Γενικό - Είναι δύσκολη αυτή η τάξη;

H B' Γυμνασίου είναι η δυσκολότερη τάξη του Γυμνασίου;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 21)
  • Ναι

    Ψήφοι: 8 38.1%
  • 'Oχι

    Ψήφοι: 13 61.9%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
οντως η γ γυμνασιου ειναι η πιο ευκολη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
εγωω σε ολο το γυμνασιο δεν ανοιξα βιβλιο.και μο ειχα παντα στο 17-18

Εφικτό.Δεν χρειάζεται και ΤΟ διάβασμα στο Γυμνάσιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Ναι καλά.Εγώ ό,τι βαθμούς βγάζω τώρα με μέτριο διάβασμα έβγαζα στο γυμνάσιο με απίστευτο διάβασμα.Και τώρα μπορώ να πω πως βγάζω και λίγο παραπάνω.Νομίζω πως στο λύκειο βγάζεις πιο εύκολα βαθμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
Όχι,δεν είναι δύσκολη τάξη.Αν διαβάσεις,μια χαρά θα τα καταφέρεις.Οφείλω βέβαια να ομολογήσω ότι σε σύγκριση με την Α και τη Γ Γυμνασίου,μου φάνηκε η πιο δύσκολη.Αλλά εντάξει,μην ανησυχείς.Δε νομίζω να έχεις κάποιο πρόβλημα.
-----------------------------------------
Ναι καλά.Εγώ ό,τι βαθμούς βγάζω τώρα με μέτριο διάβασμα έβγαζα στο γυμνάσιο με απίστευτο διάβασμα.Και τώρα μπορώ να πω πως βγάζω και λίγο παραπάνω.Νομίζω πως στο λύκειο βγάζεις πιο εύκολα βαθμό.

Μπα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Εγώ από το 18 πήγα στο 19.5:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
Εγώ από το 18 πήγα στο 19.5:P

:!::P

Ε,είσαι "ειδική" περίπτωση.:P
Προσωπικά,στην Α Λυκείου είχα 3 μόρια διαφορά από τη Γ Γυμνασίου,αλλά οι υπόλοιποι συμμαθητές μου είχαν αρκετά μεγάλη διαφορά.Τουλάχιστον οι περισσότεροι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
καθολου ειναι πολυ ευκολη για οποιον διαβαζει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!για οποιον δεν διαβαζει ολες οι ταξεις ειναι δυσκολες~!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-----------------------------------------
εμενα παντως ηταν η καλυτερη μου εβγαλα 20 παρα 1 [αυτο ειναι που με τρελαινει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chartson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κανενας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
ναι είναι σαφώς πιο δύσκολη από την 1η γυμνασίου γιατί η 1η αποτελεί μια επανάληψη κατά μεγάλο βαθμό της εκτης δημοτικού :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Ειδικά τα αρχαία.

(:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ister

Νεοφερμένος

Ο ister αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Κρόκος (Κοζάνη). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Προσοχη στα Αρχαια.
Μεγαλη προσοχη.
Ξεσκιστειτε στο διαβασμα για να μην τα βρειτε μπαστουνια.:Ρ
Α, και αν ο φυσικοχημικος σας ειναι ****, χωστε τα του!
Βριστε τον!
Μουτζωστε τον!
Αυτο ηθελα να κανω ολη τη χρονια.-.-'
Κατα τα αλλα ευκολη ειναι μωρε, ντοντ γουορη.(:


κανένα μάθημα δεν είναι δύσκολο όταν!

  • προσέχεις στην τάξη
  • επιλύεις όλες σου τις απορίες στην τάξη ρωτώντας χωρίς ενδοιασμό τους καθηγητές σου
  • μάθεις να μελετάς σωστά στο σπίτι σου
  • συλλέγεις τις τυχούσες νέες απορίες που θα δημιουργηθούν κατά τη μελέτη σου στο σπίτι και τις θέτεις προς επίλυση στην τάξη, στο επόμενο μάθημα
  • μάθεις να αντιμετωπίζεις το μάθημα ως ένα ωραίο ταξίδι στη γνώση και όχι ως ξερή αποστήθιση γιατί κάποιοι θα σε εξετάσουν
  • αντιλαμβάνεσαι τους καθηγητές σου ως συνεργάτες και συνοδοιπόρους στη γνώση και όχι ως κάτι ξένο, που πρέπει να τους τα χώσεις και να τους κοντράρεις
  • απαιτείς από τους καθηγητές σου να σε σέβοται απόλυτα ως προσωπικότητα
  • καταβάλεις τη μέγιστη προσπάθεια για την καλύτερη απόδοσή σου
  • καθημερινά ελέγχεις τις νέες γνώσεις που απέκτησες
  • χαίρεσαι τη σχολική σου ζωή
αν λοιπόν κάνεις όλα τα παραπάνω...τότε θα αγαπήσεις το σχολειό σου και τη σχολική σου ζωή....και όλα "θα πάνε ρολόι"!!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
κανένα μάθημα δεν είναι δύσκολο όταν!

  • προσέχεις στην τάξη
  • επιλύεις όλες σου τις απορίες στην τάξη ρωτώντας χωρίς ενδοιασμό τους καθηγητές σου
  • μάθεις να μελετάς σωστά στο σπίτι σου
  • συλλέγεις τις τυχούσες νέες απορίες που θα δημιουργηθούν κατά τη μελέτη σου στο σπίτι και τις θέτεις προς επίλυση στην τάξη, στο επόμενο μάθημα
  • μάθεις να αντιμετωπίζεις το μάθημα ως ένα ωραίο ταξίδι στη γνώση και όχι ως ξερή αποστήθιση γιατί κάποιοι θα σε εξετάσουν
  • αντιλαμβάνεσαι τους καθηγητές σου ως συνεργάτες και συνοδοιπόρους στη γνώση και όχι ως κάτι ξένο, που πρέπει να τους τα χώσεις και να τους κοντράρεις
  • απαιτείς από τους καθηγητές σου να σε σέβοται απόλυτα ως προσωπικότητα
  • καταβάλεις τη μέγιστη προσπάθεια για την καλύτερη απόδοσή σου
  • καθημερινά ελέγχεις τις νέες γνώσεις που απέκτησες
  • χαίρεσαι τη σχολική σου ζωή
αν λοιπόν κάνεις όλα τα παραπάνω...τότε θα αγαπήσεις το σχολειό σου και τη σχολική σου ζωή....και όλα "θα πάνε ρολόι"!!!!!:)

Αχεμ αχεμ, αυτο εξαρταται απο τον καθηγητη.
Οταν δεν νοιαζεται για το μαθημα του, οταν δεν ξερει καν το μικρο σου ονομα (βλεπε φυσικοχημικο μου), και οταν γενικως ρε παιδι μου, δεν ξερει που του παν τα τεσσερα, πως γινεται να τον βλεπω σαν συνεργατη μου ή γουατεβερ;
Ε;
Πως γινεται να μην τους πηγαινεις κοντρα;
Μ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Είναι σωστο αυτο που λες αλλά εαν του έδινε αδιαφορία παντελώς για το μάθημα πώς να σε πάρει με καλό μάτι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Εχμ, δεν εδινα.
Στην αρχη τουλαχιστον προσεχα, συμμετειχα, οπως και στα αλλα μαθηματα.
Αλλα τα ιδια σκατα.
Ρε, δεν ζηταω να με παρει με καλο ματι, να με λεει με το μικρο μου ονομα-.-', απλα να ειναι σωστος στην δουλεια του!
Να μας βοηθαει!
Να μας τα εξηγει σωστα!
Να μην βγαζει την αισθηση μολις μπει στην ταξη "Αντε να τα ξεπεταξω τα κωλοπαιδα να φυγω"!
Και δυστυχως τον πουλογλου.

(εδιτ: σορυ για το οφ κυριοι συντονιστας.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
κανένα μάθημα δεν είναι δύσκολο όταν!


  • επιλύεις όλες σου τις απορίες στην τάξη ρωτώντας χωρίς ενδοιασμό τους καθηγητές σου
  • συλλέγεις τις τυχούσες νέες απορίες που θα δημιουργηθούν κατά τη μελέτη σου στο σπίτι και τις θέτεις προς επίλυση στην τάξη, στο επόμενο μάθημα
  • αντιλαμβάνεσαι τους καθηγητές σου ως συνεργάτες και συνοδοιπόρους στη γνώση και όχι ως κάτι ξένο, που πρέπει να τους τα χώσεις και να τους κοντράρεις
  • απαιτείς από τους καθηγητές σου να σε σέβοται απόλυτα ως προσωπικότητα...
Δεν έχετε δει τους καθηγητές που είχα εγώ στο γυμνάσιο.Αλλιώς δεν θα τα λέγατε αυτά.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Αχεμ αχεμ, αυτο εξαρταται απο τον καθηγητη.
Οταν δεν νοιαζεται για το μαθημα του, οταν δεν ξερει καν το μικρο σου ονομα (βλεπε φυσικοχημικο μου), και οταν γενικως ρε παιδι μου, δεν ξερει που του παν τα τεσσερα, πως γινεται να τον βλεπω σαν συνεργατη μου ή γουατεβερ;
Ε;
Πως γινεται να μην τους πηγαινεις κοντρα;
Μ;

ΑΧΧΑΧΧ.

Σε κάνω σκόνη μωρή. Είχα καθηγήτρια που με φώναζε "Λαέρτη".
Επειδή είχε λέει 3 χρόνια τον αδερφό μου και μπερδευόταν.
Ε, δεν την πλακώνεις;

Στην Β' Γυμνασίου δεν με θυμάμαι να διαβάζω, αλλά μπορώ να πω με σιγουριά πως η Γ' μου φάνηκε πιο εύκολη. ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
ΑΧΧΑΧΧ.

Σε κάνω σκόνη μωρή. Είχα καθηγήτρια που με φώναζε "Λαέρτη".
Επειδή είχε λέει 3 χρόνια τον αδερφό μου και μπερδευόταν.
Ε, δεν την πλακώνεις;


Στην Β' Γυμνασίου δεν με θυμάμαι να διαβάζω, αλλά μπορώ να πω με σιγουριά πως η Γ' μου φάνηκε πιο εύκολη. ^^

Γουαταφακα;:!:
Ντακσειιι, το βουλωνω.:|
Πω, αυτο θα πει μαλαγκας καθηγητης.:Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Μια δυσκολια την εχει :P Αντε ρε νιανιαρα, ζαχαρη θα την περασετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ister

Νεοφερμένος

Ο ister αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Κρόκος (Κοζάνη). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Αχεμ αχεμ, αυτο εξαρταται απο τον καθηγητη.
Οταν δεν νοιαζεται για το μαθημα του, οταν δεν ξερει καν το μικρο σου ονομα (βλεπε φυσικοχημικο μου), και οταν γενικως ρε παιδι μου, δεν ξερει που του παν τα τεσσερα, πως γινεται να τον βλεπω σαν συνεργατη μου ή γουατεβερ;
Ε;
Πως γινεται να μην τους πηγαινεις κοντρα;
Μ;

πόσο δίκιο έχεις!!! μα πόσο δίκιο!!! δίκιο όσον αφορά στην πικρία σου για τα σφάλματά μας!!! αλλά, συμβουλευτικά και μόνο σου το λέω, από μια κόντρα με ένα ,κακό καθηγητή(καθόλου απίθανο,όπως λες), ο μόνος χαμένος στο γνωστικό επίπεδο είναι ο μαθητής! ΕΣΥ και μόνο ΕΣΥ θα χάσεις από αυτή την κόντρα!!! και θα χάσεις στη μόρφωση! :(μια κακή σχέση σαφώς δημιουργεί προβλήματα! αλλά το παράπονό σου (δικαιολογημένο ή όχι όταν υπάρχει) δε θα έπρεπε να το πεις στον/στην καθηγητή/τριά σου για να επιλυθεί(πιθανόν);:iagree:η τελευταία σου ελπίδα είναι αυτή...και ίσως κατανοήσει το λάθος του! αν όχι (η χειρότερη των περιπτώσεων) η κατάσταση θα μείνει ως έχει...τι είχες, τι έχασες;:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
πόσο δίκιο έχεις!!! μα πόσο δίκιο!!! δίκιο όσον αφορά στην πικρία σου για τα σφάλματά μας!!! αλλά, συμβουλευτικά και μόνο σου το λέω, από μια κόντρα με ένα ,κακό καθηγητή(καθόλου απίθανο,όπως λες), ο μόνος χαμένος στο γνωστικό επίπεδο είναι ο μαθητής! ΕΣΥ και μόνο ΕΣΥ θα χάσεις από αυτή την κόντρα!!! και θα χάσεις στη μόρφωση! :(μια κακή σχέση σαφώς δημιουργεί προβλήματα! αλλά το παράπονό σου (δικαιολογημένο ή όχι όταν υπάρχει) δε θα έπρεπε να το πεις στον/στην καθηγητή/τριά σου για να επιλυθεί(πιθανόν);:iagree:η τελευταία σου ελπίδα είναι αυτή...και ίσως κατανοήσει το λάθος του! αν όχι (η χειρότερη των περιπτώσεων) η κατάσταση θα μείνει ως έχει...τι είχες, τι έχασες;:bye:

Μα, φιλτατε, οσο και αν προσεχα δεν καταλαβαινα, ντηπ καραντηπ.
ΤΟΣΟ αχρηστος, τοσο αναξιος.
Τον ρωτουσα κατι, και αρχιζε να μου λεει αλλα νταλα, της Παρασκευης το γαλα.
Ειλικρινα, χωρις υπερβολες.
Ειχαμε πει με παιδια απο την ταξη μου να παμε στον Γυμνασιαρχη να του μιλησουμε για τον εν λογω καθηγητη, γιατι βασικα το προβλημα, δεν το ειχα μονο εγω!
Ολο το σχολειο τον ειχε!
Λιγα πραγματα καταλαβαινες απο την παραδοση του.
Αλλα τα χαζα, ποτε δεν τολμησαν να ερθουν, ετσι η χρονια κυλησε σεκατα με τον συγκεκριμενο καθηγητη..):
Αλλα δε βαριεσαι;
ΟΙΜΕ!
Αν μας παρει και του χρονου θα αυτοκτονησω.
Και μες στην ταξη αμα ειναι.
Με μολυβια, στυλους, ψαλιδια, οτι βρω.-.-'

(σορυ για το οφ εγκεν.:/)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariapg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 265 μηνύματα.
εγω παντως σε ολο το γυμνασιο η β ηταν η πιο "δυσκολη" νομιζω εκει ειχα βγαλει τους χαμηλοτερους βαθμους μου :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top