Δραστηριότητες εκτός σχολής

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Κ εγω θα ήθελα , υπάρχει μονο στην αθηνα και Θεσσαλονίκη ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τζο98

Νεοφερμένος

Η Τζο98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Οχι μπορείς και σε άλλες πόλεις της Ελλάδας να κανεις την εκπαίδευση σου. Που μένεις για να σε βοηθήσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lkjhgfdsa

Δραστήριο μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Δε ξέρω, οκ καλή η εθελοντική εργασία στον Ερυθρό Σταύρο, αλλά σαν τον Ιώδη Τάκη δεν έχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpouloubasis

Νεοφερμένος

Ο mpouloubasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπερα,ειμαι καινουργιος στο φορουμ!Θα ηθελα να μου πειτε τι δραστηριοτητες πιστευετε απο την εμπειρια σας ειναι καλο να αρχισει καποιος νεος(φοιτητης-τωρα θα παω στο 3 ετος), με σκοπο να μην καθεται στις καφετεριες με τις ωρες αλλα να εχει ενδιαφεροντα .Πχ εθελοντισμος,αθλητισμος,μουσικη,χορος κτλ.Σας γραφω με αφορμη την εμπειρια μου,οπου περασα τα 2 πρωτα χρονια των σπουδων μου κυριως αφοσιωμενος στα μαθηματα (μην βλεποντας τι γινεται παρα διπλα) και με λιγα ενδιαφεροντα και βλεπω πως μεσα μου εχει δημιουργηθει ενα μεγαλο κενο.Αν μπορειτε γραψτε μου τις εμπειριες σας απο δραστηριοτητες που εχετε παρει μερος και σας βοηθησαν να αλλαξετε...Ευχαριστω για την προσοχη:)

υσ : Το κυριοτερο θεμα μου ειναι οτι παρασυνηθισα την νοοτροπια του μαθητη(σπιτι-σχολειο-φροντιστηριο) , και την εφαρμοσα ως φοιτητης και καταλαβα οτι αυτο τελικα δεν μου κανει καλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,891 μηνύματα.
Εε τύπε εμείς να σου πούμε το μακρύ μας και το κοντό μας, αλλά γιατί δεν λες και εσύ για αρχή τι θα σου άρεσε να κάνεις πιο συγκεκριμένα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpouloubasis

Νεοφερμένος

Ο mpouloubasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Πιο συγκεκριμενα θα ηθελα να ασχοληθω με τον εθελοντισμο(δηλαδη να κανω κατι πιο υπευθυνο), γιατι εχω στον χαρακτηρα αρκετα στοιχεια που πιστευω οτι μπορουν να βοηθησουν.Ο μονος μου δισταγμος ειναι οτι δεν γνωριζω σχεδον τιποτα επανω σαυτον τον τομεα και δεν ξερω που μπορει να φανω χρησιμος.Σπουδαζω στο ΕΜΠ!!

Αμα υπαρχουν ατομα που μπορουν να μου πουν την γνωμη τους θα με βοηθησουν αρκετα επανω σαυτο...
Ευχαριστω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
δίδαξε σε κάποιο κοινωνικό φροντιστήριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
δίδαξε σε κάποιο κοινωνικό φροντιστήριο

:confused: Πώς γίνεται αυτό; Δεν θα έπρεπε να είναι πτυχιούχος ή έστω φοιτητής των αντίστοιχων σχολών (μαθηματικό, φυσικό, φιλολογία κτλ);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
φοιτητής του πολυτεχνείου είναι,θεωρώ πως μπορεί να διδάξει -άνετα-
μέχρι 15/9 οι αιτήσεις για το Δήμο Αθηναίων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Καλησπερα,ειμαι καινουργιος στο φορουμ!Θα ηθελα να μου πειτε τι δραστηριοτητες πιστευετε απο την εμπειρια σας ειναι καλο να αρχισει καποιος νεος(φοιτητης-τωρα θα παω στο 3 ετος), με σκοπο να μην καθεται στις καφετεριες με τις ωρες αλλα να εχει ενδιαφεροντα .Πχ εθελοντισμος,αθλητισμος,μουσικη,χορος κτλ.Σας γραφω με αφορμη την εμπειρια μου,οπου περασα τα 2 πρωτα χρονια των σπουδων μου κυριως αφοσιωμενος στα μαθηματα (μην βλεποντας τι γινεται παρα διπλα) και με λιγα ενδιαφεροντα και βλεπω πως μεσα μου εχει δημιουργηθει ενα μεγαλο κενο.Αν μπορειτε γραψτε μου τις εμπειριες σας απο δραστηριοτητες που εχετε παρει μερος και σας βοηθησαν να αλλαξετε...Ευχαριστω για την προσοχη:)

υσ : Το κυριοτερο θεμα μου ειναι οτι παρασυνηθισα την νοοτροπια του μαθητη(σπιτι-σχολειο-φροντιστηριο) , και την εφαρμοσα ως φοιτητης και καταλαβα οτι αυτο τελικα δεν μου κανει καλο...
Card games, RPG games,μουσική, γυμναστήριο! :D
Να ανοίξεις και τον κύκλο σου! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
με RPG δε θα λεγα πως ανοίγεις ακριβώς τον κύκλο σου, μάλλον τον κλείνεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
με RPG δε θα λεγα πως ανοίγεις ακριβώς τον κύκλο σου, μάλλον τον κλείνεις :P
Σωστά. Στα κλαμπάκια από την άλλη, τον ανοίγεις σίγουρα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Εγω σκεφτομαι να γραφτω στην πολιτιστικη ομαδα του πανεπιστημιου πατρων που εχει σχεση με την φωτογραφια η με το ραδιοφωνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τζο98

Νεοφερμένος

Η Τζο98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Όσον αφορά τον εθελοντισμό επειδή το σκέφτομαι και γω μπορω να σου πω μονο για τον ερυθρό Σταυρο που ξερω κάποιες πληροφορίες. Αιτήσεις γίνονται όλο τον χρονο,τα μαθήματα ξεκινάνε 17 Οκτωβρίου αν δεν κανω λάθος(γιατι πριν ξεκινήσεις πρέπει να κανεις εκπαίδευση 15 μήνες),τα μαθήματα γίνονται Δευτέρα και Τετάρτη απογευμα με διάρκεια 2 ωρών. Αφου ολοκληρώσεις την εκπαίδευση ορκίζεσαι και δρας ως Σαμαρείτης όπου απαιτείται η παρουσία σου. Αυτα ξερω απο κει και πέρα αν θες να μάθεις και άλλες πληροφορίες μπορείς να μπεις στην ιστοσελίδα του ερυθρού Σταυρου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_022

Νεοφερμένος

Η katerina_022 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Γεια σας και απο μενα,
ειμαι 2η χρονια στην Αθηνα και θα ηθελα να αρχησω καποια δραστηριοτητα,ψαχνω για κατι οικονομικο και που θα με βοηθησει να κανω γνωριμιες απο εκει.Το γυμαστηριο ειναι μια καλη επιλογή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soppap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η soppap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά! Σκέφτομαι σοβαρά να ξεκινήσω μαθήματα πιάνου! Γενικά,δεν έχω ασχοληθώ ποτέ με τη μουσική,αλλά έχω πολύ διάθεση να μάθω.Αν κάποιος ξέρει πιάνο,ας πει τη γνώμη του.Επίσης,σκέφτομαι το κόστος.Μερικοί λένε πως σε δημοτικό ωδείο δεν στοιχίζει πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά! Σκέφτομαι σοβαρά να ξεκινήσω μαθήματα πιάνου! Γενικά,δεν έχω ασχοληθώ ποτέ με τη μουσική,αλλά έχω πολύ διάθεση να μάθω.Αν κάποιος ξέρει πιάνο,ας πει τη γνώμη του.Επίσης,σκέφτομαι το κόστος.Μερικοί λένε πως σε δημοτικό ωδείο δεν στοιχίζει πολύ.
Καλησπέρα! Κάποτε, έκανα μαθήματα πιάνου σε ιδιωτικό ωδείο και οι δικοί μου πλήρωναν τα μαλλιά της κεφαλής τους, μιλάμε για προ κρίσης εποχές βέβαια. Είναι ό,τι πιο μαγευτικό υπάρχει από μουσικό όργανο, προσωπική μου άποψη, σίγουρα θα σε κερδίσει. Το λοιπόν, ψάξε να δεις τι παίζει με τα δημοτικά ωδεία, μερικά είναι αρκετά decent και δεν διαφέρουν τραγικά από κάποιο ιδιωτικό. Έχω βρει ένα στην πόλη που σπουδάζω και σκέφτομαι να το επισκεφθώ μπας και το πιάσω πάλι απ'την αρχή. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soppap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η soppap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Καλησπέρα! Κάποτε, έκανα μαθήματα πιάνου σε ιδιωτικό ωδείο και οι δικοί μου πλήρωναν τα μαλλιά της κεφαλής τους, μιλάμε για προ κρίσης εποχές βέβαια. Είναι ό,τι πιο μαγευτικό υπάρχει από μουσικό όργανο, προσωπική μου άποψη, σίγουρα θα σε κερδίσει. Το λοιπόν, ψάξε να δεις τι παίζει με τα δημοτικά ωδεία, μερικά είναι αρκετά decent και δεν διαφέρουν τραγικά από κάποιο ιδιωτικό. Έχω βρει ένα στο στην πόλη που σπουδάζω και σκέφτομαι να το επισκεφθώ μπας και το πιάσω πάλι απ'την αρχή. :redface:

Ευχαριστώ για την απάντηση! Για κάποιον άσχετο όπως εγώ,πόσο χρόνο πιστεύεις χρειάζεται για να μάθεις τα βασικά; Επίσης,πόσο εύκολο είναι να χρησιμοποιείς και να συντονίζεις τα δάχτυλα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την απάντηση! Για κάποιον άσχετο όπως εγώ,πόσο χρόνο πιστεύεις χρειάζεται για να μάθεις τα βασικά; Επίσης,πόσο εύκολο είναι να χρησιμοποιείς και να συντονίζεις τα δάχτυλα;
Κοίτα το πιάνο χωρίζεται σε τάξεις ( προκαταρκτική, κατωτέρα, μέση, ανωτέρα, και εξετάσεις πτυχίου). Θες 1-2 χρόνια -αν θυμάμαι καλά- για να μάθεις την προκαταρκτική, δηλαδή τα βασικά που λες. Τώρα όσον αφορά τα δάχτυλα, θεωρώ πως δεν υπάρχει καμία διαφορά με το πληκτρολόγιο του υπολογιστή πχ, καθαρά θέμα εξάσκησης. Ό,τι άλλο θες, ρώτα. :)
//Να προσθέσω ότι παράλληλα με την εξάσκηση πάνω στο όργανο, θα κληθείς να μάθεις και θεωρητικά στοιχεία και ω ναι είναι πολλά. Δεν θέλω να σε αποθαρρύνω όμως, είναι υπέροχη εμπειρία. //
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soppap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η soppap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Κοίτα το πιάνο χωρίζεται σε τάξεις ( προκαταρκτική, κατωτέρα, μέση, ανωτέρα, και εξετάσεις πτυχίου). Θες 1-2 χρόνια -αν θυμάμαι καλά- για να μάθεις την προκαταρκτική, δηλαδή τα βασικά που λες. Τώρα όσον αφορά τα δάχτυλα, θεωρώ πως δεν υπάρχει καμία διαφορά με το πληκτρολόγιο του υπολογιστή πχ, καθαρά θέμα εξάσκησης. Ό,τι άλλο θες, ρώτα. :)
//Να προσθέσω ότι παράλληλα με την εξάσκηση πάνω στο όργανο, θα κληθείς να μάθεις και θεωρητικά στοιχεία και ω ναι είναι πολλά. Δεν θέλω να σε αποθαρρύνω όμως, είναι υπέροχη εμπειρία. //

Η αλήθεια είναι ότι διάβασμα ήδη έχω πολύ,αλλά εννοείται πως δεν με τρομάζει δεδομένου ότι όταν φαντάζομαι να μπορώ να παίξω στίχους από κάποιο γνωστό κομμάτι ενθουσιάζομαι! Με ανησυχεί το γεγονός,πως δεν έχω ιδέα από μουσική και το πως θα μάθω όλα αυτά τα θεωρητικά.Αναφορικά με το βαθμό δυσκολίας της θεωρίας;
Πιάνο θα πρέπει ας πούμε να έχω και στο σπίτι μου για την εξάσκηση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top