Διόρθωση γραπτών Πανελληνίων

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Άσε δράμα, έτρεχα και στο σχολείο μου να δω αν μπορώ να κάνω κάτι, μου είπαν όχι από τη στιγμή που περνάει το γραπτό σε τρίτο εξεταστή δεν γίνεται τίποτα, τους είπα ότι το πρόβλημα είναι με τον τρίτο εξεταστή και μου είπαν ότι δεν έχει σημασία, επανεξέταση εφόσον πέρασε από τρίτο δεν γίνεται... πφφφφ πάλι αυτό θα σκέφτομαι όλη μέρα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
το πιο "λογικο" ετσι οπως το βλεπω ειναι να ξεχασε(!!!!!!!!)να βαλει μπροστα απο το 8 καποιο αλλο νουμερο.π.χ. 48 , 58
ελεος σε τι μαθημα εγινε αυτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
σε γραμμικό σχέδιο :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
ααααααααααααα ώστε υπάρχει και αυτή η περίπτωση ε;; πώς μου διέφυγε;; να χαντακώνει βαθμολογητής παιδιά απο άλλα σχολεία,ώστε να περνούν μαθητές της;; τώρα αντιλαμβάνομαι τί βρώμικο παιχνίδι παίζεται στις πανελλαδικές!!
δε φτάνει που ανησυχείς ο ίδιος για το γραπτό σου και εύχεσαι να μην έχεις κάνει λάθη,πρέπει να φοβάσαι και το επόμενο στάδιο:να είναι αντικειμενικοί και αμερόληπτοι οι βαθμολογητές και να εκτιμήσουν τον αγώνα σου .........και το χειρότερο: αν σε αδικήσουν(και εξαιτίας τους μένεις έξω απο μια σχολή για λίγα μόρια) ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Polymnia Πιστεύω ότι τσάμπα εξάπτεσαι, εγώ τουλάχιστον δεν το πολύ πίστεψα αυτό...άλλωστε τα γραπτά πάντα φεύγουν από την πόλη σου, πχ εγώ που μένω Θεσσαλονίκη τα γραπτά μου πάνε Αθήνα, έστω ότι έχω καθηγητή που έκανε κάτι τέτοιο, απλά χαντάκωσε παιδιά από Αθήνα...και ποιος μας λέει ότι και ένας καθηγητής της Αθήνας δεν έκανε το ίδιο...? Είναι φαύλος κύκλος όλο αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Εγώ που σε ειδικό μάθημα είχα Α:54 B:42 Γ:8 τι να πω???
Συγνώμη, αλλά 54 - 42 = 12 και (https://edu4u.gr/Comments.aspx?qId=14290)
Εάν η διαφορά του βαθμού μεταξύ του πρώτου και του δεύτερου βαθμολογητή είναι μικρότερη ή ίση από 12 μονάδες, τότε ως τελικός βαθμός του γραπτού ορίζεται ο μέσος όρος του βαθμού των δύο βαθμολογητών. Αν η διαφορά μεταξύ των δύο βαθμολογητών είναι μεγαλύτερη απο 12 μονάδες, τότε το γραπτό οδηγείται σε αναβαθμολόγηση.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Troll??? Ή μηπως δεν εγραψες ακριβως τι βαθμολογιες του 1ου και του 2ου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Δεν έχω λάθος βρε παιδιά δείτε καλύτερα έχουν διαφορά 12 μονάδες.... 100 φορές τα κοίταξα άκρη δεν έχω βγάλει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Οπως λεει και ο Διας αναβαθμολογηση γινεται για διαφορες μεγαλυτερες των 12 μοριων. Εσυ εισαι ακριβως 12 μορια διαφορα αρα επρεπε να παρεις τον μεσο ορο του Α και του Β και οχι να γινει αναβαθμολογηση. Εκτος αν ισχυει κτ αλλο για τα ειδικα μαθηματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
Δεν έχω λάθος βρε παιδιά δείτε καλύτερα έχουν διαφορά 12 μονάδες.... 100 φορές τα κοίταξα άκρη δεν έχω βγάλει
ναι αλλα αν η διαφορα ειναι ιση με 12 τοτε δεν παει σε τριτο βαθμολογητη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
πφφφ εγώ έχω λάθος τελικά,συγνώμη παιδιά, άνοιξα πάλι το σύστημα 56 έχει ο πρώτος και εχθές που είδα πρώτη φορά τα αποτελέσματα που το ανέφερα και εδώ ( https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?p=3185833#post3185833) το ίδιο λάθος έκανα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Γτ δεν εχω καταλαβει καλα.... Το 8 του 3ου βαθμολογητη ειναι στην κλιμακα του 100 ή του 20?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Του 100 από ΕΠΑΛ είμαι γρρρρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
πφφφ εγώ έχω λάθος τελικά,συγνώμη παιδιά, άνοιξα πάλι το σύστημα 56 έχει ο πρώτος και εχθές που είδα πρώτη φορά τα αποτελέσματα που το ανέφερα και εδώ ( https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?p=3185833#post3185833) το ίδιο λάθος έκανα...
Δηλαδή: Α = 56 , Β = 42 , Γ = 8 ?
Και ο τελικός βαθμός ποιος είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
ο ΤΒ 98 γράφει.. πάλι δεν μπαίνω σε σχολή που ήθελα γιατί στα ειδικά θέλει να έχεις τουλάχιστον τη βάση(10) και εγώ έχω 9,8...έτσι κι αλλιώς και τρίτος βαθμολογητής να μην έμπαινε και να έμεναν οι 2 πρώτοι πάλι δεν έπιανα βαθμό, αλλά αυτό το 8 στο λαιμό μου έκατσε,γιατί? :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
ο τελικός 98 γράφει.. πάλι δεν μπαίνω σε σχολή που ήθελα γιατί στα ειδικά θέλει να έχεις τουλάχιστον τη βάση και εγώ έχω 9,8...έτσι κι αλλιώς και τρίτος βαθμολογητής να μην έμπαινε και να έμεναν οι 2 πρώτοι πάλι δεν έπιανα βαθμό, αλλά αυτό το 8 στο λαιμό μου έκατσε :(
https://edu4u.gr/Comments.aspx?qId=14290
Ο τελικός βαθμός του γραπτού προκύπτει από το μέσο όρο των βαθμών του τρίτου βαθμολογητή και του βαθμού του ενός εκ των δύο πρώτων βαθμολογητών που είναι πλησιέστερος προς αυτόν του τρίτου.
Άρα θα έπρεπε ο τελικός βαθμός να είναι (42+ 8 )/10 = 5.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
θα τρελαθώ τελείως τώρα... μήπως αν υπάρχει μεγάλη διαφορά του τρίτου απορρίπτεται και παραμένει ο βαθμός του πρώτου και του δεύτερου? δεν γίνεται αυτό ρε παιδιά

Αρχικά Υποψηφίου: ΧΖΛΧ
Μάθημα Βαθμ. 1 Βαθμ. 2 Βαθμ. 3 Βαθμ. Τ.Β.
ΕΛ 59 54 113
ΓΡ 56 42 8 98
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orpheas

Νεοφερμένος

Ο Ορφέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
https://edu4u.gr/Comments.aspx?qId=14290

Άρα θα έπρεπε ο τελικός βαθμός να είναι (42+ 8 )/10 = 5.

Dias, διάβασα αυτό που γράφεται στο edu4u για την αναβαθμολόγιση, αλλά και εγώ που είχα στα αγγλικά απο τον Α:92, απο τον Β:79 και απο τον Γ:78, ο ΤΒ μου ήτανε 17.1(85.5, δηλαδη ο μέσος όρος των δύο μεγαλύτερων) :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaou2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 264 μηνύματα.
και εγω απο την αναβαθμολογηση μου στην εκθεση καταλαβα οτι μαλλον ασχετα με τον 3ο μετρανε τελικα οι δυο μεγαλυτεροι...
ο πρωτος μου ειχε 82
ο δευτερος μου ειχε 69
και ο τριτος μου ειχε 67
τελικα πηρα 15.1 δηλαδη το μεσο ορο των δυο μεγαλυτερων! (επισης παλια ηξερα οτι ο 3ος ΠΡΕΠΕΙ να βαλει ενδιαμεσο βαθμο...) ΜΠΕΡΔΕΜΑ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Όταν υπάρχει και 3ος βαθμολογητής λαμβάνονται υπόψη οι 2 ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΙ. Ισχύει χρόνια αυτό. Κάποιος είχε προτείνει να συνυπολογίζονται και οι τρεις, αλλά δεν περπάτησε το θέμα.
Και γω για 1 μόριο δεν πήγα σε 3ον στα μαθηματικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top