ΕΠΑ.Λ.: Απορίες

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Στην β ταξη θα κανεις τα εξης μαθηματα
-------------------------------------------------------------
Στοιχεία Ανατομίας-Φυσιολογίας Ι 3 ωρες Θεωρια
Πρώτες Βοήθειες 2 ωρες Θεωρια
Στοιχεία Φαρμακολογίας 2 ωρες Θεωρια
Στοιχεία Μικροβιολογίας 2 ωρες Θεωρια+2 ωρες Εργαστηριο
Βασική Νοσηλευτική 2 ωρες Θεωρια+2 ωρες Εργαστηριο
Βρεφοκομία 2 ωρες Θεωρια+1 ωρες Εργαστηριο

ΣΥΝΟΛΟ 18 ωρες μαθηματα ειδικοτητας

Στην γ ταξη θα κανεις τα εξης μαθηματα
----------------------------------------------------------
Νοσηλευτική 3 ωρες Θεωρια+8 ωρες Εργαστηριο
Χειρουργική-Τεχνική Χειρουργείου 2 ωρες Θεωρια
Στοιχεία Γυναικολογίας-Μαιευτικής και Παιδιατρικής 2 ωρες Θεωρια
Στοιχεία Νευρολογίας-Ψυχιατρικής 2 ωρες Θεωρια
Στοιχεία Παθολογίας 2 ωρες Θεωρια
Στοιχεία Ανατομίας-Φυσιολογίας ΙΙ 3 ωρες Θεωρια

ΣΥΝΟΛΟ 23 ωρες μαθηματα ειδικοτητας

Με κοκκινο σου εχω τα μαθηματα που θα δωσεις πανελληνιες


Θα πας α ή β ομάδα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EirhnhAnselmo

Νεοφερμένος

Η EirhnhAnselmo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
ωραία....θέλω για β ομαδα για να έχω περισσότερες πιθανότητες,πιστεύω πως οι δυνατότητες μου δεν ειναι για θετική,οπότε το αμέσως επόμενο σε ευκολία είναι η β ομάδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
challenger πολυ καλη δουλεια. . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
challenger πολυ καλη δουλεια. . .
να σαι καλα...;)

ωραία....θέλω για β ομαδα για να έχω περισσότερες πιθανότητες,πιστεύω πως οι δυνατότητες μου δεν ειναι για θετική,οπότε το αμέσως επόμενο σε ευκολία είναι η β ομάδα...

Ειρηνη επειδη δεν ξερω τις δυνατοτητες σου, ξερω ομως ξερω πως λειτουργει η ομαδα β(δεδομενου οτι ημουν εκει) και μπορω να σου πω σχεδον ολα τα πλεονεκτηματα και τα μειονεκτηματα της(οπως τα ειδα εγω)

Καταρχας να σου ξεκαθαρισω, οτι απο τομεα υγειας και προνειας, απο α ομαδα περνας σε ΤΕΙ μονο της ειδικοτητας σου
δες εδω αναλυτικα https://www.minedu.gov.gr/publications/docs2011/mhxanografiko_epala_110614.pdf

Ενω απο β ομαδα, απο τομεα υγειας και προνειας με βιολογια Ι βγαζεις max 18600 ενω με βιολογια ΙΙ max 20000 στο 3ο πεδίο
Ενω σε 2ο και 4ο βγαζεις max 20000

Αλλα πρεπει να σε προειδοποιησω οτι εφοσον δεν εισαι καλη στα μαθηματικα και στη φυσικη θα τα βρεις σκουρα

Εφοσον στις πανελληνιες εμπλεκεται αμεσα και ο παραγοντας της τυχης, μπορει να σου τυχουν και δυσκολα θεματα
και μπορει να περασεις σε χειροτερη σχολη απο οτι αν ειχες παει απο Α ομαδα

Εγω δεν θελω να σε κατευθυνω στις επιλογες σου, ομως θα σου περιγραψω ολες τις δυνατες επιλογες;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EirhnhAnselmo

Νεοφερμένος

Η EirhnhAnselmo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Ναι δεν υπάρχει πρόβλημα κατάλαβα με τι τρόπο το λες,απλά είμαι επιφυλακτική με την α ομάδα επειδή έχει ποσοστώσεις.Πάντως και μέτρια να παραμείνω σε μαθηματικά και φυσική,είναι υπερ μου τα 2 μαθήματα ειδικότητας και η βιολογία,θέλοντας να πω πως σε σύγκριση με το γελ έχω παραπάνω πιθανότητες να γράψω καλύτερα.Και κάτι άσχετο,στη β ομάδα είχατε πολλά άτομα,δημιουργήθηκε εύκολα;γιατί μίλησα με το σχολείο που θέλω και μου είπαν ότι είναι δύσκολο προς απίθανο,αν και έχει υπάρξει τμήμα με 2 άτομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
απλά είμαι επιφυλακτική με την α ομάδα επειδή έχει ποσοστώσεις.
τι εννοεις??? που το ακουσες αυτο???
(αν εννοεις οτι το 30% των θεσεων των ιδρυματων ειναι για ΕΠΑΛ- πιστεψε με- μονο υπερ σου ειναι αυτο....)
Πάντως και μέτρια να παραμείνω σε μαθηματικά και φυσική,είναι υπερ μου τα 2 μαθήματα ειδικότητας και η βιολογία,θέλοντας να πω πως σε σύγκριση με το γελ έχω παραπάνω πιθανότητες να γράψω καλύτερα
εσυ τα ξερεις αυτα....
Και κάτι άσχετο,στη β ομάδα είχατε πολλά άτομα,δημιουργήθηκε εύκολα;γιατί μίλησα με το σχολείο που θέλω και μου είπαν ότι είναι δύσκολο προς απίθανο,αν και έχει υπάρξει τμήμα με 2 άτομα.
ημασταν δυο ατομα, και δημιουργηθηκε σχετικα ευκολα γιατι ημασταν παραμεθωριος περιοχη, απο περσι -νομιζω-υπαρχει ενα πλαφον των 5 νομιζω ατομων....

Τι σχολη στοχευεις???
για να ξερω να σε καθοδηγησω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EirhnhAnselmo

Νεοφερμένος

Η EirhnhAnselmo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Μάλιστα..σκέφτομαι να δηλώσω 2ο και 3ο πεδίο,με πρώτες επιλογές αεροπορία και ναυτικό,μετά νοσηλευτική,μαιευτική και μετά τα υπόλοιπα..αν και θέλω πιο πολύ για τει και όχι αει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Διακρινω πως εισαι ακομα μπερδεμενη, πρεπει ακομα να ξεκαθαρισεις λιγο τις επιλογες σου...
ξανασκεψου το
βαλε "στο τραπεζι" αυτες τις 4 κυριοτερες σχολες που επελεξες και αποφασισε: θελω αυτη γι' αυτο το λογο, αυτη γι'αυτο το λογο και αυτη γι' αυτο το λογο...

οταν κατασταλαξεις στις πρωτες δυο ή στις δευτερες δυο, θα καταλαβεις σε ποια ομαδα απο τις δυο πρεπει να πας!

Αν και εγω επιμενω πως η α ομαδα εχει περισσοτερα πλεονεκτηματ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EirhnhAnselmo

Νεοφερμένος

Η EirhnhAnselmo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Έχεις δίκιο.. :) Βέβαια μπερδεμένη και αγχωμένη είμαι πιο πολύ για το αν θα είναι λάθος επιλογή το επαλ, κατα τα άλλα έχω αποφασίσει στυα και νοσηλευτικη :P ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου..σίγουρα θα το ξανασκεφτώ για α ομάδα,γιατί απο ότι βλέπω αν και ήσουν στη β θεωρείς "καλύτερη" την α..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Έχεις δίκιο.. :) Βέβαια μπερδεμένη και αγχωμένη είμαι πιο πολύ για το αν θα είναι λάθος επιλογή το επαλ, κατα τα άλλα έχω αποφασίσει στυα και νοσηλευτικη :P ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου..

To Επαλ δεν ειναι λαθος επιλογη, εμενα με δικαιωσε η επιλογη μου στην β ταξη να αλλαξω σχολειο!!

σίγουρα θα το ξανασκεφτώ για α ομάδα,γιατί απο ότι βλέπω αν και ήσουν στη β θεωρείς "καλύτερη" την α..

Σαφως,

Ειναι καλυτερα οταν εισαι συνειδητοποιημενος και βαδιζεις σε ενα δρομο, παρα να μην ξερεις που θες να πας και να μπορεις να πας παντου....

(εγω ημουν -δυστυχως- σε παραδρομο)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EirhnhAnselmo

Νεοφερμένος

Η EirhnhAnselmo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Ακριβώς,το να ξέρεις που πατάς και που βρίσκεσαι είναι πολύ σημαντικό :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
τελικα τι λες να κανεις???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EirhnhAnselmo

Νεοφερμένος

Η EirhnhAnselmo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Κοίτα,αν θα παω α η β ομάδα δεν αποφάσισα οριστικά..Αν δω στη δευτέρα ότι δύσκολα μπορώ τα μαθηματικά και τη φυσική,τότε θα παω α ομάδα γιατί δεν θα μπορώ να ανταπεξελθω στης θετικής από τη στιγμή που δυσκολεύομαι στα γενικής παιδείας..Αν δεν γίνομαι κουραστική ή αδιακριτη εσύ πέρασες εκεί που ήθελες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Κοίτα,αν θα παω α η β ομάδα δεν αποφάσισα οριστικά..Αν δω στη δευτέρα ότι δύσκολα μπορώ τα μαθηματικά και τη φυσική,τότε θα παω α ομάδα γιατί δεν θα μπορώ να ανταπεξελθω στης θετικής από τη στιγμή που δυσκολεύομαι στα γενικής παιδείας..Αν δεν γίνομαι κουραστική ή αδιακριτη εσύ πέρασες εκεί που ήθελες;

θα το μαθουμε σε λιγο καιρο, αν και εβγαλα αρκετα πιο πανω απο την περσινη βαση της πρωτης επιλογης.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EirhnhAnselmo

Νεοφερμένος

Η EirhnhAnselmo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Ε τότε είσαι μια χαρά,δεν έχεις πρόβλημα :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toro

Νεοφερμένος

Ο toro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
εχω μια απορια και θελω την βοηθεια σας..εχω τελειωσει τεε β κυκλου μηχανολογικου τομεα!(ψυκτικος)και θελω να παω ξανα σχολειο για καλυτερο απολυτηριο.1.ποσα χρονια θα κανω 1 η 2?
2.θα πρεπει να δωσω υπωχρεωτικα πανελινιες??
ευχαριστω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
1. θα κανεις ενα χρονο, αν και πρακτικα οι γνωσεις σου ειναι γ ταξης Επαλ, το ΤΕΕ θεωρειται ισοτιμο με β' ταξη ΕΠΑΛ
αρα θα κανεις την τριτη
2. Οι πανελληνιες δεν ειναι υποχρεωτικες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
καλησπερα,εθα δωσω παννελαδικες απο επαλ στην α ομαδα.ειμαι στον τομεα υγειας και προνοιας.μπορω να πιασω απο α ομαδα στρατιωτικες σχολες πχ στυα χωρις να δωσω καποιο ειδικο μαθημα?η μπορω δινοντας τα 4 αυτα μαθηματα να πιασω και αυτες τις σχολες?Ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
για στρατιωτικες/αστυνομικες σχολες δινεις ΚΑΙ αθληματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
τα αθληματα για μενα δεν ειναι τιποτα επειδη παιζω ποδοσφαιρο οποτε δε με δυσκολεψουν..για μαθημα αν εδινα θα ειχα προβλημα..ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top