Διαιωνίζουμε άθελα μας το σεξισμό;

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Γυναίκα στη microsoft νοείτα άνετα... δημόσιες σχέσεις... :P

Προγραμματίστρια είπα.

Κι εγώ έχω μια ερώτηση: Πως θα σας φαινόταν να πήγαιναν οι γυναίκες υποχρεωτικά στρατό;

Είμαι κατά της υποχρεωτικής στράτευσης, και για τα δύο φύλα. Θεωρώ όμως οτι απο τη στιγμή που πηγαίνουν οι άνδρες, ναι, θα έπρεπε να πηγαίνουν και οι γυναίκες, αν αυτό θα συνεπάγεται περισσότερη ισότητα και σε άλλους τομείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eL BaRTo

Νεοφερμένος

Ο eL BaRTo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Γυναίκα στη microsoft νοείτα άνετα... δημόσιες σχέσεις... :P
:lol::lol::lol:πες το ψεματα..:P

ξερω ωραιοτατη κοπελια που οχι μονο προγραμματισμο ξερει αλλα κρακαρει και προγραμματα..
και πιστεψε με .. τη θαυμαζω.. [εμ ειναι και ο κολλητος κολλημενος μαζι της..μπορω να κανω κ αλλιως?:D]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Πάντα υπάρχει η εξαίρεση στον κανόνα :P

Άνδρας: "Γυναίκααααααααααααα, έλα για φαγητό!"

Γυναίκα: "Μισό, κάνω disassembly το program και έρχομαι"

:lol:

E, αυτός που κρακάρει δεν είναι προγραμματιστής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ας το ξαναπώ για άλλη μια φορά.
Δεν κατηγόρησα ως σεξιστή αυτόν που χρησιμοποίησε τη φράση, και αν φάνηκε κάτι τέτοιο, δικό μου λάθος στην έκφραση. Αυτό που ήθελα να πω, ειναι οτι πολλές φορές διαιωνίζουμε σεξισμό μέσα απο τέτοιες φράσεις χωρίς να το καταλαβαίνουμε, κάτι που περνάει στο υποσυνείδητο μας.

Και για όσους θεωρούν εαυτούς μη σεξιστές:
  • Πόσο σας ξενίζει μια γυναίκα επιχειρηματίας;
  • Μια γυναίκα προγραμματίστρια στη Microsoft;
  • Μια γυναίκα που έχει σχέση με μικρότερο;
  • Μια γυναίκα που κάνει σεξ με διαφορετικό άνδρα κάθε μέρα;
  • Μια γυναίκα που δεν θέλει να κάνει παιδιά για την καριέρα της;
  • Μια γυναίκα σε καλή θέση που φέρνει τα λεφτά στο σπίτι ενώ ο άνδρας της ασχολείται με το μεγάλωμα των παιδιών και τις δουλειές του σπιτιού;
Τι γνώμη θα είχατε για τις παραπάνω;
Όχι οτι περιμένω να απαντήσουν και πολλοί ειλικρινά, σε υποθετικά παραδείγματα μια χαρά προοδευτικοί είναι όλοι.

αυτό με την καριέρα και τα παιδιά είναι που θα διαλύσει την ανθροπώτητα και θα τινάξει στον αέρα το δημογραφικό...:(

τα υπόλοιπα δε με χαλάνε... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
  • Πόσο σας ξενίζει μια γυναίκα επιχειρηματίας;
  • Μια γυναίκα προγραμματίστρια στη Microsoft;
  • Μια γυναίκα που έχει σχέση με μικρότερο;
  • Μια γυναίκα που κάνει σεξ με διαφορετικό άνδρα κάθε μέρα;
  • Μια γυναίκα που δεν θέλει να κάνει παιδιά για την καριέρα της;
  • Μια γυναίκα σε καλή θέση που φέρνει τα λεφτά στο σπίτι ενώ ο άνδρας της ασχολείται με το μεγάλωμα των παιδιών και τις δουλειές του σπιτιού;

1)Καθολου
2)Καθολου
3)Καθολου (αρκει και να μην ειανι 60αρα αυτη και 20αρης ο αλλος... αλλα το ιδιο κανει και με εναν 60αρη και μια 20αρα...)
4)Δεν με ξενιζει καθολου, αλλα δεν θα εκανα σχεση μαζι της, κατι το οπιο ομως εχει να κανει με τελιος αλλα πραγμα που αμα το αναλησουμε θα παμε παλι σε αλλο σπλιτ
5)Πολυ! Κανε εσυ καριερα, φτασε στα 60 σου να λες οτι εισαι πετυχιμενη, βγαις στην συνταξη στα 65 και ζησε μετα την ζωη σου... Μπορεις να την ευχαριστηθεις; Με πιον θα την μοιραστεις; Και αν ολες κανανε αυτο το πραγμα, θα ειχαμε καριεριστριες μαναδες της οπιες θα πληρωναμε για να κανουν παιδια για να μην εξαφανιστει το ιδος μας;
6) Αν οι ιδιοι ειναι χαρουμενοι με αυτο εμενα τι με νοιαζει; Ωστωσο το να καθετε ενας αντρας ολοι μερα σπιτι και να μην δουλευει δεν μπορω να το δεχτω! Καλο ειναι που φροντιζει τα παιδια και το σπιτι, αλλα δεν μπορουν να μοιραστουν της δουλειες τους σπιτιου και να πιασει και αυτος μια δουλεια;


Τι πανε να πουνε ολα αυτα; Οτι ειμαι σεξιστης;... Οκ ειμαι....
Ας αφησουμε πισω τον σεξισμο, να εχουμε μια κοινονια στην οπια οι γυναικες θα δουλευουν σαν τα σκυλια και εμεις θα καθομαστε... εμενα δεν με χαλαει καθολου! Μηπος θελετε να αρχησουμε κιολας να γεναμε τα παιδια; Αλλα ναι, ξεχασα... δεν θελετε παιδια, μπαινουν εμποδιο στην καριερα σας...

Σορυ μισελ αλλα νομιζω στο εχω ξαναπει... ωρες-ωρες εισαι υπερβολικα υπερβολικη με τετια θεματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
1)Καθολου
2)Καθολου
3)Καθολου (αρκει και να μην ειανι 60αρα αυτη και 20αρης ο αλλος... αλλα το ιδιο κανει και με εναν 60αρη και μια 20αρα...)
4)Δεν με ξενιζει καθολου, αλλα δεν θα εκανα σχεση μαζι της, κατι το οπιο ομως εχει να κανει με τελιος αλλα πραγμα που αμα το αναλησουμε θα παμε παλι σε αλλο σπλιτ
5)Πολυ! Κανε εσυ καριερα, φτασε στα 60 σου να λες οτι εισαι πετυχιμενη, βγαις στην συνταξη στα 65 και ζησε μετα την ζωη σου... Μπορεις να την ευχαριστηθεις; Με πιον θα την μοιραστεις; Και αν ολες κανανε αυτο το πραγμα, θα ειχαμε καριεριστριες μαναδες της οπιες θα πληρωναμε για να κανουν παιδια για να μην εξαφανιστει το ιδος μας;
6) Αν οι ιδιοι ειναι χαρουμενοι με αυτο εμενα τι με νοιαζει; Ωστωσο το να καθετε ενας αντρας ολοι μερα σπιτι και να μην δουλευει δεν μπορω να το δεχτω! Καλο ειναι που φροντιζει τα παιδια και το σπιτι, αλλα δεν μπορουν να μοιραστουν της δουλειες τους σπιτιου και να πιασει και αυτος μια δουλεια;


Τι πανε να πουνε ολα αυτα; Οτι ειμαι σεξιστης;... Οκ ειμαι....
Ας αφησουμε πισω τον σεξισμο, να εχουμε μια κοινονια στην οπια οι γυναικες θα δουλευουν σαν τα σκυλια και εμεις θα καθομαστε... εμενα δεν με χαλαει καθολου! Μηπος θελετε να αρχησουμε κιολας να γεναμε τα παιδια; Αλλα ναι, ξεχασα... δεν θελετε παιδια, μπαινουν εμποδιο στην καριερα σας...

Σορυ μισελ αλλα νομιζω στο εχω ξαναπει... ωρες-ωρες εισαι υπερβολικα υπερβολικη με τετια θεματα

Dark, δεν είπα οτι ταιριάζω σε όλες αυτές τις κατηγορίες. Και παιδιά θέλω να κάνω, και δεν μου αρέσει να κάθεται ο ένας στο σπίτι (οποιουδήποτε φύλου) και ο άλλος μόνο να δουλεύει. Αλλά είναι προσωπικές επιλογές, και ήθελα να δω αν είναι εξίσου σεβαστές για τις γυναίκες όσο είναι για τους άντρες. Δεν σημαίνει οτι τις συμμερίζομαι ;)

mostel η συζήτηση μας σταματάει εδώ. Προτιμώ να συζητώ με ανθρώπους που ξέρουν να κάνουν διάλογο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Προτιμώ κι γω με τη σειρά μου να μιλώ με ανθρώπους που 'χουν υψηλή την αίσθηση του χιούμουρ τους. Όποιος έχει τη μύγα... μυγιάζεται! :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Προτιμώ κι γω με τη σειρά μου να μιλώ με ανθρώπους που 'χουν υψηλή την αίσθηση του χιούμουρ τους. Όποιος έχει τη μύγα... μυγιάζεται! :xixi:
Σόρρυ, υψηλη αίσθηση του ...χιούμουρ σίγουρα δεν έχω. Του χιούμορ πάλι, ίσως. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
:P typo
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Κι εγώ έχω μια ερώτηση: Πως θα σας φαινόταν να πήγαιναν οι γυναίκες υποχρεωτικά στρατό;

Χίλια σόρρυ με το οφφ και δεν έχω κάτι μαζί σου (είσαι και κοριτσάκι :D), αλλά νισάφι πια με αυτή την καραμέλα! Πάνε ένα χρόνο στρατό οι άντρες και κάτι έγινε.. ας είχαν κάθε μήνα περίοδο, ας μένανε έγκυοι να περνάνε 9 μήνες σαν φάλαινες (κι αυτό είναι και το λιγότερο, μιας και ουκ ολίγες εγκυμοσύνες είναι πολύ δύσκολες), ας έπρεπε να γεννήσουν μετά, να θηλάσουν επίσης, να διακόψουν την επαγγελματική τους πορεία έστω και λίγο μέχρι να μεγαλώσει λίγο το παιδί, ας είχαν να αντιμετωπίσουν το ότι αν δεν έχουν κάνει παιδί στα 40 θεωρούνται "προβληματικές" (ενώ για τους άντρες αντίστοιχα ή που είναι μαγκιά ή που απλά "δεν έτυχε") και ας έρθουν μετά να μου πουν για τον στρατό! Ξέρεις γιατί δεν είναι υποχρεωτική η στράτευση; Όχι για λόγους ισότητας, αλλά για να προστατευτεί η μητρότητα.. και γιατί κάποιες γυναίκες κάνουν παιδιά μικρές, αλλά και γιατί οι "κακουχίες" του στρατού (κυρίως σε παλαιότερες εποχές) μπορούν να οδηγήσουν σε υπογονιμότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Χίλια σόρρυ με το οφφ και δεν έχω κάτι μαζί σου (είσαι και κοριτσάκι :D), αλλά νισάφι πια με αυτή την καραμέλα! Πάνε ένα χρόνο στρατό οι άντρες και κάτι έγινε.. ας είχαν κάθε μήνα περίοδο, ας μένανε έγκυοι να περνάνε 9 μήνες σαν φάλαινες (κι αυτό είναι και το λιγότερο, μιας και ουκ ολίγες εγκυμοσύνες είναι πολύ δύσκολες), ας έπρεπε να γεννήσουν μετά, να θηλάσουν επίσης, να διακόψουν την επαγγελματική τους πορεία έστω και λίγο μέχρι να μεγαλώσει λίγο το παιδί, ας είχαν να αντιμετωπίσουν το ότι αν δεν έχουν κάνει παιδί στα 40 θεωρούνται "προβληματικές" (ενώ για τους άντρες αντίστοιχα ή που είναι μαγκιά ή που απλά "δεν έτυχε") και ας έρθουν μετά να μου πουν για τον στρατό! Ξέρεις γιατί δεν είναι υποχρεωτική η στράτευση; Όχι για λόγους ισότητας, αλλά για να προστατευτεί η μητρότητα.. και γιατί κάποιες γυναίκες κάνουν παιδιά μικρές, αλλά και γιατί οι "κακουχίες" του στρατού (κυρίως σε παλαιότερες εποχές) μπορούν να οδηγήσουν σε υπογονιμότητα.


Συμφωνώ σε όλα αυτά, δεν υποστηρίζω, ούτε θέλω βέβαια :P , να πηγαίνουν οι γυναίκες στρατό, απλώς με αυτή την ερώτηση ήθελα να δείξω ότι και οι άντρες δέχονται κάποιου είδους σεξισμού όταν είναι υποχρεωμένοι μόνο αυτοί να πάνε στρατό! Σίγουρα το ιδανικό θα ήταν να μην αναγκάζονταν ούτε αυτοί και ελπίζω να γίνει αυτό στο μέλλον. Για τις κακουχίες του στράτου δε πιστεύω πάντως. Μια χαρά αντέχουμε σε κακουχίες, είμαστε φτιαγμένες γι'αυτές! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Γιατί;
Διότι υπονοεί οτι ο "μπαμπάς" φέρνει τα περισσότερα (αν όχι όλα τα) χρήματα στο σπίτι. Γιατί ποτέ δεν έχω ακούσει σε τέτοια έκφραση να λέγεται "οι γονείς" αλλά πάντα "ο μπαμπάς";
Θέμα marketing και πώς προβάλλουν τα Μέσα Μαζικής Ενημέρωσης τη σημερινή κοινωνία. Σύμφωνα με τα media, στις εύπορες οικογένειες των Β.Π. ο μπαμπάς φέρνει το χρήμα από επιχειρήσεις / ακίνητα / υπουργεία, κτλ, η μαμά ασχολείται με κοινωνικές εκδηλώσεις (μπιρίμπα) και οι δουλιές του σπιτιού στην Bianca (τη Φιλλιπινέζα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
πώς τα μαντεύεις όλα αυτά? :hmm: Στο σπίτι ενός φίλου μου γίνεται αυτό! :iagree: Δεν νομίζω όμως ότι αυτό είναι σεξισμός!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
πώς τα μαντεύεις όλα αυτά? :hmm: Στο σπίτι ενός φίλου μου γίνεται αυτό! :iagree: Δεν νομίζω όμως ότι αυτό είναι σεξισμός!
Αυτό βασικά δεν είναι σεξισμός, είναι παράδειγμα προς αποφυγήν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
γιατί παράδειγμα προς αποφυγή? Μια χαρά είναι !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
γιατί παράδειγμα προς αποφυγή? Μια χαρά είναι !
Είναι δηλαδή "μια χαρά" πρότυπο μια γυναίκα που η κύρια της ασχολία είναι να παίζει μπιρίμπα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
δεν είπα ότι παίζει μπιρίμπα... :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αν και ειναι εκτος θεματος, προσωπικα θεωρω οτι αισθηση πρεπει να κανει το περιεχομενο της φρασης αυτης, οχι τοσο το υποκειμενο. Η αλαζονικη αντιμετωπιση της ζωης ειναι προβλημα.
Στο θεμα μας ομως, πιστευω οτι οι γυναικες, κυριως στην Ελλαδα, ειναι υπερ-απελευθερωμενες κι αυτο ειναι ενας παραγοντας που οι σχεσεις και οι γαμοι χαλανε τοσο ευκολα. Ακομη και στην Αγγλια, ο ρολος του αντρα και ο ρολος της γυναικας ειναι σεβαστοι. Δεν ξερω βεβαια αν ειναι καλο αυτο, αλλα οι αγγλιδες ειναι πολυ πιο "κατινουλες" σχετικα με τις ελληνιδες. Αυτο που πρεπει να κατακτηθει ειναι εξισωση των δυο φυλων, οχι η ληψη εκδικησης απο τις γυναικες που τοσα χρονια καταπιεζονταν, αυτο δηλαδη που γινεται στο παρον.

ΥΓ: Η επικρατεστερη αποδοση της φρασης του Βολταιρου στα ελληνικα ειναι η εξης:
"Διαφωνώ με ό,τι λες, αλλα θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Baron~

Νεοφερμένος

Ο ~Baron~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Είναι δηλαδή "μια χαρά" πρότυπο μια γυναίκα που η κύρια της ασχολία είναι να παίζει μπιρίμπα;
γιατί?? η μπιρίμπα είναι η καλύτερη ασχολία μέσα σε ένα σπίτι υπουργού... (μια ς κι ο υπουργός ξύνεται...:D) και όσο για το "πρότυπο" δυστυχώς στις μέρες μας δεν είναι όλοι τους έτσι άτομα που κοιτούν πόσο δίκαιοι είναι και τι προσφέρουν στη κοινωνία...(ειδικότερα οι εύποροι)
*παίζει να μαι off αλλά συζήτηση να γίνεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εχει να κανει με το ατομο, δε νομιζω οτι το εισοδημα παιζει καποιο ρολο. Αυτα απο προσωπικη εμπειρια. Ουτε οι προλεταριοι εχουν τοσο φιλοσοφικες αναζητησεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top