Δουλειά για φοιτητές

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Νατάσα αν μένεις σε πολυκατοικία / γειτονιά όπου υπάρχουν παιδάκια, μπορείς να ξεκινήσεις από εκεί. Μίλα στις γειτόνισσες ή βάλε μια αγγελία στον πίνακα ανακοινώσεων ότι μπορείς να διαβάσεις παιδάκια, να τα προετοιμάσεις για τις εξετάσεις του σχολείου, να τα καθοδηγήσεις στις επαναλήψεις. Μην πεις απλά ότι κάνεις ιδαίτερα, γιατί λίγοι έχουν λεφτά για τέτοιες πολυτέλειες πλέον. Μπορεί όμως να πληρώσουν περιστασιακά έναν φοιτητή ή μια φοιτήτρια για να προετοιμάσει το παιδί για ένα σχολικό διαγώνισμα ή για να του κάνει μια επανάληψη. Σκέψου πιο σφαιρικά τι μπορείς να προσφέρεις, μην μένεις στα κλασικά "μαθήματα μαθηματικών-φυσικής-χημείας σε μαθητές γυμνασίου-λυκείου".

Και κάτι άλλο για όσους είσαστε στα μεγαλύτερα έτη, μπορείτε να κάνετε μαθήματα σε πρωτοετείς φοιτητές της σχολής σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Το θέμα είναι ότι μένω στις φοιτητικές εστίες...Κι οι περισσότεροι φίλοι μου μένουν σε πολυκατοικίες φοιτητών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Σε κανένα ψιλικατζίδικο τότε. Πήγαινε σε γειτονιές που έχει παιδάκια ή σχολεία και συστήσου στον ψιλικατζή, άφησέ του και μερικές κάρτες σου ή τυπωμένα χαρτιά με πληροφορίες.

Επίσης κοίτα και σε φροντιστήρια - δες πιο πάνω που έχω γράψει σχετικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Σκεφτόμουν εδώ και καιρό να βρω κάτι γιατί κ εγώ δυσκολεύομαι να βγω πέρα και τους γονείς μου επιβαρύνω..Και δεδομένου ότι πρόσφατα έμεινα χωρίς υπολογιστή (και για τη σχολή μου είναι αρκετά σημαντικό),τώρα πρέπει να ψάξω πολύ πιο άμεσα..
Δεν θέλω κάτι σε service λόγω ωραρίου και κόπου...Θα μου άρεσε πολύ αυτό με τα ιδιαίτερα σε μαθητές,αλλά σε μια πόλη σαν την Ξάνθη που είναι σχετικά μικρή πώς να βρω άκρη να πάω συστημένα κάπου;; Και πόσες πιθανότητες υπάρχουν για φυλλάδια.;
Αν έχετε κάτι υπόψιν σας θα με βοηθούσε πολύ.. :)

Babysitting σκέφτηκες?
Δεν γίνεται, σίγουρα θα έχεις κανένα συμφοιτητή-φίλο με μικρό αδερφάκι που θα μπορούσε να σε συστήσει σε μαμάδες με άλλα μικρά-φίλους σαν το αδερφάκι του. Ειδικά αν δεν τρως όλο σου το πρωινό στην σχολή, ή δεν έχεις κάθε μέρα πρωινό μάθημα στην σχολή, θα σε προτιμήσουν αν θέλουν να πεταχτούν σε καμιά τράπεζα/εφορία ή αν το μικρό είναι ψιλοάρρωστο και πρέπει να μείνει μέσα και οι γονείς πρέπει να πάνε στην δουλειά.

Και παρομοίως μπορείς να βρεις και 2-3 παιδάκια για να τα διαβάζεις, μέσω συμφοιτητών σου με μικρά αδέρφια. Δεν γίνεται, θα υπάρχουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Free_Soul

Νεοφερμένος

Η Free_Soul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γεια σας και απο μένα! Είμαι απόφοιτη Ιεκ και ψαχνω μία δουλειά οτιδήποτε γιατί δεν βρίσκω στην ειδικότητα που τελειώσα φυσικά και χρειάζομαι κάποια λεφτά αυτή την περίοδο. Μετά από πολύ κόπο βρήκα μπροστά μου μία αγγελία που ζητούσαν κοπέλες για την πώληση ενός παιδικού περιοδικού και με θέματα ειδικής αγωγής. Πήγα χθες και ρώτησα. Μου είπαν πως είναι επί των πωλήσεων και αν καταφέρουμε δλδ να φτάσουμε τα 100 ευρώ τότε θα μας δίνει από 25 με 30 ευρώ στο χέρι. Αν και θα είναι κουραστικό ειδικά όταν θα βγαίνουμε και εκτός της πόλης γιατί θα χτυπάμε 8ωρα,αλλά ψήνομαι να πάω. Δεν ξέρω αν αξίζει αλλά σίγουρα αξίζει από το τίποτα. Σκέφτομαι να πάω και όταν βρω κάτι καλύτερο να το σταματήσω. Θα ήθελα να ακούσω απόψεις! Ευχαριστώ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Είναι ολοφάνερο ψέμα και κατάφορη εκμετάλλευση! Ξέρει ότι υπάρχουν άνθρωποι με ανάγκες και τους χρησιμοποιεί για να βγάζει λεφτά... Δεν πρόκειται να σου δώσει ούτε 1 ευρώ!!!
Είναι γνωστά σ΄όλους αυτά τα καραγκιοζιλίκια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Αν φτάσετε τα 99 ευρώ θα πάρετε τίποτα; Αν όχι, μία συμβουλή έχω να σου δώσω: μακριάαααααααααααααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NimertiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NimertiS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Είναι ολοφάνερο ψέμα και κατάφορη εκμετάλλευση! Ξέρει ότι υπάρχουν άνθρωποι με ανάγκες και τους χρησιμοποιεί για να βγάζει λεφτά... Δεν πρόκειται να σου δώσει ούτε 1 ευρώ!!!
Είναι γνωστά σ΄όλους αυτά τα καραγκιοζιλίκια!

Πολύ σωστός!
Είχα ρωτήσει εγώ για μια δουλειά και μου είπε ο τύπος να πουλάω ένα πρόγραμμα 200ε για το facebook,70ε δικά μου δλδ καθαρά 58...
Έγινα Κεντέρης! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Δεν εχω δει ρε παιδια κανεναν να αγοραζει τετοιο περιοδικο,οποτε δε ξερω κατα ποσο βγαζεις λεφτα απο αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Free_Soul

Νεοφερμένος

Η Free_Soul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Παιδιά το ξανασκέφτηκα καλά.... Και τελικά το μετάνοιωσα και δεν πήγα.
Γιατί αν σκεφτείς πως την 1 ωρα να πουλήσεις 3 περιοδικά και αν .. και το 8ωρο δλδ άντε να δώσεις 20 περιοδικά ,τα 100 με τίποτα δεν τα φτάνεις. Όντως είναι εκμετάλευση και γω το σκέφτηκα και τελικά δεν πήγα.. Πάλι από την αρχή λοιπόν για κάτι καλύτερο..!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Παιδιά το ξανασκέφτηκα καλά.... Και τελικά το μετάνοιωσα και δεν πήγα.
Γιατί αν σκεφτείς πως την 1 ωρα να πουλήσεις 3 περιοδικά και αν .. και το 8ωρο δλδ άντε να δώσεις 20 περιοδικά ,τα 100 με τίποτα δεν τα φτάνεις. Όντως είναι εκμετάλευση και γω το σκέφτηκα και τελικά δεν πήγα.. Πάλι από την αρχή λοιπόν για κάτι καλύτερο..!!

Και πολύ καλά έκανες! Κάτι τέτοιοι καραγκιόζηδες θέλουν ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nattii

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Το σκεφτόμουν κι εγώ για περιοδικά σε μια εθελοντική οργάνωση όπου όμως απο οτι έχω ακούσει παίρνεις ποσοστά. Αλλά δεν νομίζω...Τζάμπα τρεξιμο...
Κοίταξα και για baby sitter αλλά δεν βρήκα τίποτα :/ Θα συνεχισω ομως να το ψάξω γιατί είναι και το αντικείμενό μου...
Τώρα άκουσα για την avon. Ξέρετε πόσο κέρδος έχεις σε ένα μήνα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
Το σκεφτόμουν κι εγώ για περιοδικά σε μια εθελοντική οργάνωση όπου όμως απο οτι έχω ακούσει παίρνεις ποσοστά. Αλλά δεν νομίζω...Τζάμπα τρεξιμο...
Κοίταξα και για baby sitter αλλά δεν βρήκα τίποτα :/ Θα συνεχισω ομως να το ψάξω γιατί είναι και το αντικείμενό μου...
Τώρα άκουσα για την avon. Ξέρετε πόσο κέρδος έχεις σε ένα μήνα?

η avon σου προσφέρει ελάχιστο κέρδος κι αυτό είναι επί τις πωλήσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nadiawow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
παιδιαααα η κομοτηνη εχει δουλεια ;
θελω να σπουδασω εκει ! και κατι ακομη που δεν εχω πολυκαταλαβει.. στις φοιτητικες εστιες αμα μενεις πληρωνεις λιγοτερα ;
ευχαριστω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexbz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexbz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
εγω περναω αθηνα και με περιμενουν ηδη 2 δουλειες :P σε καβα διανομες 4ωρο και σε 2 καφετεριες ολοι γνωστοι γνωστου μ και αξιοπιστοι και θα παω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cookies&chips

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
εγω περναω αθηνα και με περιμενουν ηδη 2 δουλειες :P σε καβα διανομες 4ωρο και σε 2 καφετεριες ολοι γνωστοι γνωστου μ και αξιοπιστοι και θα παω :)

Αν δεν πας στην κάβα, πες ποια είναι πλιζζ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
εγώ βρήκα ήδη μια δουλειά και τώρα μπορεί και δεύτερη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Γενικα οι δουλειες που δεχονται φοιτητες ειναι πολυ περιορισμενες και οι περισσοτερες ειναι πολυ απλα για το πεος. Δουλειες οπως το να πουλας περιοδικα και να παιρνεις 25% επι των πωλησεων μου προκαλουν εξαρθρωση σαγονιου απο τα γελια. Δλδ απλα σε εκμεταλλευται, σου πεταει ενα ξεροκομματο και λες και ευχαριστω. Ή που πανε παιδια και ξεροκαιγονται στον ηλιο για να μοιραζουν φυλλαδια ή καρτες κινητης. Δεν λεω, πολλα παιδια εχουν αναγκη τα λεφτα απο οπου και αν προερχονται αλλα οι αγγελιες ειναι μεγαλη απατη γιατι τα παρουσιαζουν ολα ιδανικα και τελικα δν ειναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Oντως παιδια ΟΧΙ αγγελιες...απλα την προηγουμενη βδομαδα πηγα σε καποιες για σερβιτορος που ηθελα εγω και ηταν απλα γτπ......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Oντως παιδια ΟΧΙ αγγελιες...απλα την προηγουμενη βδομαδα πηγα σε καποιες για σερβιτορος που ηθελα εγω και ηταν απλα γτπ......

Για σερβιτόρος μόνο σε μαγαζιά που γνωρίζεις. Να σε δουν κατευθείαν, να τούς πεις την προϋπηρεσία σου και να κλείσει η συμφωνία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top