Εγγραφές πρωτοετών

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Κι εγω αυτό σκεφτηκα οποτε το αφησα ετσι! Στο κατω κατω το ιδιο πραγμα είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hercret

Νεοφερμένος

Ο Hercret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Ναι, δεν το ήξερα ότι το 'χει οριστικοποιήσει για αυτό του πρότεινα να πάει σε ΚΕΠ :worry:

Συγγνώμη για την όποια αναστάτωση!

Μην ζητάς συγγνώμη. Δεν πειράζει. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfullife

Νεοφερμένος

Η wonderfullife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Εγώ παιδιά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί υπάρχει θέση υπογραφής στο τέλος της αίτησης. Πρέπει όταν πάμε στη σχολή να την υπογράψουμε και να την παραδώσουμε για να ολοκληρωθεί η διαδικασία?

Αυτό το λέει πριν πατήσεις οριστικοποίηση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenastrav

Νεοφερμένος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άρτεμις (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Το αλλαξαν το απογευμα. Μετα την αλλαγη εγω ξαναεκτυπωσα την αιτηση και εβαλα νεα υπογραφη. (Αν δεις το εγχειριδιο χρησης, θα διαπιστωσεις πως πριν ηταν ΜΜ/ΗΗ/ΕΤΟΣ)

πρεπει να το ξαναεκτυπωσουμε δηλαδη ή μπορουμε να το αφησουμε οπως εχει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

estelle_

Νεοφερμένος

Η estelle_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
ΦΠΨ Αθηνα :D Δευτερη επιλογή που στη πορεια εγινε πρωτη! Εσυ; :D

Παντως το θεμα με το email το αντιμετωπισε και η ξαδερφη μου. Τελικα χρησιμοποιησε άλλο και συνηδειτοποιησε πως εφταιγε η διευθυνση. Ειχε yahoo οποτε εάν σας τυχει και εχετε τετοιο email πιθανότατα να φταιει αυτό!
Αυτό ακριβως επαθα αλλα ενταξει το αντιμετωπισα:worry::clapup:τει αθηνας τμημα δημοσιας υγειας εγω ηθελα βιολογικο αλλα...:(:cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TombRaiderLover

Νεοφερμένος

Ο TombRaiderLover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Το αλλαξαν το απογευμα. Μετα την αλλαγη εγω ξαναεκτυπωσα την αιτηση και εβαλα νεα υπογραφη. (Αν δεις το εγχειριδιο χρησης, θα διαπιστωσεις πως πριν ηταν ΜΜ/ΗΗ/ΕΤΟΣ)

πρεπει να το ξαναεκτυπωσουμε δηλαδη ή μπορουμε να το αφησουμε οπως εχει?

Ε δεν ειναι και δυσκολο να την ξαναεκτυπωσεις... Εχε την ενημερωμενη εκδοση καλου-κακου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τζο98

Νεοφερμένος

Η Τζο98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Την εγγραφή που κάνουμε ηλεκτρονικά πρέπει να την εκτυπωσουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfullife

Νεοφερμένος

Η wonderfullife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Την εγγραφή που κάνουμε ηλεκτρονικά πρέπει να την εκτυπωσουμε;

Από ότι κατάλαβα, ναι. Εγώ δεν το έκανα. Αλλά για καλό και για κακό εκτύπωσέ την να την έχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina2231

Νεοφερμένος

Η katerina2231 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδιά εκεί που λέει να συμπληρωσουμε το επάγγελμα των γονιών μας και έχει τις κατηγορίες εγώ δεν ξέρω που υπάγονται οι δικοί μου.. Πού μπορώ να το βρω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 316543

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά την υπογραφή στη δήλωση στο τέλος πότε πρέπει να την βάλουμε και πρέπει να παμε κάπου να την καταθέσουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ylenia

Νεοφερμένος

Η ylenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Όταν πας στην γραμματεία της σχολής σου θα την υπογράψεις μπροστά στον υπάλληλο.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TombRaiderLover

Νεοφερμένος

Ο TombRaiderLover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Όταν πας στην γραμματεία της σχολής σου θα την υπογράψεις μπροστά στον υπάλληλο.;)

Γινεται και με γνησιο υπογραφης απο ΚΕΠ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τζο98

Νεοφερμένος

Η Τζο98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ποτε πρέπει να παω στην γραμματεία της σχολής μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

takis mer

Νεοφερμένος

Ο takis mer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα. Την προηγούμενη χρονιά είχα γραφτεί στη σχολή επιτυχίας και φέτος με πανελλήνιες πέρασα σε μια νέα σχολή. Έκανα την ηλεκτρονική εγγραφή μέσω eregister και δήλωσα την περσινή σχολή ώστε να με διαγράψουν. Αναφέρεται το εξής:''Σε κάθε Ίδρυμα Σχολή ή Τμήμα αποστέλλεται από το ΥΠΠΕΘ πίνακας επιτυχόντων ανά Σχολή και Τμήμα που υπέβαλαν ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής μέσω της κεντρικής εφαρμογής του ΥΠΠΕΘ. Επίσης αποστέλλεται πίνακας των ήδη εγγεγραμμένων από προηγούμενο έτος που έχουν αιτηθεί μέσω της ίδιας εφαρμογής, να διαγραφούν από το Τμήμα ή τη Σχολή του Ιδρύματος, για να εγγραφούν σε αντίστοιχο νέο.
Υποψήφιος αίτησης εγγραφής δεν μπορεί να εγγραφεί στη νέα Σχολή ή στο Τμήμα εισαγωγής του, αν προηγουμένως δεν ολοκληρωθεί η διαδικασία διαγραφής, την οποία έχει αιτηθεί μέσω της ηλεκτρονικής εφαρμογής, από την Σχολή ή το Τμήμα στο οποίο είναι εγγεγραμμένος και δεν αποσταλεί από το Τμήμα ή τη Σχολή η βεβαίωση διαγραφής και όλα τα σχετικά στοιχεία του στο νέο Τμήμα ή Σχολή επιτυχίας.''
Και έχω την εξής απορία. Εγώ είμαι καλυμμένος μέσω της αίτησης που κατέθεσα; Αν η περσινή σχολή αργήσει να στείλει το έντυπο διαγραφής στη νέα σχολή κινδυνεύω να χάσω την ημερομηνία εγγραφών 12 σεπτεμβρίου και να μην εγγραφώ στη σχολή;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Δεν χρειάζεται να αγχωνεσαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
ενημέρωσα τα στοιχεία μου στο ΚΕΠ ,υπόθεση 2 λεπτών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfullife

Νεοφερμένος

Η wonderfullife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Καλησπέρα. Την προηγούμενη χρονιά είχα γραφτεί στη σχολή επιτυχίας και φέτος με πανελλήνιες πέρασα σε μια νέα σχολή. Έκανα την ηλεκτρονική εγγραφή μέσω eregister και δήλωσα την περσινή σχολή ώστε να με διαγράψουν. Αναφέρεται το εξής:''Σε κάθε Ίδρυμα Σχολή ή Τμήμα αποστέλλεται από το ΥΠΠΕΘ πίνακας επιτυχόντων ανά Σχολή και Τμήμα που υπέβαλαν ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής μέσω της κεντρικής εφαρμογής του ΥΠΠΕΘ. Επίσης αποστέλλεται πίνακας των ήδη εγγεγραμμένων από προηγούμενο έτος που έχουν αιτηθεί μέσω της ίδιας εφαρμογής, να διαγραφούν από το Τμήμα ή τη Σχολή του Ιδρύματος, για να εγγραφούν σε αντίστοιχο νέο.
Υποψήφιος αίτησης εγγραφής δεν μπορεί να εγγραφεί στη νέα Σχολή ή στο Τμήμα εισαγωγής του, αν προηγουμένως δεν ολοκληρωθεί η διαδικασία διαγραφής, την οποία έχει αιτηθεί μέσω της ηλεκτρονικής εφαρμογής, από την Σχολή ή το Τμήμα στο οποίο είναι εγγεγραμμένος και δεν αποσταλεί από το Τμήμα ή τη Σχολή η βεβαίωση διαγραφής και όλα τα σχετικά στοιχεία του στο νέο Τμήμα ή Σχολή επιτυχίας.''
Και έχω την εξής απορία. Εγώ είμαι καλυμμένος μέσω της αίτησης που κατέθεσα; Αν η περσινή σχολή αργήσει να στείλει το έντυπο διαγραφής στη νέα σχολή κινδυνεύω να χάσω την ημερομηνία εγγραφών 12 Σεπτεμβρίου και να μην εγγραφώ στη σχολή;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Είχα την ίδια απορία και για καλό και για κακό πήρα στη γραμματεία της σχολής, όπου πέρασα φέτος. Μου είπαν ότι μπορείς να εγγραφείς παρόλο που είσαι εγγεγραμμένη και στην προηγούμενη σχολή για να μη χάσεις τη διορία 5-12 Σεπτεμβρίου. Όμως θα πρέπει να επικοινωνήσεις με τη παλιά σχολή σου και να κανονίσεις τα της διαγραφής και να καταθέσεις μέχρι τις 20 Σεπτέμβρη στη γραμματεία της νέας σχολής τη βεβαίωση διαγραφής(τουλάχιστον στη δική ου σχολή αυτή την ημερομηνία μου είπαν).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis_7

Νεοφερμένος

Ο panagiotis_7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Τωρα εμεις που καναμε εγγραφη με τον αριθμο δημοτη πρεπει να παμε στο κεπ να το αλλαξουμε η το αφηνουμε οπως ειναι???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Πήρα τη σχολή που είχα περάσει πέρσι για να ρωτήσω για τις διαγραφές και μου είπαν ότι δεν έχει καμία σχέση η διαγραφή μέσω του συστήματος εγγράφων και ότι θα πρέπει να κάνω αίτηση διαγραφής και στην ίδια την σχολή... Τώρα τι να κάνω;


Επίσης τι πρόβλημα είχατε και πήγατε στα κλπ για ανανέωση στοιχείων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aprosarmosti

Νεοφερμένος

Η aprosarmosti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
παιδια δεν μου στελνεται το pin στο email! ποση ωρα εκανε σε εσας να σταλθει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top