Είναι το 3ο πεδίο καλύτερο από το 2ο;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
εγω πριν σου ανεφερα για τα παιδια που μπηκαν με πανελληνιες, εσυ γυρνας αλλου για να το διαψευσεις....πιστευω οτι κλωθογυριζεις
περνας σε ατοπους ισχυρισμους διαψευδοντας τις υφισταμενες θεσεις...
δεν εχει νοημα η συζητηση ειναι στη φυση του ανθρωπου να στηριζει οτι τον συμφερει
Πάω να διαψεύσω και περνάω σε άτοπους ισχυρισμούς λέει, ο άνθρωπος που ενοχλήθηκε επειδή στα δεδομένα συμπεριλήφθηκαν παράγοντες με εντελώς αμελητέα επίδραση στα χαρακτηριστικά του πληθυσμού που μελετάει... :rolleyes: . Άσε μας ρε Γεωργία, όπως είπα φάσκεις και αντιφάσκεις και όταν βλέπεις οτι δεν σε παίρνει τα αλλάζεις ή προσπαθείς να τα φέρεις όλα στην ίδια ευθεία με ισοπεδωτικό τρόπο. Τι να κάνουμε, είναι στην φύση του ανθρώπου να προσαρμόζει a posteriori τα λόγια του για να βολεύουν την biased θέση του.
 

georgia1213

Δραστήριο μέλος

Η georgia1213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 510 μηνύματα.
οπως σου ειπα ο θειος μου ειναι καθηγητης και ξερω πολυυυ καλα τι γινεται στο δημοσιο πανεπιστημιο
οχι αυτοι οι πληθυσμοι δεν ειναι αμελητεοι δυστυχως η ευτυχως μπορω να σου πω οτι διαδραματιζουν την πλειοψηφια η μεγααλο ποσοστο των φοιτητων
επισης οι μεταγραφες εμενα με συνεφεραν γιατι ειμαι απο τα ατομα που ανετα μπορουσαν να παρουν μεταγραφη αλλα ποτε δεν το αξιοποιησα....
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
οπως σου ειπα ο θειος μου ειναι καθηγητης και ξερω πολυυυ καλα τι γινεται στο δημοσιο πανεπιστημιο
οχι αυτοι οι πληθυσμοι δεν ειναι αμελητεοι δυστυχως η ευτυχως μπορω να σου πω οτι διαδραματιζουν την πλειοψηφια η μεγααλο ποσοστο των φοιτητων
επισης οι μεταγραφες εμενα με συνεφεραν γιατι ειμαι απο τα ατομα που ανετα μπορουσαν να παρουν μεταγραφη αλλα ποτε δεν το αξιοποιησα....
Όπα ρε Γεωργία,μόνο εσύ νομίζεις οτι έχεις οικογένεια και γνωστούς μέσα στα πράγματα και ξέρεις ; Οι άλλοι κατούρησαν στο πηγάδι πιστεύεις ; Που ξέρεις τι επαφές και άκρες έχουμε οι υπόλοιποι που σου γράφουμε ;

Νοοπ δεν είναι το κύριο σώμα του πληθυσμού άρα δεν μας αφορούν. Μπαίνουν κατ'εξαίρεση και υπάρχουν σε όλες τις σχολές.

Μπράβο σου σε τιμά. Αλλά αυτό δεν κατάλαβα τι σημαίνει για όσους αποφάσισαν να την πάρουν εφόσον ο νόμος του την αναγνώριζε. Οτι είναι λιγότερο ηθικοί απο εσένα ;
 

georgia1213

Δραστήριο μέλος

Η georgia1213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 510 μηνύματα.
οχι απλα σου λεω οτι με συνεφερε να τις υποστηριζω
κοιτα ημμυ εμπ μπαινουν 250 με πανελληνιες και τελικα γινονται 500
στην ιατρικη που ειμαι εγω φετος ειναι 30 παιδια με αναπηριες 1ο ετος...δεν θεωρω τους πληθυσμους που ανεφερα αμελητεους
 
Τελευταία επεξεργασία:

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
οχι απλα σου λεω οτι με συνεφερε να τις υποστηριζω
κοιτα ημμυ εμπ μπαινουν 250 με πανελληνιες και τελικα γινονται 500
στην ιατρικη που ειμαι εγω φετος ειναι 30 παιδια με αναπηριες 1ο ετος...
Καλά άστο δεν θα βγει άκρη. Το συμπέρασμα μου είναι οτι είσαι ένα ιδιαίτερα υπεροπτικό άτομο που το δικαιολογεί ως ηθική(ανωτερότητα),απλά επειδή έγραψες στις πανελλήνιες. Ενώ ταυτόχρονα συμπεριφέρεσαι λες και ο κόσμος και η ζωή είναι η αυλή του σχολείου. Όποιος έχει την ατυχία να συνεργαστεί μαζί σου αύριο μεθαύριο θα πρέπει να καταβάλλει τεράστια προσπάθεια για να αντέξει :dash1:.
 

georgia1213

Δραστήριο μέλος

Η georgia1213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 510 μηνύματα.
ναι ειναι δυσκολο να συνεργαστεις με ατομα που τα καταφερνουν καλυτερα απο εσενα
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Και στους γιατρους υπαρχει ομως το προβλημα του κορεσμου με ολους αυτους που ερχονται απο εξω χωρις να υποβαλλονται σε σοβαρες εξετασεις αναγνωρισης πτυχιου. Επισης βλεπουμε οτι αντι για να μειωθουν οι ιατρικες σχολες της χωρας αυξανονται (βλεπε Ιατρικη σχολη που εχουν σκοπο να ιδρυσουν στη Θερμη).

Nαι γιατί η πολιτεία πάει με τα νερά της κοινωνίας. Γνωρίζουν πολύ καλά ότι υπάρχει η νοοτροπία να δω το παιδί μου γιατρό χωρίς να ξέρω γιατί όχι κάποια άλλη επιστήμη, αλλά στο τέλος το κράτος σου λέει ότι δεν μπορώ να σου βρω δουλειά στα μέτρα σου. Υπάρχει ένα θέμα με τη δουλειά γενικά στην Ελλάδα όσο να σκούζει ο Άδωνις ότι πάμε καλά και ότι θα βουίξουμε από τις επενδύσεις τα επόμενα χρόνια (και ήδη έφυγε μια 20ετία) και ο Άδωνις άσπρισε. :upside: Δεν ξέρω κατά πόσο τηρούνται τα υπογραφέντα περί ασφαλιστικών εισφορών, κτλ έτσι ώστε πολλοί απόφοιτοι ακόμη και γιατροί να φεύγουν στο εξωτερικό και να θέλουν την Ελλάδα μόνο ως τόπο διακοπών για τα πεθερικά τους.

Το πρόβλημα της εργασίας δεν έχει να κάνει με τις σπουδές αλλά με το γεγονός ότι η χώρα μας σε επίπεδο θεσμών έχει δομικά κενά. Υπάρχουν πολλές ειδικότητες και θεωρητικές ασάφειες χωρίς αποτέλεσμα στην επίλυση προβλημάτων. Τις προάλλες η υφυπουργός κοινωνικής μέριμνας, αναφέρθηκε σε νομοθετικά κενά στην προστασία των κακοποιημένων παιδιών που παραμένουν άλυτα εδώ και 200 χρόνια! Άλλαξαν τόσες ηγεσίες, γραμματείς, φαρισαίοι, με μεταπτυχιακά να φάνε και οι κότες μέσα στα υπουργεία και σε επαρχιακές υπηρεσίες, αλλά το 2022 ακόμη συζητάμε τα αυτονόητα για το 7χρονο που χάθηκε τόσο μαρτυρικά στην Κυψέλη. :down:
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top