Είμαι και γω της άποψης οτι το Cambridge την εχει δει κάπως με τα πτυχία του!

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
ΚΠγ Γ2 απο τον Νοεμβριο του 2010 σε διαβαθμισμενο επιπεδο Γ1-Γ2!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
ΚΠγ Γ2 απο τον Νοεμβριο του 2010 σε διαβαθμισμενο επιπεδο Γ1-Γ2!;)
αυτό το ξέρεις από σίγουρη πηγή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Μίλησα με καθηγητή αγγλικών στο Α.Π.Θ και μου είπε ότι αποκλείεται να γίνει κάτι τέτοιο στον αιώνα τον άπαντα. Έχεις κάποια πηγή τεολ20; ή μεταφέρεις φήμες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Μίλησα με καθηγητή αγγλικών στο Α.Π.Θ και μου είπε ότι αποκλείεται να γίνει κάτι τέτοιο στον αιώνα τον άπαντα. Έχεις κάποια πηγή τεολ20; ή μεταφέρεις φήμες;
θα βγει σίγουρα κάποια στιγμή αλλά δεν ξέρουμε πότε θα είναι αυτή η στιγμή......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Βλέπω τους φοιτητές να πετροβολούν τους καθηγητές τους όταν έρθει εκείνη η στιγμή:P

Δείτε τι λέει ο πρόεδρος του κπγ. https://www.deutsch.gr/img/1713_eparkeiaKPG.pdf

Πρώτα πρέπει να καταργηθεί η επάρκεια για να δημιουργηθεί κρατικό Γ2. Η επάρκεια αποκλείεται να καταργηθεί σε 4 ή 164 χρόνια (μη ρωτάτε γιατί; δε θέλει σκέψη)- οπότε δε πρόκειται να υπάρξει ποτέ Γ2 κρατικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Είμαι και γω της άποψης οτι το Cambridge την εχει δει κάπως με τα πτυχία του:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Αυτό που σας μεταφερω μου το ειχε πει η καθηγητρια των Γερμανικων μου η οποια ειναι και εξεταστρια στο ΚΠγ και ενημερωθηκαν απο ενα σεμιναριο.

Αυτό που σας το ειπα δεν το ειπα για να αερολογησω ουτε για να μεταφερω φημες.
Οτι ακουσα απο μια που ειναι μεσα στα πραγματα σας μετεφερα...:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Άλλο βέβαια καθηγήτρια γερμανικών (δεν είναι παραπομπή) και άλλο καθ. πανεπιστημίου που είναι στην επιτροπή θεμάτων του κπγ

Είδες καλά το μηνυμά μου; Το επαναλαμβάνω.

Βλέπω τους φοιτητές να πετροβολούν τους καθηγητές τους όταν έρθει εκείνη η στιγμή:P

Δείτε τι λέει ο πρόεδρος του κπγ. https://www.deutsch.gr/img/1713_eparkeiaKPG.pdf

Πρώτα πρέπει να καταργηθεί η επάρκεια για να δημιουργηθεί κρατικό Γ2. Η επάρκεια αποκλείεται να καταργηθεί σε 4 ή 164 χρόνια (μη ρωτάτε γιατί; δε θέλει σκέψη)- οπότε δε πρόκειται να υπάρξει ποτέ Γ2 κρατικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
To συγκεκριμενο αρθρο χωρις να αμφισβητω την ορθοτητα του ειναι ενος και πλεον ετους.
Η ενημερωση στην καθηγητρια των Γερμανικων εγινε στα προσφατα σεμιναρια της ανοιξης.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Με τον καθηγητή πανεπιστημίου μιλήσαμε μέσα στο καλοκαίρι. Δεν μπορώ να αναφέρω το όνομά του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
OK τοτε κανενα προβλημα!:no1:
Παω πάσο...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MedMaria

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Έγώ πάντως το πιστεύω ότι την έχουν δεί κάπως... Δεν πήρα το Advanced του Cambridge με A εξαιτίας της απίστευτα κακής ακουστικής του listening. Όλα τα άλλα ήταν Very good - Exceptional στο statement of results μου και listening δεν το πέρασα! (Και προς υπεράσπισή μου είμαι άτομο που βλέπω κάπου 5 - 6 αμερικάνικες σειρές χωρίς υπότιτλους) Όταν όλοι μας ακούσαμε το πρόβλημα, κάναμε φασαρία με την υπεύθυνη η οποία μας είπε ότι δεν μπορεί να γίνει κατι, αυτό είναι. Το ίδιο συνέβη και στου Proficiency που τα είχα όλα Very Good και listening απλά λίγο πάνω απο borderline - επίσης κακή ακουστική... Αλλά δε μπορείς βασικά και να κάνεις τίποτα. Το Cambridge είναιθ - τουλάχιστον ως τώρα - το Νο 1 πτυχίο και το μόνο που αναγνωρίζεται καθολικά από παντού! Το μόνο που μπορεί να το κοντράρει είναι το IELTS κι έχω την εντύπωση (χωρίς να είμαι σίγουρη) ότι κι αυτό διοργανώνεται από το Cambridge...

Α! Και για να μην παρεξηγούμαι... Θεωρώ ότι το είδαν λίγο κάπως όσον αφορά τα θέματά τους - ειδικά το listening. Γιατί κατα τα άλλα, σε θέματα οργάνωσης (τί ώρα θα γίνει η κάθε εξέταση, τα μεγάλα διαλείματα και τα αποτελέσματα στην ώρα τους) είναι μια χαρά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Έγώ πάντως το πιστεύω ότι την έχουν δεί κάπως... Δεν πήρα το Advanced του Cambridge με A εξαιτίας της απίστευτα κακής ακουστικής του listening. Όλα τα άλλα ήταν Very good - Exceptional στο statement of results μου και listening δεν το πέρασα! (Και προς υπεράσπισή μου είμαι άτομο που βλέπω κάπου 5 - 6 αμερικάνικες σειρές χωρίς υπότιτλους) Όταν όλοι μας ακούσαμε το πρόβλημα, κάναμε φασαρία με την υπεύθυνη η οποία μας είπε ότι δεν μπορεί να γίνει κατι, αυτό είναι. Το ίδιο συνέβη και στου Proficiency που τα είχα όλα Very Good και listening απλά λίγο πάνω απο borderline - επίσης κακή ακουστική... Αλλά δε μπορείς βασικά και να κάνεις τίποτα. Το Cambridge είναιθ - τουλάχιστον ως τώρα - το Νο 1 πτυχίο και το μόνο που αναγνωρίζεται καθολικά από παντού! Το μόνο που μπορεί να το κοντράρει είναι το IELTS κι έχω την εντύπωση (χωρίς να είμαι σίγουρη) ότι κι αυτό διοργανώνεται από το Cambridge...

Α! Και για να μην παρεξηγούμαι... Θεωρώ ότι το είδαν λίγο κάπως όσον αφορά τα θέματά τους - ειδικά το listening. Γιατί κατα τα άλλα, σε θέματα οργάνωσης (τί ώρα θα γίνει η κάθε εξέταση, τα μεγάλα διαλείματα και τα αποτελέσματα στην ώρα τους) είναι μια χαρά...
Μην είσαι δικη...Και το Μichigan είναι εξίσου αξιόλογο...ΟΜΟΛΟΓΟΥΜΕΝΩΣ!Και θεωρώ πως κανείς με το τελευταίο μαθαίνεις καλύτερα αγγλικά μιας και εξετάζει τα αγγλικά στη φυσική τους μορφή,με ερωτήσης γραμματικής και λεξιλογίου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Κοιταξτε για την κακη οργανωση του Cambridge δεν φταίει το ίδιο το Cambridge αλλα ο test administrator του που συνηθως ειναι το British Council.
Για να ξεκαθαρισουμε τα πραγματα απο δω και στο εξής όποιος αντιμετωπισει το οποιοδηποτε προβλημα το αναφερει ΑΜΕΣΩΣ μετα την εξεταση.Αν σας αρχισουν τα παραμυθια μπορειτε να αιτηθειτε για Special Consideration απο το Cambridge οπου δινεις καποιες εξηγησεις για τις ανορθόδοξες συνθηκες που παρακάθησες και αν βρεθει οντως προβλημα και σε αλλα γραπτα δίδεται καποια επιείκια!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
αγγουρια... εμεις που καναμε αιτηση δεν εγινε τπτ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Δεν μπορείς να ξερεις το τι γίνεται.
Εγω προσωπικα εμπιστεύομαι το Cambridge για το οτι κανει καθώς ειναι πολυ αξιοκρατικοι.
Εχεις μήπως αποδείξεις για κάτι αντίθετο;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
στο γραμμα τους ελεγαν οτι θα ενημερωσουν τη Local Secretary για οτιδηποτε νεο. Τετοια ενημερωση δεν εφτασε ποτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
στο γραμμα τους ελεγαν οτι θα ενημερωσουν τη Local Secretary για οτιδηποτε νεο. Τετοια ενημερωση δεν εφτασε ποτε...

Ίσως δεν χρειάστηκε.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
οταν λες "for anything new, we will contact you as soon as possible", και ειδικα οταν εισαι το Κεμπριτζ, οφειλεις να το κανεις... δεν εχει "δεν χρειαστηκε"... 400 παιδια κρεμονταν απο αυτη την επιστολη!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Mπορεί να στάλθηκε και απλά να μην σας την έστειλε ο test administrator σε σάς.
Δεν θα κάνουμε και ανάλυση τωρα πως δουλεύει το Cambridge.

Τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top