Διοικητικής Επιστήμης & Τεχνολογίας ΟΠΑ vs Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ vs Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων ΟΠΑ

Διοικητικής Επιστήμης & Τεχνολογίας ΟΠΑ vs Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ vs Οργάνωσης & Διοίκη
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 71)
  • Διοικητικής Επιστήμης & Τεχνολογίας

  • Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων

  • Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής

  • Άλλο οικονομικό τμήμα

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
εξάλλου ΤΕΙ χρηματοοικονομικης δεν υπαρχουν' μονο λογιστικης.

Η ζωή τελικά είναι όλο εκπλήξεις...

https://www.finance.teicrete.gr/portal/gr/FirstPage.action
https://xrimko.teikoz.gr/
https://www.teikal.gr:8080/portal/dt?provider=xrime_el
https://preveza.teiep.gr/xrel/


τελικα στο ΔΕΤ μπαινεις απο 5ο πεδιο??

4ο & 5ο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 312 μηνύματα.

αν είναι δυνατόν....
να αποτιμάς παράγωγα από ΤΕΙ με βάσεις 10 κ 11??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
καλα ρε παιδια μην λετε για τει..ειναι αστεια αυτα που κανουνε..πας πχ λογιστικη τει αδιαβαστος και παιρνεις 8!!! ενω ασοεε πχ μπορει να διαβασεις και να κοπεις...για λογιστικη μονοδρομος λοχρη και οδε αν θες να εχεις μια πιο σφαιρικη αποψη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 312 μηνύματα.
αν είναι δυνατόν....
να αποτιμάς παράγωγα από ΤΕΙ με βάσεις 10 κ 11??

πολυ ειπα!
6-7 ειναι οι βασεις!!

δειτε τα στα https://www.methodiko-frontistirio.gr/exams/sxoles/vaseis2011.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
@vasilis12345
πρακτικη ασκηση ειναι αυτο που περιγραφεις. συχνα πυκνα διαφορες εταιρειες (απο HSBC μεχρι hyundai) βγαζουν ανακοινωση οτι ζητουν πρακτικαριους. Οι ωρες εργασιας καθοριζονται απο την εταιρεια, αλλα μην περιμενεις λιγοτερες απο 6 ανα μερα. Βεβαια μπορεις να απευθυνθεις ο ιδιος σε εταιρεια και αν σε παρουν εισαι οκ. και μην περιμενεις να μην κανεις παρακτικη επειδη εχεις μαθημα- δεν τους νοιαζει αν χανεις διαλεξεις. Μπορεις να κανεις την πρακτικη σου το καλοκαιρι και να μην χανεις τις διαλεξεις, αλλα θα ειναι 7,5 ωρες καθε μερα μεσα στο καλοκαιρι για δυο μηνες.
Στο τμημα μας οι ωρες που πρπει να δουλεψεις ειναι απο 160 μεχρι 320 (περιπου 2 μηνες και συνηθως ειναι 320) με 340-680 ευρω αντιστοιχα αμοιβη (min-max). Για να κανεις πρακτικη πρεπει να εχεις περασει ολα τα μαθηματα των 2 πρωτων ετων και να εχεις μεσο οπο πανω απο 6,51.
Τη λαντζα δεν την γλυτωνεις. Αποδεξου το πριν ξεκινεις αυτη τη διαδικασια.
Μεταπτυχιακα φτηνα και ποιοτικα υπαρχουν σε Ολλανδια(Rotterdam School of Management, Tiltburg) (1700ευρω) και Σουηδια Stockholm School of Economics) (0 ευρω). Για τα αλλα θες 40000 ευρω
Γενικα: αν θες να ασχοληθεις με λογιστικη, τουλαχιστον σε προπτυχιακο επιπεδο, τα μαθηματικα που θα χρησιμοποιησεις θα ειναι του γυμνασιου στην καλυτερη περιπτωση. Μαθηματικα σοβαρα χρειαζονται οι quants, τα παιδακια που αποτιμουν παραγωγα κτλ και ειναι της χρηματοοικονομικης.


(Επειδη καπου αναφερθηκε)
Το ΑΟΔΕ που κανατε ειναι introduction σε μικροοικονομια, μακροοικονομια και διοικηση επιχειρησεων. Τα προσφορα-ζητηση, μεσο κοστος κτλ ειναι πραγματα του τμηματος οικονομικης επιστημης.

@John1994
Λογιστικη δεν εχει σχεση με χρηματοοικονομικα. Στην λογιστικη καταγραφεις το τι εχει και το πως το απεκτησε η εταιρεια (ενας πολυ απλοικος ορισμος). Εχεις λογαριασμους του Ενεργητικου(τι εχει η εταιρεια) και του παθητικου (υποχρεωσεις εταιρειας) και τους συνδιαζεις για να δειξεις τις διαφορες ενεργειες-συμβαντα του οργανισμου. Τα χρηματοοικονομικα ειναι κατι πιο γενικο και ασχολειται με τις "αγορες"(το γ@μησα τον ορισμο τελειως). Ασχολεισαι με επενδυσεις, αξιογραφα, παραγωγα κτλ. Στο ΛΟΧΡΗ κανεις τα δυο πρωτα χρονια και τα δυο και μετα επιλεγεις κατευθυνση που σε ενδιαφερει. Στο χειμερινο εξαμηνο τριτου ετους υπαρχει μαθημα επιλογης μικροδομη χρηματοοικονομικων αγορων που ειναι ακριβως αυτο που θελεις ή μαλλον εισαγωγη σε αυτο.
Και βγαλε το οικονομικης επιστημης ΑΣΟΕΕ. Θα αυτοκτονησεις. Φαντασου να κανεις για 4 χρονια θεωρια. (σχεδον) ΜΟΝΟ θεωρια. Βαλε ΔΕΤ καλυτερα- πιο ενδιαφερον.

ποια ολλανδια βρε λεβεντη, ελλαδισταν το μεταπτυχιακο, που να τρεχουμε απο εδω και απο εκει βλεπουμε ,
τωρα μπαστα περιεργα το ακουω αυτο με τις ωρες, εχω μπει σε καμποσους οδηγους σπουδων ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ δεν εχω υποχρεωτικη πρακτικη στο λοχρη, ουσιαστικα δουλεια λεω, οπως πανε οι περισσοτεροι φοιτητες που θελουν δουλεια απο το σχετικο γραφειο της σχολης
μαλλον για διαφορετικο λεμε, αλλο να πηγαινεις επειδη το θελεις σε 3ωρη απασχοληση που ζητανε φοιτητες με συμβαση αλλο αυτο π μ λες, ειδικα αφου πριν τελειωσω δεν ειμαι καν γραμμενος σε οικονομικο επιμελητηριο, τι να με κανουν φουλ ωραριο, δεν παιζει για αλλο πραμα λεμε στανταρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

GhastaL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GhastaL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Παιδιά, τελικά στο μηχανογραφικό μου δήλωσα πρώτο το ΔΕΤ. Θα περάσω σίγουρα σε αυτό, διότι για το 5ο πεδίο έχω 19604 μόρια. Υπάρχει όμως κι ένα πρόβλημα...
Όπως είχα πει και σε προηγούμενο post, είμαι από θεωρητική κατεύθυνση και δεν έχω κάνει Μαθηματικά Κατεύθυνσης.
Τι κεφάλαια θα ήταν καλό να ρίξω μια ματιά πριν τον Οκτώβριο, για να μην πάω εντελώς ανυποψίαστος; Είμαι διατεθειμένος να διαβάσω καλά για να τα καταφέρω στα Μαθηματικά - ειδικά στα πρώτα δύο εξάμηνα - αλλά αν πάω εντελώς χωρίς βάσεις, νομίζω θα έχω μεγάλο πρόβλημα, σωστά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
κακια θα πω συγχωρεσε με αλλα στερεις μια θεση απο ενα παιδι που την παλευε...
γιατι δετ μωρε? μπορουσες μαρκετινγκ ή οδε κατευθυνση επικοινωνιας ή διοικηση επιχειρησεων και οχι δετ (δεν εχω παει αλλα λιγο πολυ απο γνωστους ειναι ενας συνδυασμος πληροφορικης, στατιστικης, αναλυσης)

τελος παντων, σιγουρα πρεπει να διαβασεις ολο το βιβλιο στο μερος β "αναλυση"
ΟΛΑ ολοκληρωματα, παραγωγους ορια ΟΛΑ
(μερικα ηταν εκτος υλης γ μας, δεν σ νοιαζει απλα διαβασε τα)
ο Θεος μαζι σου (εγω δεν θα ειχα το θαρρος να παω οικονομικα απο θεωρητικη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GhastaL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GhastaL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
κακια θα πω συγχωρεσε με αλλα στερεις μια θεση απο ενα παιδι που την παλευε...
γιατι δετ μωρε? μπορουσες μαρκετινγκ ή οδε κατευθυνση επικοινωνιας ή διοικηση επιχειρησεων και οχι δετ (δεν εχω παει αλλα λιγο πολυ απο γνωστους ειναι ενας συνδυασμος πληροφορικης, στατιστικης, αναλυσης)

Ε, τι να κάνω που με την έρευνα που έκανα κατέληξα στο ΔΕΤ ως αρκετά καλύτερο...
Το ξέρω πως έχω σοβαρό μειονέκτημα από τη θεωρητική, αλλά ούτως ή άλλως η κατεύθυνση ήταν από την αρχή μια λάθος επιλογή, κάτι που κατάλαβα δυστυχώς το περασμένο καλοκαίρι... Από τη στιγμή που τα αντικείμενά της δε με έλκουν καθόλου πλέον, δεν έχω κανένα λόγο να συνεχίζω αυτή την παρωδία σπουδών, πηγαίνοντας Νομική ή Φιλολογία ή όπου αλλού δε θα στερούσα θέσεις "απο ενα παιδι που την παλευε"...
Το έψαξα αρκετά πριν επιλέξω το ΔΕΤ, γιατί προφανώς η άλλη επιλογή μου ήταν το ΟΔΕ, μα από τη στιγμή που ενδιαφέρομαι για πιο πρακτικά και ουσιαστικά αντικείμενα δε θα μπορούσα να επιλέξω βάσει μόνον του ότι είμαι θεωρητική κατεύθυνση...
Λίγη μαθηματική σκέψη την έχω - είχα διακριθεί άλλωστε, χωρίς καθόλου προετοιμασία και φροντιστήρια, στους διαγωνισμούς της ΕΜΕ για την Β' και Γ' Γυμνασίου και Α' Λυκείου (στη Β' και την Γ' Λυκείου δε συμμετείχα, για προφανείς λόγους)...
Το κυριότερο είναι όμως ότι δεν μπορώ να διαιωνίζω μια κατάσταση, επειδή έκανα και μια λάθος επιλογή...

Άδικο έχω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Ε, τι να κάνω που με την έρευνα που έκανα κατέληξα στο ΔΕΤ ως αρκετά καλύτερο...
Το ξέρω πως έχω σοβαρό μειονέκτημα από τη θεωρητική, αλλά ούτως ή άλλως η κατεύθυνση ήταν από την αρχή μια λάθος επιλογή, κάτι που κατάλαβα δυστυχώς το περασμένο καλοκαίρι... Από τη στιγμή που τα αντικείμενά της δε με έλκουν καθόλου πλέον, δεν έχω κανένα λόγο να συνεχίζω αυτή την παρωδία σπουδών, πηγαίνοντας Νομική ή Φιλολογία ή όπου αλλού δε θα στερούσα θέσεις "απο ενα παιδι που την παλευε"...
Το έψαξα αρκετά πριν επιλέξω το ΔΕΤ, γιατί προφανώς η άλλη επιλογή μου ήταν το ΟΔΕ, μα από τη στιγμή που ενδιαφέρομαι για πιο πρακτικά και ουσιαστικά αντικείμενα δε θα μπορούσα να επιλέξω βάσει μόνον του ότι είμαι θεωρητική κατεύθυνση...
Λίγη μαθηματική σκέψη την έχω - είχα διακριθεί άλλωστε, χωρίς καθόλου προετοιμασία και φροντιστήρια, στους διαγωνισμούς της ΕΜΕ για την Β' και Γ' Γυμνασίου και Α' Λυκείου (στη Β' και την Γ' Λυκείου δε συμμετείχα, για προφανείς λόγους)...
Το κυριότερο είναι όμως ότι δεν μπορώ να διαιωνίζω μια κατάσταση, επειδή έκανα και μια λάθος επιλογή...

Πολύ καλά έκανες.
Για τα Μαθηματικά μην ανησυχείς ιδιαίτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pouleles

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pouleles αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Οπως κ να εχει ειτε απο ΟΔΕ ειτε απο ΔΕΤ εισαι σε ολα τα μεταπτυχιακα σε παιρνουν μ ενα καλο Μ.Ο. και το ΟΔΕ δν ειναι τοσο θεωρητικο οσο νομιζεις.Και οσο αφορα απο οικονομικες-λογιστικες γνωσεις βγαινεις με αρκετα περισσοτερες απ το ΟΔΕ σε σχεση με το ΔΕΤ.Αποψη μου,και τα 2 τμηματα ειναι πολυ καλα και με πολυ υψηλο επιπεδο φοιτητων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Παιδιά, τελικά στο μηχανογραφικό μου δήλωσα πρώτο το ΔΕΤ. Θα περάσω σίγουρα σε αυτό, διότι για το 5ο πεδίο έχω 19604 μόρια. Υπάρχει όμως κι ένα πρόβλημα...
Όπως είχα πει και σε προηγούμενο post, είμαι από θεωρητική κατεύθυνση και δεν έχω κάνει Μαθηματικά Κατεύθυνσης.
Τι κεφάλαια θα ήταν καλό να ρίξω μια ματιά πριν τον Οκτώβριο, για να μην πάω εντελώς ανυποψίαστος; Είμαι διατεθειμένος να διαβάσω καλά για να τα καταφέρω στα Μαθηματικά - ειδικά στα πρώτα δύο εξάμηνα - αλλά αν πάω εντελώς χωρίς βάσεις, νομίζω θα έχω μεγάλο πρόβλημα, σωστά;

συγχαρητηρια θα περασεις πρωτος-πρωτη κιολας..μην σε ανυσηχουν τα μαθηματικα ο καθηγητης ειναι πολυ λαιτ περνανε ολοι

Ε, τι να κάνω που με την έρευνα που έκανα κατέληξα στο ΔΕΤ ως αρκετά καλύτερο...
Το ξέρω πως έχω σοβαρό μειονέκτημα από τη θεωρητική, αλλά ούτως ή άλλως η κατεύθυνση ήταν από την αρχή μια λάθος επιλογή, κάτι που κατάλαβα δυστυχώς το περασμένο καλοκαίρι... Από τη στιγμή που τα αντικείμενά της δε με έλκουν καθόλου πλέον, δεν έχω κανένα λόγο να συνεχίζω αυτή την παρωδία σπουδών, πηγαίνοντας Νομική ή Φιλολογία ή όπου αλλού δε θα στερούσα θέσεις "απο ενα παιδι που την παλευε"...
Το έψαξα αρκετά πριν επιλέξω το ΔΕΤ, γιατί προφανώς η άλλη επιλογή μου ήταν το ΟΔΕ, μα από τη στιγμή που ενδιαφέρομαι για πιο πρακτικά και ουσιαστικά αντικείμενα δε θα μπορούσα να επιλέξω βάσει μόνον του ότι είμαι θεωρητική κατεύθυνση...
Λίγη μαθηματική σκέψη την έχω - είχα διακριθεί άλλωστε, χωρίς καθόλου προετοιμασία και φροντιστήρια, στους διαγωνισμούς της ΕΜΕ για την Β' και Γ' Γυμνασίου και Α' Λυκείου (στη Β' και την Γ' Λυκείου δε συμμετείχα, για προφανείς λόγους)...
Το κυριότερο είναι όμως ότι δεν μπορώ να διαιωνίζω μια κατάσταση, επειδή έκανα και μια λάθος επιλογή...

Άδικο έχω;

αν ηθελες πιο ουσιαστικα πραγματα δεν επρεπε να δηλωσεις δετ...γιατι το δετ δεν εχει καθαρο αντικειμενο κανεις λιγο πληροφορικη λιγο μανατζμεντ...για λογιστικη και χρηματοοικονομικα ουτε λογος 3 μαθηματα συνολικα....και νομιζω μεγαλυτερο θεμα θα εχεις με την πληροφορικη επειδη δεν εχεις αλγοριθμικη σκεψη..μαθηματικα ειναι λαιτ ο καθηγητης μην φοβασαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Pouleles

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pouleles αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Θα πω κατι που μ ελεγε μια διδασκον απ την κατευθυνση μου.Ημουν οδε -πληροφοριακα συστηματα.Μας ελεγε οτι αν καποιος επιλεξει βαρβατα μαθηματα επιλογης κατευθυνσης μπορει να βγει με περισσοτερες γνωσεις προγραμματισμου απο εναν ΔΕΤΑΡΙΟ.Μαλιστα μια κοπελα απ την κατευθυνση μου ειχε περασει μαθηματα επιλογης κατευθυνσης απο πληροφορικη ΟΠΑ και ειχε παρει μαθηματα Αλγοριθμοι,εξορυξη γνωσης απο βασεις και παγκοσμιο ιστο,Java απο ΔΕΤ και σχεδιασμο βασεων δεδομενων παλι απο πληροφορικη ΟΠΑ.Α και τεχνητη νοημοσυνη απο πληροφορικη ΟΠΑ.Ξεχωριστα απο τις πληροφορικες της κατευθυνσης..Δεν νομιζω λοιπον καποιος δεταριος να ειχε παραπανω γνωσεις απ αυτη σ οτι αφορα την πληροφορικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
αυτο που ειπε ο συναδελφος παραπανω ειναι το θετικο του οδε. η ευελιξια να φτιαχνω το προγραμμα σπουδων οπως θελω...απο οποιαδηποτε κατευθυνση παιρνοντας μαθηματα σχετικα με την κατευθυνση μου και οχι αυτο που κανει η πλειοψηφια που παιρνει οτι πιο γελιο υπαρχει απλα για να παρει ενα πτυχιο...εχεις και την στρατηγικη σκεψη που δεν ξερω αν στην παρεχει καποιο αλλο τμημα και την δυνατοτητα να ασχοληθεις με οτι κυριολεκτικα θες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Χαλαρώστε λίγο ρε παιδιά:
Πληροφορική?
ΟΔΕ!
Οικονομική?
ΟΔΕ!
Χρημ/κά?
ΟΔΕ!
Λογιστική?
ΟΔΕ!
Μάρκετινγκ?
ΟΔΕ!
Οπερέσιον Ρισέρτς?
ΟΔΕ!
Τα πάντα όλα να 'όυμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pouleles

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pouleles αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Χημεια? ΟΔΕ.. :D Ρε συ χαλαρωσε ..Δεν ειπαμε οτι ειναι και το νουμερο 1 σε ολα.Αν ειναι δυνατον.Αυτο που θελουμε να τονισουμε ειναι οτι σου δινει πολλες διεξοδους..μην μας παρεξηγεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Χαλαρώστε λίγο ρε παιδιά:
Πληροφορική?
ΟΔΕ!
Οικονομική?
ΟΔΕ!
Χρημ/κά?
ΟΔΕ!
Λογιστική?
ΟΔΕ!
Μάρκετινγκ?
ΟΔΕ!
Οπερέσιον Ρισέρτς?
ΟΔΕ!
Τα πάντα όλα να 'όυμε!

απλα ειπαμε οτι εχεις απο οδε διεξοδους ...κ για οικονομικη δεν αναφερθηκαμε υπαρχει το τμημα σου για αυτο :clapup: το οδε σου προσφερει μια ισορροπια σε αυτα τα πρωτα χρονια και μετα εξειδικευση με την κατευθυνση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GhastaL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GhastaL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Χαλαρώστε λίγο ρε παιδιά:
Πληροφορική?
ΟΔΕ!
Οικονομική?
ΟΔΕ!
Χρημ/κά?
ΟΔΕ!
Λογιστική?
ΟΔΕ!
Μάρκετινγκ?
ΟΔΕ!
Οπερέσιον Ρισέρτς?
ΟΔΕ!
Τα πάντα όλα να 'όυμε!

Παιδιά, το έχω ψάξει αρκετά, γιατί αρχικά ήταν να δηλώσω ΟΔΕ.
Είδα, όμως, ότι το ΟΔΕ είναι αρκετά και "αχρείαστα" θεωρητικό, αν δε θέλεις Λογιστική, και ότι έχει αντικείμενα, που σε σχέση με το ΔΕΤ, μου είναι πιο αδιάφορα.
Σε καμιά περίπτωση δε θέλω να υποτιμήσω το ΟΔΕ, διότι έχω ακούσει πολύ καλά σχόλια, αλλά ρώτησα και πολλούς φοιτητές του ΟΔΕ που εξέφρασαν παράπονα. Τελοσπάντων, ό, τι έγινε, έγινε, τα μηχανογραφικά έχουν πια τελειώσει. Άλλωστε, τα Οικονομικά έχουν το καλό ότι ανοίγουν διάφορες προοπτικές - απλώς το Ο.Δ.Ε. ανοίγει περισσότερες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Παιδιά, το έχω ψάξει αρκετά, γιατί αρχικά ήταν να δηλώσω ΟΔΕ.
Είδα, όμως, ότι το ΟΔΕ είναι αρκετά και "αχρείαστα" θεωρητικό, αν δε θέλεις Λογιστική, και ότι έχει αντικείμενα, που σε σχέση με το ΔΕΤ, μου είναι πιο αδιάφορα.
Σε καμιά περίπτωση δε θέλω να υποτιμήσω το ΟΔΕ, διότι έχω ακούσει πολύ καλά σχόλια, αλλά ρώτησα και πολλούς φοιτητές του ΟΔΕ που εξέφρασαν παράπονα. Τελοσπάντων, ό, τι έγινε, έγινε, τα μηχανογραφικά έχουν πια τελειώσει. Άλλωστε, τα Οικονομικά έχουν το καλό ότι ανοίγουν διάφορες προοπτικές - απλώς το Ο.Δ.Ε. ανοίγει περισσότερες...

κυριως για τι ενδιαφερεσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GhastaL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GhastaL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Δεν ενδιαφέρομαι καθόλου για Λογιστικά και Χρηματοοικονομικά ως κύρια αντικείμενα, ενδιαφέρομαι κυρίως για Διοίκηση, βασισμένη και σε πιο μαθηματικές και πρακτικές δραστηριότητες, και Πληροφορική, αν και κάτι τέτοιο θα μπορούσα να επιδιώξω και από το Ο.Δ.Ε.
Από το Δ.Ε.Τ. όμως "γλιτώνω" κάποια υπερβολικά θεωρητικά του Ο.Δ.Ε. και δουλεύω με ένα πιο σύγχρονο πρόγραμμα. Πάντα μπορώ να επιλέξω μαθήματα άλλων τμημάτων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pouleles

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pouleles αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Καποια θεωρητικα δεν ειναι αχρειαστα.Και οσο αφορα τα εμπορικα δικαια που νομιζω οτι αναφερεσαι,ειναι πολυ σημαντικα (σε αντιθεση με το αστικο που το θεωρω περιττο) .Μικρη διαφορα παντως γενικα.Και τα 2 τμηματα ειναι πολυ καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top