[Ειδικό Μάθημα] Βοήθεια/Απορίες στα Αγγλικά

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Έγραψα 18.5 χωρίς να έχω διαβάσει. Απλώς μην χάνετε επαφή με τη γλώσσα όσο μπορείτε. Διαβάστε κανένα βιβλίο, δείτε καμιά ταινία στα αγγλικά τον καιρό που προετοιμάζεστε για να δώσετε..
Δυστυχώς, Αγγλική Φιλολογία δεν περνάω ούτε κατά διάνοια λόγω των υπόλοιπων μαθημάτων, οπότε μάλλον θα ξαναδώσω πανελλήνιες.

Είσαι σίγουρος? Το θυμάμαι πως ήθελες να μπεις στο αγγλικό και συγχαρητήρια για τον βαθμό που έγραψες :D μην απογοητεύεσαι όμως γιατί με τόσο υψηλό βαθμό ανεβαίνει πολύ η βαθμολογία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

μαριαka

Νεοφερμένος

Η μαριαka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα! Όσον αφορά τα αγγλικά εάν γράψω κάτω από 10 δεν έχω την δυνατότητα να δηλώσω κάποια σχολή που τα απαιτεί ως ειδικό μάθημα;; Όποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει διότι έχω μπερδευτεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Καλησπέρα! Όσον αφορά τα αγγλικά εάν γράψω κάτω από 10 δεν έχω την δυνατότητα να δηλώσω κάποια σχολή που τα απαιτεί ως ειδικό μάθημα;; Όποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει διότι έχω μπερδευτεί.

τουλάχιστον 10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Καλησπέρα! Όσον αφορά τα αγγλικά εάν γράψω κάτω από 10 δεν έχω την δυνατότητα να δηλώσω κάποια σχολή που τα απαιτεί ως ειδικό μάθημα;; Όποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει διότι έχω μπερδευτεί.

Όχι, δεν μπορείς. Πρέπει να γράψεις τουλάχιστον 10.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Χθες έκανα την δήλωση για πανελλήνιες και επέλεξα και το ειδικό μάθημα αγγλικά με σκοπο το τμήμα ναυτιλιακών σπουδών.Έχω c2 εδώ και 2 χρόνια αλλά έχω ξεχάσει αρκετά πράγματα,ειδικά από γραμματική.
Πιστεύετε μπορώ να γράψω κάνα 15-16 αν διαβάσω τις τελευταίες μέρες ή να αρχήσω από τώρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Χθες έκανα την δήλωση για πανελλήνιες και επέλεξα και το ειδικό μάθημα αγγλικά με σκοπο το τμήμα ναυτιλιακών σπουδών.Έχω c2 εδώ και 2 χρόνια αλλά έχω ξεχάσει αρκετά πράγματα,ειδικά από γραμματική.
Πιστεύετε μπορώ να γράψω κάνα 15-16 αν διαβάσω τις τελευταίες μέρες ή να αρχήσω από τώρα?

Εγώ που πήρα το ECPE πέρυσι, έχω γραψει 2-3 κριτήρια αγγλικών και παίρνω περίπου 16. Χωρίς καθόλου προσπαθεια.
Μολις τελειώσουν οι πανελλήνιες των 4αρων μαθημάτων, κανε 2-3 μαθηματα και θα εισαι οκέι. Ένα 15+ το εχεις.

Και εγώ δήλωσα αγγλικά, πρώτα για ΔΕΣ και μετά για Ναυτιλιακά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Οκ ευχαριστώ και εγώ κπατι τέτοιο σκεφτόμουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria99

Νεοφερμένος

Η Ria99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
ποιοι θα δωσουμε φετος;τι προετοιμασια εχετε κανει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
ποιοι θα δωσουμε φετος;τι προετοιμασια εχετε κανει;

Εγώ έχω κάνει τεράστια προετοιμασία. Έχω δει 5 ταινίες χωρίς υπότιτλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
εγω τα δηλωσα για τον χαβαλε, προετοιμαστηκα διαλεγοντας με τι σαγιοναρες θα παω να δωσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,248 μηνύματα.
Χαχαχα+1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Υπάρχουν πολύ ενδιαφέρουσες σχολές που ανοίγουν με ειδικό μάθημα. Αν σας ενδιαφέρουν, πολύ κακώς δεν του δώσατε λίγη σημασία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Υπάρχουν πολύ ενδιαφέρουσες σχολές που ανοίγουν με ειδικό μάθημα. Αν σας ενδιαφέρουν, πολύ κακώς δεν του δώσατε λίγη σημασία!
Αν δεν γράψουμε καλά στα άλλα το ειδικό δε μας σώζει. Εγώ προσωπικά έχω και C2 και έχω κάνει κάνα δυο past papers μες στη χρονιά, είδα ότι κάτι μπορώ να γράψω, οπότε δε βρήκα λόγο να ασχοληθώ παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
εγω οπως ειπα δεν θα βαλω καν σχολη με αγγλικα, απλα το ειχα δηλωσει και θα παω για συμπαρασταση σε κατι φιλαρακια που δινουμε μαζι, οποτε λεω να το γιολαρω να δω τι πιανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μην το λες αυτό stefaniat. Πολλές φορές ένας άριστος βαθμός στο ειδικό μάθημα (ειδικά στις σχολές που διπλασιάζεται) κάνει τη διαφορά. Εννοείται ότι θα έχεις γράψει τουλάχιστον έναν αξιοπρεπή βαθμό στα άλλα μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Εγώ έχω κάνει τεράστια προετοιμασία. Έχω δει 5 ταινίες χωρίς υπότιτλους.

Μια από τα ίδια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εγώ θυμάμαι είχα παραγγείλει μέσω του σχολείου ένα βιβλίο για προετοιμασία για το ειδικό μάθημα που έκανε 10€ και στο εμπόριο η τιμή του ήταν γύρω στα 80-100€ :hehe:

Δεν είναι δύσκολα τα αγγλικά, πάντως. Μην αγχώνεστε! Το πολύ πολύ να δυσκολευτείτε στο λεξιλόγιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Π.χ σύμφωνα με τις περσινές βάσεις γράφοντας πάνω-κάτω γύρω στο 15 με 16 στα άλλα μαθήματα και ένα 19 στα Αγγλικά, πέρναγες στην Αγγλική Φιλολογία Αθήνας (με συντελεστή 2). Περίπου το ίδιο ίσχυσε και για την Διεθνών και Ευρωπαικών Σπουδών ΠΑΠΕΙ (με συντελεστή 1).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ έχω κάνει τεράστια προετοιμασία. Έχω δει 5 ταινίες χωρίς υπότιτλους.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top