[ΕΠΑ.Λ] Πότε ανακοινώνονται τα αποτελέσματα των πανελληνίων Α' Ομάδας

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Λοιπόν θα σας πώ εγώ περίπου κατά την ταπεινή μου άποψη.Πρώτα από όλα με τα τα καινούργια <<άδεια>> ΤΕΙ αν έχεις γράψει πάνω από βάση περνάς(και κάτω από βάση μπορεί να περάσεις αν δεν γεμίσουν οι θέσεις).Τώρα όπως είπε ο φίλος μας ο Στατιστικός στα περιζήτητα είναι το θέμα.Εκεί θα γίνει σφαγή και ναι στο Τει πληροφορικής αθήνας πχ θα ανεβούν οι βάσεις γιατί έχουμε -2 θέσεις και εύκολα θέματα στον προγραμματισμό.Γενικά στα περιζήτητα με περσινες βάσεις Τεε υπολογίζεται μία άνοδο 100-150 μόρια...

Δηλαδή πιστεύω έτσι θα είναι περίπου
Τει πληροφορικής αθήνας γύρω στα 1800 ίσως και 1830 εξαρτάται έχουμε και -2 θέσεις.
Τει πληροφορικής Θεσσαλονίκης γύρω στα 1780-1800 μιάς και οι θέσεις δεν μείονονται
Τει αυτοματισμού Πειραιά γύρω στα 1680-1700 ίδιες θέσεις και εδώ
Τει αυτοματισμού Θεσσαλονίκης 1690-1710 >>>>>>>>>>
Υπολογιστικών συστημάτων 1670-1690 λόγω αρκετών θέσεων(27) θα είναι χαμηλά...
Πολυμέων Ηράκλειο γύρω στα 1400-1450 πιστεύω εδώ έχουμε πολλές θέσεις(38)

Μπορεί να με πείτε υπερβολικό αλλά μακάρι να έχουμε αυτήν την άνοδο και όχι χειρότερες.Βέβαια αν δώ Στατιστικά η άν ήξερα πόσοι έδωσαν από επάλ πληροφορικής θα υπολόγιζα καλύτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petroS_1

Νεοφερμένος

Ο petroS_1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
δλδ ρε παιδια τει αυτοματισμου απο 1520 μορια θα παει τοσο ψηλα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
δλδ ρε παιδια τει αυτοματισμου απο 1520 μορια θα παει τοσο ψηλα?

Φίλε λογικά ναι γιατί σκέψουΕχουμε δυο μαθήματα ειδικότητας σε αντίθεση με το Τεε που είχε ενα.Και σε εμάς πιάνουν συνολικά το 70% των μορίων σε αντίθεση με τα Τεε που το ειδικότητας έπιανε 35%.
Για τον τομέα της Πληροφορικής στον προγραμματισμό κάναν την μακακία και έβαλαν πολύ εύκολα οπότε θα ανέβουν μην τον συζητάτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Φίλε λογικά ναι γιατί σκέψουΕχουμε δυο μαθήματα ειδικότητας σε αντίθεση με το Τεε που είχε ενα.Και σε εμάς πιάνουν συνολικά το 70% των μορίων σε αντίθεση με τα Τεε που το ειδικότητας έπιανε 35%.
Για τον τομέα της Πληροφορικής στον προγραμματισμό κάναν την μακακία και έβαλαν πολύ εύκολα οπότε θα ανέβουν μην τον συζητάτε...

Μπράβο ρε Μάριε. Το έχεις πιάσει το νόημα. Πάντως θα υπάρχουν και σχολές με 10. Οπότε όλοι κάπου θα περάσουν.
-----------------------------------------
Γνωριζει κανενας αν μαθητης που τελειωσε φετος ΕΠΑΛ και εδωσε εξετασεις με την Ομαδα Α, μπορει του χρονου να δωσει εξετασεις για να μπει σε ΑΕΙ αλλα οχι μονο της ειδικοτητας που τελειωσε, πχ εγω θελω να δωσω για πολιτικος μηχανικος, εχω την δυνατοτητα?

Όχι. Πρέπει να πας ομάδα Β ξανά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stef0s

Νεοφερμένος

Ο Stef0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κερατέα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Λοιπόν θα σας πώ εγώ περίπου κατά την ταπεινή μου άποψη.Πρώτα από όλα με τα τα καινούργια <<άδεια>> ΤΕΙ αν έχεις γράψει πάνω από βάση περνάς(και κάτω από βάση μπορεί να περάσεις αν δεν γεμίσουν οι θέσεις).Τώρα όπως είπε ο φίλος μας ο Στατιστικός στα περιζήτητα είναι το θέμα.Εκεί θα γίνει σφαγή και ναι στο Τει πληροφορικής αθήνας πχ θα ανεβούν οι βάσεις γιατί έχουμε -2 θέσεις και εύκολα θέματα στον προγραμματισμό.Γενικά στα περιζήτητα με περσινες βάσεις Τεε υπολογίζεται μία άνοδο 100-150 μόρια...

Δηλαδή πιστεύω έτσι θα είναι περίπου
Τει πληροφορικής αθήνας γύρω στα 1800 ίσως και 1830 εξαρτάται έχουμε και -2 θέσεις.
Τει πληροφορικής Θεσσαλονίκης γύρω στα 1780-1800 μιάς και οι θέσεις δεν μείονονται
Τει αυτοματισμού Πειραιά γύρω στα 1680-1700 ίδιες θέσεις και εδώ
Τει αυτοματισμού Θεσσαλονίκης 1690-1710 >>>>>>>>>>
Υπολογιστικών συστημάτων 1670-1690 λόγω αρκετών θέσεων(27) θα είναι χαμηλά...
Πολυμέων Ηράκλειο γύρω στα 1400-1450 πιστεύω εδώ έχουμε πολλές θέσεις(38)

Μπορεί να με πείτε υπερβολικό αλλά μακάρι να έχουμε αυτήν την άνοδο και όχι χειρότερες.Βέβαια αν δώ Στατιστικά η άν ήξερα πόσοι έδωσαν από επάλ πληροφορικής θα υπολόγιζα καλύτερα...

Εγώ πιστεύω οτι με τίποτα δεν θα έχουμε τέτοιες αυξήσεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Παιδιά, μιας και εδώ είστε ως επί το πλείστον καλοί μαθητές, γράψτε τα μόρια σας και τις 3 πρώτες επιλογές ο καθένας. Θα πάρουμε μια καλή ιδέα για τα περιζήτητα και μόνο, ΤΕΙ. Ξεκινήστε.

Αν και σας κόβω της πληροφορικής, εδώ μέσα περισσότερο...Για να δούμε θα μαζευτείτε 10 της ίδιας σχολής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stef0s

Νεοφερμένος

Ο Stef0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κερατέα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Λοιπον, εβγαλα 1514 μορια, Πληροφορικη, τις δυο πρωτες επιλογες δεν τις πιανω καθως ηταν Αθηνα και Θεσσαλονικη(ΤΕΙ πληροφορικης), μετα ειναι ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ Ηλεκτ/κων Υπολ/κων Συστηματων και η τετταρτη μου επιλογη ειναι παλι ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ Αυτοματισμου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Λοιπον, εβγαλα 1514 μορια, Πληροφορικη, τις δυο πρωτες επιλογες δεν τις πιανω καθως ηταν Αθηνα και Θεσσαλονικη(ΤΕΙ πληροφορικης), μετα ειναι ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ Ηλεκτ/κων Υπολ/κων Συστηματων και η τετταρτη μου επιλογη ειναι παλι ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ Αυτοματισμου.

Ας περιμένουμε 24 ώρες, ώστε να γράψουν οι περισσότεροι. Ωραίος, καλή επιτυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Εγώ 1805 μόρια
Επιλογές
1)Τει πληροφορικής Αθήνας
2)Τει πληροφορικής Θεσσαλονίκης
3)Τει αυτοματισμού Πειραιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Εγώ 1805 μόρια
Επιλογές
1)Τει πληροφορικής Αθήνας
2)Τει πληροφορικής Θεσσαλονίκης
3)Τει αυτοματισμού Πειραιά

Αστέρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paris_2

Νεοφερμένος

Ο paris_2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 87 μηνύματα.
εγω παιδια εβγαλα 1702!!
πρωτη επιλογη ΑΣΠΑΙΤΕ μηχανολογιας Αθηνα
δευτερη τει μηχανολογιας σερρες(το πιανω σιγουρα οποτε δεν γραφω παραακατω)για ασπαιτε μηχανολογιας ακουσατε αμα ανεβει????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Λοιπόν παιδιά άπο έγκυρη πηγή άκουσα το εξής.Θα έχουμε άνοδο στις υψηλής ζήτησης σχολές φυσικά γύρω στα 60-100 μόρια γιατί λίγοι αρίστευσαν αλλά η μεγάλη άνοδος θα ειναι στις σχολές μέτριας ζήτηση(πχ Ηράκλειο) διότι πολλοί έγραψαν γύρω στο 1200-1400....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

to1is

Νεοφερμένος

Ο tolis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
εγω παιδια ειμαι στο τμημα οικονομιας και διοικησης...
εγραψα 17.49,5

1) ΣΤΥΑ
2)ΑΣΤΥΦΥΛΑΚΩΝ
3)ΣΜΥ
4)ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΜΟΝΑΔΑΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΝΟΙΑΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Λοιπόν παιδιά στο σχολείο μου 18/90 είχαν πάνω από βάση στις πανελλαδικές και στου azor 20/80.Οπότε ας αναθεωρήσουμε για πείτε και σείς τι έγινε στα σχολεία σας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paris_2

Νεοφερμένος

Ο paris_2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 87 μηνύματα.
εμενα 2/9
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.

paris_2

Νεοφερμένος

Ο paris_2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 87 μηνύματα.
οχι μηχανολογος!!!αλλα μεσα σε αυτα τ εννια ατομα ειναι ολοι οσοι δωσαμε απο ολους τουσ τομεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
1560 μόρια:
1.ΣΤΥΑ(δεν την πιάνω...)
2.Αστυφυλάκων(δεν την πιάνω...)
3.Πληροφορική ΤΕΙ Αθήνας
4.Αυτοματισμού ΤΕΙ Πειραιά

Στο δικό μου σχολείο είχαμε 5/30(περίπου)πάνω απο την βάση στον τομέα πληροφορικής πάντα!Γενικα όμως 30/140 έγραψαν πανω ή ακριβός στην βάση!Το σχολείο μου ήταν εξεταστικό κέντρο και για αλλα 4 σχολεία της Αττικής!!!


Μάριε στις περιζήτητες σχολές συμφωνώ οτι θα ανέβουν οι βάσεις γιατί ναι μεν είχαμε λίγους (σχετικά με αλλες χρονιές) αριστούχους αλλα όλοι εχουν δηλώσει 2-3 ίδιες σχολές σαν πρώτη και δεύτερη επιλογή!Αλλά εγώ είμαι της άποψης οτι οι βάσεις των περιζήτητων σχολών θα είναι +50 με +80 οι μεσαίες απο -30 μέχρι +15 ενό οι μειωμένης ζήτησης μονο πτώση!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

azor

Νεοφερμένος

Ο azor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Στατιστικε πως το βλεπεις το μεχρι τωρα δειγμα ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Στατιστικε πως το βλεπεις το μεχρι τωρα δειγμα ????

Οι βάσεις φαίνεται πως θα είναι φυσιολογικές. Δεν χρειάζεστε να τρελένεστε. Τα περιζήτητα ΤΕΙ τα βλέπω άνω του 17 (ειδικά της πληροφορικής - ιατρικών επαγγελμάτων). Από εκεί και πέρα πιστεύω πως θα υπάρχουν σχολές ακόμα και με 10. Τα στατιστικά πότε θα βγουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top