Εγγραφές πρωτοετών 2020

kristinbacktoschool

Νεοφερμένος

Η kristinbacktoschool αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Αφού πάρουμε κωδικούς, θα πρέπει να υποβάλουμε αίτηση σίτισης; Επίσης βγήκε δημοσίευση ότι λόγω covid θα λειτουργεί delivery. Αυτό σημαίνει οτι θα έρχεται στη διεύθυνση κατοικίας που έχουμε δηλώσει ε;; Είναι πολύ νωρίς για να ξέρει κανείς μάλλον :p
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,388 μηνύματα.
Αφού πάρουμε κωδικούς, θα πρέπει να υποβάλουμε αίτηση σίτισης; Επίσης βγήκε δημοσίευση ότι λόγω covid θα λειτουργεί delivery. Αυτό σημαίνει οτι θα έρχεται στη διεύθυνση κατοικίας που έχουμε δηλώσει ε;; Είναι πολύ νωρίς για να ξέρει κανείς μάλλον :p
Ναι αιτηση φαγητου οταν παρεις κωδικους, υπαρχουν ομως και ελαχιστες σχολες (πχ ΟΠΑ) που κανεις ποσωρινη αιτηση για σιτιση τωρα χωρις κωδικους. Υπαρχουν και καποια πανεπιστημια (πχ ΠΑΔΑ ισως και Ιωαννινα) οπου ολοι δωρεαν φαγητο μεχρι να βγουν οι καρτες σιτισεις.
Delivery φαγητου οι εστιες ? ουαου πολυ προχω . Μην το ελπιζεις καλη μου σε μεγαλες ουρες απ εξω ( like homless) θα στήνεσαι να παρεις το πακετακι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
Ναι αιτηση φαγητου οταν παρεις κωδικους, υπαρχουν ομως και ελαχιστες σχολες (πχ ΟΠΑ) που κανεις ποσωρινη αιτηση για σιτιση τωρα χωρις κωδικους. Υπαρχουν και καποια πανεπιστημια (πχ ΠΑΔΑ ισως και Ιωαννινα) οπου ολοι δωρεαν φαγητο μεχρι να βγουν οι καρτες σιτισεις.
Delivery φαγητου οι εστιες ? ουαου πολυ προχω . Μην το ελπιζεις καλη μου σε μεγαλες ουρες απ εξω ( like homless) θα στήνεσαι να παρεις το πακετακι.
με speedex η acs θα στελνουν αραγε :loltooth:
 

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα υπάρξει κάποιο email απάντηση ότι η εγγραφή έχει ολοκληρωθεί, για όσους κάνουν την ταυτοπροσωπία μέσω email;
 

george7cr7

Νεοφερμένος

Ο george7cr7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Όταν λέει υπογεγραμμένη την αίτηση εγγραφής και υπογεγραμμενο το έντυπο επικαιροποίησης προσωπικών στοιχείων φοιτητή εννοεί ότι θέλει το γνήσιο υπογραφής το καθένα ;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,388 μηνύματα.
Όταν λέει υπογεγραμμένη την αίτηση εγγραφής και υπογεγραμμενο το έντυπο επικαιροποίησης προσωπικών στοιχείων φοιτητή εννοεί ότι θέλει το γνήσιο υπογραφής το καθένα ;
Οχι , δεν θελει γνησιο υπογραφης.
 

Xristinaqui

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristinaqui αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Όταν λέει υπογεγραμμένη την αίτηση εγγραφής και υπογεγραμμενο το έντυπο επικαιροποίησης προσωπικών στοιχείων φοιτητή εννοεί ότι θέλει το γνήσιο υπογραφής το καθένα ;

Σε ποιο πανεπιστήμιο είσαι αν επιτρέπεται;
 

george7cr7

Νεοφερμένος

Ο george7cr7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Δηλαδή απλά θα βάλω την υπογραφή μου ; Πάντως στο εντυπο αυτό(το έχει επισυνάψει σε ένα αρχείο η σχολη ) δεν υπάρχει κάπου που να λέει υπογραφή κάτω στη σελίδα
 

Xristinaqui

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristinaqui αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Θα υπάρξει κάποιο email απάντηση ότι η εγγραφή έχει ολοκληρωθεί, για όσους κάνουν την ταυτοπροσωπία μέσω email;

Δεν νομίζω να στέλνει κάποιο πανεπιστήμιο τέτοιο μέιλ, ωστόσο θα σου έρθει αργότερα ένα μέιλ με τους κωδικούς για να ενεργοποιήσεις τον ιδρυματικό σου λογαριασμό.
 

fay01

Νεοφερμένος

Η fay01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Δηλαδή απλά θα βάλω την υπογραφή μου ; Πάντως στο εντυπο αυτό(το έχει επισυνάψει σε ένα αρχείο η σχολη ) δεν υπάρχει κάπου που να λέει υπογραφή κάτω στη σελίδα
Απλά υπογράφεις κάτω στη σελίδα.Aπο όσο θυμάμαι πέρσι το είχα πάει ανυπόγραφο στη γραμματεία και απλά μου είπε βάλε και μία υπογραφή και τέλος.
 

george7cr7

Νεοφερμένος

Ο george7cr7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Απλά υπογράφεις κάτω στη σελίδα.Aπο όσο θυμάμαι πέρσι το είχα πάει ανυπόγραφο στη γραμματεία και απλά μου είπε βάλε και μία υπογραφή και τέλος.
Εντάξει τότε , ευχαριστώ για τις απαντήσεις
 

kostasgian2

Νεοφερμένος

Ο kostasgian2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Παιδιά κοιτάω το σαιτ της σχολής για να δω τι έγγραφα επιπλέον θέλουν; Δεν έχουν ανεβάσει κάτι για αυτά που λέτε πιο πάνω στη δικιά μου σχολή, έχω κάνει απλά την ηλεκτρονική εγγραφή.
 

butter_fly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η butter_fly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Παιδιά κοιτάω το σαιτ της σχολής για να δω τι έγγραφα επιπλέον θέλουν; Δεν έχουν ανεβάσει κάτι για αυτά που λέτε πιο πάνω στη δικιά μου σχολή, έχω κάνει απλά την ηλεκτρονική εγγραφή.
Απλά περιμένεις, κάθε σχολή βγάζει ανακοίνωση σε διαφορετική ημερομηνία
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
μου ζητησε η νεα σχολη βεβαιωση διαγραφης... αλλα η παλια σχολή μου λεει να μην κανω τιποτα.......
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,388 μηνύματα.

butter_fly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η butter_fly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 203 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,388 μηνύματα.
Δεν μιλάει για μετεγγραφές αλλά για παλιά σχολή που είχε περάσει πέρσι και νέα φέτος...

Το καταλαβα ειναι προφανες αλλα τι θελει και το σκαλιζει αστουν να κανουν μεταξυ τους τα δικα τους οπως λεει και η παλια γραμματεια. Μερικες φορες η πολλη φροντιδα και ειλικρίνεια δεν βοηθα.

Εννοω οι γραμματειες μεταξυ τους, οπως λεει ο νομος.
 

george7cr7

Νεοφερμένος

Ο george7cr7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Παιδιά μια χαζή ερώτηση , απλώς θέλω να είμαι σίγουρος για τα τυπικά. Το έντυπο επικαιροποίησης προσωπικών στοιχείων του φοιτητή θέλει να το συμπληρώσομε με κεφαλαία ή μικρά γράμματα . Η δεν υπάρχει θέμα ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σε ποιο πανεπιστήμιο είσαι αν επιτρέπεται;
Χημικό Ιωάννινα
 
Τελευταία επεξεργασία:

NeferYoustie

Νεοφερμένος

Η Γιουστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Εμενα η παλια γραμματεια μου ειπε οτι κανονικα συννενοουνται οι γραμματειες μεταξύ τους, αλλα καμια φορα αυτο δε λειτουργεί. Οποτε μου ειπαν οτι αν θελω θα ηταν καλυτερο να στειλω μια αιτηση διαγραφής με το γνησιο της υπογραφης μεσω email και θα μου στελναν επισης τη βεβαιωση διαγραφης μεσω email. Βεβαια, εγω εχω στειλει ηδη τα δικαιολογητικά στη νεα σχολή και δεν εχω ιδεα αν θελαν βεβαίωση διαγραφης...
 

fay01

Νεοφερμένος

Η fay01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Εμενα η παλια γραμματεια μου ειπε οτι κανονικα συννενοουνται οι γραμματειες μεταξύ τους, αλλα καμια φορα αυτο δε λειτουργεί. Οποτε μου ειπαν οτι αν θελω θα ηταν καλυτερο να στειλω μια αιτηση διαγραφής με το γνησιο της υπογραφης μεσω email και θα μου στελναν επισης τη βεβαιωση διαγραφης μεσω email. Βεβαια, εγω εχω στειλει ηδη τα δικαιολογητικά στη νεα σχολή και δεν εχω ιδεα αν θελαν βεβαίωση διαγραφης...
Kαι εγώ το ίδιο έκανα , θα επικοινωνήσει μαζί σου η σχολή λογικά αν χρειάζεται κατι άλλο
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top