Δύσκολες σχολές 1ου πεδίου

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Φυσικά και διαφέρει, είσαι με τα καλά σου? Έλα από τη σχολή και δες με τα ίδια σου τα μάτια,και τι συγγράμματα έχουμε.

Επειδή έχει χαμηλή βάση μια σχολή δεν σημαίνει πως είναι και εύκολη, στην οποία μπήκα με 17.000 γιατί βίτσια είναι αυτά :redface:

Έχεις διαβάσει συγγράμματα μας,που διδασκόμαστε ή απλά είπες να πεις την πατάτα σου επειδή είναι Κοινωνιολογία μωρέ και δεν έχει γκλαμουριά? Αν μπορείς να διαβάζεις στον ελεύθερο χρόνο σου τα παλούκια που έχουμε και όχι Λαογραφίες και άλλα αστεία,τότε σου βγάζω το καπέλο.
Θα μου πεσουν τα μαλλια με αυτα που διαβαζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,418 μηνύματα.
Έτσι. Μάθε μας πολλά και όμορφα πράγματα. :)

Ο Comte πιο δύσκολος από ιστορίες, φιλολογίες, νομικά κλπ. Μάλιστα.

Δε μπορείς να ξέρεις αν μια σχολή είναι δύσκολη ή όχι. Μόνο αν σπουδάσεις εκεί θα το καταλάβεις. Και η συγκεκριμένη σχολή (παρόλο που έχει μικρή βάση) έχω ακούσει οτι είναι αρκετά δύσκολη και για να βγει με καλό βαθμό θέλει διάβασμα.

Συγγνώμη που στο χαλάω, όμως οι Κοινωνιολογίες μία μπούρδα είναι.
Κ όμως αυτό συμβαίνει μόνο στην Ελλάδα, να υποτιμούν τόσο αυτη την επιστήμη. Στο εξωτερικό η κοινωνιολογία θεωρείται μια αρκετά σημαντική επιστήμη. Το γεγονός οτι έχει μικρή βάση στην Ελλάδα, αυτόματα την υποτιμά απο τους περισσοτερους. Εξω όμως την έχουν την αντιμετωπίζουν διαφορετικά, όπως και την ψυχολογία.

Το αντίθετο συμβαίνει με την νομική. Στην Ελλάδα την έχετε ως τοπ σχολή (:whatever:), ενώ στο εξωτερικό την έχουν ως μια απλή σχολή όπως τις άλλες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Το αντίθετο συμβαίνει με την νομική. Στην Ελλάδα την έχετε ως τοπ σχολή (:whatever:), ενώ στο εξωτερικό την έχουν ως μια απλή σχολή όπως τις άλλες. :)
Προφανως δεν εχεις ζησει στο εξωτερικο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NightRaven

Νεοφερμένος

Η NightRaven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Ας μη δουλευόμαστε, οι σχολές του πρώτου πεδίου αν κάτσεις και βγάλεις τα μάτια σου απ' το διάβασμα βγαίνουν όλες μια χαρά και αρκετά εύκολα, ακόμα κι αν δεν παρακολουθείς επισταμένα. Μη βαράτε, κι εγώ του πρώτου πεδίου είμαι, αλλά είναι η αλήθεια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Την δεκαετία του 80 η κοινωνιολογία είχε κύρος και υψηλές βάσεις στην Ελλάδα.Οντως στο εξωτερικό χαίρει μεγάλης εκτίμησης ειδικά στην Αμερική σε αντίθεση με εδώ που απλά συμπληρώνει το μηχανογραφικό των περισσοτέρων.Υπάρχουν βέβαια και κάποιοι ελάχιστοι που συνειδητά επιλέγουν την επιστήμη αυτή.

Ας μη δουλευόμαστε, οι σχολές του πρώτου πεδίου αν κάτσεις και βγάλεις τα μάτια σου απ' το διάβασμα βγαίνουν όλες μια χαρά και αρκετά εύκολα, ακόμα κι αν δεν παρακολουθείς επισταμένα. Μη βαράτε, κι εγώ του πρώτου πεδίου είμαι, αλλά είναι η αλήθεια :P
Oι υπόλοιπες σχολές των άλλων πεδίων άν βγάλεις τα μάτια σου απο το διάβασμα δεν βγαίνουν δηλαδή;:worry:
Ολες βγαίνουν με διάβασμα,πρόγραμμα και κυρίως καλή διάθεση.Οσον αφορά την νομική και στο εξωτερικό χαίρει εκτίμησης νομίζω έχει και ειδικές προυποθέσεις για εισαγωγή όπως οι ιατρικές αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι τρέχουν όλοι σε αυτές τις σχολές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
1. Δε μπορείς να ξέρεις αν μια σχολή είναι δύσκολη ή όχι.

2. Κι όμως αυτό συμβαίνει μόνο στην Ελλάδα, να υποτιμούν τόσο αυτη την επιστήμη. Στο εξωτερικό η κοινωνιολογία θεωρείται μια αρκετά σημαντική επιστήμη. Το γεγονός οτι έχει μικρή βάση στην Ελλάδα, αυτόματα την υποτιμά απο τους περισσοτερους. Εξω όμως την έχουν την αντιμετωπίζουν διαφορετικά, όπως και την ψυχολογία.

3. Το αντίθετο συμβαίνει με την νομική. Στην Ελλάδα την έχετε ως τοπ σχολή (:whatever:), ενώ στο εξωτερικό την έχουν ως μια απλή σχολή όπως τις άλλες. :)

1. Γνωρίζω. Και πολύ καλά μάλιστα.
2. Η Κοινωνιολογία δεν είναι δύσκολη επιστήμη. Επιπροσθέτως στο εξωτερικό εκτιμήσεως χαίρουν οι Πολιτικές Επιστήμες, όχι τόσο η Κοινωνιολογία.
3. Εξαρτάται την οπτική. Ευρώπη, είναι τοπ επιλογή. Αμερική, επιλογή της ελίτ λόγω κόστους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NightRaven

Νεοφερμένος

Η NightRaven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Oι υπόλοιπες σχολές των άλλων πεδίων άν βγάλεις τα μάτια σου απο το διάβασμα δεν βγαίνουν δηλαδή;:worry:
Ολες βγαίνουν με διάβασμα,πρόγραμμα και κυρίως καλή διάθεση.Οσον αφορά την νομική και στο εξωτερικό χαίρει εκτίμησης νομίζω έχει και ειδικές προυποθέσεις για εισαγωγή όπως οι ιατρικές αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι τρέχουν όλοι σε αυτές τις σχολές.

Μπα, σε κάτι πολυτεχνεία κλπ πρέπει να σου κόβει και λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Μπα, σε κάτι πολυτεχνεία κλπ πρέπει να σου κόβει και λίγο.
Καλα το μυαλο παντου σε βοηθαει, αλλα στις σχολες του 1ου πεδιου δεν ειναι και απαραιτητο να παρακολουθεις, και ισως αυτο τις κανει πιο ευκολες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Ωραίο site που δείχνει τις δημοφιλέστερες επιλογές σπουδών στις ΗΠΑ.Για όποιον ενδιαφέρεται


https://www.myplan.com/majors/top-ten/bachelors-degrees.php
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Μπα, σε κάτι πολυτεχνεία κλπ πρέπει να σου κόβει και λίγο.
Aπλουστευτικό λίγο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,418 μηνύματα.
Aπλουστευτικό λίγο

Απ' οτι κατάλαβα, εννοεί οτι οι φοιτητές του 1ου πεδίου απλά διαβάζουν, παπαγαλίζουν μερικές φορές και περνάνε μαθήματα. Ενώ οι φοιτητές των πολυτεχνείων πρέπει να λύνουν και ασκήσεις, το οποίο δεν είναι εύκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Σχετικά είναι αυτά.Κάποιος μπορεί να θεωρεί πχ λιγότερο κουραστικό να λύνει ασκήσεις απο το να διαβάσει πχ 400 σελίδες ιστορίας και να αναπτύξει σε ερωτήσεις εξετάσεων.Περι ορέξεως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NimertiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NimertiS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
1. Γνωρίζω. Και πολύ καλά μάλιστα.
2. Η Κοινωνιολογία δεν είναι δύσκολη επιστήμη. Επιπροσθέτως στο εξωτερικό εκτιμήσεως χαίρουν οι Πολιτικές Επιστήμες, όχι τόσο η Κοινωνιολογία.
3. Εξαρτάται την οπτική. Ευρώπη, είναι τοπ επιλογή. Αμερική, επιλογή της ελίτ λόγω κόστους.

Ακόμα περιμένω την απάντηση σου που είχα κάνει σύγκριση μεταξύ Νομικής και Κοινωνιολογίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NimertiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NimertiS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Δε μπορείς να ξέρεις αν μια σχολή είναι δύσκολη ή όχι. Μόνο αν σπουδάσεις εκεί θα το καταλάβεις. Και η συγκεκριμένη σχολή (παρόλο που έχει μικρή βάση) έχω ακούσει οτι είναι αρκετά δύσκολη και για να βγει με καλό βαθμό θέλει διάβασμα.


Κ όμως αυτό συμβαίνει μόνο στην Ελλάδα, να υποτιμούν τόσο αυτη την επιστήμη. Στο εξωτερικό η κοινωνιολογία θεωρείται μια αρκετά σημαντική επιστήμη. Το γεγονός οτι έχει μικρή βάση στην Ελλάδα, αυτόματα την υποτιμά απο τους περισσοτερους. Εξω όμως την έχουν την αντιμετωπίζουν διαφορετικά, όπως και την ψυχολογία.

Το αντίθετο συμβαίνει με την νομική. Στην Ελλάδα την έχετε ως τοπ σχολή (:whatever:), ενώ στο εξωτερικό την έχουν ως μια απλή σχολή όπως τις άλλες. :)

Αυτό που τόνισα μου το έχει πει και μεταπτυχιακή φοιτήτρια και δεξί χέρι καθηγήτριας μου, που έκανε στο Λονδίνο μεταπτυχιακές σπουδές Εγκληματολογίας και τελείωσε Κοινωνιολογία στο Πανεπιστήμιο Κρήτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Theoritikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Theoritikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
παιδια κανενα τμήμα και καμιά σχολη δεν είναι εύκολη σε οποιο τμήμα ΑΕΙ-ΤΕΙ κι αν μπεις κάποια δυσκολία θα την βρεις προσωπικα θεωρώ οτι το τμήμα μου εχει το επίπεδο δυσκολίας που χρειάζεται ούτε τρελά πράγματα αλλά ουτε και μοιράζουνε βαθμούς οι καθηγητές , επισης ξέρω απο φίλους μου που πέρασαν φιλολογίες οτι ειναι απαιτητικό το διάβασμα, οσον αφορα το τμήμα κοινωνιολογιάς έχοντας επιλέξει το μαθημα της γενικής κοινωνιολογίας στο α εξάμηνο της σχολής μου και έχοντας δει το πρόγραμμα σπουδών στο πάντειο μπορω να καταλάβω πως είναι απαιτητικο και αντικείμενο με πολυ θεωρητικό βάθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lili.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Μπα, σε κάτι πολυτεχνεία κλπ πρέπει να σου κόβει και λίγο.


Δεν ημουν σε σχολη πρωτου πεδιου απλα θεωρω πως αυτο δεν ειναι σωστο ή εστω ειναι καπως γενικευμενο. Ο καθε ανθρωπος πανω στην γη εχει διαφορετικο τροπο σκεψης. Οποτε αλλος τα καταφερνει να διαβασει τομους ιστοριας απ'εξω και να απανταει σε συνδυαστικες ερωτησεις π.χ ιστοριας και αλλων πηγων. Αλλος εχει την δυνατοτητα να λυσει μεσα σε 1 ωρα 5 δυσκολα μαθηματικα προβληματα πανεπιστημιακου επιπεδου. Γιατι ο ενας ειναι αυτοματα πιο χαζος επειδη ειναι των θεωρητικων επιστημων και ο αλλος αυτοματα πιο εξυπνος επειδη ειναι των θετικων επιστημων.?? Αυτο ειναι μια πεποιθηση που υφισταται γενικα και με ενοχλει διοτι καθε ανθρωπος αποδιδει αλλου. Και ο υδραυλικος για παραδειγμα αντιμετωπιζει στην καθημερινοτητα του προβληματα πρακτικης φυσεως που εγω ας πουμε δεν θα μπορουσα ποτε να αντιμετωπισω. Ο καθενας μας αποδιδει διαφορετικα με οτιδηποτε καταπιανεται. Αυτο δεν σημαινει οτι σε εναν της νομικης "δεν κοβει" το μυαλο και σε εναν της οικονομικης επιστημης "κοβει"..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NimertiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NimertiS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
παιδια κανενα τμήμα και καμιά σχολη δεν είναι εύκολη σε οποιο τμήμα ΑΕΙ-ΤΕΙ κι αν μπεις κάποια δυσκολία θα την βρεις προσωπικα θεωρώ οτι το τμήμα μου εχει το επίπεδο δυσκολίας που χρειάζεται ούτε τρελά πράγματα αλλά ουτε και μοιράζουνε βαθμούς οι καθηγητές , επισης ξέρω απο φίλους μου που πέρασαν φιλολογίες οτι ειναι απαιτητικό το διάβασμα, οσον αφορα το τμήμα κοινωνιολογιάς έχοντας επιλέξει το μαθημα της γενικής κοινωνιολογίας στο α εξάμηνο της σχολής μου και έχοντας δει το πρόγραμμα σπουδών στο πάντειο μπορω να καταλάβω πως είναι απαιτητικο και αντικείμενο με πολυ θεωρητικό βάθος

Και εμείς στον τομέα Εγκληματολογίας κάνουμε κάποια νομικά μαθήματα (πχ ποινικό δίκαιο, ανακριτική...), οπότε δεν θα έλεγα ποτέ
όπως και δεν είπα ότι η Κοινωνιολογία είναι δυσκολότερη επιστήμη από τη Νομική :)

Αλλά εκείνος που ανέφερε ότι το είπα δεν απαντά...Φόβος?

Χαίρομαι πολύ που βλέπω στο φόρουμ μας και αντικειμενικές φωνές χωρίς εμπάθεια, σαν τη δική σου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Αλλά εκείνος που ανέφερε ότι το είπα δεν απαντά...Φόβος?
Είναι κάτι ανάξιο σχολιασμού.
Ακόμα περιμένω την απάντηση σου που είχα κάνει σύγκριση μεταξύ Νομικής και Κοινωνιολογίας.
Όταν επιτύχεις στις κατατακτήριες, θα μπορείς να δώσεις απάντηση σε αυτό το φλέγον ερώτημα. :)

Κι εμείς στον τομέα Εγκληματολογίας κάνουμε κάποια νομικά μαθήματα (πχ ποινικό δίκαιο, ανακριτική...)
Τα οποία δεν αναγνωρίζονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NimertiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NimertiS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Είναι κάτι ανάξιο σχολιασμού.

Όταν επιτύχεις στις κατατακτήριες, θα μπορείς να δώσεις απάντηση σε αυτό το φλέγον ερώτημα. :)


Τα οποία δεν αναγνωρίζονται.

1) Και όμως το σχολίασες...

2) Δεν έκανα ποτέ σύγκριση των δύο σχολών, ή των 2 επιστημών, εκτός αν είδες το αντίθετο. Ούτε ανέφερα πως η Κοινωνιολογία είναι δυσκολότερη (επανάληψη μητήρ πάσις μαθήσεως).

3) Thanks Captain Obvious, now fly away. Εννοείται, απλά 3 μαθήματα του τομέα αυτού χρειάζεται να τα πάρει ο φοιτητής/τρια σε προπτυχιακό επίπεδο γιατί αυτά εξετάζονται για την εισαγωγή τους στο ΠΜΣ " Σύγχρονη Εγκληματικότητα και η Αντιμετώπιση της".
Δεν είναι απαραίτητο να τα έχει αυτά, φυσικά, αλλά με άλλη ευκολία θα εξεταστεί σε σχέση με κάποιον που δεν τα διδάχτηκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Ακόμα περιμένω την απάντηση σου που είχα κάνει σύγκριση μεταξύ Νομικής και Κοινωνιολογίας.

Μην μασας,αστους να μηρυκαζουν το αισθημα ανωτεροτητας που τους διεπει.
Η κοινωνιολογια ειναι εξαισια επιστημη,και σε αντιθεση με τις περισσοτερες σχολες των θεωρητικων επιστημων,υπαρχει εξελικτικη πορεια στην ερευνα.Εξαλλου,με την διεπιστημονικοτητα,που παρουσιαζει αναπτυξη στις γνωσιακες και κοινωνικες επιστημες,κοινωνιολογοι-ψυχολογοι-βιολογοι συνδυαζουν τις γνωσεις τους σε αρκετα συνθετα προγραμματα,για νεες ερευνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top