ΕΜΠ και αεροναυπηγική

vasilis_91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Μόνο περί εμπ δεν ξέρω να σου πω:(

Όλα όσα ειπώθηκαν εδώ βοήθησαν πολύ, πίστεψέ με!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Σαν επάγγελμα,μεταπτυχιακά,θέσεις-συνθήκες εργασίας κλπ γνωρίζω πάρα πολλά μιας και αεροναυπηγός σκοπεύω να γίνω.

αεροναυπηγος?σε ποιο τμημα εισαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
αεροναυπηγος?σε ποιο τμημα εισαι?
Όχι δεν είμαι αεροναυπηγός.Σκοπεύω να γίνω.Πάω τώρα στο 2ο έτος μηχανολόγος μηχανικός κοζάνη.Στο τσακ είχα χάσει τους αεροναυπηγούς της πάτρας:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis_91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Έχω ακούσει τα καλύτερα για το τμήμα στην κοζάνη αλλά δυστυχώς παρατηρείται το φαινόμενο να φεύγουν όλοι με μεταγραφές ε; Εμένα με βλέπω μάλλον προς πυρηνική τεχνολογία, Χίνης κλπ...:D

Θα δώσεις κατατακτήριες μόλις τελειώσεις;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Ψώνισες από σβέρκο φίλε. Άκου 'κει Χίνης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis_91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Ψώνισες από σβέρκο φίλε. Άκου 'κει Χίνης.

Τι έπαθες καλέ γιατί συγχύστηκες;; :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Θα σου πω. Ο εν λόγω, κατάφερε (γιατί περί κατορθώματος πρόκειται) να βγάλει αποτελέσματα μαθήματος χειμερινού εξαμήνου, 2 βδομάδες πριν τελειώσει η εξεταστική του εαρινού. Δηλαδή 5 μήνες μετά την εξέταση του μαθήματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis_91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Θα σου πω. Ο εν λόγω, κατάφερε (γιατί περί κατορθώματος πρόκειται) να βγάλει αποτελέσματα μαθήματος χειμερινού εξαμήνου, 2 βδομάδες πριν τελειώσει η εξεταστική του εαρινού. Δηλαδή 5 μήνες μετά την εξέταση του μαθήματος.

Σοβαρά μιλάς;; Έλεος!! Και γιατί έγινε αυτό;; Υπήρχε κάποιος λόγος ή για να σας βασανίσει;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Όταν τον ρώτησε φοιτητής σχετικά, απάντησε: "Έναν πιανίστα ποτέ δεν τον πιέζεις να παίξει πιάνο. Άσε τον καλλιτέχνη να δημιουργήσει!". :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis_91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Όταν τον ρώτησε φοιτητής σχετικά, απάντησε: "Έναν πιανίστα ποτέ δεν τον πιέζεις να παίξει πιάνο. Άσε τον καλλιτέχνη να δημιουργήσει!". :D

Απλά απίστευτο έτσι;; Καλά κι εγώ χιουμοριστικά το είπα το "Χίνης" τον έχω δει στην τηλεόραση και φαίνεται τρελάρας!!
Απίστευτη απάντηση ρε, πέθανα στα γέλια!! :lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Έχω ακούσει τα καλύτερα για το τμήμα στην κοζάνη αλλά δυστυχώς παρατηρείται το φαινόμενο να φεύγουν όλοι με μεταγραφές ε; Εμένα με βλέπω μάλλον προς πυρηνική τεχνολογία, Χίνης κλπ...:D

Θα δώσεις κατατακτήριες μόλις τελειώσεις;;
Όντως φεύγουν πολλοί με μετεγγραφές.Δεν χρειάζεται να δώσω κατατακτήριες.Η αεροναυπηγική είναι κλάδος της μηχανολογίας.Θα βρω την άκρη στο μεταπτυχιακό.Άλλωστε οι περρισσότεροι ασχολούνται με την αεροναυπηγική για πρώτη φορά στο μεταπτυχιακό.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis_91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Όντως φεύγουν πολλοί με μετεγγραφές.Δεν χρειάζεται να δώσω κατατακτήριες.Η αεροναυπηγική είναι κλάδος της μηχανολογίας.Θα βρω την άκρη στο μεταπτυχιακό.Άλλωστε οι περρισσότεροι ασχολούνται με την αεροναυπηγική για πρώτη φορά στο μεταπτυχιακό.;)
:no1::no1::no1:
Αυτό βλέπω κι εγώ!! Κοίταξες καθόλου το λινκ με τις ειδικότητες των μηχανολόγων;; ΟΛΟΙ οι αεροναυπηγοί είναι από ξένα πανεπιστήμια φαντάζομαι με κάποιο μεταπτυχιακό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
:no1::no1::no1:
Αυτό βλέπω κι εγώ!! Κοίταξες καθόλου το λινκ με τις ειδικότητες των μηχανολόγων;; ΟΛΟΙ οι αεροναυπηγοί είναι από ξένα πανεπιστήμια φαντάζομαι με κάποιο μεταπτυχιακό...
Ναι τα έχω κοιτάξει όλα αλλά καμία άλλη ειδικότητα δεν με ενδιαφέρει.Αν δεν ήταν να γίνω αεροναυπηγός δεν θα πήγαινα ποτέ στους μηχανολόγους.Όλοι οι αεροναυπηγοί έχουν προπτυχιακό τίτλο στη μηχανολογία σκέτη,μηχανολογία-αεροναυπηγική ή ακόμα και ναυπηγική.Όλη η δουλειά γίνεται στο μεταπτυχιακό.Εδώ ένας γνωστός μου γνωρίζει αεροναυπηγό της Boeing που σπούδασε ναυπηγός και μετά έκανε μεταπτυχιακό στην αεροναυπηγική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
ΕΜΠ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΚΟΡΥΦΗ !!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Όχι δεν είμαι αεροναυπηγός.Σκοπεύω να γίνω.Πάω τώρα στο 2ο έτος μηχανολόγος μηχανικός κοζάνη.Στο τσακ είχα χάσει τους αεροναυπηγούς της πάτρας:'(

το καταλαβα πως δεν εισαι αεροναυπηγος...αλλα ρωτησα μηπως ειμαστε συμφοιτητες.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
το καταλαβα πως δεν εισαι αεροναυπηγος...αλλα ρωτησα μηπως ειμαστε συμφοιτητες.:P
Δυστυχώς δεν είχα τη τύχη να περάσω πάτρα.Με είχε πάρει πολύ από κάτω τότε αλλά πλέον καλά είμαι και κει που είμαι.Έχω βρει και και κάποιους καλούς καθηγητές που έχουν ασχοληθεί με αεροναυπηγική(ειδικά 2-3 κορυφαίους) και θα τη παλέψω να κάνω κάτι στη σπουδαστική ή διπλωματική.Κάτι σχετικό με αεριοστρόβιλους,CFD κλπ.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Δυστυχώς δεν είχα τη τύχη να περάσω πάτρα.Με είχε πάρει πολύ από κάτω τότε αλλά πλέον καλά είμαι και κει που είμαι.Έχω βρει και και κάποιους καλούς καθηγητές που έχουν ασχοληθεί με αεροναυπηγική(ειδικά 2-3 κορυφαίους) και θα τη παλέψω να κάνω κάτι στη σπουδαστική ή διπλωματική.Κάτι σχετικό με αεριοστρόβιλους,CFD κλπ.:D

πιστευω πως επειδη ο κλαδος της αεροναυπηγικης ειναι αρκετα κλειστος ιδιαιτερα στην ελλαδα θα βρεις ευκολα διεξοδο σε αυτη και δε στο εξωτερικο!!το σημαντικο ηταν να περασεις στους μηχανολογους..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
πιστευω πως επειδη ο κλαδος της αεροναυπηγικης ειναι αρκετα κλειστος ιδιαιτερα στην ελλαδα θα βρεις ευκολα διεξοδο σε αυτη και δε στο εξωτερικο!!το σημαντικο ηταν να περασεις στους μηχανολογους..:P
Όντως υπάρχουν πολλές θέσεις εργασίας στο εξωτερικό και γενικά πολλές ευκαιρίες,ειδικά Αγγλία,Γαλλία,Γερμανία.Άλλωστε δεν έχω πρόβλημα να ζήσω για ένα μεγάλο διάστημα στο εξωτερικό.Αλλά ελπίζω κάποια στιγμή να αναπτυχθεί και η Ελλάδα σε αυτόν τον τομέα γιατί είναι κρίμα να βλέπεις αεροναυπηγούς να εργάζονται ως μηχανολόγοι από ανάγκη επειδή δεν μπόρεσαν να βρουν δουλειά ως αεροναυπηγοί.Αφού μπήκαμε στη σχολή κάποια στιγμή θα βγούμε:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis_91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Αφού μπήκαμε στη σχολή κάποια στιγμή θα βγούμε:D
Πάλεψέ το να βγεις γρήγορα:P

Δηλαδή η ειδικότητα του αεροναυπηγού μηχανικού καθορίζεται από τα μεταπτυχιακά;; Καλό ακούγεται :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Πάλεψέ το να βγεις γρήγορα:P

Δηλαδή η ειδικότητα του αεροναυπηγού μηχανικού καθορίζεται από τα μεταπτυχιακά;; Καλό ακούγεται :no1:
Θέλω να βγω στην ώρα μου αλλά σίγουρα 6-6.5 χρόνια βλέπω να τα κάνω σίγουρα.
Ναι κυρίως από το μεταπτυχιακό καθορίζεται η ειδικότητα του αεροναυπηγού.Μάλιστα πολλοί κάνουν και δύο μεταπτυχιακά,ένα γενικό στο aerospace engineering-aerospace vehicle design και ένα σε μια εξειδικευμένη περιοχή του(aerodynamics,propulsion,flight dynamics κλπ).:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top