Διακοπή από το φροντιστήριο

serme

Νεοφερμένος

Ο serme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Καλησπέρα κ απο μένα..

Φέτος όπως καταλάβατε,στόχος μου είναι οι Πανελλήνιες..
Απο την αρχή ήμουν έτοιμος για κάθε δυσκολία στο διάβασμα,είχα πεισμώσει και έλεγα ότι θα τα λιώσω τα βιβλία και όντως το έκανα..
Όμως..δεν υπολόγισα την ψυχολογική πίεση..

Το καλοκαίρι έκανα ιδιαίτερα 1 μήνα Φυσική και Μαθηματικά.
Τα πήγαινα πάρα πολύ καλά.
Φυσική εξακολουθώ να τα πηγαίνω περίφημα και ο καθηγητής μου είναι πολύ ικανοποιημένος αν και πάντα λέει το γνωστό "πιο πολύ" (με σκοπό να μην το πάρω πάνω μου και να συνεχίσω έτσι)

Όμως στα υπόλοιπα μαθήματα..
Μαθηματικά,το καλοκαίρι,τελείωσα και τις συναρτήσεις. Τα έχω μάθει αρκετά καλά και είμαι ικανοποιημένος. Όμως απο κει κ πέρα..
Τον Σεπτέμβρη ξεκίνησα φροντιστήριο Μαθηματικά,Χημεία και Βιολογία.
Απο τότε..χάος..Ακούω την λέξη φροντιστήριο και τρέμω.. Δεν ξέρω γιατί. Ίσως επειδή 3 χρόνια έκανα ιδιαίτερα? Ο λόγος που ξεκίνησα το φροντιστήριο και δεν συνέχισα σπίτι αυτά τα 3 μαθήματα,είναι ότι ένιωθα ότι πιέζω οικονομικά την μητέρα μου. Δεν ξέρω αν όντως την πίεζα,πάντως απο τότε την βλέπω λιγότερο ανχωμένη.

Το θέμα όμως είναι ότι δεν τα πάω καλά στο φροντιστήριο.. Έχω φτάσει σε σημείο να χάνω τον ύπνο μου επειδή βλέπω εφιάλτες με το φροντιστήριο,όποτε σκέφτομαι ότι έχω μάθημα πονάω. Και πονάω κυριολεκτικά. Στον θώρακα,καρδιά,στήθος,κεφάλι,τρέμουν τα πόδια μου και νιώθω ότι θα πέσω κάτω και θα εκραγώ..

Όταν κάνω μάθημα στο φροντιστήριο,μπαίνει ο αυτόματος. Ότι γίνεται,αντιδρώ μηχανικά. Και δεν καταλαβαίνω τίποτα.. Προσπαθώ στο σπίτι με τα βιβλία τους αλλά δεν έχω δει χειρότερα βιβλία..

Με προβλημάτισε η κατάσταση γιατί παρόλα αυτά,διαβάζω. Διαβάζω αρκετά. Άμα χρειαστεί ρίχνω και ένα ξενύχτι έτσι για να μ αρέσει.
Όταν όμως πρόκειται να πάω εκεί είτε για μάθημα,είτε για διαγώνισμα,λιώνω.Προτιμώ να με σκοτώσετε παρά να πάω. Μια φορά μάλιστα έφτασα σε σημειο να είμαι ξαπλωμένος λίγο πριν ξεκινήσει το μάθημα και να μην μπορώ να κουνήσω τα πόδια μου και τα χέρια μου.

Το ποτήρι ξεχύλισε όμως τώρα τα Χριστούγεννα.. Κάθε μέρα ήμουν χάλια.Μονίμως σκεφτόμουν το φροντιστήριο!! Παρουσίασα και σωματικά προβλήματα λόγω άνχους (ραγδαία απώλεια βάρους,τριχόπτωση στα μαλλιά,ακμή στην πλάτη και τρέμω μονίμως σαν ψάρι..)

Δεν αντέχω άλλο αυτη την κατάσταση.. Θέλω να το σταματήσω!! ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ!!:s:s:s:s

Μαθηματικά μπορώ να παρακολουθήσω στο σχολείο μιας και ο καθηγητής είναι αρκετά καλός. Χημεία όμως..ο τύπος αφήνει μερικές sos ενότητες εκτός γιατί νομίζει ότι είναι εκτός..Κάνει λάθος παράδοση κλπ.. Βιολογία,εντάξει. Βιβλίο βιβλιαράκι μου. Το 'χω:)

Θέλω πάρα πολύ να το σταματήσω.. Πολλοί μπορεί να σκεφτούν ότι αν ναι,θα χαλαρώσω.Όμως όχι. Αν το σταματήσω,θα το αξιοποιήσω σε διάβασμα. Και το ξέρω.Μια βδομάδα που δεν πήγαινα για κάποιους λόγους,ένιωθα πολύ καλά και διάβαζα με όρεξη..

Όμως δεν ξέρω πως να το πω στην μητέρα μου. Θα νευριάσει?Θα στεναχωρεθεί? Δεν ξέρω..

Τι προτείνετε? Για μένα το ερώτημα είναι αυτό. Να καταστραφώ ψυχολογικά με συνέπεια και σωματικά ή να διαβάζω 4 ώρες την μέρα περισσότερο?(4 διαβάζω ούτως ή άλλως,+4 = 8 και παραπάνω αν χρειαστεί.)

Υ.Γ. Αύριο γράφω το πρωί Χημεία. Έχω προετοιμαστεί. Όμως δεν θα πάω. Δεν μπορώ να πάω.

Ξέχασα να αναφέρω,ότι και οι καθηγητές στο φροντιστήριο δεν βοηθάνε στο θέμα μου. Με βλέπουν ότι δεν τα πάω καλά και όταν έγινε η ενημέρωση "Μια χαρά τα πάει,έχει μυαλό,μπορεί,λίγη παραπάνω προσπάθεια μόνο" και όλα καλά. Πιστεύω ότι τους έχουν πει να λένε τέτοια για να μην χάνει το φροντιστήριο άτομα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nightwish 4 ever

Νεοφερμένος

Η Nightwish 4 ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Στη θεση σου θα σταματουσα φροντιστηριο και θα συνεχιζα με ιδιαιτερα. Πιστευω οτι αν εξηγησεις στη μητερα σου την κατασταση σου θα καταλαβει....Δεν αξιζει να χαλασεις την υγεια σου για αυτο το λογο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Σταματα το φροντιστηριο. Αν εισαι αποφασισμενος, μπορεις μονος σου και με βοηθεια ισως απο το ΠΔΣ του σχολειου σου, ωστε να μην εχετε καθολου εξοδα επι τουτου.
Σε καταλαβαινω απολυτα, ετσι ημουν και γω καποια εποχη λογω αγχους. Μην το αφησεις να σε καταστρεψει, καταστρεψε το εσυ πρωτος. Πες στη μητερα σου οτι θες να το σταματησεις και οτι θα προσπαθησεις μονος σου. Πιστευω οτι απο τα λεγομενα σου θα τα πας περιφημα. Ομως θα χρειαστεις πολυ διαβασμα, και στο λεω απο τωρα..
Δυστυχως δεν παω θετικη και δεν ξερω πως θα μπορουσες να κανεις εναν καταλληλο καταμερισμο του χρονου σου. Κατ'αρχας δες στο αντιστοιχο θεμα με την υλη ποια ειναι σε καθε μαθημα. Μετα ξεκινα μονος σου απο τα κενα. Μεχρι να ανοιξουμε εχεις 4 μερες. Λιωσε το βιβλιο της χημειας που σε προβληματιζει.
Στο ιντερνετ μπορεις να βρεις απειρες σημειωσεις, sos θεματα, μεθδολογιες κλπ για οποιο μαθημα θες. :)
Σου ευχομαι καλη επιτυχια, και ασε το αγχος στην ακρη! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Μην το συζητάς καν. Δεν έχεις ούτε το χρόνο ούτε την πολυτέλεια να διορθώσεις τώρα την οποιαδήποτε φοβία σου/ το άγχος σου με το φροντιστήριο, και όπως τα παρουσιάζεις είναι μόνο χαμένες ώρες και ένα απίστευτο βάρος για σένα.

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να υποβάλλεις τον εαυτό σου σε τέτοια παραπάνω πίεση (φτάνουν οι πανελλήνιες αυτές καθεαυτές), ούτε για να μην στεναχωρήσεις τη μητέρα σου ούτε για να μην φωνάξουν απ' το φροντιστήριο ή για οποιοδήποτε άλλο λόγο.

Αν θες να μην επιβαρυνθείτε πολύ οικονομικά και δεν πιστεύεις ότι μπορείς να τα καταφέρεις τελείως μόνος σου, επέλεξε μόνο τα μαθήματα που νιώθεις ότι σου είναι απαραίτητα (απ' ό,τι είπες, Χημεία) ή ψάξε για θέση σε ιδιαίτερα με ομάδα. Μπορεί να χρειαστεί να ζοριστείς για να καλύψεις τυχόν διαφορά στην ύλη, αλλά σε κάθε περίπτωση θα ηρεμήσεις σημαντικά από όλο αυτόν το ψυχοσωματικό πανικό. (:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

serme

Νεοφερμένος

Ο serme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ όλους για τις σύντομες απαντήσεις σας.

Ναι το σκέφτηκα. Θα ζητήσω να ξεκινήσω ιδιαίτερα Χημεία και ένα 2ωρο τη βδομάδα μαθηματικά απλά για να καλύπτουμε τυχόν κενά που έχω απο το σχολείο..

Σε λίγο που θα επιστρέψει η μητέρα μου θα της το πώ.
Ελπίζω να πάνε όλα καλά.

Και εδώ μπορώ να κάνω ένα ωραίο ΟΥΦ μιας και ένιωσα μια ανακούφιση που το είπα σε κάποιον.:)

Θα σας ενημερώσω εντός λίγων ωρών για τα αποτελέσματα...

Και πάλι ευχαριστώ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Μην το συζητας καν.Σταματα και κανε ιδιαιτερα.Ειδικα αν εισαι Θετικη ,κανε ιδιαιτερα σε Βιολογια και Εκθεση.Γενικα,απ'οσα ειπες κι εσυ ο ιδιος πιο καλα θα 'ταν να κανεις ιδιαιτερα.Ετσι δεν θα 'χεις την ιδια πιεση και θα προχωρας και πιο γρηγορα.Απλα,ωαφτο λιγο για να βρεις καλους καθηγητες.Τωρα,οσον αφορα τα ψυχοσωματικα προβληματα που παρουσιασες προσφατα καλυτερα να ξεκουραστεις λιγο αυτες τις μερες και κοιτα να τρως καλα γιατι αυτοκινητο χωρις βενζινη δε δουλευει.Αν δεν κοιμασαι και τρως αρκετα και καλα θα'χεις και την αναλογη αποδοση.Ολα αυτα παιζουπολυ μεγαλο ρολο.Ισως να 'ναι δυσκολο,αλλα πιστεψε με αν εφαρμοσεις αυτα τα δυο και διαβαζεις κιολας καλα και συγκεντρωμενος στο θεμα οπως λες δε πιστευω να 'χεις ιδιαιτερο προβλημα.Θα μου πεις τι ξερω κι εγω το γυμνασιοπαιδο,αλλα τα 'χω ζησειμε την αδερφη μου και ξερω πανω κατω τι γινεται.:)
Αντε και καλη επιτυχια και μην αγχωνεσαι γιατι ακομα καιπανεξυπνος να 'σαι αν αφησεις το αγχος να σε παρασυρει το χασες το παιχνιδι και θα ταν πραγματικα κριμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Μην το συζητας καν.Σταματα και κανε ιδιαιτερα.Ειδικα αν εισαι Θετικη ,κανε ιδιαιτερα σε Βιολογια και Εκθεση.Γενικα,απ'οσα ειπες κι εσυ ο ιδιος πιο καλα θα 'ταν να κανεις ιδιαιτερα.Ετσι δεν θα 'χεις την ιδια πιεση και θα προχωρας και πιο γρηγορα.Απλα,ωαφτο λιγο για να βρεις καλους καθηγητες.Τωρα,οσον αφορα τα ψυχοσωματικα προβληματα που παρουσιασες προσφατα καλυτερα να ξεκουραστεις λιγο αυτες τις μερες και κοιτα να τρως καλα γιατι αυτοκινητο χωρις βενζινη δε δουλευει.Αν δεν κοιμασαι και τρως αρκετα και καλα θα'χεις και την αναλογη αποδοση.Ολα αυτα παιζουπολυ μεγαλο ρολο.Ισως να 'ναι δυσκολο,αλλα πιστεψε με αν εφαρμοσεις αυτα τα δυο και διαβαζεις κιολας καλα και συγκεντρωμενος στο θεμα οπως λες δε πιστευω να 'χεις ιδιαιτερο προβλημα.Θα μου πεις τι ξερω κι εγω το γυμνασιοπαιδο,αλλα τα 'χω ζησειμε την αδερφη μου και ξερω πανω κατω τι γινεται.:)
Αντε και καλη επιτυχια και μην αγχωνεσαι γιατι ακομα καιπανεξυπνος να 'σαι αν αφησεις το αγχος να σε παρασυρει το χασες το παιχνιδι και θα ταν πραγματικα κριμα.

Ναι στα δυο θεωρητικα?:P

Για μενα καλυτερα,να κανεις παραπανω ωρες σε μαθηματικα.Αλλα συγνωμη που θα κανω αυτη την ερωτηση αλλα γιατι τοσος τρομος για το φροντ?
Οι καθηγητες δεν ειναι καλοι/εσυ δνε ησουν ευχαριστημενος τι ακριβως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Και εγω θελω να το σταματησω και να κανω ιδιαιτερα αλλα δεν βρισκω το θαρρος.Μαλλον θα πρεπει να σας πω και εγω τον πονο μου μπας και ξελαφρωσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Go ahead.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Πλακα κανεις;Θετικη Κατευθυνση η Εκθεση ειναι απ'τα σημαντικοτερα οπως και η Βιολογια.Απλα ,η Εκθεση ειναι σημαντικο μαθημα και στην Θεωρητικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Α νταξ αφου το λες εσυ.Σκραπας να ναι ο αλλος στα μαθηματικα,η εκθεση τον σωζει.:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Καλησπέρα κ απο μένα..

Φέτος όπως καταλάβατε,στόχος μου είναι οι Πανελλήνιες..
Απο την αρχή ήμουν έτοιμος για κάθε δυσκολία στο διάβασμα,είχα πεισμώσει και έλεγα ότι θα τα λιώσω τα βιβλία και όντως το έκανα..
Όμως..δεν υπολόγισα την ψυχολογική πίεση..

Το καλοκαίρι έκανα ιδιαίτερα 1 μήνα Φυσική και Μαθηματικά.
Τα πήγαινα πάρα πολύ καλά.
Φυσική εξακολουθώ να τα πηγαίνω περίφημα και ο καθηγητής μου είναι πολύ ικανοποιημένος αν και πάντα λέει το γνωστό "πιο πολύ" (με σκοπό να μην το πάρω πάνω μου και να συνεχίσω έτσι)

Όμως στα υπόλοιπα μαθήματα..
Μαθηματικά,το καλοκαίρι,τελείωσα και τις συναρτήσεις. Τα έχω μάθει αρκετά καλά και είμαι ικανοποιημένος. Όμως απο κει κ πέρα..
Τον Σεπτέμβρη ξεκίνησα φροντιστήριο Μαθηματικά,Χημεία και Βιολογία.
Απο τότε..χάος..Ακούω την λέξη φροντιστήριο και τρέμω.. Δεν ξέρω γιατί. Ίσως επειδή 3 χρόνια έκανα ιδιαίτερα? Ο λόγος που ξεκίνησα το φροντιστήριο και δεν συνέχισα σπίτι αυτά τα 3 μαθήματα,είναι ότι ένιωθα ότι πιέζω οικονομικά την μητέρα μου. Δεν ξέρω αν όντως την πίεζα,πάντως απο τότε την βλέπω λιγότερο ανχωμένη.

Το θέμα όμως είναι ότι δεν τα πάω καλά στο φροντιστήριο.. Έχω φτάσει σε σημείο να χάνω τον ύπνο μου επειδή βλέπω εφιάλτες με το φροντιστήριο,όποτε σκέφτομαι ότι έχω μάθημα πονάω. Και πονάω κυριολεκτικά. Στον θώρακα,καρδιά,στήθος,κεφάλι,τρέμουν τα πόδια μου και νιώθω ότι θα πέσω κάτω και θα εκραγώ..

Όταν κάνω μάθημα στο φροντιστήριο,μπαίνει ο αυτόματος. Ότι γίνεται,αντιδρώ μηχανικά. Και δεν καταλαβαίνω τίποτα.. Προσπαθώ στο σπίτι με τα βιβλία τους αλλά δεν έχω δει χειρότερα βιβλία..

Με προβλημάτισε η κατάσταση γιατί παρόλα αυτά,διαβάζω. Διαβάζω αρκετά. Άμα χρειαστεί ρίχνω και ένα ξενύχτι έτσι για να μ αρέσει.
Όταν όμως πρόκειται να πάω εκεί είτε για μάθημα,είτε για διαγώνισμα,λιώνω.Προτιμώ να με σκοτώσετε παρά να πάω. Μια φορά μάλιστα έφτασα σε σημειο να είμαι ξαπλωμένος λίγο πριν ξεκινήσει το μάθημα και να μην μπορώ να κουνήσω τα πόδια μου και τα χέρια μου.

Το ποτήρι ξεχύλισε όμως τώρα τα Χριστούγεννα.. Κάθε μέρα ήμουν χάλια.Μονίμως σκεφτόμουν το φροντιστήριο!! Παρουσίασα και σωματικά προβλήματα λόγω άνχους (ραγδαία απώλεια βάρους,τριχόπτωση στα μαλλιά,ακμή στην πλάτη και τρέμω μονίμως σαν ψάρι..)

Δεν αντέχω άλλο αυτη την κατάσταση.. Θέλω να το σταματήσω!! ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ!!:s:s:s:s

Μαθηματικά μπορώ να παρακολουθήσω στο σχολείο μιας και ο καθηγητής είναι αρκετά καλός. Χημεία όμως..ο τύπος αφήνει μερικές sos ενότητες εκτός γιατί νομίζει ότι είναι εκτός..Κάνει λάθος παράδοση κλπ.. Βιολογία,εντάξει. Βιβλίο βιβλιαράκι μου. Το 'χω:)

Θέλω πάρα πολύ να το σταματήσω.. Πολλοί μπορεί να σκεφτούν ότι αν ναι,θα χαλαρώσω.Όμως όχι. Αν το σταματήσω,θα το αξιοποιήσω σε διάβασμα. Και το ξέρω.Μια βδομάδα που δεν πήγαινα για κάποιους λόγους,ένιωθα πολύ καλά και διάβαζα με όρεξη..

Όμως δεν ξέρω πως να το πω στην μητέρα μου. Θα νευριάσει?Θα στεναχωρεθεί? Δεν ξέρω..

Τι προτείνετε? Για μένα το ερώτημα είναι αυτό. Να καταστραφώ ψυχολογικά με συνέπεια και σωματικά ή να διαβάζω 4 ώρες την μέρα περισσότερο?(4 διαβάζω ούτως ή άλλως,+4 = 8 και παραπάνω αν χρειαστεί.)

Υ.Γ. Αύριο γράφω το πρωί Χημεία. Έχω προετοιμαστεί. Όμως δεν θα πάω. Δεν μπορώ να πάω.

Ξέχασα να αναφέρω,ότι και οι καθηγητές στο φροντιστήριο δεν βοηθάνε στο θέμα μου. Με βλέπουν ότι δεν τα πάω καλά και όταν έγινε η ενημέρωση "Μια χαρά τα πάει,έχει μυαλό,μπορεί,λίγη παραπάνω προσπάθεια μόνο" και όλα καλά. Πιστεύω ότι τους έχουν πει να λένε τέτοια για να μην χάνει το φροντιστήριο άτομα..


παντως μιας και το προβλημα σου ειναι κυριως ψυχολογικο μηπως θα πρεπε να ξεκουραστεις για καποιο μικρο διαστημα να ξεθολωσεις λιγο;Και μετα αν ειναι ξαναπιανεις πιο εντατικα το διαβασμα,γτ κακα τα ψεματα η πανελληνιες δεν ειναι μονο διαβασμα αλλα και κατα ποσο καθαρο μυαλο και ψυχραιμια θα χεις εκεινη τη στιγμη. Μη νομιζεις πως αυτο δεν το χα περασει κι εγω αλλα σε αλλο βαθμο ομως βλεπεις τοτε δεν υπηρχε ischool:P. Οπως ειπαν και οι προηγουμενοι αφου αποδιδεις καλυτερα στο ιδιαιτερο κανε στα μαθηματα αυτα που θεωρεις οτι δεν τα πηγαινεις και τοσο καλα και σε μπερδευουν τοσο ετσι ωστε να θες μια πιο ιδιαιτερη μεταχειριση απο τον καθηγητη. Παντως μην παρεμελεις την ξεκουραση σου,εμενα μου στοιχισε πολυ αυτο στις πανελληνιες,χαλαρωσε λιγο πριν να ειναι αργα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Πλακα κανεις;Θετικη Κατευθυνση η Εκθεση ειναι απ'τα σημαντικοτερα οπως και η Βιολογια.Απλα ,η Εκθεση ειναι σημαντικο μαθημα και στην Θεωρητικη.

Πως φαινεται οτι δεν εχεις ιδεα.
Η εκθεση χωρις ιδιαιτερο βγαινει χωρις κανενα κοπο. Καμια σημειωση περι περιληψεων να χρειαστει, υπαρχει παντα το ιντερνετ.
Η βιολογια ειναι πιο πολυ θεωρητικο μαθημα, αρα ενα ιδιαιτερο κι εκει ειναι μαλλον περιττο. Ειδικα για τη συγκεκριμενη περιπτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Δεν ειπα εγω ποτε οτι τα μαθηματικα δεν ειναι.Αν δεν κανω λαθος στην Θετικη ειναι Μαθηματικα,Χημεια,Βιολογια,Εκθεση,Φυσικη και ενα ακομα νομιζω.Οταν εδινε η αδερφη μου παντως ετσι ηταν και δεν πιστευω να αλλαξε απο τοτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Δεν ειπα εγω ποτε οτι τα μαθηματικα δεν ειναι.Αν δεν κανω λαθος στην Θετικη ειναι Μαθηματικα,Χημεια,Βιολογια,Εκθεση,Φυσικη και ενα ακομα νομιζω.Οταν εδινε η αδερφη μου παντως ετσι ηταν και δεν πιστευω να αλλαξε απο τοτε.

Η εκθεση ΔΕΝ ειναι μαθημα βαρυτητας σε ΚΑΝΕΝΑ πεδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Δεν ειπα εγω ποτε οτι τα μαθηματικα δεν ειναι.Αν δεν κανω λαθος στην Θετικη ειναι Μαθηματικα,Χημεια,Βιολογια,Εκθεση,Φυσικη και ενα ακομα νομιζω.Οταν εδινε η αδερφη μου παντως ετσι ηταν και δεν πιστευω να αλλαξε απο τοτε.

Βασικα,η εκθεση ειναι τζακποτ.Οποτε,μεχρι να φτασεις λυκειο ασε εμας που ειμαστε γ λυκειου να δινουμε συμβουλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Η βιολογια ειναι πιο πολυ θεωρητικο μαθημα, αρα ενα ιδιαιτερο κι εκει ειναι μαλλον περιττο. Ειδικα για τη συγκεκριμενη περιπτωση.
Δεν είναι.Καταρχας είναι μάθημα βαρύτητας,έχει ασκήσεις,και τη θεωρεία δεν τη βγάζεις εύκολα από μόνος σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Δεν είναι.Καταρχας είναι μάθημα βαρύτητας,έχει ασκήσεις,και τη θεωρεία δεν τη βγάζεις εύκολα από μόνος σου.

Κανεις απο αυτους της γ λυκειου δεν ειπε το αντιθετο,αρχηγε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Κανεις απο αυτους της γ λυκειου δεν ειπε το αντιθετο,αρχηγε.
Α.Τότε έχω παραισθήσεις.:what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top