Δουλειά για φοιτητές

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Ρε παιδια, μια φοιτητρια που θελει να βγαλει ενα χαρτζιλικι τι δουλεια μπορει να κανει? (Εκτος απο σερβιτορα)
Δεν παει αλλο... Πρεπει να βγαλουμε κανα φραγκο μονοι μας...

Mπορεις να βρεις μερικη απασχόληση σε σουπερ μαρκετς,σε γνωστα καταστηματα καλλυντικων...Επισης μπορεις να μοιραζεις φυλλαδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Επιτηρητρια σε φροντιστήριο τα Σαββατοκύριακα .....30 γιουρος καθε Σ/Κ
το μήνα βγαίνουν 120
λίγα,αλλά με τις εποχές που ζούμε,χαίρομαι που μου δινεται αυτή η ευκαιρία
μπας και αγορασω βοηθητικά για την σις μου (τώρα τον Σεπτέμβριο................)

θα ήθελα όμως να εργαστώ και αλλού..
πολλοί αΪ -σκουλίτες γράφουν για ελευθερουδάκη ..
καμιά άλλη ιδέα;;

:confused:
Τι εννοεις επιτηρητρια? Πως προκυπτει αυτο? Βαζουν αγγελια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Τι εννοεις επιτηρητρια? Πως προκυπτει αυτο? Βαζουν αγγελια?

Επιτηρητές παίρνουν τους δικούς τους πρώην μαθητές, απ'όσο γνωρίζω. Μου είχε κάνει και το δικό μου φροντιστήριο πρόταση, για τα ΣΚ που θα είμαι Θεσσαλονίκη. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Οτιδήποτε πέρα απο 16 ώρες(2 εργάσιμες μέρες) εργασία είναι καταστροφικό για τους βαθμούς σου.
Σοβαρολογείς τώρα; Τι βλακείες κάθεστε και γράφετε, ρε; Έχω αμέτρητα παραδείγματα φοιτητών που τελείωσαν τις σπουδές τους με χρονική συνέπεια, βαθμό κι αξιοπρέπεια, ενώ παράλληλα δούλευαν είτε 8ωρα είτε part time 5/7 ημέρες. Όποιος έχει ανάγκη, δουλεύει και είναι και πρότυπο στη σχολή του. Αυτά που γράφεις εσύ είναι για τους φυγόπονους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
αναλογα σε τι δουλεια κ τι σχολη εισαι θεμιστοπολε...
δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι το ιδιο.

γενικά συμφωνω με τον μερκιουρι. σε γενικές γραμμές έτσι είναι. μεχρι κ παρτ ταιμ το πολύ :/

χωρις να αποκλειουμε κ τις εξαιρεσεις οφ κορς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
αναλογγα σε τι δουλεια κ τι σχολη εισαι θεμιστοπολε...
δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι το ιδιο.

Οk. Έχω παράδειγμα από Αρχιτεκτονική, Φυσικό και ΤΕΙ Διοίκησης Επιχ. . Όλοι ακριβώς το ίδιο.
Κι όποιος θεωρεί ότι «δεν προλαβαίνει», που αυτό είναι καθαρή δικαιολογία, αφού ΣΚ σίγουρα μπορεί κανείς να κάνει οτιδήποτε, ας φροντίσει από το καλοκαίρι να κρατήσει τις καβάτζες του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Οk. Έχω παράδειγμα από Αρχιτεκτονική, Φυσικό και ΤΕΙ Διοίκησης Επιχ. . Όλοι ακριβώς το ίδιο.
Κι όποιος θεωρεί ότι «δεν προλαβαίνει», που αυτό είναι καθαρή δικαιολογία, αφού ΣΚ σίγουρα μπορεί κανείς να κάνει οτιδήποτε, ας φροντίσει από το καλοκαίρι να κρατήσει τις καβάτζες του.

Φυσικό αποκλείεται. Γνωρίζω κοπέλα που είναι στη σχολή μου και είναι 5ο έτος και χρωστάει 30 μαθήματα. Θεωρεί ότι ένας από τους παράγοντες που την έφτασαν σε αυτό το σημείο, είναι ότι έπιασε δουλειά ως σερβιτόρα στο 2ο έτος "για να έχει ένα χαρτζιλίκι". Με εργαστήρια (συχνά 2 ξεχωριστά την εβδομάδα) και εργασίες που η κάθε μία θέλει τουλάχιστον 6-7 ώρες απασχόληση, σίγουρα δεν είναι εύκολο πράγμα να δουλεύεις 5-8 ώρες τη μέρα. Χώρια, ότι αποτελεί σχολή που αν δεν παρακολουθήσεις δεν περνάς μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Αν δεν έχετε οικονομικό πρόβλημα καλύτερα να αφοσιωθείτε στις σπουδές σας για να πάρετε το πτυχίο σας όσο πιο γρήγορα γίνεται και μετά έχετε όλο το χρόνο να δουλέψετε. Αν πάλι έχετε οικονομικό πρόβλημα και τα λίγα παραπάνω χρήματα σας είναι απολύτως απαραίτητα τότε το καλύτερο είναι να δηλώσετε ότι είστε φοιτητές μερικής φοίτησης για να έχετε 2ν και όχι ν+2. Μία καθυστέρηση 2-3 ετών είναι αναπόφευκτη στις περισσότερες περιπτώσεις των φοιτητών που εργάζονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Το να κανει καποιος ιδιαιτερα σε παιδακια ποσο δυσκολο φανταζει δεδομενου οτι δεν προτιμουν φοιτητες?
Που πρεπει να μπει η αγγελια και τι περιπου να λεει για να ειναι "πιασαρικη"?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Φυσικό αποκλείεται. Γνωρίζω κοπέλα που είναι στη σχολή μου και είναι 5ο έτος και χρωστάει 30 μαθήματα. Θεωρεί ότι ένας από τους παράγοντες που την έφτασαν σε αυτό το σημείο, είναι ότι έπιασε δουλειά ως σερβιτόρα στο 2ο έτος "για να έχει ένα χαρτζιλίκι". Με εργαστήρια (συχνά 2 ξεχωριστά την εβδομάδα) και εργασίες που η κάθε μία θέλει τουλάχιστον 6-7 ώρες απασχόληση, σίγουρα δεν είναι εύκολο πράγμα να δουλεύεις 5-8 ώρες τη μέρα. Χώρια, ότι αποτελεί σχολή που αν δεν παρακολουθήσεις δεν περνάς μάθημα.

Κι όμως, Θάλεια. Φυσικό Πάτρας συγκεκριμένα. Στα 4,5 χρόνια αποφοίτησε, και μάζευε χρήματα όντας φοιτήτρια για να κάνει το μεταπτυχιακό που πριν μερικούς μήνες τελείωσε. Όσα δε φτάνει η αλεπού, τα κάνει κρεμαστάρια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Τι θες να πεις με αυτή τη φράση;

Ότι το γεγονός πως μπορεί να μη χωράει το δικό σου το μυαλό αυτό που αναφέρω, δε σημαίνει ότι είναι ψέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ότι το γεγονός πως μπορεί να μη χωράει το δικό σου το μυαλό αυτό που αναφέρω, δε σημαίνει ότι είναι ψέμα.

Είπα εγώ ότι είναι ψέμα; Η κοπέλα πόσο καιρό δούλευε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Δυστυχως, περισσοτερο ζητουν σερβιτορες αλλα χρειαζεται και προυπηρεσια(εδω σε λιγο θα χρειαζεται για καθαριστρια) και πολλες φορες χρειαζεται να εχεις ''ευρυ κυκλο γνωριμιων''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Είπα εγώ ότι είναι ψέμα; Η κοπέλα πόσο καιρό δούλευε;

Επί της ουσίας, 2 χρόνια+καλοκαίρια. Αμφισβήτησες, όμως, και μπορείς να κοιτάξεις το σχόλιό σου. Μία σελίδα πίσω βρίσκεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Επί της ουσίας, 2 χρόνια+καλοκαίρια. Δεν το είπες άμεσα, το αμφισβήτησες, όμως, και μπορείς να κοιτάξεις το σχόλιό σου. Μία σελίδα πίσω βρίσκεται.

Ναι βρε άνθρωπέ μου. Δεν αμφισβήτησα το γεγονός σαν γεγονός (το αν είναι αλήθεια δηλαδή), απλά αντιανέφερα και ένα γνωστό μου περιστατικό τι αποτελέσματα είχε. Γεγονός είναι, ότι τα παιδιά που δουλεύουν τα βρίσκουν μπαστούνια με τη σχολή τους και καθυστερούν να την τελειώσουν. Τώρα, η κοπέλα που αναφέρεις αν δούλευε πχ σαν σερβιτόρα 5-8 ώρες τη μέρα και παρακολουθούσε τη σχολή της, πραγματικά της αξίζουν συγχαρητήρια. Απλά, ανέφερα και την άλλη όψη, δεν ήθελα να φανεί κάτι άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Δεν θα μιλήσω για τα καλοκαίρια ( βρήκα την 1η μου δουλειά 2 μήνες μετά τις πανελλήνιες και έκατσα εκεί μέχρι μέσα Σεπτέμβρη γιατί ήταν εποχιακή.)
Και τον Οκτώβρη, 2 εβδομάδες απ' όταν άνοιξε η σχολή μου ξεκίνησα πάλι να δουλεύω(φυσικά τη δουλειά την είχα κλείσει νωρίτερα,περίπου τέλος Σεπτεμβρίου..) Και οι δύο δουλειές είναι στο αντικείμενο των σπουδών μου..Εγώ προσωπικά δεν ξεκίνησα να δουλεύω λόγο ανάγκης (βέβαια όσοι δεν δουλεύετε δεν μπορείτε να καταλάβετε πόσο ωραίο είναι που από το καλοκαίρι δεν ξαναζήτησα ποτέ απ'τους γονείς μου λεφτά και μερικές φορές τους βοηθάω κιόλας..!) Κύριος λόγος ήταν η προϋπηρεσία αλλά και να μάθω από μέσα τη δουλειά γιατί μου αρέσει πάρα πολύ ο τομέας που διάλεξα να σπουδάσω και θέλω πραγματικά να ασχοληθώ μ'αυτό..
Γενικά αυτό που θέλω να σας συμβουλεύσω είναι να μην ψάχνετε δουλειά μόνο κ μόνο για το χαρτζιλίκι..(φυσικά αν τα έχετε ανάγκη εννοείται πως ότι προκύψει πρέπει να είναι καλοδεχούμενο..) Μην αναλωθείτε σε δουλειές όπως σερβιτόροι,ταμίες,τηλεφωνητές,διανομείς φυλλαδίων,κλπ..
ΨΑΞΤΕ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΧΕΤΙΚΗ ΜΕ ΤΙΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΣΑΣ..! ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΣΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙΤΕ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ.!!!
Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν μαγειρεύουν..! ! !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,056 μηνύματα.
Το να κανει καποιος ιδιαιτερα σε παιδακια ποσο δυσκολο φανταζει δεδομενου οτι δεν προτιμουν φοιτητες? Που πρεπει να μπει η αγγελια και τι περιπου να λεει για να ειναι "πιασαρικη"?
Νομίζω ότι μέχρι και Α λυκείου αρκετοί προτιμούν φοιτητές, γιατί είναι πιο οικονομικοί. Όσο για την αγγελία, δεν έχω ακούσει κανέναν να βρήκε έτσι ιδιαίτερο. Όσες περιπτώσεις ξέρω, τους σύστησε ο γνωστός, ο συγγενής, ο φίλος.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Ναι βρε άνθρωπέ μου. Δεν αμφισβήτησα το γεγονός σαν γεγονός (το αν είναι αλήθεια δηλαδή)
Φυσικό αποκλείεται
Χώρια, ότι αποτελεί σχολή που αν δεν παρακολουθήσεις δεν περνάς μάθημα.

Μιλησες απολυτα και για αυτο στην λεει. Να προσεχουμε τις εκφρασεις μας αλλη φορα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taratata_re

Νεοφερμένος

Η taratata_re αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Το να κανει καποιος ιδιαιτερα σε παιδακια ποσο δυσκολο φανταζει δεδομενου οτι δεν προτιμουν φοιτητες?
Που πρεπει να μπει η αγγελια και τι περιπου να λεει για να ειναι "πιασαρικη"?

Καθολου δυσκολο, δυο δεδομενα εχε υποψιν σου: Ανταγωνισμος και ευρος.
Που σημαινει: Ριξε την τιμη αρκετα (τι να κανεις ετσι και αλλιως) ετσι ωστε να σε επιλεξουν (αντι για 15-12 βαλτο 9 την ωρα) , και ευρος σημαινει γεμισε οσο μπορεις οτιδηποτε με αγγελιες σου, ιντερνετ, εφημεριδες, δρομους οτι θες.

Γραψε τελοιοφοιτη btw , οι φοιτητες προτιμουντε για τις μικρες ταξεις διοτι ειναι πιο οικονομικοι. Γιαυτο σου λεω ριξε τιμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top