Είναι το φαγητό της λέσχης ωραίο;

Τι γνώμη έχετε για το φαγητό της λέσχη σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 160)
  • Είναι τέλειο ανυπομονώ να ξαναπάω στην σχολή για να φάω

    Ψήφοι: 11 6.9%
  • Είναι αρκετά καλό δεν έχω κανένα πρόβλημα με αυτό

    Ψήφοι: 29 18.1%
  • Είναι καλό (δεν είναι και το τέλειο φαγητό αλλά εντάξει)

    Ψήφοι: 35 21.9%
  • Μέτριο προς το καλό άλλοτε μου αρέσει άλλοτε δε μου αρέσει

    Ψήφοι: 29 18.1%
  • Μέτριο προς το κακό (το τρώω μόνο και μόνο επειδή είναι φτηνό)

    Ψήφοι: 18 11.3%
  • Καθόλου ωραίο, το σιχαίνομαι (καλύτερα νηστικός παρά με αυτο το φαγητό)

    Ψήφοι: 11 6.9%
  • Δεν είμαι φοιτητής

    Ψήφοι: 27 16.9%

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Τι εντυπώσεις περιμένετε από μια φοιτήτρια που έφαγε στη λέσχη της σήμερα κατσίκι λαδορίγανη με πατάτες τηγανιτές;
Πολύ καλό τις περισσότερες φορές, έχει τρίτη πέμπτη κρέας, έχει πίτσα, μακαρόνια, ψάρι, όσπρια, σαλάτες και φρούτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Επειδή τώρα έπεσε το μάτι μου σε αυτο το τοπικ , σας παραθέτω λοιπόν το άρθρο από ενημερωτικό site , αναδημοσίευση ανακοίνωσης ΕΦΕΤ , που δημοσιεύτηκε το καλοκαίρι :
Η εταιρία συνεργάζεται με το ΔΠΘ .
Έχω ακούσει βέβαια ότι από τη Λαμία και πάνω έχει αναλάβει σχεδόν όλες τις λέσχες (δεν ξέρω όμως κατά πόσο είναι αληθές) .

1)Πρόστιμο € 10.000 στο εστιατόριο της φοιτητικής λέσχης του Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου Θράκης Α. ΧΟΥΤΟΣ ΕΠΙΣΙΤΙΣΤΙΚΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ Α.Ε. – XOYTOS CATERING A.E. στην Ορεστιάδα διότι διαπιστώθηκαν :
– Δείγμα του προϊόντος «σουτζουκάκι» στο οποίο ανιχνεύτηκε DNA αλόγου.
– Παραπλάνηση του καταναλωτή.
– Διακίνηση δεσμευμένων τροφίμων κατά παράβαση του Αγορανομικού Κώδικα.

2)Πρόστιμο € 5.000 στο εστιατόριο της φοιτητικής λέσχης Αλεξανδρούπολης Α.ΧΟΥΤΟΣ ΕΠΙΣΙΤΙΣΤΙΚΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ Α.Ε. – XOYTOS CATERING A.E. διότι διαπιστώθηκαν :
– Δείγματα των προϊόντων «σνιτσελάκι κοτόπουλο αλεσμένο» και «μπιφτέκι» στα οποία ανιχνεύτηκε DNA αλόγου.
– Παραπλάνηση του καταναλωτή.

3)Πρόστιμο € 15.000 στο εστιατόριο της φοιτητικής λέσχης του Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου Θράκης Α. ΧΟΥΤΟΣ ΕΠΙΣΙΤΙΣΤΙΚΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ Α.Ε. – XOYTOS CATERING A.E. στην Κομοτηνή διότι διαπιστώθηκαν :
– Δείγματα των προϊόντων «μπιφτέκι», «σουτζουκάκι» και «κοτομπουκίτσες» στα οποία ανιχνεύτηκε DNA αλόγου.
– Παραπλάνηση του καταναλωτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gd89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gd89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Σε αυτή την χώρα οτιδήποτε είναι δημόσιο και δωρεάν αγαθό σπάνια εώς ποτέ είναι καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Έχω φάει 3-4 φορές στη λέσχη του ΑΠΘ.Ντάξει αν εξαιρέσεις την ουρά το φαγητό μπορώ να πω ότι σε γενικές γραμμές είναι καλό.Σήμερα δηλαδή μου άρεσε αρκετά (κοτόπουλο γιουβέτσι). Τα μακαρόνια ήταν άνοστα αλλά τρώγονταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Έχω φάει 3-4 φορές στη λέσχη του ΑΠΘ.Ντάξει αν εξαιρέσεις την ουρά το φαγητό μπορώ να πω ότι σε γενικές γραμμές είναι καλό.Σήμερα δηλαδή μου άρεσε αρκετά (κοτόπουλο γιουβέτσι). Τα μακαρόνια ήταν άνοστα αλλά τρώγονταν.

Κάθισες στη διανομή για το κοτόπουλο? :clapup: Η ουρά εκτείνονταν μέχρι την είσοδο της λέσχης....
Τα καλαμαράκια με κριθαράκι που έφαγα εγώ ήταν πολύ ωραία (χτύπησα και 2ο πιάτο από συμφοιτητή που δεν ενθουσιάστηκε). Το ριζότο ήταν χάλια και η σαλάτα ακόμα χειρότερη.

Μην ξεχνάτε, από αύριο ξεκινάει η διαδικασία υποβολής δικαιολογητικών για την λέσχη του ΑΠΘ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Κάθισες στη διανομή για το κοτόπουλο? :clapup: Η ουρά εκτείνονταν μέχρι την είσοδο της λέσχης....
Τα καλαμαράκια με κριθαράκι που έφαγα εγώ ήταν πολύ ωραία (χτύπησα και 2ο πιάτο από συμφοιτητή που δεν ενθουσιάστηκε). Το ριζότο ήταν χάλια και η σαλάτα ακόμα χειρότερη.

Μην ξεχνάτε, από αύριο ξεκινάει η διαδικασία υποβολής δικαιολογητικών για την λέσχη του ΑΠΘ.

Κοίτα από μακριά νόμιζες ότι όλοι περιμένουν για την 1,2 αλλά στην ουσία περίμεναν όλοι για το ψητό.Δεν έμπαινε κανένας στην 1 :D Οπότε 10 λεπτάκια και ούτε περίμενα ;)
Η σαλάτα όντως χάλια, το ριζότο άνοστο αλλά τρωγόταν.

Αυτό που είναι πάντα ωραίο είναι το ψωμί και τα μήλα :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι εντυπώσεις περιμένετε από μια φοιτήτρια που έφαγε στη λέσχη της σήμερα κατσίκι λαδορίγανη με πατάτες τηγανιτές;
Πολύ καλό τις περισσότερες φορές, έχει τρίτη πέμπτη κρέας, έχει πίτσα, μακαρόνια, ψάρι, όσπρια, σαλάτες και φρούτα.

Eισαι στην Πατρα εσυ δηλαδη στην πολη της τελειοτητας Β-) Και στο φαγητο οι καλυτεροι <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Αναλογως την κουλτουρα φαγητου που εχει καποιος. Αν μπορειτε να αποφυγετε τη λεσχη μακρια. Μια λυση που εκανα εγω ειναι να αγορασω ενα ρομποτακι, οποτε εβαα το πρωι πριν φυγω το φαγητο κ ρυθμιζα σε ποσες ωρες να σβησει. Λαχταριστο κοτοπουλο με πατατες φουρνου!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Επειδή τώρα έπεσε το μάτι μου σε αυτο το τοπικ , σας παραθέτω λοιπόν το άρθρο από ενημερωτικό site , αναδημοσίευση ανακοίνωσης ΕΦΕΤ , που δημοσιεύτηκε το καλοκαίρι :
Η εταιρία συνεργάζεται με το ΔΠΘ .
Έχω ακούσει βέβαια ότι από τη Λαμία και πάνω έχει αναλάβει σχεδόν όλες τις λέσχες (δεν ξέρω όμως κατά πόσο είναι αληθές) .

1)Πρόστιμο € 10.000 στο εστιατόριο της φοιτητικής λέσχης του Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου Θράκης Α. ΧΟΥΤΟΣ ΕΠΙΣΙΤΙΣΤΙΚΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ Α.Ε. – XOYTOS CATERING A.E. στην Ορεστιάδα διότι διαπιστώθηκαν :
– Δείγμα του προϊόντος «σουτζουκάκι» στο οποίο ανιχνεύτηκε DNA αλόγου.
– Παραπλάνηση του καταναλωτή.
– Διακίνηση δεσμευμένων τροφίμων κατά παράβαση του Αγορανομικού Κώδικα.

2)Πρόστιμο € 5.000 στο εστιατόριο της φοιτητικής λέσχης Αλεξανδρούπολης Α.ΧΟΥΤΟΣ ΕΠΙΣΙΤΙΣΤΙΚΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ Α.Ε. – XOYTOS CATERING A.E. διότι διαπιστώθηκαν :
– Δείγματα των προϊόντων «σνιτσελάκι κοτόπουλο αλεσμένο» και «μπιφτέκι» στα οποία ανιχνεύτηκε DNA αλόγου.
– Παραπλάνηση του καταναλωτή.

3)Πρόστιμο € 15.000 στο εστιατόριο της φοιτητικής λέσχης του Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου Θράκης Α. ΧΟΥΤΟΣ ΕΠΙΣΙΤΙΣΤΙΚΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ Α.Ε. – XOYTOS CATERING A.E. στην Κομοτηνή διότι διαπιστώθηκαν :
– Δείγματα των προϊόντων «μπιφτέκι», «σουτζουκάκι» και «κοτομπουκίτσες» στα οποία ανιχνεύτηκε DNA αλόγου.
– Παραπλάνηση του καταναλωτή.
χαιρομαι που αποφευγω το αλεσμενο κρεας που δεν εχεις την παραμικρη ιδεα τι εχουν αλεσει εκει μεσα (που κριτσινιζει). τουλαχιστον το κοτοπουλο ειναι λιγο αψητο, αντε και υπο 'ας μην τις χαρακτηρισουμε' συνθηκες μεγαλωμενο αλλα βλεπεις το κοτοπουλο:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Αν σε κόβει η λόρδα μετά από ένα συνεχόμενο 6ωρο μαθήματος και έχεις και κάρτα σίτισης τότε μια χαρά είναι το φαγητό (τουλάχιστον στο πανεπιστήμιο μου). Σε κάθε άλλη περίπτωση είσαι ένα κακομαθημένο σε φάση:
-Αγάπη μου, σου έφτιαξα μπισκότα.
-Παρτα από μπροστά μου, δεν είναι σαν της μαμάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Αν σε κόβει η λόρδα μετά από ένα συνεχόμενο 6ωρο μαθήματος και έχεις και κάρτα σίτισης τότε μια χαρά είναι το φαγητό (τουλάχιστον στο πανεπιστήμιο μου). Σε κάθε άλλη περίπτωση είσαι ένα κακομαθημένο σε φάση:
-Αγάπη μου, σου έφτιαξα μπισκότα.
-Παρτα από μπροστά μου, δεν είναι σαν της μαμάς.

Ειδικά τις Τρίτες δε γίνεται αλλιώς, ε; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Ειδικά τις Τρίτες δε γίνεται αλλιώς, ε; ;)
Που να δεις τις Πέμπτες :Ρ. Τη βγάλαμε καθαρή σήμερα που δεν ήρθε ο Τσιώνας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Θα ήθελα να 'ξερα ποιος επέλεξε το 'Είναι τέλειο ανυπομονώ να ξαναπάω στην σχολή για να φάω'....
Εγώ παιδιά εντάξει πάω μόνο άμα πάει και κανένας φίλος μου... δεν τρελαίνομαι στην σκέψη να αποκτήσω ξανά γαστρεντερίτιδα :sick:
φυσικά καταλαβαίνω πως αν δεν έχεις την οικονομική δυνατότητα πρέπει να κάνεις την καρδιά σου (και το στομάχι σου) πέτρα και να το ανεχτείς αλλά οκ θα μπορούσε να είναι πολύ υγιεινότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
Εγώ τρώω στη φιλοσοφική και είμαι πολύ ικανοποιημένη. Δεν είναι και το τέλειο γεύμα αυτό που παρέχουν, είναι όμως καλό και συμφέρει γιατί δεν μπορείς ούτε απέξω να τρως κάθε μέρα ούτε να μαγειρεύεις (τουλάχιστον υγιεινά).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Μια χαρά είναι το φαγητό της λέσχης στην Κομοτηνή.P
Ναι, κάνεις πολύ καλά και τρως στη λέσχη, γιατί είναι και πιο οικονομικό το φαγητό σε σχέση με το εστιατόριο.

Κάποιοι δεν τρώνε γιατί δε τους αρέσει, αλλά έχουν παραξενιές. P
Ε, να τηγανίσουν γλάρο.:eek::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Δε ξερω τι παιζει στις αλλες λεσχες, αλλα στου απθ το φαι 2 μερες απο τις 7 τρωγεται!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Στην Πάτρα είναι καλό! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Στην Πάτρα είναι καλό! :)

Εξαρτάται από τη μέρα!;) Κάποια φαγητά, όντως τα κάνουν καλά. Κάποια άλλα, όχι και τόσο.Επίσης μου τη δίνει που βγάζουν τη φέτα με το σταγονόμετρο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Έχει μερικές φορές στις σαλάτες αν θες, χαχα. :P
Πάντως να προειδοποιήσω. Σπετζοφάι να μη φάει κανείς, ποτέ. Μπουκοτάζ στο σπετζοφάι της εστίας Πάτρας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Έχει μερικές φορές στις σαλάτες αν θες, χαχα. :P
Πάντως να προειδοποιήσω. Σπετζοφάι να μη φάει κανείς, ποτέ. Μπουκοτάζ στο σπετζοφάι της εστίας Πάτρας!

Το σπετσοφάι, το κάνουν ΠΟΛΥ βαρύ! Έφαγα ένα απόγευμα, και δε μπορούσα να κοιμηθώ όλο το βράδυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top