Δύσκολες σχολές 1ου πεδίου

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Κι όμως για πολλούς θεωρείται δυσκολότερο το ιστορικό-αρχαιολογικό απο το κλασικο.Φίλη μου απο το κλασικό μου είπε ότι αν είχε επιλέξει αρχαιολογία δεν θα την είχε τελειώσει.Γενικά νομικές,φιλολογίες και ιστορικο-αρχαιολογικό θεωρώ ότι είναι οι πιο δύσκολες του 1ου πεδίου
Κι εμένα φίλη μου που πέρσι ήταν στο ιστορικό και φέτος ξαναέδωσε και πέρασε φιλολογία μου είπε ότι καμμία σχέση η μία σχολή από την άλλη. Ότι πέρσι περνούσε άνετα τα μαθηματα ενώ φέτος θέλει πολύ πιο πολύ διάβασμα, ότι είναι πιο απαιτητική σχολή η φιλολογία κτλ...

Ναι οκ! και τι να κάνουμε; Ποιός έχει δίκιο και ποιός άδικο; η φίλη σου ή η φίλη μου;
Πώς μπορούμε να μάθουμε;
Και οι πολλοί που λες ποιοί είναι; 2-3 ξαδέρφια σου και 5 γνωστοί σου;
Γιατί τα δικά μου ξαδέρφια και οι δικοί μου γνωστοί λένε άλλα.
Γενικά ο καθένας λέει το κοντό του και το μακρύ του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Κι εμένα φίλη μου που πέρσι ήταν στο ιστορικό και φέτος ξαναέδωσε και πέρασε φιλολογία μου είπε ότι καμμία σχέση η μία σχολή από την άλλη. Ότι πέρσι περνούσε άνετα τα μαθηματα ενώ φέτος θέλει πολύ πιο πολύ διάβασμα, ότι είναι πιο απαιτητική σχολή η φιλολογία κτλ...

Ναι οκ! και τι να κάνουμε; Ποιός έχει δίκιο και ποιός άδικο; η φίλη σου ή η φίλη μου;
Πώς μπορούμε να μάθουμε;
Και οι πολλοί που λες ποιοί είναι; 2-3 ξαδέρφια σου και 5 γνωστοί σου;
Γιατί τα δικά μου ξαδέρφια και οι δικοί μου γνωστοί λένε άλλα.
Γενικά ο καθένας λέει το κοντό του και το μακρύ του.
Μην εκνευρίζεσαι δεν χρειάζεται.Πολύς κόσμος θεωρεί πιο δύσκολη την ιστορία-αρχαιολογία σαν σχολή,τι κάνουμε να τους σκοτώσουμε;Εχουν πέσει στα χέρια σου βιβλία ναοδομίας και ιστορίας της αρχιτεκτονικής;Νομίζω έχετε επιλογής ένα-δύο μαθήματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Μην εκνευρίζεσαι δεν χρειάζεται.Πολύς κόσμος θεωρεί πιο δύσκολη την ιστορία-αρχαιολογία σαν σχολή,τι κάνουμε να τους σκοτώσουμε;Εχουν πέσει στα χέρια σου βιβλία ναοδομίας και ιστορίας της αρχιτεκτονικής;Νομίζω έχετε επιλογής ένα-δύο μαθήματα
Δεν εκνευρίζομαι καλό μου. Όταν γράφω είμαι κάπως έτσι :D οκ;
Και το ιστορικό έχει πολλά, πάρα πολλά μαθήματα επιλογής από εμάς...
Κι επειδή το λέει πολύς κόσμος τι σημαίνει; ότι έχει δίκιο; :confused:
Εσένα έχουν πέσει στα χέρια σου βιβλία ψυχογλωσσολογίας, κοινωνιογλωσσολογίας, φωνητικής ή φωνολογίας;
Άλλο το ένα, άλλο το άλλο!! τι θέλεις να αποδείξεις μ' αυτό;
Ποιός θα βγει καλύτερος επιστήμονας; ποιός θα είναι καλύτερος φιλόλογος; πόσα χρόνια θα έκανες να τελειώσεις τη φιλολογία και πόσα το ιστορικό; τη νομική πόσα; ή μήπως θα δυσκολευόσουν περισσότερο στη γαλλική φιλολογία; και τέλος ποιά είναι πιο δύσκολη σχολή; η φιλολογία ή το ιστορικό αρχαιολογικό; ποιά είναι η γνώμη της θείας σου γι' αυτό;
Ανούσια ερωτηματα που δε χρησιμεύουν πραγματικά ΠΟΥΘΕΝΑ!!!
:P
(Κάτσε να βάλουμε και φατσούλα για να μη μας πούνε ότι έχουμε εκνευριστεί!! Μόλις πετάχτηκε μία φλέβα btw στο μέτωπό μου. )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Γενικά στις σχολές κοιτάω στα επαγγελματικά δικαιώματα τι σημασία εχει αν π.χ. το φπψ ειναι πιο εύκολο απο την φιλολογια αφου ολοι στο τελος με τα ιδια επαγγελματικά δικαιωματα βγαίνουν. Στα φροντιστήρια που έκανα οταν ήμουν μικρός :confused: ποτέ δε κοιτούσα τις σχολές και τον βαθμό που τέλειωναν οι φροντιστες μου... το θεωρούσα περιττο (:worry:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Εγώ απλά είπα ότι οι απόψεις ποικίλουν για το άν είναι δυσκολότερο το ιστορικο-αρχαιολογικό η η φιλολογία,μιας και αυτο είναι το θέμα.Ψυχογλωσσολογία δεν έχουμε ώς επιλογής.Αλλά αν δεν κάνω λάθος τα γλωσσολογικά μαθήματα εξετάζονται με την μορφή σωστό-λάθος,αντιστοίχιση κτλ.Απο το κλασικό η λυρική ποίηση είναι πραγματικά δύσκολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Αν μου λέγανε να συγκρίνω όλες τις σχολές όλων των πεδίων θα έβαζα σε δυσκολία πιο πάνω τις θεωρητικές προσωπικά πιστεύω ότι δε θα μπορούσα να βγάλω καμία θεωρητική σχολή (οπως και καμια σχολή μαθηματικών, φυσικής και Μηχανικών).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πικάπα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πικάπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Όσον αφορά "το φιλολογικό τρίο" της Φιλοσοφικής, προσωπική μου άποψη είναι ότι η δυσκολία και οι αυξημένες απαιτήσεις δεν εξαρτώνται τόσο από το τμήμα, αλλά από τις επιλογές που κάνει κάθε φοιτητής. Για παράδειγμα η πλειονότητα των μαθημάτων της κατεύθυνσης φιλοσοφίας στο Φ.Π.Ψ. απέχει παρασάγγας σε απαιτήσεις από λ.χ. την κατεύθυνση παιδαγωγικών. Αυτό φυσικά δεν αλλάζει τα δεδομένα και ούτε δίνει αξία στο αυξημένο φόρτο εργασίας! Μάλλον προέρχεται από επιμέρους λόγους, όπως για παράδειγμα, στα μαθήματα των παιδαγωγικών υπάρχουν νεότεροι καθηγητές, με περισσότερο μεράκι και πιο σύγχρονες μεθόδους. Βέβαια δεν είναι μόνο οι διάφορες κατευθύνσεις, καθώς κάποιος επιλέγοντας μαθήματα από το Ιστορικό-Αρχαιολογικό μπορεί να επιλέξει μαθήματα αγιολογίας αντί αρχαίας ιστορίας, είτε επιλέγοντας από το φιλολογικό μαθήματα λαογραφίας αντί λατινικής φιλολογίας.
Εξαιτίας αυτής της ευελιξίας είναι αρκετά δύσκολο να κάνεις λόγο για "ευκολότερο πρόγραμμα σπουδών", πόσο μάλλον να κάνεις συγκρίσεις μεταξύ των σχολών ενός πεδίου που περιλαμβάνει όλες τις ανθρωπιστικές & κοινωνικές επιστήμες και τόσα διαφορετικά πανεπιστήμια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasool

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
μηπως ξερει κανενας για ψυχολογια απθ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nattii

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Αν ειναι δυσκολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
:D Εύκολες και δύσκολες σχολές :D
Σιγά στην Ελλαδα όποιος μπαίνει βγαίνει για αυτό να κοιτάτε να μπείτε πρώτα και μετά σκεφτείτε πως να βγείτε :) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Χωρις εμπειρία (με την γνώση του πολυξερου Κατσικιού) θα γράψω κάποιες σχολές από την πιο δύσκολη στην πιο εύκολη του 1ου πεδίου δε λαμβάνω υπόψη πόλεις αλλά παίρνω μέσους όρους.

Έχουμε λοιπόν:
Μεταφραστικό και διερμηνείας
Φιλολογία Ελληνική (εδώ παίρνω μεσους ορους φπψ, φιλοσοφιες, ιστορικά και τρέχα γύρευε)
Νομική
Ψυχολογία
Πολιτικές Επιστήμες
Ξένες φιλολογίες
Κοινωνιολογία

Είναι μετάφρασης και διερμηνείας...όχι μεταφραστικο και διερμηνείας :P αχ0α0χ0α0χ0α :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Είναι μετάφρασης και διερμηνείας...όχι μεταφραστικο και διερμηνείας :P αχ0α0χ0α0χ0α :redface:


Aθηνά μα πώς εξηγούνται τα τόσα πολλά μαθήματα ανά εξάμηνο τη στιγμή που οι περισσότερες σχολές έχουν πάνω - κάτω οκτώ μαθήματα; Τα 16 που αναφέρατε παραπάνω μου φαίνονται υπερβολικά πολλά για να αντιστοιχούν στα υποχρεωτικά ενός εξαμήνου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasool

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Αν ειναι δυσκολη?

ναι, και αν ξερει καποιος ποιο τμημα ειναι ειναι καλυτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
Aθηνά μα πώς εξηγούνται τα τόσα πολλά μαθήματα ανά εξάμηνο τη στιγμή που οι περισσότερες σχολές έχουν πάνω - κάτω οκτώ μαθήματα; Τα 16 που αναφέρατε παραπάνω μου φαίνονται υπερβολικά πολλά για να αντιστοιχούν στα υποχρεωτικά ενός εξαμήνου.

Ακριβώς. Τα μαθήματα ενός εξαμήνου ποικίλουν από 4 έως 8 το maximum...ώστε να βγαίνουν και οι ώρες διδασκαλίας / εργαστηρίων. Αποκλείεται να έχουν 16 μαθήματα σε ένα εξάμηνο..δηλ., για πτυχίο πόσα μαθήματα έχουν; Αλήθεια πώς είναι κατανεμημένες οι ώρες διδασκαλίας; Το Τμήμα λειτουργεί όλο το 24ωρο;

Αν 8 εξάμηνα είναι το πλαίσιο σπουδών για το συγκεκριμένο Τμήμα τότε 8 x 16 = 128 μαθήματα. Εξωφρενικό;; :confused: Υπάρχει Τμήμα Πανεπιστημίου με 128 μαθήματα για πτυχίο; :worry:

Βάσω, από την εμπειρία μου ως φοιτητής, σου λέω ότι αν ένα Τμήμα έχει δύσκολο πρόγραμμα σπουδών (όχι απαραίτητα μεγάλο αριθμό μαθημάτων) δηλ., απαιτητικά μαθήματα λόγω φύσης τους και λόγω διδασκόντων που να μην χαρίζουν εικονικούς μεγάλους βαθμούς, είναι καλό. Αυτό θα το διαπιστώσεις μόλις τελειώνεις τις πτυχιακές σπουδές σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Κι όμως, τα υποχρεωτικά μαθήματα κάθε εξαμήνου της σχολής ξεπερνάνε τα 4-8 που λες Νίκο. Εγώ για παράδειγμα στο Α εξάμηνο είχα 9 υποχρεωτικά μαθήματα, από τα οποία τα 2, οι μεταφράσεις δηλαδή, εξετάζονται ξεχωριστά (ευθεία - αντίστροφη) και βγαίνει ως βαθμός ο Μ.Ο των δύο γραπτών. Έτσι μπορεί στα χαρτιά να είναι 9, πρακτικά όμως, ως ώρες διδασκαλίας και ως ξεχωριστή εξέταση, γίνονται 11. Στο Β' εξάμηνο έχουμε 12 υποχρεωτικά μαθήματα (που αν σπάσουμε τις μεταφράσεις γίνονται 14). Συν τα υποχρεωτικά επιλογής που πρέπει κάθε εξάμηνο να διαλέγουμε, διότι για να πάρουμε πτυχίο πρέπει να έχουμε περάσει στα 4 χρόνια της σχολής καμιά 12αριά (δεν θυμάμαι ακριβώς αριθμό).

Δεν έχω μπροστά μου το πρόγραμμα σπουδών, αλλά αν δεν κάνω λάθος για πτυχίο χρειαζόμαστε περίπου 90μαθήματα.

Πάντως, αν και είναι πολύ νωρίς και το ξέρω, για μένα η βασική δυσκολία της σχολής είναι τα πολλά μαθήματα και όχι η φύση τους. Κατά πάσα πιθανότητα στη συνέχεια θ' αλλάξω γνώμη. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
Μάλιστα, εσύ ξέρεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Aθηνά μα πώς εξηγούνται τα τόσα πολλά μαθήματα ανά εξάμηνο τη στιγμή που οι περισσότερες σχολές έχουν πάνω - κάτω οκτώ μαθήματα; Τα 16 που αναφέρατε παραπάνω μου φαίνονται υπερβολικά πολλά για να αντιστοιχούν στα υποχρεωτικά ενός εξαμήνου.

Ακριβώς. Τα μαθήματα ενός εξαμήνου ποικίλουν από 4 έως 8 το maximum...ώστε να βγαίνουν και οι ώρες διδασκαλίας / εργαστηρίων. Αποκλείεται να έχουν 16 μαθήματα σε ένα εξάμηνο..δηλ., για πτυχίο πόσα μαθήματα έχουν; Αλήθεια πώς είναι κατανεμημένες οι ώρες διδασκαλίας; Το Τμήμα λειτουργεί όλο το 24ωρο;

Αν 8 εξάμηνα είναι το πλαίσιο σπουδών για το συγκεκριμένο Τμήμα τότε 8 x 16 = 128 μαθήματα. Εξωφρενικό;; :confused: Υπάρχει Τμήμα Πανεπιστημίου με 128 μαθήματα για πτυχίο; :worry:

Βάσω, από την εμπειρία μου ως φοιτητής, σου λέω ότι αν ένα Τμήμα έχει δύσκολο πρόγραμμα σπουδών (όχι απαραίτητα μεγάλο αριθμό μαθημάτων) δηλ., απαιτητικά μαθήματα λόγω φύσης τους και λόγω διδασκόντων που να μην χαρίζουν εικονικούς μεγάλους βαθμούς, είναι καλό. Αυτό θα το διαπιστώσεις μόλις τελειώνεις τις πτυχιακές σπουδές σου.

92 υποχρεωτικά και από τα τέσσερα έτη, χωρίς τα υποχρεωτικά ή ελεύθερα επιλογής. Τα μέτρησα τρεις φορές από τον λογαριασμό μου...χαχαχαχα:redface:
Ρίξτε μια ματιά εδώ...https://dflti.ionio.gr/el/courses είναι το πρόγραμμα σπουδών. (Αν και κάποια από αυτά δεν γίνονατι πλέον, αλλά έχουν μπει άλλα στη θέση τους α0χα0χ0α)
Μόνο και μόνο οι μεταφράσεις για 2 γλώσσες υποχρεωτικά, ευθεία και αντίστροφη σου δίνουν το εξάμηνο 4 μαθήματα.
Όταν δε φτάσεις στο τρίτο έτος και καλείσαι να επιλέξεις υποχρεωτικά 2 ειδικεύσεις ανάμεσα στις (οικονομική/νομική, τεχνική, λογοτεχνική μετάφραση) και για τις δύο γλώσσες ευθεία κια αντίστροφη τότε τρως καλα! χαχα...
Ωστόσο δεν μπορείς να πας να μεταφράσεις π.χ. ένα οικονομικό κείμενο χωρίς να έχεις ιδέα από οικονομικά. Το ίδιο ισχύει και για την ιατρική, την νομική, την τεχνική κτλ κτλ...τα μαθήματα είναι πολλά γιατί οι γνώσεις που πρέπει να έχουμε πρέπει να είναι πολύπλευρες. Τα μαθήματα ατά δεν σε κάνουν ειδήμονα φυσικά, αλλά σε "συστήνουν" στον εκάστοτε κλάδο και έπειτα εσύ είσαι που αποφασίζεις τι θα ακολουθήσεις και σε τι θα ειδικευτείς. Και φυσικά όταν θα κληθείς να μεταφράσεις ένα τέτοιο κείμενο, δεν θα πας να ανοίξεις το λεξικό και τι ωραία τι καλά θα γράψεις ότι λεξούλα βρεις και τελείωσες. Θα πρέπει να προηγουμένως να μελετήσεις παράλληλα κείμενα προκειμένου να εξετάσεις την γλώσσα που χρησιμοποιείται, το ύφος που συνήθως κυριαρχεί κτλ κτλ. Επιπλεόν κάνουμε μαθήματα σχετικά με την γλώσσα, την λογοτεχνία και τον πολιτισμό της εκάστοτε χώρας την οποία μελετάμε καθώς και γλωσσολογία, συγκριτική υφολογία και γενικά οτιδήποτε έχει να κάνει με την γλώσσα αλλά και την τεχνολογία στην μετάφραση.
Μαζεύονται χωρίς να το καταλάβεις... :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
αλλη ζωη εκτος απο τη σχολη εχετε σε αυτο το τμημα? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
αλλη ζωη εκτος απο τη σχολη εχετε σε αυτο το τμημα? :P

χαχαχα! Δεν είναι υποχρεωτική η παρακολούθηση :P Αν πάλι δεν πατήσεις, δικός σου πρόβλημα. Η αλήθεια πάντως είναι ότι αρκετές φορές κλείνουμε δωδεκάωρο :P Προσωπικά μου αρέσει πολύ αυτό που κάνω και δεν έχω πρόβλημα. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Tι είναι η αντίστροφη μετάφραση ;:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top