Εγγραφές πρωτοετών

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Τωρα με την αυριανη απεργια, τι κανουμε?
Εγω, συμφωνα με την ανακοινωση του τμηματος, πρεπει να παω αυριο..
Να κοψω τον κωλο μου να παω, ή μπορω να το αφησω και για αλλη μέρα?
Σε μας (Νομικη Αθηνας) βγηκε ανακοινωση οτι μεταφερομαστε Παρασκευη για εγγραφη (ηταν να εγγραφουμε κ εμεις αυριο). Μπες στο σαιτ της σχολης σου θα υπαρχει σιγουρα ανακοινωση (κ στο Παιιδαγωγικο μεταφερθηκαν για την Παρασκευη οι αυριανες εγγραφες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Terabyte

Νεοφερμένος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Τωρα με την αυριανη απεργια, τι κανουμε?
Εγω, συμφωνα με την ανακοινωση του τμηματος, πρεπει να παω αυριο..
Να κοψω τον κωλο μου να παω, ή μπορω να το αφησω και για αλλη μέρα?

Εγώ έλεγα να πάω σήμερα (δεν νομίζω βέβαια να έβρισκα και κανέναν μιας και λένε ότι ξεκινάνε 22 με τις εγγραφές) μπας και γλιτώσω το αυριανό. Αλλά τελικά θα κατέβω αύριο με τον πατέρα μου λογικά. Βρήκαν και αυτή μέρα να κόψουν τις συγκοινωνίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 3,130 μηνύματα.
παρε τηλ την γραμματεια...
Σε μας (Νομικη Αθηνας) βγηκε ανακοινωση οτι μεταφερομαστε Παρασκευη για εγγραφη (ηταν να εγγραφουμε κ εμεις αυριο). Μπες στο σαιτ της σχολης σου θα υπαρχει σιγουρα ανακοινωση (κ στο Παιιδαγωγικο μεταφερθηκαν για την Παρασκευη οι αυριανες εγγραφες)
Και εγω κατι τετοιο περιμενα, να πας πανε δηλαδη ολους μαζι..
Παντως, πηρα τηλεφωνο στη γραμματεια, και απο οτι καταλαβα πρεπει να μουν ο πρωτος που πηρε και ρωτησε τι θα γινει λογω της απεργιας, γιατι η κοπελια που το σηκωσε ψαχνοταν και ρωταγε γυρω για να μου πει ποτε να παω..
Τελικως, μου ειπε να παω την Παρασκευη, με τα υπολοιπα γραμματα..
Καποια ανακοινωση μεχρι στιγμης στο site μας, δεν εχει βγει παντως..
(Θα γινεται της πορνης μαλλον την Παρασκευη..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Παιδιά να ρωτήσω κάτι?

Το τμήμα μου (Θ. Σπουδών Πάτρας) δεν έχει αναρτήσει στην ιστοσελίδα του συγκεκριμένη ημερομηνία & ώρα εγγραφής, παρά μόνο λέει ότι μέχρι και τις 30 μπορούμε να πηγαίνουμε καθημερινά 9.30 με 12.30 στη γραμματεία για εγγραφή. Όλοι οι υπόλοιποι βλέπω λέτε την τάδε μέρα δέχονται μόνο εγγραφές... Να ανησυχώ? :confused: Μήπως ξέχασαν να ενημερώσουν το site? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catgirlbarbara

Δραστήριο μέλος

Η catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 428 μηνύματα.
να κανω μια ερωτηση.
Εγω περασα σε μια σχολη που δεν μου αρεσει και αποφασισα να ξαναδωσω πανελληνιες.
Πρεπει να παω να εγραφω στη σχολη; Γιατι ακουσα πως πρεπει να γραφτω ανεξαρτητα αν θα συνεχισω ή οχι. Εγω ομως πιστευω πως εφοσων θα ξαναδωσω και δεν με ενδιαφερει η σχολη, δεν ειναι αναγκη να παω. Τι λετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 3,130 μηνύματα.
Παιδιά να ρωτήσω κάτι?

Το τμήμα μου (Θ. Σπουδών Πάτρας) δεν έχει αναρτήσει στην ιστοσελίδα του συγκεκριμένη ημερομηνία & ώρα εγγραφής, παρά μόνο λέει ότι μέχρι και τις 30 μπορούμε να πηγαίνουμε καθημερινά 9.30 με 12.30 στη γραμματεία για εγγραφή. Όλοι οι υπόλοιποι βλέπω λέτε την τάδε μέρα δέχονται μόνο εγγραφές... Να ανησυχώ? :confused: Μήπως ξέχασαν να ενημερώσουν το site? :worry:
Οχι.. Αραξε, ειναι αναλογα το τμημα..
Σε πολλα (στην Αθηνα που ξερω τουλαχιστον) βγαζουν συγκεκριμενες ημερομηνιες, ενω σε αλλα μπορεις να πας οποτε θες..
Δεν παιζει προβλημα..

να κανω μια ερωτηση.
Εγω περασα σε μια σχολη που δεν μου αρεσει και αποφασισα να ξαναδωσω πανελληνιες.
Πρεπει να παω να εγραφω στη σχολη; Γιατι ακουσα πως πρεπει να γραφτω ανεξαρτητα αν θα συνεχισω ή οχι. Εγω ομως πιστευω πως εφοσων θα ξαναδωσω και δεν με ενδιαφερει η σχολη, δεν ειναι αναγκη να παω. Τι λετε;
Αν εισαι σιγουρη οτι δεν θα φοιτησεις στη σχολη, οτι θελεις κανεις, αν θες, δεν γραφεσαι δηλαδη..
Καλο θα ηταν να εγγραφεις παντως, για να χεις και το πασο ας πουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
Παιδιά να ρωτήσω κάτι?

Το τμήμα μου (Θ. Σπουδών Πάτρας) δεν έχει αναρτήσει στην ιστοσελίδα του συγκεκριμένη ημερομηνία & ώρα εγγραφής, παρά μόνο λέει ότι μέχρι και τις 30 μπορούμε να πηγαίνουμε καθημερινά 9.30 με 12.30 στη γραμματεία για εγγραφή. Όλοι οι υπόλοιποι βλέπω λέτε την τάδε μέρα δέχονται μόνο εγγραφές... Να ανησυχώ? :confused: Μήπως ξέχασαν να ενημερώσουν το site? :worry:
Μην ανησυχείς καθόλου. Οι εγγραφές δε γίνονται σε όλα τα τμήματα με αλφαβητική σειρά. Πάντως και με αλφαβητική σειρά να γίνονται δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα είτε πας νωρίτερα είτε αργότερα από την ημέρα που πρέπει. Εγώ πχ, αν και το 'χω ξαναπεί, πήγα για την εγγραφή μου στις 14 του μήνα, ενώ κανονικά ήταν να πάω στις 29.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Μην ανησυχείς καθόλου. Οι εγγραφές δε γίνονται σε όλα τα τμήματα με αλφαβητική σειρά. Πάντως και με αλφαβητική σειρά να γίνονται δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα είτε πας νωρίτερα είτε αργότερα από την ημέρα που πρέπει. Εγώ πχ, αν και το 'χω ξαναπεί, πήγα για την εγγραφή μου στις 14 του μήνα, ενώ κανονικά ήταν να πάω στις 29.

Οχι.. Αραξε, ειναι αναλογα το τμημα..
Σε πολλα (στην Αθηνα που ξερω τουλαχιστον) βγαζουν συγκεκριμενες ημερομηνιες, ενω σε αλλα μπορεις να πας οποτε θες..
Δεν παιζει προβλημα..

:clapup:Ουφ... ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teliwnwse9meres

Νεοφερμένος

Ο teliwnwse9meres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!δεν ξερω αν το εχετε αναφερει αλλα δεν ειχα το κουραγιο να διαβασω 100 σελιδες..Μπορει καποιος να με ενημερωσει τι ειναι η [FONT=&quot]
1-Αίτηση για εγγραφή,[/FONT][FONT=&quot](μου την δινουν την ωρα της εγγραφης??)
2-Υπεύθυνη δήλωση στην οποία δηλώνεται ότι δεν είναι εγγεγραμμένοι σε άλλη σχολή ή τμήμα της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης στην Ελλάδα(δηλαδη την συμπληρωνω μονος μου????????)
3[/FONT][FONT=&quot]- Εκτός των παραπάνω, και μόνο όσοι πέτυχαν από το Γενικό Λύκειο και ΕΠΑΛ - ΟΜΑΔΑ Β΄ (90% και 10%) υποβάλλουν και νομίμως κυρωμένο αντίγραφο ή φωτοαντίγραφο της βεβαίωσης πρόσβασης (ΔΕΝ ΚΑΤΑΤΙΘΕΤΑΙ ΠΟΤΕ Η ΠΡΩΤΟΤΥΠΗ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ).(απο που την παιρνω αυτη τη βεβαιωση??)
ευχαριστω..
[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!δεν ξερω αν το εχετε αναφερει αλλα δεν ειχα το κουραγιο να διαβασω 100 σελιδες..Μπορει καποιος να με ενημερωσει τι ειναι η [FONT=&quot]
1-Αίτηση για εγγραφή,[/FONT][FONT=&quot](μου την δινουν την ωρα της εγγραφης??)
2-Υπεύθυνη δήλωση στην οποία δηλώνεται ότι δεν είναι εγγεγραμμένοι σε άλλη σχολή ή τμήμα της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης στην Ελλάδα(δηλαδη την συμπληρωνω μονος μου????????)
3[/FONT][FONT=&quot]- Εκτός των παραπάνω, και μόνο όσοι πέτυχαν από το Γενικό Λύκειο και ΕΠΑΛ - ΟΜΑΔΑ Β΄ (90% και 10%) υποβάλλουν και νομίμως κυρωμένο αντίγραφο ή φωτοαντίγραφο της βεβαίωσης πρόσβασης (ΔΕΝ ΚΑΤΑΤΙΘΕΤΑΙ ΠΟΤΕ Η ΠΡΩΤΟΤΥΠΗ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ).(απο που την παιρνω αυτη τη βεβαιωση??)
ευχαριστω..
[/FONT]
τα πρωτα δυο στα δινει η γραμματεια της σχολης..την βεβαιωση προσβασης την παιρνεις απο το λυκειο σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!δεν ξερω αν το εχετε αναφερει αλλα δεν ειχα το κουραγιο να διαβασω 100 σελιδες..Μπορει καποιος να με ενημερωσει τι ειναι η [FONT=&quot]
1-Αίτηση για εγγραφή,[/FONT][FONT=&quot](μου την δινουν την ωρα της εγγραφης??)
2-Υπεύθυνη δήλωση στην οποία δηλώνεται ότι δεν είναι εγγεγραμμένοι σε άλλη σχολή ή τμήμα της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης στην Ελλάδα(δηλαδη την συμπληρωνω μονος μου????????)
3[/FONT][FONT=&quot]- Εκτός των παραπάνω, και μόνο όσοι πέτυχαν από το Γενικό Λύκειο και ΕΠΑΛ - ΟΜΑΔΑ Β΄ (90% και 10%) υποβάλλουν και νομίμως κυρωμένο αντίγραφο ή φωτοαντίγραφο της βεβαίωσης πρόσβασης (ΔΕΝ ΚΑΤΑΤΙΘΕΤΑΙ ΠΟΤΕ Η ΠΡΩΤΟΤΥΠΗ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ).(απο που την παιρνω αυτη τη βεβαιωση??)
ευχαριστω..
[/FONT]
1) Ναι την παιρνεις απο την γραμματεια για να την συμπληρωσεις
2) Στην δινουν και αυτη εκει περα και φυσικα και την συμπληρωνεις μονος σου (θες βοηθεια μηπως?:P)
3) Πας στο σχολειο που αποφοιτησες και σου την δινουν,ειναι ενα χαρτι που λεει βεβαιβωση και εχει αναλυτικα τους βαθμους που ειχες στα Πανελλαδικως εξεταζομενα μαθηματα.Και το βγαζεις φωτοτυπια και το επικυρωνεις στο σχολειο η σε καποιο ΚΕΠ οπως και το απολυτηριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
εγω σημερα που πηγα να γραφτω οδηγο σπουδων δε μου δωσανε....:(:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teliwnwse9meres

Νεοφερμένος

Ο teliwnwse9meres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ!!αα σιγουρα μπορω να κανω την επικυρωση στο σχολειο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ!!αα σιγουρα μπορω να κανω την επικυρωση στο σχολειο?
Ετσι εχω ακουσει,προσωπικα εγω την εκανα στο κεπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teliwnwse9meres

Νεοφερμένος

Ο teliwnwse9meres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Οκ!!thnx!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris199

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ!!αα σιγουρα μπορω να κανω την επικυρωση στο σχολειο?

Ναι..η επικυρωση μια σφραγιδα ειναι,σιγα το πραγμα.Εγω στο λυκειο την εκανα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

c.k

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Ξερει κανενας τι τα κανουν τα στατιστικα δελτια που σου δινουν να συμπληρώσεις κατα την εγγραφη σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danaiz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Ούτε εγώ πήρα οδηγό σπουδών.=.=
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
να κανω μια ερωτηση.
Εγω περασα σε μια σχολη που δεν μου αρεσει και αποφασισα να ξαναδωσω πανελληνιες.
Πρεπει να παω να εγραφω στη σχολη; Γιατι ακουσα πως πρεπει να γραφτω ανεξαρτητα αν θα συνεχισω ή οχι. Εγω ομως πιστευω πως εφοσων θα ξαναδωσω και δεν με ενδιαφερει η σχολη, δεν ειναι αναγκη να παω. Τι λετε;

αν γραφτεις θα χεις το πασο το οποιο εχει πολλα πλεονεκτηματα...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

παναγιωτης_21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο παναγιωτης_21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Ο κωδικός που μου έδωσε η γραμματεία δεν λειτουργεί. Αντιμετωπίζει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα; Επίσης πήγα να συμπληρώσω τα στοιχεία μου για το paso και πάλι δεν λειτουργεί lol! Βρίσκομαι σε απόγνωση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top