ΕΠΑ.Λ.: Απορίες

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
γενικα οσοι ειστε Α λυκειου ειστε πολυ ατυχοι..δε ξερετε με πιο συστημα θα δωσετε..και του γενικου λυκειου αλλα και του επαλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
καθε τελος και μια νεα αρχη.... τι να κανουμε......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TreLoZo0Zo0NaK1

Νεοφερμένος

Η TreLoZo0Zo0NaK1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας! Θα ήθελα να ρωτήσω αν στις Πανελλήνιες από ΕΠΑΛ στην β ομάδα γράφεις και αρχαία???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katevelissa

Νεοφερμένος

Η katevelissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ψαχνω το βιβλίο του ΕΠΑΛ Αρχες Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων της Βαξεβανίδου Μ και δεν το βρίσκω. Θα μπορούσε κάποιος να το βρω σε ψηφιακή μορφη (έστω και σημειώσεις).Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katevelissa

Νεοφερμένος

Η katevelissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Χίλια ευχαριστώ!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LeiO.Tec

Νεοφερμένος

Ο LeiO.Tec αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλα τα μέλη του φόρουμ iSchool.gr

Είμαι καινούργιος χρήστης , Επαλιώτης και πάω 3η Λυκείου ώς ηλεκτρολόγως εγκαταστάσεων.

Θα δώσω πανελλήνιες στην Α ομάδα

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση , μπορώ να δηλώσω και άλλες σχολές εκτός απο αυτές των ηλεκτρολόγων ;

π.χ θέλω φυσικοθεραπεία γίνεται; ή την πάτησα και θα περάσω κάπου που δεν θα βρώ ποτέ δουλειά; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandros050

Νεοφερμένος

Ο alexandros050 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Μολάοι (Λακωνία). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Παιδια εχω κολλησει αναμεσα στην Πληροφορικη η οικονομικα δεν ξερω τι να παω αν και μου αρεσσει περισσοτερο τεχνικος Υ/Π η προγρραμματιστης απλα το θεμα ειναι αν θα βρω καποια δουλεια αλλα εαν παω οικονομικα καλο ειναι η Λογιστικη αποτι εχω ακουσει .Τι μου προτεινετε? Επισης ειμαι και Καναδος Υπυκοος γιαυτο αν ξερετε και τιποτα για εκει και με συμφερει δωστε μου τα φωτα σας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
το τι θα ακολουθησεις ειναι καθαρα δικη σου επιλογη, δεν μπορουμε να σου πουμε εμεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1ronma1den

Νεοφερμένος

Ο 1ronma1den αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλησπερα σε ολους. λοιπον, πηγαινα επαλ κε περυσι δηλωσα να δωσω πανελληνιες με την ομαδα Α' επαλ ημερισιου δηλαδη να δωσω 4 μαθηματα (μαθηματικα,γλωσσα ,και 2 ειδικοτητας) απετυχα απο βλακια μου.τελωςπαντων . Τωρα θελω να ξανα προσπαθησω αλλα χωρις βοηθεια απο πουθενα δεν μπορω να μαθω αν μπορω να μπω στην σχολη που θελω αν δωσω τα 6 μαθηματα απο ομαδα Επαλ ομαδα Β' ημερισιου. επισης αυτο το 10% και 90% δεν εχω καταλαβει τι ακριβως ειναι? τελωςπαντων η σχολη που θελω να περασω ειναι αυτη -> "ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΩΝ & ΕΠΙΚ/ΝΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΑΙΓΑΙΟΥ (ΣΑΜΟΣ)" και ρωταω τωρα λοιπον. Πειτε οτι δινω τα 6 μαθηματα, πιανω τα μορια , μπορω να μπω στην σχολη αυτη? και πιες ειναι οι πιθανοτητες μου?
ευχαριστω πολυ θα με βοηθησετε παρα πολυ αν απαντησετε :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Καλημερα φιλε, καταρχας ποσα μορια εβγαλες??? εκανες μηχανογραφικο???
απο β ομαδα μπορεις να μπεις στη σχολη που λες, η οποια ειναι πανεπιστημιακη, εσυ δινεις με το 90% (ουτως η αλλως το 10% καταργηθηκε απο φετος)
τις πιθανοτητες σου δεν μπορουμε να τις ξερουμε αν δεν μας δωσεις λιγες παραπανω πληροφοριες για τους βαθμους σου περσι...

(Εγω εδωσα με ομαδα β και μπορω να σου εξηγησω οτι θες σχετικα με αυτο το συστημα πανελλαδικων!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
αυτο το 10% και 90% δεν εχω καταλαβει τι ακριβως ειναι? τελωςπαντων η σχολη που θελω να περασω ειναι αυτη -> "ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΩΝ & ΕΠΙΚ/ΝΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΑΙΓΑΙΟΥ (ΣΑΜΟΣ)" και ρωταω τωρα λοιπον. Πειτε οτι δινω τα 6 μαθηματα, πιανω τα μορια , μπορω να μπω στην σχολη αυτη? και πιες ειναι οι πιθανοτητες μου?
ευχαριστω πολυ θα με βοηθησετε παρα πολυ αν απαντησετε :/

Λοιπον,καθε σχολη διαθετει θεσεις για 2 κατηγοριες υποψηφιων.Το 90% αφορα εκεινους που διεκδικουν θεση σε μια σχολη,εχοντας δωσει πανελληνιες.(Δηλαδη εγω που εδωσα φετος πανελληνιες και συμπληρωσα το μηχανογραφικο μου,ανηκα στο 90%).Στο10% νομιζωδε θα ισχυει απο του χρονου,ανηκουν οσοι εδωσαν πανελληνιες την προηγουμενη και την προπροηγουμενη χρονια και εκαναν μηχανογραφικο,χρησιμοποιωντας τα μορια που εβγαλαν τη χρονια που εδωσαν.(δηλαδη οσοι εδωσαν εξετασεις το 2010 και το 2009,ειχαν το δικαιωμα να υποβαλουν μηχανογραφικο με το 10%.Δεν δινουν εξετασεις).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
καλη σου μερα φιλε, ημουν κι εγω περσι μαθητης στην ιδια ειδικοτητα και εδωσα με β ομαδα για να περασω σε τει εκτος ειδικοτητας μου
αν ηθελες φυσικοθεραπεια γιατι δεν πηγες νοσηλευτικη???

παρολα αυτα ο ηλεκτρολογικος τομεας ειναι απο τα επαγγελματα που παντα θα εχεις απασχοληση αν εισαι καλος σε αυτο που κανεις...
σου παραθετω το μηχανογραφικο του 2011 στην δεξια στηλη της πρωτης σελλιδας ειναι οι σχολες που μπορεις να δηλωσεις
σου ευχομαι καλη επιτυχια στις εξετασεις σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandros050

Νεοφερμένος

Ο alexandros050 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Μολάοι (Λακωνία). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
το τι θα ακολουθησεις ειναι καθαρα δικη σου επιλογη, δεν μπορουμε να σου πουμε εμεις...

Ναι το θεμα ειναι οτι μου αρεσει η πληροφορικη γιαυτο και ρωταο καποιους εδω που γνωριζουν αν αξιζει γιατι μπορω να παω και στον Καναδα. Για την Λογιστικη δεν μου αρεσει αλλα απλως βλεπω οτι βγαζεις λεφτα σε αυτο το επαγγελμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Ναι το θεμα ειναι οτι μου αρεσει η πληροφορικη γιαυτο και ρωταο καποιους εδω που γνωριζουν αν αξιζει γιατι μπορω να παω και στον Καναδα. Για την Λογιστικη δεν μου αρεσει αλλα απλως βλεπω οτι βγαζεις λεφτα σε αυτο το επαγγελμα.

αν σου αρεσει η πληροφορορικη εκει να πας, ξερεις ποιες επιχειρησεις πετυχαν?? αυτες που ξεκινησαν για πλακα και επειδη ο ιδιοκτητης γουσταρε το αντικειμενο, το να πας οικονομικα επειδη απλα βγαζεις λεφτα δεν θα σε βοηθησει, προσωπικα σου προτεινω πληροφορικη, και αν το σχολειο σου εχει και ηλεκτρονικους σκεψου το, ειναι καλη περιπτωση γιατι μαθαινεις και βασικη πληροφορικη και παιρνεις και βασικες τεχνικες γνωσεις!!!!

κι εμεις εδω ειμαστε και σε καθε περιπτωση συζηταμε!!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LeiO.Tec

Νεοφερμένος

Ο LeiO.Tec αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
καλη σου μερα φιλε, ημουν κι εγω περσι μαθητης στην ιδια ειδικοτητα και εδωσα με β ομαδα για να περασω σε τει εκτος ειδικοτητας μου
αν ηθελες φυσικοθεραπεια γιατι δεν πηγες νοσηλευτικη???

παρολα αυτα ο ηλεκτρολογικος τομεας ειναι απο τα επαγγελματα που παντα θα εχεις απασχοληση αν εισαι καλος σε αυτο που κανεις...
σου παραθετω το μηχανογραφικο του 2011 στην δεξια στηλη της πρωτης σελλιδας ειναι οι σχολες που μπορεις να δηλωσεις
σου ευχομαι καλη επιτυχια στις εξετασεις σου!

Μου αρέσει πολύ η ειδικότητα αυτή αλλά νομίζω δεν θα βρώ δουλειά τόσο εύκολα , και βλέπω πως φυσικοθεραπευτή ψάχνουν πολύ .

Ο καθηγητής μου λέει πώς μπορώ να δώσω του χρόνου με άλλα μαθήματα ειδικότητας και να περάσω όπου θέλω , ισχύει κάτι τέτοιο; δεν είναι σίγουρος μου είπε καλύτερα να ρωτήσω κάποιον για αυτό ρώτησα και εγώ εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Μου αρέσει πολύ η ειδικότητα αυτή αλλά νομίζω δεν θα βρώ δουλειά τόσο εύκολα , και βλέπω πως φυσικοθεραπευτή ψάχνουν πολύ .

Ο καθηγητής μου λέει πώς μπορώ να δώσω του χρόνου με άλλα μαθήματα ειδικότητας και να περάσω όπου θέλω , ισχύει κάτι τέτοιο; δεν είναι σίγουρος μου είπε καλύτερα να ρωτήσω κάποιον για αυτό ρώτησα και εγώ εδώ

ο καθηγητης σου εχει μεινει λιγο πισω, αυτο γινοταν επι ΤΕΕ, τωρα οι λυσεις για φυσικοθεραπεια ειναι δυο, ή κανεις ξανα την β ταξη(προσωπικα δεν θα το κανα ουτε με σφαιρες στη θεση σου), ή πας β ομαδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LeiO.Tec

Νεοφερμένος

Ο LeiO.Tec αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
απο ηλεκτρολόγος υπάρχει καμιά σχολή που να με βγάζει σαν ηλεκτρονικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
αμεσα με α ομαδα οχι(γι αυτο πηγα β) αλλα υπαρχουν οι σχολες αυτοματισμου, που εχουν να κανουν με βιομηχανικα ηλεκτρονικα αν σε ενδιαφερει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top