[Ειδικό Μάθημα] Βοήθεια/Απορίες στα Αγγλικά

Guest 824270

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ξεκίνησα εγώ προετοιμασία την προηγούμενη βδομάδα, ακριβώς με το τέλος των πανελληνίων και έχω κάνει 5 ώρες μέχρι σήμερα, τις 3 πρώτες μόνο γραμματική (θεωρία+εφαρμογή) και τις άλλες 2 έκανα σκελετούς εκθέσεων και κάποια practice tests κυρίως για τις γλωσσολογικές ασκήσεις. Έχω prof αλλά το πήρα πριν 4 χρόνια οπότε ενδέχεται να κάνω άλλες 1-2 ώρες. :)

Πως τα πας στα practice tests? Εχω κι εγω proficiency που το πηρα πριν ενα χρονο αλλα για καποιον ανεξηγητο λογο δεν τα παω τοσο καλα οσο θα επρεπε στα practice tests. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Στεφανία Ζγ

Νεοφερμένος

Η Στεφανία Ζγ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Πως τα πας στα practice tests? Εχω κι εγω proficiency που το πηρα πριν ενα χρονο αλλα για καποιον ανεξηγητο λογο δεν τα παω τοσο καλα οσο θα επρεπε. :/:

Κι εγώ στα πρώτα δυσκολευόμουν πιο πολύ, κυρίως στην άσκηση με το rephrasing και γενικά με τη συμπλήρωση κενών αν δεν δίνεται καμιά λέξη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Στην άσκηση με το rephrase που συμπληρώνεις 1-2 κενα δεν δυσκολεύεστε ? Τι εξάσκηση κανετε πανω σε αυτό ? Εγώ προσπαθώ να δουλέψω κάπως τα Inversions και τα phrasal verbs.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εγώ έτσι στα κουτουρού θα πάω.Χωρίς προετοιμασία. :Ρ
Έγραψα 2-3 τεστ μεσα στη χρονιά.Μέχρι εκεί.Πιστεύω δεν έχω χάσει επαφή. Προφ έχω.Κάτι θα κάνω.
Η Έκθεση συνήθως βατή είναι.
Μια άσκηση με δυσκολεύει αρκετά με τη συμπλήρωση κενών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 824270

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στην άσκηση με το rephrase που συμπληρώνεις 1-2 κενα δεν δυσκολεύεστε ? Τι εξάσκηση κανετε πανω σε αυτό ? Εγώ προσπαθώ να δουλέψω κάπως τα Inversions και τα phrasal verbs.:hmm:

Κατα τη γνωμη μου ειναι η πιο δυσκολη ασκηση σε ολο το τεστ. Πολλες φορες ταιριαζουν περισσοτερες απο μια απαντησεις αλλα ως σωστη θεωρειται αυτη που δινει το υπουργειο δυστυχως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Δεν το περίμενα ότι θα αγχωθω και για τα αγγλικα αλλα με έχει πιάσει τωρα μια αναστάτωση. Όλη τη χρονια δεν μπορώ να πω ότι έκανα παρα πολλά, μόνο κάτι ασκήσεις απο βιβλιο προετοιμασίας.. Λέω να περάσω σημερα όλη τη γραμματική, να δω μορφές εκθέσεων γιατι απο λεξιολογιο νομίζω τα πάω καλα.. Και κανενα phrasal και τιποτα άλλο.
Εσείς τι λέτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εγώ θα προετοιμαστώ με το να ακούω μόνο αγγλικά τραγούδια και να βλέπω αγγλικές σειρές :Ρ Πέρα από την πλάκα λίγο λεξιλόγιο και κάτι εκθέσεις θα κάνω ανάγνωση.
Δεν αγχώνομαι. Ό,τι κάτσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Εγώ θα προετοιμαστώ με το να ακούω μόνο αγγλικά τραγούδια και να βλέπω αγγλικές σειρές :Ρ Πέρα από την πλάκα λίγο λεξιλόγιο και κάτι εκθέσεις θα κάνω ανάγνωση.
Δεν αγχώνομαι. Ό,τι κάτσει.

Χαχα :D Το τερπνόν μετα του ωφελίμου!! Θα τα δώσεις για πλάκα ή σκέφτεσαι και για αγγλικη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Χαχα :D Το τερπνόν μετα του ωφελίμου!! Θα τα δώσεις για πλάκα ή σκέφτεσαι και για αγγλικη;
Θα δηλώσω δημοσιογραφία μάλλον 3η επιλογή.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Θα δηλώσω δημοσιογραφία μάλλον 3η επιλογή.:)

Και εγω σκεφτομουν να δωσω για τη σχολη επικοινωνιας μεσων και πολιτισμου, αλλα τελικα δεν θα παω να γραψω
Ελπιζω να πιασω τη φιλολογια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Για την έκθεση δεν θεωρείτε ότι είναι λίγες οι 200 λέξεις ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ε ντάξει.Αν έχεις πολλές ιδέες ίσως θα είναι λίγο δύσκολο να τις συμπυκνώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 824270

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι, ειναι πολυ περιορισμενος ο αριθμος των λεξεων στην εκθεση. Ξερετε πως την βαθμολογουν; με τι κριτηρια δηλαδη και αν κοβουν πολλες μοναδες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Να κάνω και εγώ μια άκυρη ερώτηση με απασχολεί εδώ και καιρό:
Οι πανελλήνιες αγγλικών πόσο δυσκολότερες/πιο διαφορετικές είναι από τις αντίστοιχες ξενόγλωσσων πανεπιστημίων για C2?

ΥΓ Καλή επιτυχία σε όλους όσους εξετάζονται αύριο στο μάθημα!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Ναι, ειναι πολυ περιορισμενος ο αριθμος των λεξεων στην εκθεση. Ξερετε πως την βαθμολογουν; με τι κριτηρια δηλαδη και αν κοβουν πολλες μοναδες;
Δυστυχώς δεν γνωρίζω με τι κριτήρια κόβουν μονάδες μάλλον αν είσαι εκτός θέματος λογικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostakis2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostakis2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 268 μηνύματα.
Τα θέματα των αγγλικών δεν έχουν βγει ακόμα; :( (Σήμερα δεν έδιναν βασικά; Ή κάνω λάθος; :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
καλη επιτυχια στα παιδια που εδιναν σημερα αγγλικαα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 824270

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ξερει κανενας που μπορω να βρω τις απαντησεις στα σημερινα θεματα;
Εψαξα αλλα δεν τις βρηκα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Ξερει κανενας που μπορω να βρω τις απαντησεις στα σημερινα θεματα;
Εψαξα αλλα δεν τις βρηκα...

πως ηταν τα θεματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Ξερει κανενας που μπορω να βρω τις απαντησεις στα σημερινα θεματα;
Εψαξα αλλα δεν τις βρηκα...

Ασε κι εγω ψάχνω αλλα δε βρίσκω.. Έκθεση τα πήγα καλα πιστεύω, το ίδιο και στις πρώτες ερωτήσεις "ανάπτυξης".. Αν βρω και τις απαντησεις θα βγάλω έναν σχεδόν σίγουρο βαθμό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top