Εγγραφές πρωτοετών

Ary@

Νεοφερμένος

Η Ary@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ΡΕ τι διαδικασια ακολουθησες για την εγγραφη ; Μπηκα mussa και γραφει παυση σπουδων , progress ακομα στην διαγραφη ειμαι και γραφει διπλα υποψηφιος ceid και μου ηρθε μειλ οτι θα μου διαγραφει ο λογαριασμος στο upnet και δεν θα εχω προσβαση σε καμια υπηρεσια
Μπήκα στο progress με τους περσινους κωδικούς και μου γραφει κ εμένα ακόμα υποψήφιος και διαγραφή από την παλιά σχολή, οπότε πήρα τηλέφωνο στην παλιά γραμματεία και μου είπε ότι δε χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο πέρα από το να εχω στείλω τη βεβαίωση διαγραφής που μου είχαν ζητήσει. Σε λιγο, μου ειπε, (τωρα ποσο λιγο δεν ξερω 🙄) θα στείλουν τα στοιχεία στο νέο τμήμα ώστε να ολοκληρωθεί η εγγραφή.
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Μπήκα στο progress με τους περσινους κωδικούς και μου γραφει κ εμένα ακόμα υποψήφιος και διαγραφή από την παλιά σχολή, οπότε πήρα τηλέφωνο στην παλιά γραμματεία και μου είπε ότι δε χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο πέρα από το να εχω στείλω τη βεβαίωση διαγραφής που μου είχαν ζητήσει. Σε λιγο, μου ειπε, (τωρα ποσο λιγο δεν ξερω 🙄) θα στείλουν τα στοιχεία στο νέο τμήμα ώστε να ολοκληρωθεί η εγγραφή.
Αν θες πες , πού ησουν και πού πηγες ;; Εγω τα εστειλα μεσω μειλ ξεργω οοοολα μα ολα , ακομα και βεβαιωση διαγραφης που δεν την ηθελαν καν , και δεν εχει αλλαξει η κατασταση και φοβαμαι μην δεν ειδαν το μειλ ;!;! Τους ζητησα βεβαια και πιστοποιητικο σπουδων οταν ολοκληρωθει η διαδικασια . Τωρα θα δειξει, μαλλον το οτι μου ηρθε μειλ διαγραφης απο το upnet ειναι καλο σημαδι
8C1BB161-3D45-4AC5-824A-3052D6D00652.jpeg
 

the.m024

Νεοφερμένος

Η the.m024 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Για πανεπιστήμιο Πατρών, όσοι κάνατε την εγγραφή(2η φαση), σας έχουν στείλει κάποιο mail;
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

the.m024

Νεοφερμένος

Η the.m024 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 37 μηνύματα.

atlantida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η atlantida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Για πανεπιστήμιο Πατρών, όσοι κάνατε την εγγραφή(2η φαση), σας έχουν στείλει κάποιο mail;
αν δεν μετρήσουμε τον διόλου κριντζ χαιρετισμό του πρύτανη με τα "teachers leave the kids alone", εμένα μου έχουν στείλει και κωδικούς για το upnet. απ'όσο ξέρω, τους κωδικούς τους στέλνουν μια μέρα μετά την υποβολή της αίτησης εγγραφής.
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
αν δεν μετρήσουμε τον διόλου κριντζ χαιρετισμό του πρύτανη με τα "teachers leave the kids alone", εμένα μου έχουν στείλει και κωδικούς για το upnet. απ'όσο ξέρω, τους κωδικούς τους στέλνουν μια μέρα μετά την υποβολή της αίτησης εγγραφής.
Τ ι
 

atlantida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η atlantida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.

the.m024

Νεοφερμένος

Η the.m024 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
αν δεν μετρήσουμε τον διόλου κριντζ χαιρετισμό του πρύτανη με τα "teachers leave the kids alone", εμένα μου έχουν στείλει και κωδικούς για το upnet. απ'όσο ξέρω, τους κωδικούς τους στέλνουν μια μέρα μετά την υποβολή της αίτησης εγγραφής.
Ωραία, ευχαριστώ
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
ρε μπριζολάκι δεν ξέρω τι παίζει με εσάς που κάνατε 10% φέτος, σας ταλαιπωρούν πολύ μου φαίνεται:/:
Ουτε εγω ξερω γιατι δεν εχω βρει ουτε ενα ατομο που ηταν ηδη στο πα.πα και εφυγε με 10% παλι για αλλο τμημα του πα.πα . Τι να πω , με εχει φαει το αγχος
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,558 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,501 μηνύματα.
Επειδή είμαι (και ημουν) και εγώ στο upatras, γνωρίζει κανείς αν θα συνεχίσει να αναγράφεται η προηγούμενη σχολή στην κατάσταση φοιτητή μετά το πέρας των εγγράφων ή είναι προσωρινό; (Μπήκα για να ελεγξω την κατασταση της εγγραφης στο νεο τμημα)
οχι δεν θα αναγραφεται πουθενα η προηγουμενη σχολη σε οτι βεβαια εσυ βλεπεις και δειχνεις σε αλλους πχ βεβαιωση σπουδων.
αυτοι ομως στο φοιτητολογιο τους θα σε εχουν καταχωρημενη εστω και διαγραμμένη και ετσι πρεπει διοτι πιθανως εσυ να ζητησεις πχ μια αναλυτικη βαθμολογια για περαιτέρω αναγνωριση μαθηματων
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,632 μηνύματα.
Με τους μισούς να έχουν ήδη ανοίξει ιδρυματικό και τους άλλους μισούς να αγχώνονται που δεν έχουν λάβει τίποτα έχω να πω το γνωστόν. Τα πανεπιστήμια δεν είναι σχολεία όπου δίδεται από το αρμόδιον Υπουργείον σχετική εγκύκλιος και όλοι πάνε όπως τα λέει το υπουργείον. Τα πανεπιστήμια έχουν αυτοδιοίκητο και έτσι συνεπώς λίγο πολύ καθείς κάνει ό,τι του καπνίσει.

Το καλλίτερο που έχετε να κάνετε αν αγχώνεστε μήπως κάτι δεν πάει καλά με την εγγραφή σας είναι να ψάξετε πληροφορίες για τη Γραμματεία της σχολής σας στο google, να δείτε τηλέφωνα και ώρα εξυπηρετήσεως και να καλέσετε να σας λυθούν οι απορίες ( τώρα αν θα σας τις λύσουν ή θα σας μπερδέψουν περισσότερο δεν γιγνώσκω ).
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ. Έχει γράψει 634 μηνύματα.
να δείτε τηλέφωνα και ώρα εξυπηρετήσεως και να καλέσετε να σας λυθούν οι απορίες
Σήμερα που μπόρεσα να πάρω τηλέφωνο, σήμερα βρήκε η γραμματεία των μηχανολόγων να έχει διακοπή ρεύματος... :hehe:
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,632 μηνύματα.
Σήμερα που μπόρεσα να πάρω τηλέφωνο, σήμερα βρήκε η γραμματεία των μηχανολόγων να έχει διακοπή ρεύματος... :hehe:
Καλά οι γραμματείες είναι για τα πανηγύρια. Τους έστειλα εχθές μέιλ να με διαγράψουν από ένα μάθημα που ο καθηγητής επειδή είναι υπό διορισμόν και δεν έχει εκδοθεί το ΦΕΚ προσλήψεως τους δεν έχει ιδρυματικο λογαριασμό, ούτε και ακαδημαϊκό μέιλ συνεπώς για να μιλήσω μαζί του και με απήντησε ο γραμματεύς σήμερον " επικοινώνησε με τον καθηγητή ".............

Για αυτό λέω δεν είναι και σίγουρο ότι θα βγάλετε άκρη εάν πάρετε την γραμματεία και ΕΑΝ ποτέ το σηκώσουν. Το μόνον καλό του Covid είναι πως έκανε λειτουργικές τις εξ αποστάσεως μεθόδους όπως ηλεκτρονικά και τηλεφωνικά. Παλαιόθεν όσοι προλάβαμε το πανεπιστήμιο προ κοβιντ εποχές γίνονταν το απόλυτο τρελοκομείο. Τις αιτήσεις διαδικτυακά δεν τις έβλεπαν ποτέ, τα ιμειλ δεν τα απαντούσαν ποτέ, τα τηλέφωνα δεν τα σήκωναν ποτέ και δουλειά μπορούσες να κάνεις μόνον αν πήγαινες εκεί και στηνοσουν σε μια ουρά ποσων ατόμων καθώς από τους 10 που υπήρχαν εκεί οι 8 άραζαν και οι 2 εξ υπηρετούσαν.
Ελληνικό δημόσιο.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,501 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,501 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top