Εγγραφές πρωτοετών 2020

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
θα δούμε τι θα γίνει.. Πάντως όπως είπα υπάρχει ήδη πανεπιστήμιο που έχει ξεκινήσει μαθήματα πριν καν ολοκληρωθούν οι εγγραφές. Τώρα το πως δεν το γνωρίζω. Απλά πληροφορήθηκα από γνωστή μου κοπέλα που πέρασε εκεί ότι τα μαθήματα έχουν ξεκινήσει.
 

fay01

Νεοφερμένος

Η fay01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων. Έχει γράψει 108 μηνύματα.

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
Ενα ενα τα πανεπιστημια μεταθετουν την εναρξη μαθηματων για τους πρωτοετεις στις 12 οκτωβριου διοτι η κεραμεως δεν τους εχει στειλει ακομα τις λιστες απο την ηλεκτρονικη εγραφη.
σε εμας εγινε αυτο διοτι πηραν την πλατφορμα webex που μπορούν να συνδεθούν μεχρι και 1000 ατομα και θα πρέπει να εχουμε τους αμ για να μπουμε στα μαθήματα , ε αυτο δεν θα μπορουσε να γινει μεχρι τις 5/10
 

Xristinaqui

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristinaqui αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Παιδιαα, σημαντική ερώτηση
Η σχολή ζητάει φωτογραφία τύπου αστυνομικής ταυτότητας, έβγαλα λοιπόν πάλι φωτογραφίες αλλά όπως διαπίστωσα είναι έγχρωμες, πιστεύετε ότι θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,553 μηνύματα.
Εγχρωμες θελουν. Το ''τυπου αστυνομικης ταυτοτητας'' αναφερεται στο μεγεθος και στο οτι να απεικονιζει μονο το προσωπο σε ουδετερο ανοιχτοχρωμο φοντο.
 

Xristinaqui

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristinaqui αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Εγχρωμες θελουν. Το ''τυπου αστυνομικης ταυτοτητας'' αναφερεται στο μεγεθος


ΕΥΤΥΧΩΣ.
Χίλια ευχαριστώ για την απάντηση, δεν θα κοιμόμουν όλο το βράδυ (κυριολεκτικά).
Να 'σαι καλά που αφιερώνεις χρόνο να μας απαντάς.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,553 μηνύματα.
ΕΥΤΥΧΩΣ.
Χίλια ευχαριστώ για την απάντηση, δεν θα κοιμόμουν όλο το βράδυ (κυριολεκτικά).
Να 'σαι καλά που αφιερώνεις χρόνο να μας απαντάς.

Ευχαριστηση μου , αλλα να μην κοιμηθεις για την φωτο, δε λεει.
 

Xristinaqui

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristinaqui αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,553 μηνύματα.
Πρέπει να το παραδώσω αύριο για να φτάσει σίγουρα μέχρι την Δευτέρα (Τρίτη λήγει η προθεσμία) οπότε υπήρχε ένα κάποιο άγχος.

Α ..ενταξη τοτε. Παρεδωσε αυριο στο courier παρε την αποδειξη με την ημερομηνια και εισαι καλυμμένη.
Τα courier ταξιδευουν και σαββατοκυριακο αποτε δευτερα θα ειναι εκει.
 

Ιωάννα2

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
(Εκ μέρους μια φίλης)
Γεια σε όλους :bye:
Έκανα εγγραφή στη σχολή επιτυχίας μου με το δέκα τις εκατο και δήλωσα στη φόρμα εγγραφής ότι επιθυμώ τη διαγραφή μου από το προηγούμενο τμήμα που ήμουν εγγεγραμμένη.
Έστειλα και την ακαδημαϊκή μου ταυτότητα όπως μου είπε η προηγούμενη γραμματεία.
Τώρα βγήκε ανακοίνωση από τη νέα σχολή σχετικά με τα δικαιολογητικά που πρέπει να στείλουμε για την ταυτοποίηση μέσα στα οποία είναι μια υπεύθυνη δήλωση την οποία πρέπει να υπογράψουμε και γράφει 1) Δεν είμαι γραμμένος σε άλλη σχολή ή τμήμα της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης στην Ελλάδα.
Εγώ σε αυτή την περίπτωση τι πρέπει να κάνω? Έχει ιδέα κάποιος?
Ή προηγούμενη γραμματεία Επίσης μου είπε ότι θα στείλει εκείνη τη βεβαίωση διαγραφής μόλις πάρει τα ονόματα από την φόρμα εγγραφής.
Να διευκρινίσω ότι επικοινώνησα με τη γραμματεία (Μετά από τουλάχιστον 50 τηλεφωνήματα στα οποία δεν απαντούσαν) και οι δύο απαντήσεις που πήραν ήταν οι εξής : 1) δεν γνωρίζω,δεν μπορώ να σου απαντήσω, 2) κανε ότι νομίζεις
Συγγνώμη για το κατεβατό άλλα έχω αγχωθεί πάρα πολύ
 

fay01

Νεοφερμένος

Η fay01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
(Εκ μέρους μια φίλης)
Γεια σε όλους :bye:
Έκανα εγγραφή στη σχολή επιτυχίας μου με το δέκα τις εκατο και δήλωσα στη φόρμα εγγραφής ότι επιθυμώ τη διαγραφή μου από το προηγούμενο τμήμα που ήμουν εγγεγραμμένη.
Έστειλα και την ακαδημαϊκή μου ταυτότητα όπως μου είπε η προηγούμενη γραμματεία.
Τώρα βγήκε ανακοίνωση από τη νέα σχολή σχετικά με τα δικαιολογητικά που πρέπει να στείλουμε για την ταυτοποίηση μέσα στα οποία είναι μια υπεύθυνη δήλωση την οποία πρέπει να υπογράψουμε και γράφει 1) Δεν είμαι γραμμένος σε άλλη σχολή ή τμήμα της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης στην Ελλάδα.
Εγώ σε αυτή την περίπτωση τι πρέπει να κάνω? Έχει ιδέα κάποιος?
Ή προηγούμενη γραμματεία Επίσης μου είπε ότι θα στείλει εκείνη τη βεβαίωση διαγραφής μόλις πάρει τα ονόματα από την φόρμα εγγραφής.
Να διευκρινίσω ότι επικοινώνησα με τη γραμματεία (Μετά από τουλάχιστον 50 τηλεφωνήματα στα οποία δεν απαντούσαν) και οι δύο απαντήσεις που πήραν ήταν οι εξής : 1) δεν γνωρίζω,δεν μπορώ να σου απαντήσω, 2) κανε ότι νομίζεις
Συγγνώμη για το κατεβατό άλλα έχω αγχωθεί πάρα πολύ
Mία λύση θα ήταν να συντάξεις μια υπεύθυνη δήλωση που βεβαιώνει οτι δεν είσαι γραμμένη σε άλλη σχολή , να πας στο ΚΕΠ να την υπογράψεις για το γνήσιο της υπογραφής και να τη στείλεις στη νέα σου σχολή. Νομίζω ανταποκρίνεται πλήρως σε αυτό που ζητάνε.
 

Ιωάννα2

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Mία λύση θα ήταν να συντάξεις μια υπεύθυνη δήλωση που βεβαιώνει οτι δεν είσαι γραμμένη σε άλλη σχολή , να πας στο ΚΕΠ να την υπογράψεις για το γνήσιο της υπογραφής και να τη στείλεις στη νέα σου σχολή. Νομίζω ανταποκρίνεται πλήρως σε αυτό που ζητάνε.
Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν έχω κάνει μόνη μου διαγραφή από την προηγούμενη σχολή μου
Απλά το δήλωσα στη φόρμα εγγραφής όπου υπέχει η επιλογή αν είσαι εγγεγραμμένος σε άλλη σχολή να ζητήσεις τη διαγραφή σου
Οπότε εγώ είμαι ακόμα εγγεγραμμένη μέχρι η προηγούμενη γραμματεία να στείλει τη βεβαίωση
Άρα Δεν μπορώ να υπογράψω τέτοια υπεύθυνη δήλωση
 

fay01

Νεοφερμένος

Η fay01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν έχω κάνει μόνη μου διαγραφή από την προηγούμενη σχολή μου
Απλά το δήλωσα στη φόρμα εγγραφής όπου υπέχει η επιλογή αν είσαι εγγεγραμμένος σε άλλη σχολή να ζητήσεις τη διαγραφή σου
Οπότε εγώ είμαι ακόμα εγγεγραμμένη μέχρι η προηγούμενη γραμματεία να στείλει τη βεβαίωση
Άρα Δεν μπορώ να υπογράψω τέτοια υπεύθυνη δήλωση
Toτε γράψε στην υπεύθυνη δήλωση ότι έχεις αιτηθεί τη διαγραφή σου απο την προηγούμενη σχολή οπου φοιτούσες. Εσυ ο,τι ενέργειες ηταν να κάνεις για να διαγραφείς τις έκανες. Η σχολη μπορεί να κάνει αιώνες να στείλει τη βεβαίωση διαγραφής για αυτό το λέω..
 

Ιωάννα2

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Toτε γράψε στην υπεύθυνη δήλωση ότι έχεις αιτηθεί τη διαγραφή σου απο την προηγούμενη σχολή οπου φοιτούσες. Εσυ ο,τι ενέργειες ηταν να κάνεις για να διαγραφείς τις έκανες. Η σχολη μπορεί να κάνει αιώνες να στείλει τη βεβαίωση διαγραφής για αυτό το λέω..
Λογικά αυτό θα κάνω απλά αγχώθηκα πάρα πολύ όταν τους ρώτησα και δεν ήξεραν τι να μου απαντήσουν.
 

fay01

Νεοφερμένος

Η fay01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Δεν χρειάζεται άγχος, τυπικά είναι αυτά. Αμα δεν ξέρουν αυτοί που είναι και η δουλειά τους πού να γνωρίζεις εσύ...
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν έχω κάνει μόνη μου διαγραφή από την προηγούμενη σχολή μου
Απλά το δήλωσα στη φόρμα εγγραφής όπου υπέχει η επιλογή αν είσαι εγγεγραμμένος σε άλλη σχολή να ζητήσεις τη διαγραφή σου
Οπότε εγώ είμαι ακόμα εγγεγραμμένη μέχρι η προηγούμενη γραμματεία να στείλει τη βεβαίωση
Άρα Δεν μπορώ να υπογράψω τέτοια υπεύθυνη δήλωση
Η δικια μου σχολη μου ειπε να γράψω στην αιτηση εγγραφής οτι εκκρεμεί η βεβαίωση διαγραφης
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Όσοι είναι στο ΕΚΠΑ και δεν τους έχει έρθει ακόμα το sms για τον αριθμό μητρώου πήρε μια κοπέλα τηλέφωνο στη γραμματεία μας και είπαν ότι μπορεί να έρθουν και μέσα στο σαββατοκύριακο τα μηνύματα.
 

Leukosrinokeros

Νεοφερμένος

Η Leukosrinokeros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Γεια σας ειναι καποιςο που θα παει παντειο; Στο πανεπιστημιο αυτο που περασα εχει βγαλει ανακοινωση να στειλουμε οι πρωτοετεις την ταυτοτητα αντιγραφο και μετα λεει για κατι κωδικους που δεν πολυκαταλαβα . Εσεις απο τα αλλα πανεπιστημια ή και απο το ιδιο το ιδιο συμβαινει , τι κανουμε;; Ευχαριστω για την οποια βοηθεια
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι,οι σχολές στο ΕΚΠΑ έχουν ανακοινώσει κάτι για την ολοκλήρωση της εγγραφής;η δικιά μου σχολή στο ΕΚΠΑ δεν έχει βγάλει κάτι,έχει βγάλει μόνο τα έγγραφα για αλλογενείς.

Επειδή και εγω ειμαι στα ίδια , τελικά στέλνουμε τίποτα ;
Η περιμένουμε ανακοίνωση;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,553 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top