Εγγραφές πρωτοετών

petmak97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petmak97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Αυτό συνέβη και σε εμένα. Δεν έβρισκα άλλη λύση και πάτησα ΝΑΙ ενώ δεν ίσχυε. Ρώτησα και τον Χρήστο πάντως.
Αν πατησεις ΝΑΙ και το αφησεις κενο εισαι οκ αλλα δεν ισχυει...αν πατησεις ΟΧΙ και το αφησεις κενο δεν σε αφηνει να ολοκληρωσεις την διαδικασια παρα μονο εαν συμπληρωσεις το 11 με κατι που παλι δεν ισχυει..αν αφησεις και τα δυο κενα παλι δεν σε αφηνει να κανεις αποθηκευση...δεν γαμιεστε λεω γω εσεις και το υπουγειο σας μας τα κανατε πλανητες απο το πρωι να ψαχνω να βρω λυση...:mad::mad::mad: ελεος πια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iphigenia8

Νεοφερμένος

Η iphigenia8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σε ολους! Συμπληρωσα χθες την αιτηση εγγραφης και την οριστικοποιησα αλλα δυστυχως εκανα λαθος σε αυτο με την ταυτοτητα που ελεγε οικογενειακη μεριδα. Επιπλεον ειμαι γραμμενη στην σχολη που περασα περσι και φοβαμαι μηπως υπαρξει θεμα ταυτοποιησης στοιχειων στην διαγραφη αφου δεν ειναι τα ιδια. Πηρα τηλ στην νεα σχολη και μου ειπαν να παρω στο υπουργειο, απο το υπουργειο μου δωσαν 2 νουμερα τα οποια ομως ειτε δεν το σηκωνουν ειτε δεν απαντουν.Ειμαι πολυ αγχωμενη :( εχεις κανεις καμια ιδεα τι να κανω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfullife

Νεοφερμένος

Η wonderfullife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Αν πατησεις ΝΑΙ και το αφησεις κενο εισαι οκ αλλα δεν ισχυει...αν πατησεις ΟΧΙ και το αφησεις κενο δεν σε αφηνει να ολοκληρωσεις την διαδικασια παρα μονο εαν συμπληρωσεις το 11 με κατι που παλι δεν ισχυει..αν αφησεις και τα δυο κενα παλι δεν σε αφηνει να κανεις αποθηκευση...δεν γαμιεστε λεω γω εσεις και το υπουγειο σας μας τα κανατε πλανητες απο το πρωι να ψαχνω να βρω λυση...:mad::mad::mad: ελεος πια!!

Χαχαχα, ε, όχι δε θα μας χαλάσει τη διάθεση:P Πάτα ΝΑΙ!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaiser

Νεοφερμένος

Ο kaiser αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Παιδια σημερα το πρωι πηγα να κανω την εγγραφη και πατησα να μου σταλει το pin αλλα ηρθε μετα απο ωρες και ενω ειχα κλεισει τον υπολογιστη.Τωρα μου ζηταει να σταλει εκ νεου νεο pin.θα υπαρξει καποιο προβλημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Γνωρίζει κανεις αν ξανά ελέγχουν το πάσο στο πλοίο ; Επίσης μπορω να χρησιμοποιήσω την αίτηση εγγραφής σα πάσο ; ...βασικα αυτο θα κανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis_7

Νεοφερμένος

Ο panagiotis_7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Καλημέρα,

έχω κάποιες απορίες σχετικά με την διαδικασία της εγγραφής.

Αρχικά, έχω οριστικοποιήσει την εγγραφή ήδη από εχθές το μεσημέρι. Βλέπω πως πολλοί έκαναν επικαιροποίηση των στοιχείων στην βεβαίωση του ΑΜΚΑ. Εγώ δεν έχω κάνει και ως ταυτότητα αναγράφεται ο Αριθμός Οικογενειακής Μερίδας. Ως διακιολογητικό, όταν πάω στο Πανεπιστήμιο, θα χρειαστώ την Βεβαίωση του ΑΜΚΑ ή Πιστοποιητικό Οικογενειακής Κατάστασης;

Επίσης, αφού την εκτύπωσα την αίτηση, θα την κρατήσω και όταν χρειαστεί θα την καταθέσω στην Γραμματεία με τα δικαιολογητικά; Ή θα την αποστείλω τώρα;

Ευχαριστώ πολύ,

Βαγγέλης

Λοιπον θα πας στα κεπ και θα παρεις μια βεβαιωσει αμκα οπου θα γραφει οτι το αμκα ειναι αυτο και πανω τον τυπο ταυτοτητας(ελληνικη αστυνομια) και τον αριθμο της καθως και το ονομα σου και των γονιων σου και αυτο οταν θα πας στην σχολη σου μαζι με την ταυτοτητα σου θα τα βγαλετε μια φωτοτυπια σαν αποδεικτικα στοιχεια.Αυτο μου το ειπαν στα κεπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ωρορα

Νεοφερμένος

Η Ωρορα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Λογικά μόνο αν πάρεις στην γραμματεία της σχολής σου και ρωτήσεις αν έχει σταλθεί η εγγραφή σου. Αν σου έχει βγάλει μήνυμα ότι η εγγραφή ήταν επιτυχής δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος λόγος ανησυχίας.
Το μήνυμα που αναφέρεις βρίσκεται σε πράσινο πλαίσιο στην εφαρμογή κάτω από το συγχαρητήρια και εμφανίζεται μαζί με το σύνδεσμο για τη συμπλήρωση των στατιστικών και το κουτάκι με τα στοιχεία της σχολής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikhon

Νεοφερμένος

Η nikhon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Παιδιά μπήκα χτες το βράδυ και δέχτηκε το ΑΜΚΑ .Πήγα σήμερα στο ΚΕΠ και ενημέρωσα με το αριθμό της ταυτότητας .Μπαίνω τώρα και μου βγάζει ταμπέλα κόκκινη ότι υπάρχει αναντιστοιχεία. Τι:hmm: να κάνω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ωρορα

Νεοφερμένος

Η Ωρορα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Παιδιά μπήκα χτες το βράδυ και δέχτηκε το ΑΜΚΑ .Πήγα σήμερα στο ΚΕΠ και ενημέρωσα με το αριθμό της ταυτότητας .Μπαίνω τώρα και μου βγάζει ταμπέλα κόκκινη ότι υπάρχει αναντιστοιχεία. Τι:hmm: να κάνω;
Δεν υπήρχε στον ΑΜΚΑ σου ο αριθμός ταυτότητας; Λογικά μετά την αλλαγή ή πρόσθεση στοιχείων στον ΑΜΚΑ το ΚΕΠ σου έδωσε αντίγραφο των στοιχείων του ΑΜΚΑ. Συμφωνούν τα στοιχεία σου με το αντίγραφο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikhon

Νεοφερμένος

Η nikhon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Δεν υπήρχε στον ΑΜΚΑ σου ο αριθμός ταυτότητας; Λογικά μετά την αλλαγή ή πρόσθεση στοιχείων στον ΑΜΚΑ το ΚΕΠ σου έδωσε αντίγραφο των στοιχείων του ΑΜΚΑ. Συμφωνούν τα στοιχεία σου με το αντίγραφο;

ΝΑΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

coxs

Νεοφερμένος

Ο coxs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Εκει που λεει για υπογραφη τι κανουμε?Το στελνουμε πουθενα(στη σχολη) με ταχυδρομειο υπογεγραμμενο ή περιμενουμε μεχρι 20-30 σεπτεμβρη αυτοπροσωπως στη σχολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ωρορα

Νεοφερμένος

Η Ωρορα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
nikhon Προσπάθησε ξανά στην εφαρμογή και αν σου κάνει τα ίδια ξαναπήγαινε στο ΚΕΠ και ρώτα τους τι πρέπει να κάνεις σε αυτή την περίπτωση.

Εκει που λεει για υπογραφη τι κανουμε?Το στελνουμε πουθενα(στη σχολη) με ταχυδρομειο υπογεγραμμενο ή περιμενουμε μεχρι 20-30 σεπτεμβρη αυτοπροσωπως στη σχολη?
Εγώ πήρα στη σχολή μου και μου είπαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα να το υπογράψεις αυτοπροσώπως στη σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dimitrapapaman

Νεοφερμένος

Η Dimitrapapaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! Περυσι ειχα περάσει φιλολογια κρητη φέτος ξανά έδωσα και πέρασα ιστορία αρχαιολογία εκπα, Αθηνα! Κατόπιν συνεννόησης με τη γραμματεία έστειλα χθες ενα email οτι επιθυμώ να διαγραφτώ και σήμερα μου στάλθηκε αποφοιτηριο που λέει οτι διεγράφη και οτι ο λόγος είναι οτι θελω να εγγράφω σε αλλο τμημα! 1) Το αποφοιτηριο είναι η βεβαιωση διαγραφής ετσι;; Το πασο μου είπαν οτι θα μου το ακυρώσουν ηλεκτρονικά, οποτε θεωρείται οτι ξεμπέρδεψα με το πανεπιστημιο Κρητης;; 2) χθες εκανα διαγραφή σήμερα ήρθε το αποφοιτηριο που βεβαιώνει για διαγραφη τωρα στο site των εγγραφών τι θα δηλώσω;; Οτι είμαι εγγεγραμμένη σε αλλο τμημα ζητώντας ετσι και ηλεκτρονικά διαγραφη ή οτι δεν είμαι εγγεγραμμένη απο τη στιγμή που έλαβα το αποφοιτήριο;; 3) Επειδη έδωσα πανελληνιες σε σχολείο της Κρητης και τωρα δεν είμαι κρητη αλλα Αθηνα αφου εδώ ζω ξέρετε αν χρειάζεται η βεβαιωση συμμετοχης στις πανελληνιες; Ενδέχεται να μου τη ζητήσουν στη γραμματεία; Γιατι δεν ξέρω πως θα τη παραλάβω αφου δεν είμαι Κρητη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikhon

Νεοφερμένος

Η nikhon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Εγω πηγα σημερα χωρις τηλεφωνο και μου το διορθωσαν σε δυο λεπτα! Πας με την ταυτοτητα σου, τους λες το ΑΜΚΑ σου, κανουν δυο τρεις διορθωσεις στον υπολογιστη τους και σου εκτυπωνουν μια σελιδα που υπογραφεις με τα σωστα στοιχεια! Μεχρι να πας σπιτι σου ειναι ολα ετοιμα. Εγω με το που γυρισα σπιτι εκανα αμεσως την εγγραφη μου και ηταν ολα σωστα!:clapup:

Μετα δεν σου έβγαλε ότι τα στοιχεία δεν είναι ίδια με τις π/σ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina2231

Νεοφερμένος

Η katerina2231 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μπορείς να τους ρωτήσεις ή μπορούμε να σου πούμε εμείς λέγοντάς μας το επάγγελμά τους :)


Ο πατέρας μου αστυνομικός η μητέρα μου στον τομέα καθαριότητας σε μια δημόσια υπηρεσία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

idoctorwho

Νεοφερμένος

Ο idoctorwho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Μετα δεν σου έβγαλε ότι τα στοιχεία δεν είναι ίδια με τις π/σ

Φιλε,το ιδιο συμβαινει κ σε μενα κ στην κολλητη μ,ενω ολα τα στοιχεια ειναι ενταξει!Πηγα και στα Κεπ σημερα κ πηρα κ βεβαιωση!Κανενα κολλημα θα ναι του συστηματος :hmm::hmm::hmm: μην πολυανησυχεις... (και στο μεταξυ χθες το βραδυ ολα ηταν κομπλε...οτι να ναι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cygnus.e

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cygnus.e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Ξερετε ποτε θα εχουμε μια βεβαιωση εγγραφης;; Τη χρειαζομαι για μερικες δουλειες που πρεπει να τελειωσω πριν φυγω απο τον τοπο μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λοιπον θα πας στα κεπ και θα παρεις μια βεβαιωσει αμκα οπου θα γραφει οτι το αμκα ειναι αυτο και πανω τον τυπο ταυτοτητας(ελληνικη αστυνομια) και τον αριθμο της καθως και το ονομα σου και των γονιων σου και αυτο οταν θα πας στην σχολη σου μαζι με την ταυτοτητα σου θα τα βγαλετε μια φωτοτυπια σαν αποδεικτικα στοιχεια.Αυτο μου το ειπαν στα κεπ.

Άρα θέλουν την βεβαίωση του ΑΜΚΑ. Εντάξει, την έχω. Άρα θα πάω με αυτήν και όταν τελειώσω με την.εγγραφή θα πάω για επικαιροποίηση γιατί θα ψάχνομαι αργότερα...

Ευχαριστώ πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Έκανα την εγγραφή και μου έβγαλε μια αίτηση εγγραφής και ένα Ατομικό Στατιστικό Δελτίο Φοιτητή-Σπουδαστή 2016-2017. Μήπως ξέρει κανείς τι είναι και που χρειάζονται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στατιστικά στοιχεία είναι, αλλά είναι υποχρεωτικό να τα συμπληρώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top