώναμε 2 λέξεις έβαλα came up αντί για come up . Θα μου το κόψουν;
Το Α1 το χω εντελώς διαφορετικό και σε αυτή με την συμπλήρωση έχω λάθη.Στα άλλα είμαι οκ από ασκήσεις.
Στην έκθεση ξέφυγα λιγο από το όριο :/: 250-300. Θα κόψουν αρκετά ;

Κι εγώ σε αυτό came up έβαλα. Πιστεύω ότι αν έχεις αναφερθεί στα βασικά (πχ γέλιο, πίεση κλπ) είσαι καλυμμένη, αν σκεφτείς ότι δεν υπάρχει κάποια στάνταρ απάντηση τόσο στο Α1 όσο και στο Γ. Τώρα για το πόσο και αν θα κόψουν δεν έχω ιδέα γιατί δεν ξέρω τον τρόπο διόρθωσης και βαθμολόγησης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Κι εγώ σε αυτό came up έβαλα. Πιστεύω ότι αν έχεις αναφερθεί στα βασικά (πχ γέλιο, πίεση κλπ) είσαι καλυμμένη, αν σκεφτείς ότι δεν υπάρχει κάποια στάνταρ απάντηση τόσο στο Α1 όσο και στο Γ. Τώρα για το πόσο και αν θα κόψουν δεν έχω ιδέα γιατί δεν ξέρω τον τρόπο διόρθωσης και βαθμολόγησης!
Θα δούμε.Βασικά, δεν καιγόμουν ιδιαίτερα για τα Αγγλικά.Απλά παίζει να τα χρειαστώ.
Καλά αποτελέσματα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Στεφανία Ζγ

Νεοφερμένος

Η Στεφανία Ζγ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Θα δούμε.Βασικά, δεν καιγόμουν ιδιαίτερα για τα Αγγλικά.Απλά παίζει να τα χρειαστώ.
Καλά αποτελέσματα :)

Κι εγώ έτσι, δε ξέρω ακόμη.
Επίσης! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Σχετικά εύκολα τα θέματα των αγγλικών (βέβαια εγώ είδα τα θέματα στο σπίτι μου, οπότε δεν έχω το άγχος της εξέτασης :P).

Εχτές διάβαζα για τα "Millenials" (Υ Generation), εν τω μεταξύ. Αν έδινα φέτος, θα έγραφα τέλεια έκθεση :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 824270

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ερωτηση: στο Β2 αν εχουμε σωστη μια απο τις δυο λεξεις χανουμε μια μοναδα η και τις δυο;
Και στο Β1 αν υπαρχει ορθογραφικο λαθος χανουμε ολη τη λεξη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pe06

Νεοφερμένος

Η pe06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Στο ορθογραφικό λάθος σίγουρα χάνεις όλη την λέξη - λεξιλογική επίγνωση εξετάζεται εξάλλου! Όσον αφορά την Β2 εγώ θα έκοβα κ τις 2 μονάδες ως εξετάστρια. Αλλά δεν ξέρω τι σημείωση έχει δοθεί στους βαθμολογητές. Είναι πολύ εύκολο πάντως να χάσεις μονάδες, ειδικά από την Α1 κ από την έκθεση, καθώς πολλά παιδιά βγαίνουν εκτός θέματος ή δεν χρησιμοποιούν το ανάλογο ρέτζιστερ που ζητείται. Το επίπεδο είναι Γ1 κ βασίζεται στο Γ1 κπγ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Κι εγώ έδωσα.Στο Α1 δεν τα έγραψα έτσι! Στις ασκήσεις 2 λάθη και έκθεση γύρω στις 300 λέξεις.:redface:
Έχα proficiency αλλά δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα (διάβαζα εκθέσεις σήμερα το πρωί)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top