Διοικητικής Επιστήμης & Τεχνολογίας ΟΠΑ vs Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ vs Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων ΟΠΑ

Διοικητικής Επιστήμης & Τεχνολογίας ΟΠΑ vs Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ vs Οργάνωσης & Διοίκη
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 71)
  • Διοικητικής Επιστήμης & Τεχνολογίας

  • Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων

  • Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής

  • Άλλο οικονομικό τμήμα

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
δεν εχω καταληξει με τι ακριβως θελω να ασχοληθω η για να στο πω καλυτερα κ γενικοτερα θα ηθελα να ασχοληθω οχι με το οικονομικο τμημα π.χ μιας επιχειρησης,μιας τραπεζας ειδικα αλλα με τις οικονομιες χωρων γενικοτερα σε οποιο ποστο κ αν ειναι αυτο!γι'αυτο μου εκανε κλικ κ το ΔΕΟΣ σαν τμημα!!στο ειπα πολυ γενικα ομως!!

τοτε ισως οικονομικο να σου φανει πιο ενδιαφερον και παιρνεις κατευθυνση διεθνη οικονομικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasos-7(deos)

Νεοφερμένος

Ο tasos-7(deos) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
τοτε ισως οικονομικο να σου φανει πιο ενδιαφερον και παιρνεις κατευθυνση διεθνη οικονομικη
καταλαβα,ναι!μακαρι να πανε ολα καλα με τα μορια,μετα μηχανογραφικο κ μετα οικονομικο!αα κατι αλλο ομως!αν ο μη γενοιτο οι βασεις ανεβουν πολυ και δν μεινουν εκει που ειναι κ δν πιανω οικονομικο ασοεε ποιο να εχω βαλλει πιο πρωτα στις προτιμησεις ΔΕΟΣ η οικονομικο ΠΑΠΕΙ??εχεις καποια γνωμη για το οικονομικο ΠΑΠΕΙ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
καταλαβα,ναι!μακαρι να πανε ολα καλα με τα μορια,μετα μηχανογραφικο κ μετα οικονομικο!αα κατι αλλο ομως!αν ο μη γενοιτο οι βασεις ανεβουν πολυ και δν μεινουν εκει που ειναι κ δν πιανω οικονομικο ασοεε ποιο να εχω βαλλει πιο πρωτα στις προτιμησεις ΔΕΟΣ η οικονομικο ΠΑΠΕΙ??εχεις καποια γνωμη για το οικονομικο ΠΑΠΕΙ??

δεν εχω γνωμη οχι.....υπαρχει και το οικονομικο νομικης που ξερω οτι ειναι καλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasos-7(deos)

Νεοφερμένος

Ο tasos-7(deos) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
δεν εχω γνωμη οχι.....υπαρχει και το οικονομικο νομικης που ξερω οτι ειναι καλο...
ναι το ξερω αλλα εγω δεν εχω ακουσει και τις καλυτερες αποψεις για αυτο το τμημα(διδακτικο προσωπικο,πολυ μεγαλος αριθμος εισακτεων)!δεν ξερω πρεπει να μαθω καλυτερα!!εσυ ειπες εχεισ θετικη αποψη για αυτο το τμημα?/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
ναι το ξερω αλλα εγω δεν εχω ακουσει και τις καλυτερες αποψεις για αυτο το τμημα(διδακτικο προσωπικο,πολυ μεγαλος αριθμος εισακτεων)!δεν ξερω πρεπει να μαθω καλυτερα!!εσυ ειπες εχεισ θετικη αποψη για αυτο το τμημα?/

εχω φιλους εκει και ειναι ευχαριστημενοι...βγαζεις μορια πρωτα και βλεπουμε....:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 312 μηνύματα.
οχι ρε παιδια το οικονομικο της Νομικης δεν ειναι καθολου καλο... παρα πολυ θεωρητικο χωρις πρακτικες εφαρμογες..
για τα οικονομικα της Βορειας Ελλαδας δεν ξερω αλλα ποστευω σιγουρα τα αθηναικά ειναι καλύτερα.
μετά από πολύ ψάξιμο κατέληξα πως ο Πειραιάς έχει πολύ καλά τα εξής τμήματα:
Ναυτιλιακά, Διεθνής & Ευρωπαϊκές Οικονομικές Σπουδές, Χρηματοοικονομική & Τραπεζική Διοικητική (το αντίπαλο δέος της ΛΟ.ΧΡΗ. της ΑΣΟΕΕ)
ενω από την ΑΣΟΕΕ πολύ καλά θεωρούνται τα ΛΟ.ΧΡΗ., ΔΕΤ, ΟΔΕ, Πληροφορικής, και φυσικά η ναυαρχίδα της ΑΣΟΕΕ, αυτο των οικονομικών επιστημών.
Εγώ προσωπικά:
1η επιλογή το ΛΟ.ΧΡΗ. της ΑΣΟΕΕ
2η επιλογη το ΟΔΕ της ΑΣΟΕΕ
3η επιλογή η Τραπεζική Διοικητική του Πειραιά
4η επιλογή Ναυτιλιακά Πειραιά
5η επιλογή Μαθηματικό Αθήνας
6η επιλογή ΟΔΕ πειραιά
7η επιλογή ξαναδίνω!

ακόμα βεβαια σκέφτομαι μήπως αντιστρέψω τη 2η με τη 3η επιλογή, αλλά μάλλον όχι για λόγους που προανέφερα σε άλλο ποστ.

εγώ υπολογίζω να συγκεντρώσω γύρω στα 17750 μόρια, οπότε πρέπει να πιάνω τη 2η επιλογή και τώρα θα δούμε την πρώτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
οχι ρε παιδια το οικονομικο της Νομικης δεν ειναι καθολου καλο... παρα πολυ θεωρητικο χωρις πρακτικες εφαρμογες..
για τα οικονομικα της Βορειας Ελλαδας δεν ξερω αλλα ποστευω σιγουρα τα αθηναικά ειναι καλύτερα.
μετά από πολύ ψάξιμο κατέληξα πως ο Πειραιάς έχει πολύ καλά τα εξής τμήματα:
Ναυτιλιακά, Διεθνής & Ευρωπαϊκές Οικονομικές Σπουδές, Χρηματοοικονομική & Τραπεζική Διοικητική (το αντίπαλο δέος της ΛΟ.ΧΡΗ. της ΑΣΟΕΕ)
ενω από την ΑΣΟΕΕ πολύ καλά θεωρούνται τα ΛΟ.ΧΡΗ., ΔΕΤ, ΟΔΕ, Πληροφορικής, και φυσικά η ναυαρχίδα της ΑΣΟΕΕ, αυτο των οικονομικών επιστημών.
Εγώ προσωπικά:
1η επιλογή το ΛΟ.ΧΡΗ. της ΑΣΟΕΕ
2η επιλογη το ΟΔΕ της ΑΣΟΕΕ
3η επιλογή η Τραπεζική Διοικητική του Πειραιά
4η επιλογή Ναυτιλιακά Πειραιά
5η επιλογή Μαθηματικό Αθήνας
6η επιλογή ΟΔΕ πειραιά
7η επιλογή ξαναδίνω!

ακόμα βεβαια σκέφτομαι μήπως αντιστρέψω τη 2η με τη 3η επιλογή, αλλά μάλλον όχι για λόγους που προανέφερα σε άλλο ποστ.

εγώ υπολογίζω να συγκεντρώσω γύρω στα 17750 μόρια, οπότε πρέπει να πιάνω τη 2η επιλογή και τώρα θα δούμε την πρώτη.

καλη επιτυχια...οτιδηποτε θες για ασοεε ρωτα με...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Red Devil

Νεοφερμένος

Ο Red Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Γεια σας! Ενδιαφέρομαι αρκετά για τα οικονομικά τμήματα του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών
,και κυρίως για ΟΔΕ και ΛΟΧΡΗ. Θα ήθελα να με ενημερώσετε όσο το δυνατόν καλύτερα για τα δύο αυτά τμήματα, γιατί
είμαι αρκετά μπερδεμένος. Πήγα πολύ καλά στις Πανελλαδικές, ωστόσο πολλοί με αποτρέπουν να επιλέξω κάποια οικονομική σχολή λόγω της γενικότερης κατάστασης που επικρατεί στην Ελλάδα. Πάντως, θα ήθελα να ασχοληθώ πραγματικά με αυτό το αντικείμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 312 μηνύματα.
να μη διαλεξεις! μπας και τη πιασουμε εμεις!
αστειευομαι..
αν δεις τα προηγουμενα ποστς θα σου λυθουν οι αποριες σου.
παντως τωρα που το σκεφτομαι εμενα ειναι λογιστες γονεις μου + 3 θειοι μου, οποτε αν δεν ειχα αυτους δεν ξερω πως θα αρχιζα την επαγγελματικη μου αποκατασταση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Γεια σας! Ενδιαφέρομαι αρκετά για τα οικονομικά τμήματα του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών
,και κυρίως για ΟΔΕ και ΛΟΧΡΗ. Θα ήθελα να με ενημερώσετε όσο το δυνατόν καλύτερα για τα δύο αυτά τμήματα, γιατί
είμαι αρκετά μπερδεμένος. Πήγα πολύ καλά στις Πανελλαδικές, ωστόσο πολλοί με αποτρέπουν να επιλέξω κάποια οικονομική σχολή λόγω της γενικότερης κατάστασης που επικρατεί στην Ελλάδα. Πάντως, θα ήθελα να ασχοληθώ πραγματικά με αυτό το αντικείμενο.

ρωτα κατι ποιο συγκεκριμενο αφου δεις τους οδηγους σπουδων....πρεπει να αποσαφηνισεις επισης με τι θες να ασχοληθεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 312 μηνύματα.
οι οδηγοι σπουδων που τους βρισκω?
αληθεια παιζει κανενα προσπεκτους στην ασοεε, ενημερωτικα φυλλαδια κλπ, γιατι καθημερινα περναω απο εξω (ασχετο, κατι πρεπει να κανετε με τους μαυρους εκει!) και ολο σκεφτομαι να μπω μεσα να ρωτησω, αλλα το αμελω.. ετσι κι αλλιως πρεπει να εχουν εξεταστικη τωρα, οποτε μην εχουν και εμενα τον μαλακα μες τα ποδια τους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
οι οδηγοι σπουδων που τους βρισκω?
αληθεια παιζει κανενα προσπεκτους στην ασοεε, ενημερωτικα φυλλαδια κλπ, γιατι καθημερινα περναω απο εξω (ασχετο, κατι πρεπει να κανετε με τους μαυρους εκει!) και ολο σκεφτομαι να μπω μεσα να ρωτησω, αλλα το αμελω.. ετσι κι αλλιως πρεπει να εχουν εξεταστικη τωρα, οποτε μην εχουν και εμενα τον μαλακα μες τα ποδια τους..

μονο ηλεκτρονικα αν βρεις... το οδε και το δετ εχει το λοχρη δεν εχω βρει κατι..θα εχουνε ανεβασει στην ιστοσελιδα τα μαθηματα ...ελπιζω τουλαχιστον... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GhastaL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GhastaL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Παιδιά, έχω αναρτήσει το θέμα αυτό εδώ και πολύ καιρό, και μου κάνει εντύπωση πως το συζητάτε ακόμη.
Υπολογίζω ότι έχω βγάλει γύρω στα 18500 (από θεωρητική κατεύθυνση, βέβαια) και σκέφτομαι τελικά να δηλώσω ένα τμήμα στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο. Φέτος έμπλεξα με την παπαγαλία της θεωρητικής - σχεδόν το ίδιο με τις ΑΟΔΕ της Τεχνολογικής - και την έχω κυριολεκτικά σιχαθεί. Σκεφτόμουν ανάμεσα σε ΔΕΤ και ΟΔΕ, γιατί το ΛΟ.ΧΡΗ. δεν με ενδιαφέρει τόσο σαν αντικείμενο, και έχω ακούσει ότι το ΟΔΕ είναι εξαιρετικά θεωρητικό, εκτός αν επιλέξεις λογιστική ή πληροφοριακά συστήματα. Δεν θέλω σε καμιά περίπτωση να ξαναμπλέξω με θεωρίες υπερβολικές και γι' αυτό σκέφτομαι το ΔΕΤ που φαίνεται πιο ουσιαστικό.
Η αλήθεια είναι πως με φοβίζει λίγο σαν τμήμα εξαιτίας των Μαθηματικών και της Πληροφορικής του, όχι εξαιτίας δυνατοτήτων, αλλά επειδή έχασα τα Μαθηματικά και τον Προγραμματισμό της Κατεύθυνσης στο Λύκειο. Λέτε να μου κοστίσει αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 312 μηνύματα.
φιλε πληροφορικη δεν θα υστερεις πολυ. θα πρεπει βεβαια να τρεξεις λιγο για να μαθεις καποιες βασικες εννοιες (π.χ. δομημενος προγραμματιμος), αλλα μαθαινονται ευκολα και γρηγορα πιστευω.
εκει που θα εχεις ενα σχετικα μικρο ως μεγαλο προβλημα θα ειναι στα μαθηματικα πιστευω απο οτι εχω ακουσει.
αλλα νομιζω οτι θα εχεις το προβλημα αν πας στο ΛΟΧΡΗ της ασοεε, που ειναι εξειδεικευμενη λογιστικη σχολη.
στα αλλα τμηματα δεν νομιζω και παλι να αντιμετωπισεις κανενα προβλημα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Παιδιά, έχω αναρτήσει το θέμα αυτό εδώ και πολύ καιρό, και μου κάνει εντύπωση πως το συζητάτε ακόμη.
Υπολογίζω ότι έχω βγάλει γύρω στα 18500 (από θεωρητική κατεύθυνση, βέβαια) και σκέφτομαι τελικά να δηλώσω ένα τμήμα στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο. Φέτος έμπλεξα με την παπαγαλία της θεωρητικής - σχεδόν το ίδιο με τις ΑΟΔΕ της Τεχνολογικής - και την έχω κυριολεκτικά σιχαθεί. Σκεφτόμουν ανάμεσα σε ΔΕΤ και ΟΔΕ, γιατί το ΛΟ.ΧΡΗ. δεν με ενδιαφέρει τόσο σαν αντικείμενο, και έχω ακούσει ότι το ΟΔΕ είναι εξαιρετικά θεωρητικό, εκτός αν επιλέξεις λογιστική ή πληροφοριακά συστήματα. Δεν θέλω σε καμιά περίπτωση να ξαναμπλέξω με θεωρίες υπερβολικές και γι' αυτό σκέφτομαι το ΔΕΤ που φαίνεται πιο ουσιαστικό.
Η αλήθεια είναι πως με φοβίζει λίγο σαν τμήμα εξαιτίας των Μαθηματικών και της Πληροφορικής του, όχι εξαιτίας δυνατοτήτων, αλλά επειδή έχασα τα Μαθηματικά και τον Προγραμματισμό της Κατεύθυνσης στο Λύκειο. Λέτε να μου κοστίσει αυτό;

.αλλο οδε και αλλο μανατζμεντ...μαλλον αυτο νομιζεις...το μανατζμεντ ειναι παρακλαδι του οδε...μπορεις να δεις στο σαιτ του τμηματος μας τα μαθηματα και να δεις παλαιοτερα ποστ....τα πρωτα 2 χρονια κανεις γενικα μαθηματα και θεωρητικα και πιο πρακτικα και μετα με τις κατευθυνσεις διαλεγεις αν θες να πας σε πρακτικη η θεωρητικη κατευθυνση...το μεγαλυτερο θετικο που δεν θα το βρεις σε κανενα αλλο τμημα ειναι οτι εσυ φτιαχνεις το προγραμμα σπουδων σου με μαθηματα απο αλλα τμηματα επιλογης κτλ...οτι μαθηματα εχει το δετ μπορεις να τα επιλεξεις απο οδε ως επιλογη κατευθυνσης στην κατευθυνση πληροφοριακων συστηματων....και στο δετ αν πας και διαλεξεις θεωρητικη κατευθυνση θα πειξεις παλι απο θεωρια... και οδε εισαι υποχρεωμενος να διαλεξεις θεωρητικη κατευθυνση???οχι βεβαια οποτε γιατι το κατακρινεις???αφου και εσυ το λες ΑΜΑ επιλεξεις...εισαι αναγκασμενος να επιλεξεις???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Red Devil

Νεοφερμένος

Ο Red Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Εγώ θα ήθελα να ασχοληθώ με τα χρηματοοικονομικά. Όμως υπάρχουν δυο πανεπιστημιακά τμήματα που έχουν ως αντικείμενο τα χρηματοοικονομικά, το ΛΟΧΡΗ του ΟΠΑ και τα Χρηματοοικονομικά του ΠΑΠΕΙ. Δεν ξέρω ποιο από τα δύο τμήματα είναι η καλύτερη επιλογή για χρηματοοικονομικά. Μερικοί λένε ότι όσο μεγαλύτερη βάση έχει ένα τμήμα τόσο καλύτερες υπηρεσίες προσφέρει, όμως δεν ξέρω αν ισχύει αυτό στα συγκεκριμένα τμήματα:hmm:...Γι' αυτό θα ήθελα να με διαφωτίσετε, επειδή ξέρετε περισσότερα από εμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Εγώ θα ήθελα να ασχοληθώ με τα χρηματοοικονομικά. Όμως υπάρχουν δυο πανεπιστημιακά τμήματα που έχουν ως αντικείμενο τα χρηματοοικονομικά, το ΛΟΧΡΗ του ΟΠΑ και τα Χρηματοοικονομικά του ΠΑΠΕΙ. Δεν ξέρω ποιο από τα δύο τμήματα είναι η καλύτερη επιλογή για χρηματοοικονομικά. Μερικοί λένε ότι όσο μεγαλύτερη βάση έχει ένα τμήμα τόσο καλύτερες υπηρεσίες προσφέρει, όμως δεν ξέρω αν ισχύει αυτό στα συγκεκριμένα τμήματα:hmm:...Γι' αυτό θα ήθελα να με διαφωτίσετε, επειδή ξέρετε περισσότερα από εμένα.

σιγουρα θα σου προτεινα το λοχρη γιατι εχει και το πλεονεκτημα της λογιστικης εναντι του παπει που ειναι μεν ποιο εξειδικευμενο( ποσο ποια) αλλα υστερει στην λογιστικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Εγώ θα ήθελα να ασχοληθώ με τα χρηματοοικονομικά. Όμως υπάρχουν δυο πανεπιστημιακά τμήματα που έχουν ως αντικείμενο τα χρηματοοικονομικά, το ΛΟΧΡΗ του ΟΠΑ και τα Χρηματοοικονομικά του ΠΑΠΕΙ. Δεν ξέρω ποιο από τα δύο τμήματα είναι η καλύτερη επιλογή για χρηματοοικονομικά. Μερικοί λένε ότι όσο μεγαλύτερη βάση έχει ένα τμήμα τόσο καλύτερες υπηρεσίες προσφέρει, όμως δεν ξέρω αν ισχύει αυτό στα συγκεκριμένα τμήματα:hmm:...Γι' αυτό θα ήθελα να με διαφωτίσετε, επειδή ξέρετε περισσότερα από εμένα.

με χρηματοοικονομικα μπορεις να ασχοληθεις και απο οικονομικο και απο οδε απο οπουδηποτε....παντου υπαρχουν κατευθυνσεις ...αλλα τοσο εξειδικευμενα πραγματα κακα τα πραγματα δεν θα βρεις αλλου απο λοχρη και παπει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 312 μηνύματα.
οχι ρε συ λογιστης γινεσαι ανετα και απο παπει.. επειδη αλλαξε φετος το ονομα δε σημανει και τιποτα..
ιδιες σχολες ειναι, τωρα αν ημουν διπλα στο παπει θα πηγαινα εκει και αποκλειεται στο οπα..
αλλα οπως ειπα και πριν, ειναι θεμα αποστασης

καλα κανεναν απο παπει δεν εχουμε εδω μεσα??? γενικοτερα αδυνατω στο να συλλεξω πληροφοριες για παπει..
και ας πουμε οτι δεν παω οπως περιμενω και βγαζω μορια για να μπω στο οδε του παπει, ειναι καλο αυτο?
ή να προτιμησω μαθηματικο αθηνας με μεταπτυχιακο στα οικονομικα, γιατι εχω ακουσει οτι κι αυτο γινεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
καλα κανεναν απο παπει δεν εχουμε εδω μεσα??? γενικοτερα αδυνατω στο να συλλεξω πληροφοριες για παπει..
και ας πουμε οτι δεν παω οπως περιμενω και βγαζω μορια για να μπω στο οδε του παπει, ειναι καλο αυτο?
ή να προτιμησω μαθηματικο αθηνας με μεταπτυχιακο στα οικονομικα, γιατι εχω ακουσει οτι κι αυτο γινεται

θα ελεγα μαθηματικο αθηνας γιατι το οδε παπει ειναι απειρα θεωρητικο δυστυχως... απλα δες μαθηματα και για το αλλο που λες δεν αλλαξε ονομα παντα ετσι λεγοτανε και στα μαθηματα κανουνε λογιστικη απλα δεν εμβαθυνουνε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top