Δραστηριότητες εκτός σχολής

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Σας βλέπω που όλοι κάτι κάνετε και ζηλεύω. :P Συνήθως όταν γυρίσετε από την σχολή τι κάνετε και τι ώρα κοιμάστε περίπου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Σας βλέπω που όλοι κάτι κάνετε και ζηλεύω. :P Συνήθως όταν γυρίσετε από την σχολή τι κάνετε και τι ώρα κοιμάστε περίπου?

Όταν γυρίσω από την σχολή συνήθως έχω ήδη φουλ μέρα (βλέπε κλινική-σχολή-εργαστήρια-ό,τι προκύψει με το πρόγραμμα που έχω αναλάβει να τρέξω κάθε φορά εθελοντικά), οπότε γυρνάω συνήθως γύρω στις 5-6. Τις πρώτες βδομάδες ήμουν αλοιφή γιατί το έπαιρνα σερί από τις 7.30 που ετοιμαζόμουν για να φύγω στο νοσοκομείο και έτσι απλά κοιτούσα το ταβάνι και ξεραινόμουν από τις 11. Μετά συνήθισα και αφού ξεκουραζόμουν λίγο διάβαζα λιγάκι και μετά αναλόγως. Μπορεί να έβγαινα για χαλαρό ποτάκι κανένα δίωρο ή απλά να έβλεπα καμιά ταινία κλπ. Ή μπορεί να το έπαιρνα σερί για 2-3 ώρες αφού τελείωνα με τις υποχρεώσεις οπότε πήγαινε αντίστροφα το πράγμα. Δυστυχώς το πρόγραμμα στην σχολή από το προηγούμενο εξάμηνο έχει διαμορφωθεί έτσι που δεν επιτρέπει ξενύχτια μεσοβδόμαδα :( Party hard μόνο Παρασκευή ή Σάββατο βράδυ. :(

Δεν είμαι καλό παράδειγμα, να σου απαντήσει άλλος. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Εγω θα ξεκινήσω ιταλικά και θα αρχίσω πάλι το γυμναστήριο ή θα παω χορό ή ταεκβοντο με μια φιλη μου :D Επισης,αν εχω χρόνο θα αρχίσω πάλι να ζωγραφίζω διαφορα για να τα εχω ως πίνακες στο διαμέρισμα μου ή να κατασκευάζω διαφορα αντικείμενα (καλα,μην φανταστείτε και τιποτα αριστουργήματα :redface: ) Θεωρω πως θα μπορέσω να εκμεταλλευτώ το πρώτο έτος γιατι μου εχουν πει οτι αργότερα θα περνάω πολλές ώρες στη σχολη για εργασίες και τα σχετικά και θα περιοριστεί ο ελεύθερος μου χρόνος. Ας αρχίσουν τα μαθηματα στη σχολη και βλέπουμε, παντως ιταλικά θα μάθω σίγουρα, και τη γυμναστική θα συνεχίσω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Εγω θα ξεκινήσω ιταλικά και θα αρχίσω πάλι το γυμναστήριο ή θα παω χορό ή ταεκβοντο με μια φιλη μου :D Επισης,αν εχω χρόνο θα αρχίσω πάλι να ζωγραφίζω διαφορα για να τα εχω ως πίνακες στο διαμέρισμα μου ή να κατασκευάζω διαφορα αντικείμενα (καλα,μην φανταστείτε και τιποτα αριστουργήματα :redface: ) Θεωρω πως θα μπορέσω να εκμεταλλευτώ το πρώτο έτος γιατι μου εχουν πει οτι αργότερα θα περνάω πολλές ώρες στη σχολη για εργασίες και τα σχετικά και θα περιοριστεί ο ελεύθερος μου χρόνος. Ας αρχίσουν τα μαθηματα στη σχολη και βλέπουμε, παντως ιταλικά θα μάθω σίγουρα, και τη γυμναστική θα συνεχίσω ;)

Κι εγώ λέω να ξεκινήσω μια απ' τα ίδια , αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα μου βγει το πρόγραμμα και οι μετακινήσεις:hmm:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Η μαγειρική και η καθαριότητα πιάνονται σαν δραστηρίοτητες εκτός σχολής; :P

Γενικά έχω πολύ πιεσμένο πρόγραμμα στη σχολή δλδ σχεδόν 12ωρα καθημερινά, εργαστήρια (προεργασία και εξάσκηση) και ασκήσεις για όλα τα μαθήματα κάθε εβδομάδα! Οπότε όταν γυρνάω σπίτι συνήθως είμαι αλοιφή και δεν έχω όρεξη να κάνω τπτ για αυτο βλεπω καμια ταινία ή απλά ξαπλώνω και βλέπω το ταβάνι :P

Ωστόσο θα ήθελα να κάνω κάποια πράγματα απλά νομίζω ότι με τέτοιο πρόγραμμα δεν έχω την δύναμη και το κουράγιο να τα στριμώξω κάπου στις υπόλοιπες υποχρεώσεις και θα φύγουν τα φοιτητικά χρόνια χωρίς να κάνω τίποτα. Μετανιώνω που δεν εκμεταλεύτηκα τον ελύθερο χρόνο του 1ου έτους καθώς νόμιζα ότι έτσι θα είναι και τα υπόλοιπα χρόνια ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sher_locked

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Σας βλέπω που όλοι κάτι κάνετε και ζηλεύω. :P Συνήθως όταν γυρίσετε από την σχολή τι κάνετε και τι ώρα κοιμάστε περίπου?

Γύριζα από σχολή μεσημέρι (είχα από 4ωρο μέχρι και 6ωρο στο 1ο εξάμηνο, και από 2ωρο μέχρι και 7ωρο-σχεδόν 8ωρο στο 2ο εξάμηνο)
Μετά έτρωγα και άραζα λίγο και το πολύ σε καμία ώρα πήγαινα γυμναστήριο
Κάποιες μέρες μετά το γυμναστήριο είχα μάθημα Ισπανικών, κάποιες πήγαινα για εθελοντική εργασία
Α, έχω και χόμπυ ρη φωτογραφία οπότε κάθε λίγο και λιγάκι ξεχύνομαι στους δρόμους και πηγαίνω σε διάφροα σημεία και τα φωτογραφίζω, μετά φτιάχνω τις φωτογραφίες, κάποιες τις εκτυπώνω κιόλας, αλλά είναι δραστηριότητα που μου αρέσει πολύ
Και για κάποιο φεγγάρι πήγαινα και στην κινηματογραφική ομάδα του Πανεπιστημίου αλλά σταμάτησα γιατί δε με βόλευαν οι ώρες
Βράδυ δεν έπεφτα αργά (12-12:30) αλλά εγώ δεν είμαι καθόλου ξενύχτης, δηλαδή σε club βγήκα ή 4 ή 5 φορές σε όλο το πρώτο έτος μαζί με το φετινό καλοκαίρι :P
Πηγαίνουμε για μπύρες, σινεμά, ταινία σε σπίτι, γενικά μάζεμα σε σπίτι με κινέζικο ή φαγητό γενικότερα, και αν θέλουμε τίποτα πιο κυριλέ πάμε για κρασί σε κανένα μπαράκι
Στα ελληνάδικα και τα club σχεδόν ποτέ, δεν είναι το στυλ μου ούτε της παρέας μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Τι δραστηριοτητες θα κανετε εκτος της σχολης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Κάντε μαραθώνιο διαβάσματος λογοτεχνικών βιβλίων. Τα βιβλία δεν τελειώνουν ποτέ θα 'χετε να διαβάζετε για μήνες ολόκληρους, χρόνια μην σας πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

x_xChristine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Εγω μαθαίνω προγραμματισμό με τη βοήθεια του αγαπητού ίντερνετ ^_^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
εγώ κάνω χορό και θα αρχίσω και αγγλικά για proficency το δευτερο εξαμηνο :)
μετα θα ήθελα να κάνω γερμανικά .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

N.F

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η N.F αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Εγώ τον Μάιο πήρα το proficiency και φέτος φρόντισα τον άπλετο χρόνο που έχω να τον γεμίσω δημιουργικά. Πήγα στο Βέλγιο, άρχισα να ασχολούμαι μέσα από την φοιτητική κοινότητα νέων εδώ στην Κομοτηνή με την φωτογραφία, άρχισα χορό ( για πρώτη φορά), και ξεκίνησα και εθελοντισμό:D. Με άλλα λόγια τρέχω και δεν φτάνω αλλά προτιμώ να έχω αυτή την τόσο δημιουργική καθημερινότητα παρά να λιώνω στις καφετέριες όπως κάνουν οι περισσότεροι φοιτητές:). Οι γνωριμίες που κάνεις μέσα από αυτές τις δραστηριότητες και όλα αυτά που αποκομίζεις είναι φανταστικά! Όσοι μπορείτε παιδιά ,γιατί δεν έχουμε όλοι χαλαρό πρόγραμμα στις σχολές μας, σας συμβουλεύω ανεπιφύλακτα να συμμετέχετε σε διάφορες δραστηριότητες που σας γεμίζουν. Δεν θα το μετανιώσετε! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Οταν λες εθελοντισμο, με τι ακριβως ασχολεισαι ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steve391242

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Τα κεντρα δια βιου μαθησης τα ειχατε υποψην σας; Πολλοι συμφοιτητες μου αυτο το εξαμηνο πηγαν σε τμημα ιταλικων ( που σου κανει μεχρι το επιπεδο α2 ) και το επομενο εξαμηνο θα κανονισουμε να παμε ισπανικα ( αν βγαλουν τμημα ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Νομίζω οτι ειναι η πιο κατάλληλη περίοδος του ανθρωπου για να κανει πιο δημιουργικα πράγματα δεδομένου του ελεύθερου χρόνου! Ξένες γλώσσες , βιβλία, κάποιο σπορ και εθελοντισμός θεωρούνται για μένα πολυ ωραία για να ασχοληθεί κάποιος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

N.F

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η N.F αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Πηγαίνω στο Europe Direct, όπου εκεί αναλαμβάνουμε δράσης για ενημέρωση και κινητοποίηση του κόσμου σε θέματα όπως κακοποίηση γυναικών, εξαρτήσεις κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Πηγαίνω στο Europe Direct, όπου εκεί αναλαμβάνουμε δράσης για ενημέρωση και κινητοποίηση του κόσμου σε θέματα όπως κακοποίηση γυναικών, εξαρτήσεις κτλ

Μπορείς να δώσεις περισσότερες πληροφορίες γι' αυτό? Ενδιαφέρον ακούγεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Όντως! Είναι πολύ ενδιαφέρον και θα ήθελα να μας εξηγήσεις τι ακριβώς κάνετε! Μπράβο πάντως για την προσφορά σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τζο98

Νεοφερμένος

Η Τζο98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Καλησπερααα! Φέτος που πέρασα στο πανεπιστήμιο και θα εχω ελεύθερο χρονο θελω να ασχοληθώ με τον εθελοντισμό και συγκεκριμένα με τον ερυθρό σταυρο. Μπορεί κάποιος να μου πει αν θα μπορέσω να το συνδυάσω γιατι ειδα οτι κάνες 15 μήνες μαθήματα και αν θα μπορέσω να συμμετάσχω στις δράσεις τους λογω σπουδών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Καλησπερααα! Φέτος που πέρασα στο πανεπιστήμιο και θα εχω ελεύθερο χρονο θελω να ασχοληθώ με τον εθελοντισμό και συγκεκριμένα με τον ερυθρό σταυρο. Μπορεί κάποιος να μου πει αν θα μπορέσω να το συνδυάσω γιατι ειδα οτι κάνες 15 μήνες μαθήματα και αν θα μπορέσω να συμμετάσχω στις δράσεις τους λογω σπουδών.

H εκπαίδευση απ όσο ξέρω απευθύνεται σε εργαζόμενους οπότε έχει ελαστικό ωράριο και γι αυτό είναι τόσο απλωμένο.
Δεν θα έχεις πρόβλημα λογικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τζο98

Νεοφερμένος

Η Τζο98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Τελειααα ευχαριστώ πολυ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top