Δραστηριότητες εκτός σχολής

sher_locked

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Κάνετε κάποια άλλη δραστηριότητα εκτός σχολής; Αν ναι τι, σε ποια σχολή είστε και τι έτος και πως διαμορφώνετε το χρόνο σας;

Γενικά είστε της άποψης ότι περνόντας σε μία σχολή πρέπει να ασχολούμαστε αποκλειστικά και μόνο με αυτή για να έχουμε καλούς βαθμούς και πτυχίο στα 4 (ή 5 ή 6 ανάλογα με τη σχολή) χρόνια, ή θεωρείτε ότι ο φοιτητής πρέπει να κάνει και άλλες δραστηριότητες ,που πιθανότατα είναι άσχετες με τη σχολή του, για να ξεδίνει και να μαθαίνει και άλλα πράγματα πέρα από το αντικείμενο των σπουδών του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Ως προς το πρωτο ερωτημα:
Χοροι, εκδρομες

Ως προς το δευτερο ερωτημα:
Ετσι πως το θετεις το ερωτημα η απαντηση ειναι μια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sher_locked

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Λέγοντας να κάνεις και άλλες δραστηριότητες δεν εννοώ να μην πηγαίνεις σχολή ή να μη διαβάζεις γι' αυτή, απλά να συνδυάζεις πράγματα
Δε σημαίνει πως αν πας πχ. μπάσκετ θα σε πάει πίσω στη σχολή από τη στιγμή που τις υπόλοιπες ώρες διαβάζεις
Ωστόσο κάποιοι υποστηρίζουν πως δεν πρέπει να ασχολείσαι με τίποτα άλλο και να είσαι σχολή-σπίτι και αντίστροφα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Equilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
Όντας φοιτητής θα υπάρχει χρόνος για όλα.
Τα έχω πάει εξαιρετικά στην σχολή ενώ ταυτόχρονα συνεχίζω την κολύμβηση που είχα διακόψει λόγω πανελληνίων,ξεκίνησα κιθάρα,και επιτέλους βρίσκω λίγο χρόνο να ασχοληθώ με την συλλογή comics μου που είχα παραμελήσει καιρό.
Προφανώς δεν γίνεται να ασχολείσαι μόνο με την σχολή,απλά μην αναλώνεσαι σε κρεπάλες και 12 καφέδες τη μέρα.
Στόχος για φέτος είναι να κάνω κάποια ταξίδια και να βγάλω το ρημάδι το δίπλωμα οδήγησης :P

off:Μιας και σπουδάζεις φυσική και έχεις και avatar τον cumberbatch δες εδώ https://www.youtube.com/watch?v=3PNd1rldj0k :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Αυτά τα 4 (ή παραπάνω) χρόνια είναι πολύ καλά για να ασχοληθείς με διάφορες δραστηριότητες...
Προσωπικά εγώ θα ασχοληθώ με τον Αθλητισμό(Ποδόσφαιρο), ξένες γλώσσες(Αγγλικά, Γαλλικά), ταξίδια σε άλλες πόλης ή νησιά, δίπλωμα οδήγησης και ότι άλλο έρθει στην πορεία.. Φυσικά δεν θα γίνονται όλα μαζί αλλά όσο περνάει ο καιρός με κάτι θα ασχολούμαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherchez

Νεοφερμένος

Ο Cherchez αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Αυτά τα 4 (ή παραπάνω) χρόνια είναι πολύ καλά για να ασχοληθείς με διάφορες δραστηριότητες...
Προσωπικά εγώ θα ασχοληθώ με τον Αθλητισμό(Ποδόσφαιρο), ξένες γλώσσες(Αγγλικά, Γαλλικά), ταξίδια σε άλλες πόλης ή νησιά, δίπλωμα οδήγησης και ότι άλλο έρθει στην πορεία.. Φυσικά δεν θα γίνονται όλα μαζί αλλά όσο περνάει ο καιρός με κάτι θα ασχολούμαι...

μαλλον εισαι πρωτοετης : p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Ναι, αλλά το ότι στα μεγαλύτερα έτη απαιτείτε περισσότερο διάβασμα δεν σημαίνει ότι δεν θα έχουμε χρόνο για να ασχοληθούμε με κάτι εκτός πανεπιστημίου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherchez

Νεοφερμένος

Ο Cherchez αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Ναι, αλλά το ότι στα μεγαλύτερα έτη απαιτείτε περισσότερο διάβασμα δεν σημαίνει ότι δεν θα έχουμε χρόνο για να ασχοληθούμε με κάτι εκτός πανεπιστημίου...

οχι τ ελεγα γτ εισαι στην φαση θα κανω αυτο θ κανω εκεινο ενω οταν αρχισεις θ βγαινεις η εξω ή τον χειμωνα θ εισαι με μια κουβερτα τυλιγμενες βλεπωντας τηλεμαρκετιγνκ :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sher_locked

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Όντας φοιτητής θα υπάρχει χρόνος για όλα.
Τα έχω πάει εξαιρετικά στην σχολή ενώ ταυτόχρονα συνεχίζω την κολύμβηση που είχα διακόψει λόγω πανελληνίων,ξεκίνησα κιθάρα,και επιτέλους βρίσκω λίγο χρόνο να ασχοληθώ με την συλλογή comics μου που είχα παραμελήσει καιρό.
Προφανώς δεν γίνεται να ασχολείσαι μόνο με την σχολή,απλά μην αναλώνεσαι σε κρεπάλες και 12 καφέδες τη μέρα.
Στόχος για φέτος είναι να κάνω κάποια ταξίδια και να βγάλω το ρημάδι το δίπλωμα οδήγησης :P

off:Μιας και σπουδάζεις φυσική και έχεις και avatar τον cumberbatch δες εδώ https://www.youtube.com/watch?v=3PNd1rldj0k :D

Εννοείται πως το έχω δει, ή κάνουμε κάτι σωστά ή όχι:P

Εγώ στο πρώτο έτος πάντως ξεκίνησα Ισπανικά, πήγαινα γυμναστήριο και δούλευα λίγες ώρες την εβδομάδα εθελοντικά
Φέτος πρόσθεσα μαθήματα φωνητικής και αντί του γυμναστηρίου θα πηγαίνω μόνη μου για τρέξιμο όπως έκανα και όταν ήμουν στο πατρικό μου
Όλα μπορούν να συνδυαστούν και δε βρίσκω το λόγο να μην το κάνεις (αν το θες φυσικά, δε σε αναγκάζει κάποιος να ασχοληθείς με κάτι άλλο αν δε σου αρέσει)
Αλλά όλοι είναι σε φάση "παράτα τα όλα και κοίτα μόνο τη σχολή" και με φρικάρουν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Αυτά τα 4 (ή παραπάνω) χρόνια είναι πολύ καλά για να ασχοληθείς με διάφορες δραστηριότητες...
Προσωπικά εγώ θα ασχοληθώ με τον Αθλητισμό(Ποδόσφαιρο), ξένες γλώσσες(Αγγλικά, Γαλλικά), ταξίδια σε άλλες πόλης ή νησιά, δίπλωμα οδήγησης και ότι άλλο έρθει στην πορεία.. Φυσικά δεν θα γίνονται όλα μαζί αλλά όσο περνάει ο καιρός με κάτι θα ασχολούμαι...
Η πλειοψηφία των φοιτητών που γνωρίζω, τον ελεύθερο χρόνο κωλοβαράνε στις καφετέριες ή στα σπίτια τους. Καλό το γεγονός ότι η νεα φουρνιά εχει διάθεση για δραστηριότητες.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Ε κι εγώ έλεγα να αρχίσω ξένη γλώσσα στο πρώτο εξάμηνο και να γραφτώ σε εθελοντικό πρόγραμμα, μη με κωλώνετε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Καλα ,ας ξεκινήσετε πρωτα μαθηματα κλπ να μπει μια ρουτινα και μετα βλεπετε αν σας περισσεύει ορεξη-χρονος για να κανετε κατι αλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sher_locked

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Καλα ,ας ξεκινήσετε πρωτα μαθηματα κλπ να μπει μια ρουτινα και μετα βλεπετε αν σας περισσεύει ορεξη-χρονος για να κανετε κατι αλλο

Σίγουρα δε ξέρουν ακόμη πως θα τους βγει το πρόγραμμα με τη σχολή αλλά καλό είναι να υπάρχει ένα πλάνο εξ' αρχής;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Την εθελόντικη εργασία, εν καιρώ μαθημάτων ιδίως, τη θεωρώ ό,τι πιο άχρηστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sher_locked

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Την εθελόντικη εργασία, εν καιρώ μαθημάτων ιδίως, τη θεωρώ ό,τι πιο άχρηστο.

Εθελοντισμό κάνεις για σένα
Εγώ δουλεύω εθελοντικά σε φιλοζωική, μου έλειπαν τα δικά μου κατοικίδια και ήθελα να αναπληρώσω αυτό το κενό, plus ότι λατρεύω τα ζώα και όποτε γυρίζω σπίτι νιώθω τόση χαρά που έπαιξα μαζί τους και τα φρόντισα, ή ακόμη καλύτερα όταν βρίσκουν ένα σπίτι
Μόνο άχρηστη δε θα έλεγα ότι είναι, εκτός κι αν το κάνεις για βιογραφικό που σημαίνει πως δεν το γουστάρεις, που όντως τότε είναι άχρηστη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Την εθελόντικη εργασία, εν καιρώ μαθημάτων ιδίως, τη θεωρώ ό,τι πιο άχρηστο.

Αν κάνεις κάτι που σε ευχαριστεί και χωρίς να αμείβεσαι κιόλας δε θεωρώ πως είναι άχρηστο. Ας ξεφύγουμε πια από το χρησιμοθηρικό μας πρόγραμμα και ας κάνουμε μια δραστηριότητα που δεν γράφεται στο βιογραφικό μας ως προσόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Εννοείται πως το έχω δει, ή κάνουμε κάτι σωστά ή όχι:P

Εγώ στο πρώτο έτος πάντως ξεκίνησα Ισπανικά, πήγαινα γυμναστήριο και δούλευα λίγες ώρες την εβδομάδα εθελοντικά
Φέτος πρόσθεσα μαθήματα φωνητικής και αντί του γυμναστηρίου θα πηγαίνω μόνη μου για τρέξιμο όπως έκανα και όταν ήμουν στο πατρικό μου
Όλα μπορούν να συνδυαστούν και δε βρίσκω το λόγο να μην το κάνεις (αν το θες φυσικά, δε σε αναγκάζει κάποιος να ασχοληθείς με κάτι άλλο αν δε σου αρέσει)
Αλλά όλοι είναι σε φάση "παράτα τα όλα και κοίτα μόνο τη σχολή" και με φρικάρουν:P

Ξέρω μια κοπέλα στη σχολή μου που κάνει ιδιαίτερα, δουλεύει σε ενα pet shop, κανει χορό, καρατε, ειναι και σε μια πολιτική ομάδα και παρόλα αυτά ο μεσος ορος της ειναι καπου στο 9,5 :P πειτε μου το μυστικο της επιτυχιας plz :group:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

sher_locked

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Ξέρω μια κοπέλα στη σχολή μου που κάνει ιδιαίτερα, δουλεύει σε ενα pet shop, κανει χωρό, καρατε, ειναι και σε μια πολιτική ομάδα και παρόλα αυτά ο μεσος ορος της ειναι καπου στο 9,5 :P πειτε μου το μυστικο της επιτυχιας plz :group:

Σε ποια σχολή αν επιτρέπεται;
Το μυστικό είναι γνωστό: οργάνωση και πρόγραμμα
Αν παρακολουθείς κανονικά στη σχολή και διαβάζεις λίγο σε καθημερινή βάση, η εξεταστική σου κυλά πολύ πιο ομαλά και δε χρειάζεται ένα μήνα πριν να κατεβάσεις ρολά και να κάθεσαι πάνω από το βιβλίο για να σώσεις τα σπασμένα (εντάξει εγώ αυτό δεν το τήρησα και πολύ φέτος, αλλά ήμουν πρώτο έτος και χάρηκα με την τόση ελευθερία :P)

Άσε που πιστεύω (τουλάχιστον εγώ έτσι λειτουργώ) πως όσο πιο πολλά κάνεις τόσο πιο εύκολο είναι να οργανωθείς
Έχεις ένα συγκεκριμένο πρόγραμα κάθε μέρα και ένα συγκεκριμένο φόρτο εργασίας που ξέρεις ότι πρέπει να τελειώσεις μέχρι την τάδε ώρα ή την τάδε μέρα και το τηρείς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Σε ποια σχολή αν επιτρέπεται;
Το μυστικό είναι γνωστό: οργάνωση και πρόγραμμα
Αν παρακολουθείς κανονικά στη σχολή και διαβάζεις λίγο σε καθημερινή βάση, η εξεταστική σου κυλά πολύ πιο ομαλά και δε χρειάζεται ένα μήνα πριν να κατεβάσεις ρολά και να κάθεσαι πάνω από το βιβλίο για να σώσεις τα σπασμένα (εντάξει εγώ αυτό δεν το τήρησα και πολύ φέτος, αλλά ήμουν πρώτο έτος και χάρηκα με την τόση ελευθερία :P)

Άσε που πιστεύω (τουλάχιστον εγώ έτσι λειτουργώ) πως όσο πιο πολλά κάνεις τόσο πιο εύκολο είναι να οργανωθείς
Έχεις ένα συγκεκριμένο πρόγραμμα κάθε μέρα και ένα συγκεκριμένο φόρτο εργασίας που ξέρεις ότι πρέπει να τελειώσεις μέχρι την τάδε ώρα ή την τάδε μέρα και το τηρείς!

Πολιτική επιστήμη και δημόσια διοίκηση.
Μα να μην μπορώ να βάλω πρόγραμμα να μην μπορώ :P
Γενικά εμένα φέτος με κούρασε το να αλλάξω 2 σπίτια να μένω μόνιμη μου να καθαρίζω/μαγειρεύω κλπ + ότι στη μια σχολή(μετά πήρα μετεγγραφή) είχαμε ωράρια 9 το πρωι 5 το απόγευμα ήμουν μόνιμα σαν ζόμπι Φέτος ελπίζω να οργανωθώ κάπως :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Κάνετε κάποια άλλη δραστηριότητα εκτός σχολής; Αν ναι τι, σε ποια σχολή είστε και τι έτος και πως διαμορφώνετε το χρόνο σας;

Γενικά είστε της άποψης ότι περνόντας σε μία σχολή πρέπει να ασχολούμαστε αποκλειστικά και μόνο με αυτή για να έχουμε καλούς βαθμούς και πτυχίο στα 4 (ή 5 ή 6 ανάλογα με τη σχολή) χρόνια, ή θεωρείτε ότι ο φοιτητής πρέπει να κάνει και άλλες δραστηριότητες ,που πιθανότατα είναι άσχετες με τη σχολή του, για να ξεδίνει και να μαθαίνει και άλλα πράγματα πέρα από το αντικείμενο των σπουδών του;

Θεός φυλάξοι, δεν γίνεται να ξεκινάς φοιτητική ζωή με την λογική "θα ασχοληθώ μόνο με την σχολή μου", και μην με παρεξηγήσετε, δεν το εννοώ σώνει και καλά ότι πρέπει κάθε δεύτερη μέρα να έχεις hangover για να κάνεις φοιτητική ζωή. Αλλά τα φοιτητικά χρόνια είναι για μένα τα μόνα χρόνια που μπορείς να τα μπουκώσεις μέχρι αηδίας με ό,τι απωθημένο-όνειρο-whatever δεν έκανες παλαιότερα λόγω ηλικίας και δεν θα κάνεις αργότερα λόγω πίεσης & έλλειψης χρόνου.

Ας πούμε εγώ στο 1ο έτος πήρα proficiency στα αγγλικά, έκανα χορό και πιάνο. Στο 2ο έτος το χειμερινό εξάμηνο τα παράτησα όλα γιατί ήθελα να δω πώς είναι να μην κάνεις τίποτα (κάτι εξαιρετικά ασυνήθιστο για μένα που από νιάνιαρο έτρεχα για άπειρα πράγματα). Σιχάθηκα την ζωή μου και όσον αφορά το διάβασμα και τις επιδόσεις μου πήγα πολύ χειρότερα. Τώρα στο 3ο έτος ανασκουμπώθηκα να γεμίσω τις ώρες μου για να ξαναβρώ το motivation και να αποδώσω και στην σχολή παράλληλα και το έριξα στον εθελοντισμό. Μιλάμε για ΠΟΛΥ εθελοντισμό όμως. Με συνέφερε. Πριν ρωτήσετε αν με έκαψε ο εθελοντισμός, ήμουν οριακά αλλά έκανα προγραμματισμό καλό και την γλίτωσα, ούτε πολλά μαθήματα χρωστάω, ξεκουράστηκα και τώρα το καλοκαίρι που έκανα "διάλειμμα" και είμαι κομπλέ. Για το 4ο έτος που θα μπω τώρα δεν ξέρω, θέλω να συνεχίσω να ασχολούμαι με όσα κάνω εθελοντικά αλλά δυστυχώς πλέον με τις κλινικές περιορίζεται πολύ ο χρόνος και ήθελα να δω λίγο και εκτός σχολής τις ευκαιρίες (βλέπετε η οργάνωση με την οποία ασχολούμαι είναι ιατρική κι αυτή και αν τα θέλω όλα πρέπει να βάλω άλλες 24 ώρες στην μέρα :P ).

Να ψάχνεστε γενικά, αλλά ακόμα και να μην ψάχνεστε είναι standard ότι θα βρεθεί κάποιος φίλος/γνωστός/γκόμενος/εχθρός που ή θα σας πάρει απ' το χεράκι να ασχοληθείτε μαζί με κάτι ή θα πετάξει κάτι και σεις μπορείτε να το εκμεταλλευτείτε. Σχεδόν όλοι ή έστω οι περισσότεροι ψάχνονται ή τουλάχιστον θέλουν (και η θέληση μετράει :P ), μην κοιτάτε αν στο 1ο εξάμηνο το παίζουν γκόμενες και γκόμενοι που πηδάν ό,τι κινείται και λιώνουν στις καφετέριες. Μετά το 2ο ή 3ο εξάμηνο στρώνουν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top