Διόρθωση γραπτών Πανελληνίων

Orpheas

Νεοφερμένος

Ο Ορφέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Όταν υπάρχει και 3ος βαθμολογητής λαμβάνονται υπόψη οι 2 ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΙ. Ισχύει χρόνια αυτό. Κάποιος είχε προτείνει να συνυπολογίζονται και οι τρεις, αλλά δεν περπάτησε το θέμα.
Και γω για 1 μόριο δεν πήγα σε 3ον στα μαθηματικά.

(tsoufou έχεις το καλύτερο avatar στο ischool :P )
Και γώ αυτό ήξερα απλώς επισημαίνω την περίπτωση μου λόγω του τι γράφτηκε στο edu4u.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
(tsoufou έχεις το καλύτερο avatar στο ischool :P )
Και γώ αυτό ήξερα απλώς επισημαίνω την περίπτωση μου λόγω του τι γράφτηκε στο edu4u.
Merci :redface:
Σας λέω πριν τις πανελλήνιες και τι δεν είχαν πει. Τι και οι 3, τι οι 2 χαμηλότεροι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Άρα μετράνε τα 2 μεγαλύτερα....αχαμ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Παιδιά το απόλυτα σωστό είναι ότι μετρούν οι δύο καλύτεροι βαθμοί.
Αυτά που γράφονται στο λινκ του edu4u που αναφέρετε ίσχυαν μέχρι πριν 3-4 χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Dias, διάβασα αυτό που γράφεται στο edu4u για την αναβαθμολόγιση, .....δηλαδη ο μέσος όρος των δύο μεγαλύτερων)
και εγω απο την αναβαθμολογηση μου στην εκθεση καταλαβα οτι μαλλον ασχετα με τον 3ο μετρανε τελικα οι δυο μεγαλυτεροι...
Όταν υπάρχει και 3ος βαθμολογητής λαμβάνονται υπόψη οι 2 ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΙ. Ισχύει χρόνια αυτό. .
Άρα μετράνε τα 2 μεγαλύτερα....αχαμ!
Παιδιά το απόλυτα σωστό είναι ότι μετρούν οι δύο καλύτεροι βαθμοί..
Τελικά έχετε δίκιο, το έψαξα καλύτερα, μετράνε οι 2 μεγαλύτεροι. Ναι, έτσι είναι εδώ και μερικά χρόνια, με αυτό το σύστημα έδωσα πέρυσι εξετάσεις. Θεώρησα όμως έγκυρο το https://edu4u.gr/Comments.aspx?qId=14290 και υπέθεσα ότι (επιτέλους) διορθώθηκε αυτή η μεγάλη ΑΔΙΚΙΑ.
Να εξηγήσω γιατί θεωρώ ΑΔΙΚΙΑ το να υπολογίζονται οι 2 μεγαλύτεροι:
-- Έστω Α = 80 , Β = 50 , Γ = 75. Λογικά ο Β είναι out, άρα βαθμός = 15,5 (εδώ σωστά και δίκαια).
-- Όμως, αν Α = 90 , Β = 65 , Γ = 66 , το λογικό είναι ότι έπρεπε να είναι out ο Α και να είναι ο βαθμός = 13,1. Αλλά, με το σύστημα των 2 μεγαλυτέρων φεύγει ο Β και βαθμός = 15,5. Δηλαδή 2,4 παραπάνω από όσο άξιζε. Θα μπορούσε κάποιος να πει: ωραία, υπέρ του μαθητή κλπ, όμως σε έναν διαγωνισμό το να ευνοηθεί κάποιος σημαίνει ότι κάποιοι άλλοι βλάπτονται. Πιο απλά με αυτό το 2,4 που πήρε παραπάνω ο υποψήφιος επειδή ο Α βαθμολογητής ήταν γκαβός, τρώει τη θέση κάποιου που δεν είχε ανάλογη τύχη. Και σκεφθείτε ότι εσείς που δεν είχατε αυτή την τύχη, μπορεί να χάσετε τη σχολίτσα σας από τα μόρια που ο τυχερός ΑΔΙΚΑ πήρε.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τελικά έχετε δίκιο, το έψαξα καλύτερα, μετράνε οι 2 μεγαλύτεροι. Ναι, έτσι είναι εδώ και μερικά χρόνια, με αυτό το σύστημα έδωσα πέρυσι εξετάσεις. Θεώρησα όμως έγκυρο το https://edu4u.gr/Comments.aspx?qId=14290 και υπέθεσα ότι (επιτέλους) διορθώθηκε αυτή η μεγάλη ΑΔΙΚΙΑ.
Να εξηγήσω γιατί θεωρώ ΑΔΙΚΙΑ το να υπολογίζονται οι 2 μεγαλύτεροι:
-- Έστω Α = 80 , Β = 50 , Γ = 75. Λογικά ο Β είναι out, άρα βαθμός = 15,5 (εδώ σωστά και δίκαια).
-- Όμως, αν Α = 90 , Β = 65 , Γ = 66 , το λογικό είναι ότι έπρεπε να είναι out ο Α και να είναι ο βαθμός = 13,1. Αλλά, με το σύστημα των 2 μεγαλυτέρων φεύγει ο Β και βαθμός = 15,5. Δηλαδή 2,4 παραπάνω από όσο άξιζε. Θα μπορούσε κάποιος να πει: ωραία, υπέρ του μαθητή κλπ, όμως σε έναν διαγωνισμό το να ευνοηθεί κάποιος σημαίνει ότι κάποιοι άλλοι βλάπτονται. Πιο απλά με αυτό το 2,4 που πήρε παραπάνω ο υποψήφιος επειδή ο Α βαθμολογητής ήταν γκαβός, τρώει τη θέση κάποιου που δεν είχε ανάλογη τύχη. Και σκεφθείτε ότι εσείς που δεν είχατε αυτή την τύχη, μπορεί να χάσετε τη σχολίτσα σας από τα μόρια που ο τυχερός ΑΔΙΚΑ πήρε.

Σωστή παρατήρηση. Το δικαιότερο θα ήταν να μετρούσαν οι βαθμοί που έχουν την μικρότερη απόκλιση μεταξύ τους.

Χάνω καμιά περίπτωση αδικίας εδώ? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Μία χαρά σχολή είναι το ιστορικό θεσσαλονίκης....Μην στεναχωριέσαι. Πιστεύω ότι μπορείς να ελπίζεις για παιδαγωγικό θεσ/νικης...
Έχω 17.790 νομίζω ίσως 1-2 παραπάνω....

Ντάξει απλά σπάστηκα γιατί οι βλακες οι βαθμολογητές με τις αποκλίσεις τους μου τη στέρησαν...όχι οτι δε διάβασα εγώ... δλδ οκ...δε γίνεται να γράφεις τα ίδια με τον άλλον και να παίρνει 19,6 κι εσύ 17,8 στη βιολογία...και γράψαμε τα ίδια...τα ίδια είπαμε στο φροντ... Ολίνα έχω δηλώσει μετά τις Νομικές Αγγλικη Φιλολογία,Παιδαγωγικό,Φιλολογία και Ιστορικό...Αυτές τις μέρες έχω λίγο ένα περίεργο συναίσθημα...οκ δε λεώ καλό το ιστορικό αλλά φοβάμαι μήπως δεν ανταποκριθώ...τεσπα....φιλόλογος ή δασκαλάκος βγαίνεις απ όλες τις σχολές του Πρώτου πεδίου οποτεεε...
Οσον αφορά το Παιδαγωγικό το χω ξεχάσει ήδη...δε παίζει να πέσει 370 μόρια :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Ντάξει απλά σπάστηκα γιατί οι βλακες οι βαθμολογητές με τις αποκλίσεις τους μου τη στέρησαν...όχι οτι δε διάβασα εγώ... δλδ οκ...δε γίνεται να γράφεις τα ίδια με τον άλλον και να παίρνει 19,6 κι εσύ 17,8 στη βιολογία...και γράψαμε τα ίδια...τα ίδια είπαμε στο φροντ... Ολίνα έχω δηλώσει μετά τις Νομικές Αγγλικη Φιλολογία,Παιδαγωγικό,Φιλολογία και Ιστορικό...Αυτές τις μέρες έχω λίγο ένα περίεργο συναίσθημα...οκ δε λεώ καλό το ιστορικό αλλά φοβάμαι μήπως δεν ανταποκριθώ...τεσπα....φιλόλογος ή δασκαλάκος βγαίνεις απ όλες τις σχολές του Πρώτου πεδίου οποτεεε...
Οσον αφορά το Παιδαγωγικό το χω ξεχάσει ήδη...δε παίζει να πέσει 370 μόρια :Ρ
Τι εννοείς δεν θα ανταποκριθείς;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olina11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olina11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 184 μηνύματα.
Ντάξει απλά σπάστηκα γιατί οι βλακες οι βαθμολογητές με τις αποκλίσεις τους μου τη στέρησαν...όχι οτι δε διάβασα εγώ... δλδ οκ...δε γίνεται να γράφεις τα ίδια με τον άλλον και να παίρνει 19,6 κι εσύ 17,8 στη βιολογία...και γράψαμε τα ίδια...τα ίδια είπαμε στο φροντ... Ολίνα έχω δηλώσει μετά τις Νομικές Αγγλικη Φιλολογία,Παιδαγωγικό,Φιλολογία και Ιστορικό...Αυτές τις μέρες έχω λίγο ένα περίεργο συναίσθημα...οκ δε λεώ καλό το ιστορικό αλλά φοβάμαι μήπως δεν ανταποκριθώ...τεσπα....φιλόλογος ή δασκαλάκος βγαίνεις απ όλες τις σχολές του Πρώτου πεδίου οποτεεε...
Οσον αφορά το Παιδαγωγικό το χω ξεχάσει ήδη...δε παίζει να πέσει 370 μόρια :Ρ


σε καταλαβαινω για την σχολη που λες...επισης σε καταλαβαινω για τις αποκλισεις...και εμενα με εκαψαν στα αρχαια...ο ενας 83 και ο αλλος 63...ενταξει ηξερα πως δεν αριστευσα αλλα οχι και 63...στο φροντ 4 καθηγητες γυρω στο 80 μου ειπαν...και ασε που ποτε δεν ειχα γραψει ετσι...ακομα και στον οεφε 81,5 εγραψα....δηλαδη οπως ειπε και η καθηγητρια μου ειχα υποδομη και το 63 ειναι αδικαιολογητο....ολη την χρονια πανω απο 90....πφφφφ τεσπα...η μονη εξηγηση που δωσαμε ειναι οτι ο β βαθμολογητης πρεπει να ηταν πολυ κολλημενος στις απαντησεις του υπουργειου:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Τι εννοείς δεν θα ανταποκριθείς;;;

Aπ ότι έχω μάθει είναι αρκετά δύσκολο ,οι καθηγητές καβαλημένοι και τα μαθήματα δύσκολα...επίσης μ είπαν ότι αν δεν έχω τρέλα με την Ιστορία ή την Αρχαιολόγια θα μ φανεί μανίκι...τώρα νταξει δε με νοιάζει...θα πάω κι αν μ αρεσει εχει καλώς αλλιώς 10% του χρόνου :) Για μια στιγμή χθες σκέφτηκα και να ξαναδώσω αλλά δεν είμαι σίγουρος οτι μπορώ να μπω στην ίδια διαδικασία 2η φορά από άποψη ψυχολογίας :/

σε καταλαβαινω για την σχολη που λες...επισης σε καταλαβαινω για τις αποκλισεις...και εμενα με εκαψαν στα αρχαια...ο ενας 83 και ο αλλος 63...ενταξει ηξερα πως δεν αριστευσα αλλα οχι και 63...στο φροντ 4 καθηγητες γυρω στο 80 μου ειπαν...και ασε που ποτε δεν ειχα γραψει ετσι...ακομα και στον οεφε 81,5 εγραψα....δηλαδη οπως ειπε και η καθηγητρια μου ειχα υποδομη και το 63 ειναι αδικαιολογητο....ολη την χρονια πανω απο 90....πφφφφ τεσπα...η μονη εξηγηση που δωσαμε ειναι οτι ο β βαθμολογητης πρεπει να ηταν πολυ κολλημενος στις απαντησεις του υπουργειου:mad:

οκ δηλαδή ας δώσουν συγκεκριμένες απαντήσεις απ το υπυργείο αν θελουν κάτι στανταρ και να μη το αφήνουν στην όρεξη και τη διάθεση του καθε βαθμολογητή...δεν δέχομαι να κρίνεται το γραπτό μου κι η σχολή μου απ το τι προηγήθηκε το προηγούμενο βράδυ στη ζωή του βαθμολογητή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olina11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olina11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 184 μηνύματα.
οκ δηλαδή ας δώσουν συγκεκριμένες απαντήσεις απ το υπυργείο αν θελουν κάτι στανταρ και να μη το αφήνουν στην όρεξη και τη διάθεση του καθε βαθμολογητή...δεν δέχομαι να κρίνεται το γραπτό μου κι η σχολή μου απ το τι προηγήθηκε το προηγούμενο βράδυ στη ζωή του βαθμολογητή!

ποσο συμφωνω...κρινεται η ζωη ενος παιδιου...οτι να ναι κανουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Δε νομίζω ότι θα ξαναδώσω...δε θέλω να το ξαναπεράσω...Θα δείξουν οι βάσεις...ελπίζω το καλυτερο για όλους...απλά νευριάζω καμια φορά γιατί σκέφτομαι ότι αν δεν ήταν οι βαθμολογητές στον κόσμο τους θα μπορούσα να μαι καπου αλλου...αλλά νταξει...εχουμε επιλογες :) Αισιοδοξία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Δε νομίζω ότι θα ξαναδώσω...δε θέλω να το ξαναπεράσω...Θα δείξουν οι βάσεις...ελπίζω το καλυτερο για όλους...απλά νευριάζω καμια φορά γιατί σκέφτομαι ότι αν δεν ήταν οι βαθμολογητές στον κόσμο τους θα μπορούσα να μαι καπου αλλου...αλλά νταξει...εχουμε επιλογες :) Αισιοδοξία!

Δεν ξέρω τη δική σου περίπτωση, nothing personal, αλλά, γενικώς, καλό είναι να αποδεχόμαστε τα δικά μας λάθη.:)
Μια συμμαθήτριά μου γύρισε και είπε ότι ιστορία της έβαλαν 18,8 επειδή, λέει, ξέχασαν να της διορθώσουν σελίδα.
Εντάξει, έλεος πια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
αυτεσ οι αποκλισεισ ρε παιδια...εγω στην εκθεση ειχα πρωτο 16.5 και δευτερο 10...ευτυχωσ με εσωσε ο τριτοσ με 17...γιατι πολλεσ φορεσ μασ καει χειροτερα ο τριτοσ..αλλα απο αυτο που ειδα καταλαβα οτι οι κσθηγητεσ που βαθμολογ ογουν δεν πανε καλα και ειναι και αμορφωτοι εβλαπα συμμαθητεσ μου που δεν ξερουν ορθογραφια με 17 18 ακομα και 19 στην εκθεση.ηθελα να μαθω μεθυσμενοι βαθμολογουσαν?...συγνωμη την αποκλιση στην εκθεση την δεχομαι αλλα στη βιολογια γενικησ και στα μαθηματικα που ειναι συγκεκριμενα πραγματα τι αποκλιση μπορει να υπαρξει?παντωσ μην στεναχωριομαστε οτι εγινε εγινε και οπου εινα γραφτο μασ θα παμε..εαν δεν υπαρχει αξιοκρατικοσ τροποσ βαθμολογιασ δεν φταιμε εμεισ...εμενα η θεια μου παντωσ που ηταν στο βαθμολογητικο θεσσαλονικησ μου ελεγε οτι καποιοι διορθωναν 4 φακελουσ την μερα και τα περνουσαν ολα μια ματια μονο και μονο για να πληρωθουν..στην τυχη βαθμουσ βαζαν!!αρα βλεπετε τι γινεται..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
Δεν ξέρω τη δική σου περίπτωση, nothing personal, αλλά, γενικώς, καλό είναι να αποδεχόμαστε τα δικά μας λάθη.:)
Μια συμμαθήτριά μου γύρισε και είπε ότι ιστορία της έβαλαν 18,8 επειδή, λέει, ξέχασαν να της διορθώσουν σελίδα.
Εντάξει, έλεος πια.




Συγγνώμη κιόλας, αλλά οι Νομικές πάντα ήταν πανύψηλες.
Θεοποιημένες ήταν ανέκαθεν. Δεν συνέβη τώρα αυτό.

:confused: ενταξει,απλα κορυφαιο αυτο που πε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Δεν ξέρω τη δική σου περίπτωση, nothing personal, αλλά, γενικώς, καλό είναι να αποδεχόμαστε τα δικά μας λάθη.:)
Μια συμμαθήτριά μου γύρισε και είπε ότι ιστορία της έβαλαν 18,8 επειδή, λέει, ξέχασαν να της διορθώσουν σελίδα.
Εντάξει, έλεος πια.

δε νομίζω το ότι στη Βιολογία γενικής ήταν δικό μου λάθος απ τη στιγμή που έγραψα τα ίδια ακριβώς με άλλα 4 άτομα και οι 3 πηραν 19,6 και πάνω κι εγώ κι αλλη κοπέλα 17,8...αυτο σημαίνει οτι ο καθένας βαθμολογεί όπως του γουστάρει...
οταν κάνω λάθη τα παραδέχομαι...όπως πχ η Λογοτεχνία που δεν ειχα διαβασει το Καβαφη όσο Βιζυηνό και Παπαδιαμάντη!αλλά οκ...στη θεωρητική ειναι τελειώς υποκειμενικά τα πράγματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
δε νομίζω το ότι στη Βιολογία γενικής ήταν δικό μου λάθος απ τη στιγμή που έγραψα τα ίδια ακριβώς με άλλα 4 άτομα και οι 3 πηραν 19,6 και πάνω κι εγώ κι αλλη κοπέλα 17,8...αυτο σημαίνει οτι ο καθένας βαθμολογεί όπως του γουστάρει...
οταν κάνω λάθη τα παραδέχομαι...όπως πχ η Λογοτεχνία που δεν ειχα διαβασει το Καβαφη όσο Βιζυηνό και Παπαδιαμάντη!αλλά οκ...στη θεωρητική ειναι τελειώς υποκειμενικά τα πράγματα...

Θεωρητική ήμουν. Ξέρω.;)
Εσύ πού ξέρεις τι έγραψαν οι υπόλοιποι; Είδες με τα ίδια σου τα μάτια τα γραπτά τους; Μπορεί να τα έγραψαν καλύτερα/αναλυτικότερα/σαφέστερα ή οτιδήποτε άλλο, απ' ό,τι εσύ. Μπορεί, π.χ., να νομίζεις ότι εξήγησες καλά τις πιο «ελεύθερες» ερωτήσεις που μας έβαλαν (βλ. Γ1,2), αλλά τελικά να κάνεις λάθος.

Μην τα λες αυτά τα πράγματα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Θεωρητική ήμουν. Ξέρω.;)
Εσύ πού ξέρεις τι έγραψαν οι υπόλοιποι; Είδες με τα ίδια σου τα μάτια τα γραπτά τους; Μπορεί να τα έγραψαν καλύτερα/αναλυτικότερα/σαφέστερα ή οτιδήποτε άλλο, απ' ό,τι εσύ. Μπορεί, π.χ., να νομίζεις ότι εξήγησες καλά τις πιο «ελεύθερες» ερωτήσεις που μας έβαλαν (βλ. Γ1,2), αλλά τελικά να κάνεις λάθος.

Μην τα λες αυτά τα πράγματα.;)
Άφησέ με να το ξέρω αυτό σίγουρα ότι ειχαμε γράψει τα ίδια! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Άφησέ με να το ξέρω αυτό σίγουρα ότι ειχαμε γράψει τα ίδια! :)

Χωρίς παρεξήγηση, κάνεις ακριβώς σαν τη συμμαθήτριά μου που περιέγραψα ανωτέρω.
Δέξου το βαθμό που έγραψες και τέλος. Αν διαφωνείς κάνε αναβαθμολόγηση. Από τη στιγμή που δεν το κάνεις, όμως, σημαίνει πως γνωρίζεις καλά ότι τόσο άξιζες.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Χωρίς παρεξήγηση, κάνεις ακριβώς σαν τη συμμαθήτριά μου που περιέγραψα ανωτέρω.
Δέξου το βαθμό που έγραψες και τέλος. Αν διαφωνείς κάνε αναβαθμολόγηση. Από τη στιγμή που δεν το κάνεις, όμως, σημαίνει πως γνωρίζεις καλά ότι τόσο άξιζες.;)
Από τη στιγμή που δεν καταλαβαίνεις,έχουμε διαφορετικές απόψεις και δε βγαζουμε άκρη ας το σταματήσουμε εδώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top