Δουλειά (το καλοκαίρι)

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
εντάξει ρε παιδιά στην τελική πατέρας της είναι δεν χρειάζεται να του πιει το αίμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
εντάξει ρε παιδιά στην τελική πατέρας της είναι δεν χρειάζεται να του πιει το αίμα.
Επί του παρόντος πάντως, ο πατέρας της της πίνει το αίμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
σε συμβουλευω ν τ κανεις! εγω δουλευω στ πατερα μου τ μαγαζι(ταβερνα) καθε καλοκαιρι! σερβιρω, πλενω πιατα οτι λαχει! ειναι τελεια! βλεπω και γνωριζω κοσμο, και εξασκω τ αγγλικα και τ γαλλικα μου γιατι μιλαω συνεχεια με ξενους! τ μεγαλυτερο ομωσ πλεονεκτημα ειναι οτι περνω 15Ε τ βδομαδα και αν ειναι στ κεφια τ ο πατερας μου μπορει ν παρω κ 20!:jumpy:

χεμ..χεμ..χωρις παρεξηγηση αλλα ο μπαμπας σου σε εκμεταλλευεται..:)αν δουλευεις 8+ καθημερινα επρεπε να παιρνεις 15 ? τουλαχιστον τη μερα..δεν σου κανει χαρη λοιπον..εκτος κι αν θες να βοηθας αφιλοκερδως κ για τη πλακα σου την οικογενειακη επιχειρηση κατι που δειχνει οτι εισαι παιδι με φιλοτιμο κ μπραβο σου..:no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luc

Νεοφερμένος

Ο Εμμανουήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
βασικα ειναι λιγο νωρις για το καλοκαιρι αλλα θελω να ρωτησω τωρα γιατι πρεπει να κανω την αιτηση αν το αποφασισω μια απο αυτες τις μερες.

εχει δουλεψει κανεις ως γκρουμ σε ξενοδοχειο;ρωτω γιατι λεω να κανω καμια αιτηση ως γκρουμ και αν με παρουν καλως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Ρε παιδια εγω δουλευω απο τριτη γυμνασιου καθημερινως στο περιπτερο μας 8-10 ωρες μεσο ορο την εβδομαδα και δε παιρνω λεφτα.Οι γονεις μου μου δινουν οποτε χρειαζομαι,και ενω ξερω οτι το να ειμαι ψιλικατζης στα 15 δε θα με βοηθησει αμεσα στο μελλον,ξερω πως εχω πολλα περισσοτερα προνομια σε συγκριση με αλλους 15χρονους.Εαν παραδειγματος χαριν εγω ψαχνω ημιαπασχοληση στα 19 μου,θα ειναι προνομιο για μενα το οτι εχω ''εμπειριΑ''.Γιατι οσο και να το κανουμε εχω συναναστροφες με κοσμο και εχω γνωρισει εν μερει,πολυ ελαχιστα βεβαια,πως ειναι να δουλευεις.
Δε βρισκω ανουσιο να δουλεψεις,ακομα και αν μοιραζεις φυλλαδια.Αν δεν το εχεις κανει στο παρελθον στο συνιστω ανεπιφυλακτα.Αδραξε τη μερα.Μια καλη αρχη ειναι η ημιαπασχοληση!!!!!!!:P:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Ξέρω έχει ξαναμπεί παρόμοιο θεματάκι αλλά εδώ ζητάω βοήθεια από όσους ξέχουν να προτείνουν κάτι καλό, όχι τύπου φυλλάδια και τέτοια, ή χρειάζονται κάποιον. Λοιπόν σε 30 μέρες γίνομαι 17 και ψάχνω για δουλειά τώρα το καλοκαίρι. Θέλω να βγάλω σε ένα μήνα το λιγότερο μια πεντακοσάρα. Όμως επειδή παράλληλα θα διαβάζω θέλω να μου τρώει το πολυ 4-6 ώρες. Σκοπός να αγοράσω τα υλικά bob ross και να ενισχύσω το badzet για μια φωτογραφική που κοζάρω.

Υ.Γ. Παιδιά έκανα για πρώτη φορά bob ross. Το αποτέλεσμα είναι τόσο καλό που αρχικά δεν πιστεύεις πως το έκανες εσύ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DN8

Νεοφερμένος

Ο DN8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
αν θες για τοσες μονο ωρες μπορεις να βρεις σε σουβλατζιδικα,πιτσαριες κ ετσι...στα τηλεφωνα να παιρνεις παραγγελιες.εγω δουλεψα για εναν μηνα και επιασα 350.μονο κοιτα μη σε πιασουν κοτσο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Το λιγότερο μια πεντακοάρα, part-time και ανιδείκευτος; Χαχα καλό ε, μήπως θες και ασφάλιση; Στην Ελλάδα;

Σοβαρά τώρα, δύσκολα πρόκειται να βρεις κάτι αξιόλογο με αυτά τα κριτήρια. Κάτι πρέπει να ρίξεις και να μην μπλέξεις σε λούκια τύπου "βγάλτε 3000 ευρώ απο το σπίτι σας".

Υ.Γ. Τι είναι το bob ross;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mord79

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αnνa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 169 μηνύματα.

Ναύτης.

Νεοφερμένος

Ο Ναύτης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Ο Bob ross είναι ένας εμπορικός ζωγράφος και ''δείχνει'' μια συγκεκριμένη τεχνοτροπία με πινέλα για να ζωγραφίζεις τοπία.Παίζει στην ετ3.
Η κοπελιά μου έχει γεμίσει το σπίτι με δικές της ζωγραφιές στυλ bob ross.Γι'αυτό κι οι γνώσεις μου επι αυτού.: ρ
Οσον αφορά το θέμα θα σε συμβούλευα αυτό το καλοκαίρι που είναι κρίσιμο για το μέλλον σου να δώσεις σημασία στα μαθήματα σου,να προσπαθήσεις να καλύψεις τυχόν κενά και να προετοιμασθείς για τη νέα χρονιά-εκτός τώρα κι αν είναι πολύ αναγκαία για σένα αυτά τα χρήματα,οπότε πάω πάσο.
Για δουλειά πιστεύω τώρα οτι σε κάποιο ίντερνετ καφέ ίσως να ήταν καλά για 5-6 ώρες απόγευμα.Πάρε τις μικρές αγγελίες και ψάξε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Εντάξει ρε παιδιά και με μια τριακοσάρα βολεύομαι. Τέσπα θα δώ...είναι αυτα τα γ**** διαβάσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Part time δουλειά στα 17, χωρίς ειδίκευση, για ένα μήνα με αμοιβή 500 ευρώ μόνο τσαντάκιας ή εισοδηματίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
ποπο φάγατε τρελό κόλημα με τα 500 ευρώ. Είπαμε και 300. Να προτείνετε κάτι μπορείτε, εκτός απο να σχολιάζεται πως είναι αδύνατον αυτό που ζητούσα στην αρχή. Το είπαμε μια, δύο είναι σχεδόν αδύνατο το καταλάβαμε. Μην το ξεχέσουμε κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Ε ναι ρε man θα το πούμε γιατί μπορεί να διαβάζει το topic κάποιος που δουλεύει 8ωρο και παίρνει 700 ευρώ. Είναι κρίμα να του πέσουν τα μαλλιά.

Τι δουλειές μπορείς να κάνεις τώρα... ξέρω γω; Αν έχεις μηχανάκι, delivery. Σε κάνα video club, σε κάναν μπογιατζή, γκαρσόνι. Δε ξέρω όμως αν μπορείς να δουλέψεις 4ωρο. Οικοδομή μη πας, είναι οι ξένοι και κλέβουν δουλειές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gelo75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο george αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
εγω δουλευω φυλακας με 4 ωρες την ημερα και παιρνω 300 ευρω αν σε ενδιαφερει αυτη η δουλεια μπορεις να βρεις καπου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
εγω δουλευω φυλακας με 4 ωρες την ημερα και παιρνω 300 ευρω αν σε ενδιαφερει αυτη η δουλεια μπορεις να βρεις καπου

Ρε συ εγώ είμαι όμως και 17 χρονών. Πέρνουν? Αν έχεις υπόψει σου κάποια συγκεκριμένη θέση επικοινώνησε μαζί μου με πμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Οικογενειακη επιχειρηση ειναι και προφανώς την πληρωνει ο πατερας της σε συστηματική βάση, εκτος του μηδαμινου ποσου των 15-20 ευρώ, αφου ως μελος της οικογένειας, τρωει το οικογενειακό εισόδημα. Αν ηταν στην Αγγλία, πιθανοτατα θα έπρεπε να νοικιαζει το δωμάτιο του σπιτιου της και να το πληρώνει στον πατερα της, γιατι εκει τα παιδια αυτοχρηματοδοτούνται απ'τα 15 τους δουλεύοντας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garth vader

Νεοφερμένος

Ο garth vader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Ρε παιδια εγω δουλευω απο τριτη γυμνασιου καθημερινως στο περιπτερο μας 8-10 ωρες μεσο ορο την εβδομαδα και δε παιρνω λεφτα.Οι γονεις μου μου δινουν οποτε χρειαζομαι,και ενω ξερω οτι το να ειμαι ψιλικατζης στα 15 δε θα με βοηθησει αμεσα στο μελλον,ξερω πως εχω πολλα περισσοτερα προνομια σε συγκριση με αλλους 15χρονους.Εαν παραδειγματος χαριν εγω ψαχνω ημιαπασχοληση στα 19 μου,θα ειναι προνομιο για μενα το οτι εχω ''εμπειριΑ''.Γιατι οσο και να το κανουμε εχω συναναστροφες με κοσμο και εχω γνωρισει εν μερει,πολυ ελαχιστα βεβαια,πως ειναι να δουλευεις.
Δε βρισκω ανουσιο να δουλεψεις,ακομα και αν μοιραζεις φυλλαδια.Αν δεν το εχεις κανει στο παρελθον στο συνιστω ανεπιφυλακτα.Αδραξε τη μερα.Μια καλη αρχη ειναι η ημιαπασχοληση!!!!!!!:P:D:P



πςςςςςςςςςςςςςςςςς....
φίλε απλά υποκλίνομαι!
τέλειο comment!
πολύ αισιόδοξο!!!:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Είχε γάμο την Κυριακή σε ένα κέτρο ψυχαγωγίας στο διπλανό χωριό.

Πήγα εκεί που λέτε, καθάριζα κρεμμύδια, πατάτες, κωλοκυθάκια, αγγούρια κλπ. Έστησα τα μαχαιροπίρουνα, τα πιάτα, τα ποτήρια στα τραπέζια και όλα μια χαρά:D (Πάλι καλά υπήρχαν κι άλλα άτομα, αλλιώς δε θα προλάβαινα μόνος μου:hehe:).

Δε με χάλασαν καθόλου τα 30€. Ίσα-ίσα, μου φάνηκαν πολλά:|

Τώρα σκέφτομαι να μοιράζω φυλλάδια για τα φροντιστήρια (που ομολογουμένως θα έχουν δουλειά σε λίγο:P). Γενικά, οτιδήποτε εκτός από σερβιτόρος (μου τρέμουν τα χέρια όταν βάζω δύναμη, όταν κάνω κάτι γρήγορα, όταν αγχώνομαι:D:P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Παιδια τι γινεται με τις δουλειες μεσω Internet αλλα και σε εταιριες καλλυντικων οπως η ΑVON ή ORIFLAME
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top