Διαδηλώσεις με αφορμή τη δολοφονία του 16χρονου

Phoenix

Νεοφερμένος

Ο Phoenix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ω πα ρε μεγάλε...''συμβολικές'' καταστροφές....

1) Η Βιβλιοθήκη Ευρωπαϊκού Δικαίου της Νομικής Σχολής Αθήνας (στη γωνία Σίνα & Ακαδημίας) υπέστη ανυπολόγιστες ζημιές.
2) Η βιβλιοθήκη του Τμήματος Αρχιτεκτονικής του Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης έγινε διάρρηξη
3) Η βιβλιοθήκη του Οικονομικού Νομικής Θεσσαλονίκης κάηκε ολοσχερώς, οι δε παραπέρα φθορές σε άλλα τμήματα αποφεύχθηκαν λόγω της περιφρούρησης στη Νομική από καθηγητές και φοιτητές.

Αυτό είναι προσβολή στην παιδεία όχι ''συμβολισμός''....

Άντε τώρα μάθαμε την δημοκρατία και την κάναμε οχλοκρατία...
Η συντριπτική πλειοψηφία αυτών των γεγονότων είναι προιόντα έμισθων προβοκατόρων της αστυνομίας και του παρακράτους που δρα κατ'εντολή του κράτους στην Ελλάδα σημερα και εκφράζεται κυριως μέσα απο τις ακροδεξιές οργανώσεις(χρυσή αυγή κτλ). Αυτό το υποστηρίζουν και πολλές συλλογικότητες αναρχικών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Δηλαδή του στυλ δεν έχουμε κάνενα πάνω από το κεφάλι μας και κάνουμε ό,τι θέλουμε...ώραια προοπτική...

Μπορείς να αδιαφορείς εσύ αλλά οι ανθρώποι που έχουν αυτά τα μαγαζάκια έχουν και οικογένειες να μεγάλωσουν για να βγουν μελλοντικοί πολίτες....

Εσύ και ο κάθε ''έξυπνος'' που τα σπάει θα έπρεπε να ξέρει ότι από αυτές τις δουλειές τα παιδιά πάνε σχολείο,σπουδάζουν και μορφώνονται.

Δεν μπορεί ΕΠΕΙΔΗ ΕΝΑΣ ΝΑ ΤΑ ΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ!!:nono:
-----------------------------------------



Λάθος υπήρχε δημοκρατία....αλλά μετατράπηκε σε οχλοκρατία....

Αφού εύχεσαι να είχαμε δημοκρατία καλύτερα να μην έλεγες για καταστροφές και τα συναφή...

Δημοκρατία σημαίνει και σεβασμός στην δημόσια και ιδιωτική περιουσία...

Μην χρησιμοποιούμε την λέξη δημοκρατία όπου μας συμφέρει....


ενώ τώρα που έχουμε όλους του άλλους πάνω απο το κεφάλι μας και κάνουμε ότι ΔΕΝ θέλουμε , πολύ ωραία είναι , ΜΠΡΑΒΟ .

μίλησα για το ψιλικατζίδικο του θείου και της γριάς της οικοδομής μου??
μίλησα για το μινι μάρκετ??
όχι , τι μου λες λοιπόν όλα αυτά τα λαικίστικα??
ναι έχουν οικογένειες να μεγαλώσουν , είμαι κατα της καταστροφής τέτοιων μαγαζιών.


μην με ξαναπείς "έξυπνο" , δεν μου αρέσει , εντάξει?

ΕΝΑΣ??? ΕΝΑΣ ??? τι μου λες ρε? ΣΟΒΑΡΑ? Οκ , ό,τι πεις!! Το βρήκες !!!!


ΚΛΑΠ ΚΛΑΠ (παλαμάκια)

το ΕΛΥΣΕΣ , ΤΕΛΟΣ . Ολα τα άλλα είναι περιττά , ανωριμότητες ...Συγχαρητήρια.


---------------

δημοκρατία σημαίνει η κυριαρχία του δήμου , του λαού. όχι των λίγων , εκτός αν αλλάζεις και τη γλώσσα, πέρα απο την αλήθεια τώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoenix

Νεοφερμένος

Ο Phoenix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Τόσο απλά ε; Δεν σου αρέσει κάτι; Το καταστρέφεις "συμβολικά". Μπράβο, αυτές είναι ιδεολογίες.

Επιπλέον καλό θα ήταν να μας εξηγούσες λίγο τι εννοείς όταν λες μακάρι να είχαμε αναρχία. Ελπίζω βέβαια να μην εννοείς και άλλες τέτοιες "συμβολικές" καταστροφες.

Καταστρέφεις κάτι συμβολικά (τράπεζες, κρατικούς και καπιταλιστικούς στόχους κτλ) για να υποστηρίξεις οτι αυτό που αντιπροσωπεύουν και συμβολίζουν (κράτος, καπιταλισμός κτλ) καταπιέζει, τρελένει, εξουσιάζει, καταπατά δικαιώματα, δολοφονεί, εκμεταλεύεται, δημιουργει ψυχοτικά σύνδρομα, σκλαβώνει και κρατάει δέσμιους ανθρώπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
ή δεν ξερετε να διαβαζετε ή ειστε ουγκα δεν εξηγειται αλλιως ..ρε παιδια ΠΟΣΕΣ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΘΑ ΤΟ ΠΟΥΜΕ?Σε 100 θεματα τα ιδια και τα ιδια τι στο κουκουλοφοροι τι στο αναρχια ολο τα ιδια.Μα τι να πω...αν δεν ξερετε να ξεχωριζεται καποια πραγματα δεν σας φταιμε εμεις αλλα η νοημοσυνη σας.Δεν θελετε να εννοησετε πως αλλο η πολιτικη βια αλλο η ηλιθια βια η χωρις λογο ΚΑΜΙΑ σχεση.Κανενας σοβαρος ανθρωπος-ιδεολογος δεν θα εκαιγε οτι να ναι δεν θα κανε επιθεση το μαγαζι του συναναθρωπου του καθε μεροκαματιαρη που βγαζει το ψωμι τιυ στο ψιλικατζιδικο,το φουρνο,το περιπτερο.ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΤΟ επιτελους.Ποτε!!!Και μαλιστα αν προσπαθησει καποιος να το κανει τον μαζευουν οτι γινει σε συμβολα το κανουν ΟΧΙ σε ανθρωπους που βγαζουν τα προς το ζην,θα ταν αντιθετο της ιδεολογιας που υπερασπιζονται θα ταν εντελως αντιφατικο και υποκριτικο πως αλλιως να το πουμε.Αν δεν θελετε να καταλαβαιτε δικαιωμα σας αλλα μην κατηγορειτε στο ετσι οτι να ναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
oι βανδαλισμοί της οχλοκρατίας με την ευγενική συμμετοχή από "τραμπούκους", "κουκωλοφόρους", "αναρχοαυτόνομους", "αναρχομαλάκες", "αναρχικούς", "ψευτόμαγκες", ...κ.α. τέτοιες ασύμμετρες π_π_ριές ξεφτυλίζουν την χώρα μας διεθνώς, καθώς σαν λαός γινόμαστε κάπου γραφικοί...

ώρες-ώρες σκέφτομαι ότι ζω σε υποανάπτυκτες χώρες τρομοκρατικής βίας όπως το Μπαγκλαντές...όπου οι βανδαλισμοί με εκρηκτικά μέσα είναι καθημερινό γεύμα...:sick:

απορώ πως στα διάλα, ανήκωμε στην Ε.Ε. των πολιτισμένων λαών, όταν θέλουμε να πράττουμε Ηροστράτεια Έργα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Kάνεις κάτι που ΔΕΝ θέλεις???σαν τι??





Και σε αυτό αναφερόμουν και εγώ...


Σε αυτές τις ''βιτρίνες'' δουλεύουν άνθρωποι που έχουν οικόγενειες...Και στις ειδήσεις δεν είδα να καταστραφηκαν πολυεθνικές παρά μόνο μαγάζακια όπως λές αθώων πολιτών...




Ναι αλλά σε αυτά όταν θα βγεις αύριο μεθαύριο θα ζητήσεις δουλειά...

Ας είμαστε και λίγο ρεαλιστές δεν βλάπτει..


σαν τι??

πληρώνω φροντιστήρια , ανέχομαι τους μπάτσους το βράδυ να με ρωτάνε που πάω και να μου παίρνουν τα στοιχεία αν δεν τους λέω.
ανέχομαι να δέρνουν οι αστυνόμοι παιδιά σαν εμενα και σένα στην πορεία
ανέχομαι να γίνομαι ο παρατρεχάμενος για κάθε αφεντικό που θέλει να με χρησιμοποιήσει στη δουλειά.
ανέχομαι να ζουν σε άθλιες συνθήκες οι πρόσφυγες , που είναι άνθρωποι άποροι , όπως μπορούσα να είμαι εγώ και συ.
ανέχομαι να δουλεύω τόσες ώρες την ημέρα και να ξεχνάω ποιός είμαι.

και μου λες τι ΔΕΝ θέλω???

Σε αυτές τις ''βιτρίνες'' δουλεύουν άνθρωποι που έχουν οικόγενειες...Και στις ειδήσεις δεν είδα να καταστραφηκαν πολυεθνικές παρά μόνο μαγάζακια όπως λές αθώων πολιτών...


μάλιστα...

λοιπόν, ΄ρώτησες ποτέ σου αυτούς τους ανθρώπους αν θέλουν να δουλεύουν στις βιτρίνες???
αν θέλουν να τους λένε γενιά τον 400?
αν θέλουν να δουλεύουν τόσες ώρες?
αν είναι ικανοποιημένοι με τους εργοδότες τους??

τους έχεις ρωτήσει ποτέ???

αν όχι , σου προτείνω σαν φιλική δραστηριότητα να πας να τους ρωτήσεις και μετά να έρθεις να μου πεις τι σου απάντησαν...


ΑΥΤΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoenix

Νεοφερμένος

Ο Phoenix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Δηλαδή του στυλ δεν έχουμε κάνενα πάνω από το κεφάλι μας και κάνουμε ό,τι θέλουμε...ώραια προοπτική...

Μπορείς να αδιαφορείς εσύ αλλά οι ανθρώποι που έχουν αυτά τα μαγαζάκια έχουν και οικογένειες να μεγάλωσουν για να βγουν μελλοντικοί πολίτες....

Εσύ και ο κάθε ''έξυπνος'' που τα σπάει θα έπρεπε να ξέρει ότι από αυτές τις δουλειές τα παιδιά πάνε σχολείο,σπουδάζουν και μορφώνονται.

Δεν μπορεί ΕΠΕΙΔΗ ΕΝΑΣ ΝΑ ΤΑ ΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ!!:nono:
-----------------------------------------



Λάθος υπήρχε δημοκρατία....αλλά μετατράπηκε σε οχλοκρατία....

Αφού εύχεσαι να είχαμε δημοκρατία καλύτερα να μην έλεγες για καταστροφές και τα συναφή...

Δημοκρατία σημαίνει και σεβασμός στην δημόσια και ιδιωτική περιουσία...

Μην χρησιμοποιούμε την λέξη δημοκρατία όπου μας συμφέρει....
Η ιστορία με τα μικρομάγαζα είναι ένας ακόμα κατασκευασμένος απο την καθημερινή πλυση εγκεφάλου, προπαγάνδα και παραπληροφόρηση που ασκούν τα μμε αστικός μύθος. Εξαιρετικά σπανια ακουγονται για ζημιές σε μικρομαγαζα. Πρώτη και τελευταία φορά που εγώ το άκουσα και γενικά ξεκινησε αυτή η ιστορία ηταν τον δεκεμβρη.

Ας δούμε όμως τι έγινε τον δεκεμβρη...Εξέγερση! Ένα πολυ μεγαλο μέρος της σιωπηλής και τηλεμαστουρωμένης ( π λέει και ενας τυπάς :P ) αλλά οργισμένης και αγανακτισμενης πλειοψηφίας βγηκε στους δρόμους. Δεν κατέβηκαν μόνο πολιτικοποιημένα άτομα δλδ. Ανάμεσα στο πλήθος υπήρχαν χούλιγκανς, μπαχαλάκηδες, προβοκάτορες της αστυνομίας και της ακροδεξιάς και αλλα πολλά στοιχεια τα οποία μπορεί να μην τους ενιαζε να σπάσουν και το μικρομαγαζο. Τις δράσεις όλου αυτου του πολυμορφικού πλήθους δεν μπορούν να χρεωνονται παντα την πολιτικη ευθυνη οι αναρχικοί...Έλεος δλδ...Τα μόνα μεσαια μαγαζια π μπορεί να εσπασαν αναρχικοί μπορεί να ήταν αυτά που έχουν ταμπέλα πολυεθνικής αλλά ανηκουν σε ασχετους ιδιώτες.
Και να σου πω εγώ σε καμία περίπτωση δεν τα καταδικάζω αυτές τις επιθέσεις σε μικρομάγαζα απλά δεν τις εστερνίζομαι. Εξαιρουνται βεβαια αυτές(π ειναι και οι περισσοτερες) π γίνονται συνειδητα προβοκατόρικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
oι βανδαλισμοί της οχλοκρατίας με την ευγενική συμμετοχή από "τραμπούκους", "κουκωλοφόρους", "αναρχοαυτόνομους", "αναρχομαλάκες", "αναρχικούς", "ψευτόμαγκες", ...κ.α. τέτοιες ασύμμετρες π_π_ριές ξεφτυλίζουν την χώρα μας διεθνώς, καθώς σαν λαός γινόμαστε κάπου γραφικοί...

ώρες-ώρες σκέφτομαι ότι ζω σε υποανάπτυκτες χώρες τρομοκρατικής βίας όπως το Μπαγκλαντές...όπου οι βανδαλισμοί με εκρηκτικά μέσα είναι καθημερινό γεύμα...:sick:

απορώ πως στα διάλα, ανήκωμε στην Ε.Ε. των πολιτισμένων λαών, όταν θέλουμε να πράττουμε Ηροστράτεια Έργα...


Τι σημαίνει πολιτισμός για σένα και ποιός είναι πολιτισμένος τελικά??

μου φαίνεται δουλευόμαστε όλοι...

πολιτισμός είναι να μαθαίνεις να αντιδράς σε ό,τι δε σου αρέσει...


δεν μας έμαθε τίποτα η "Αντιγόνη" του Σοφοκλή τελικά...


ΚΡΙΜΑ, και τολμάν να τη διδάσκουν όπως γουστάρουν στα σχολεία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoenix

Νεοφερμένος

Ο Phoenix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ναι αλλά σε αυτά όταν θα βγεις αύριο μεθαύριο θα ζητήσεις δουλειά...

Ας είμαστε και λίγο ρεαλιστές δεν βλάπτει..
Ναι σε αυτές θα βγω κατα πασα πιθανοτητα αν δεν καταφέρω να ασκήσω μία εναλλακτική εργασία. Αναγκαζόμαστε για να επιβιώσουμε να υπάρχουμε μέσα στο σύστημα που μας σκοτώνει και μας σκλαβωνει καθημερινα γτ δεν εχουμε αλλη επιλογή και να προσπαθουμε να το αλλαξουμε απο μέσα. Δεν καταλαβαινω τη λογική σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
όταν μιλάω για καταστροφές αναφέρομαι σε βιτρίνες πολυεθνικών και σε τράπεζες , σε χριστουγεννιάτικα δέντρα και σε ψευτο-πανηγύρια.

μιλάς για το κάψιμο του δέντρου σάν να το θεωρείς κατόρθομα.
αγνοείς οτι το 90+% του πληθησμού θέλει να κάνει χριστούγενα πάσχα κτλ χωρίς να έχει τον κάθε αναρχοδημοκράτη κομπλεξικό σκρούτζ που δέν του έφερνε δώρο ο άγιος βασίλη να χαλάσει την γιορτή του.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoenix

Νεοφερμένος

Ο Phoenix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Τι σημαίνει πολιτισμός για σένα και ποιός είναι πολιτισμένος τελικά??

μου φαίνεται δουλευόμαστε όλοι...

πολιτισμός είναι να μαθαίνεις να αντιδράς σε ό,τι δε σου αρέσει...


δεν μας έμαθε τίποτα η "Αντιγόνη" του Σοφοκλή τελικά...


ΚΡΙΜΑ, και τολμάν να τη διδάσκουν όπως γουστάρουν στα σχολεία...
Φίλε Γιώργο αυτό που είπες με την Αντιγόνη είναι πραγματικά μεγαλη κουβέντα. Ελπίζω να της δωθεί η σημασία που πρέπει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoenix

Νεοφερμένος

Ο Phoenix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
μιλάς για το κάψιμο του δέντρου σάν να το θεωρείς κατόρθομα.
αγνοείς οτι το 90+% του πληθησμού θέλει να κάνει χριστούγενα πάσχα κτλ χωρίς να έχει τον κάθε αναρχοδημοκράτη κομπλεξικό σκρούτζ που δέν του έφερνε δώρο ο άγιος βασίλη να χαλάσει την γιορτή του.


Ηταν συμβολικη πραξη απο τις πιο δυνατές εκείνων των ημερών και η φυλαξη του χριστουγεννιάτικου δέντρου απο τους μπατσους κατ εντολή δημάρχου ακόμα μεγαλύτερη. Η οποία παρεπιπτόντως έτυχε τεράστιας κοινωνικής αποδοχής κατα την γνώμη μου.
Ήθελε να φωνάξει ότι εκείνες οι μέρες δεν ήταν μέρες χαράς, γιορτής και διασκέδασης (που τα χριστούγεννα πλέον είναι καθαρά εμπορευματοποιημένη και καταναλωτική "γιορτή" όπως και τα περισσότερα στις μερες μας) αλλά μέρες εξέγερσης και αντιστασης.
Η φύλαξη του δέντρου από την αλλη απο τα ματ απέδειξε περίτρανα πόσο προγραμματισμένη και στυμένη ήταν αυτή η χαρά...Τύπου. χαρείτε ρε!!! χαρείτε και καταναλώστε να κινηθεί η αγορά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Πλήρωνεις φροντιστήρια?????Δεν είσαι υποχρεωμένος,κάτσε μόνος σου και διάβασε χωρίς καθηγητες φροντιστήριων και ιδιαίτερα...
Οι αστυνομικοί σε ρώτανε γιατί ξέρεις υπάρχουν και εγκληματίες σε αυτήν την χώρα όχι μόνο εσύ και εγώ...
Εγκληματιας οι νεοι ανθρωποι που απλα περπατουν ελευθερα στο δρομο;Εκληματιες; ετσι κυκλοφορουν οι εγκληματιες ας πουμε, για να μην αναφερω πως οι χειροτεροι εγκληματιες φορουν γραβαντα και κουστουμι...
Ναι σωστό αυτό που λες...αλλά και εσείς όταν πάτε με δακρυγόνα και πέτρες στις πορείες και να καταστρέφετε ''συμβολικά'' είναι καλύτερο?
Η δουλειά δεν είναι δουλεία..Αν δεν σε αρέσει άλλαξε δουλειά,χωρα ακόμα και πλανήτη...
οι δουλειες κοπελα μου δεν βρισκονται ετσι ευκολα αν ξερεις εχεις κοιταξει λιγο γυρω σου τι συμβαινει;Δλδ επειδη αυτοι ειναι μαλακες και τα χουν κανει μπουρδελο θεωρεις λυση το απλα "φυγε"; αν ειναι δυνατον.
οι περισσότεροι πρόσφυγες είναι λαθρομετανάστες δλδ δεν είναι μόνιμα στην Ελλάδα...το ότι ζουν σε άθλιες συνθήκες αυτό μπορούν να το αλλάξουν δουλεύωντας...
Δεν μπορω να καταλαβω πως ενας ανθρωπος ειναι λαθρεος...δεν υπαρχουν λαθρεοι ανθρωποι αλλα αρρωστημενα μυαλα.Ναι να δουλεψουν αλλα οταν λενε "σιγα μη παρω τον πακιστανο να μου φτιαξει το ταδε κλπ κλπ" τοτε τι να κανουν; εχεις ιδεα απο ρατσισμο ή στο κοσμο σου ολα ειναι ονειρικα πλασμενα;

Το να δουλεύεις πολλές ώρες είναι άσχημο...?Όμως έτσι έχεις μισθό,σπίτι,άνεση να μεγαλώσεις μελλοντικά μια οικογένεια και να ζήσεις αξιοπρεπώς...

Στη ζωή δεν μας έρχονται ουρανοκατέβατα...πρέπει να μοχθήσουμε για να τα αποκτήσουμε....


Όριστε σου απάντησα στα αιτήματα σου χωρίς να κάνω καμιά ''συμβολική καταστροφή''....


Φυσικά και τους ρώτησα...κανένας δεν θέλει και ούτε εγώ θα ήθελα..αν όμως καποιος δεν μπορεί να το ανεχτεί μπορεί ξέρεις και να φύγει...

Η Ελλάδα δεν είναι καμιά αναπτυγμένη χώρα και να δίνει τους μεγάλους μισθούς..

Παραπονιούνται οι Έλληνες για τον μισθό,αλλά τα μπουζούκια και τις διακοπές ξέρουν να πηγαίνουν...
pfff τα ιδια και τα ιδια το να δουλευεις σαν σκυλι για να ζεις δεν ειναι ζωη ειναι εκμεταλλευση καταπιεση,δεν ζεις την οικογενεια σπυ δυστυχως..θες να κανεις απο 2 δουλειες για να τη ψιλοζεις και σταματα την αθλια δικαιολογια με το να φυγει ειναι μαλακια,στο εξηγησα και πανω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
Ναι σε αυτές θα βγω κατα πασα πιθανοτητα αν δεν καταφέρω να ασκήσω μία εναλλακτική εργασία. Αναγκαζόμαστε για να επιβιώσουμε να υπάρχουμε μέσα στο σύστημα που μας σκοτώνει και μας σκλαβωνει καθημερινα γτ δεν εχουμε αλλη επιλογή και να προσπαθουμε να το αλλαξουμε απο μέσα. Δεν καταλαβαινω τη λογική σου.

υπάρχουν καλύτερες εργασιακές επιλογές, αν θέλεις να ζήσεις εσύ και ο in flames gn, από το να εργαστείτε ή αλλιώς να δουλέψετε ή αλλιώς να σας χρησιμοποιήσει το αφεντικό ή το σύστημα ή το παρακράτος...η δουλειά δεν είναι για όλους...

τίποτα δεν είναι υποχρεωτικό σε αυτήν την ζωή...ούτε και ο αυνανισμός, ούτε και το σεξ...;)

αλλά δεν ανέχομαι να ακούω ότι δεν έχουμε άλλη επιλογή και ότι το κωλοσύστημα μας σκλαβώνει...ξέρεις τι μας σκλαβώνει;

οι αδυναμίες μας, το ανίατο καταναλωτικό σύνδρομο και τα ελαττώματά μας

ας προσπαθήσουμε να αλλάξουμε τον "τέλειο" εαυτό μας πρώτα και μετά ας αλλάξουμε το "προβληματικό" σύστημα...

...όσο υπάρχουν άνθρωποι, θα υπάρχει η εκμετάλλευση και η κοινωνική αδικία...λόγω της υποκειμενικής λογικής και του ευμετάβλητου συναισθήματος που έχει ο άνθρωπος σαν έλλογο όν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Πλήρωνεις φροντιστήρια?????Δεν είσαι υποχρεωμένος,κάτσε μόνος σου και διάβασε χωρίς καθηγητες φροντιστήριων και ιδιαίτερα...
Οι αστυνομικοί σε ρώτανε γιατί ξέρεις υπάρχουν και εγκληματίες σε αυτήν την χώρα όχι μόνο εσύ και εγώ...
Ναι σωστό αυτό που λες...αλλά και εσείς όταν πάτε με δακρυγόνα και πέτρες στις πορείες και να καταστρέφετε ''συμβολικά'' είναι καλύτερο?
Η δουλειά δεν είναι δουλεία..Αν δεν σε αρέσει άλλαξε δουλειά,χωρα ακόμα και πλανήτη...
οι περισσότεροι πρόσφυγες είναι λαθρομετανάστες δλδ δεν είναι μόνιμα στην Ελλάδα...το ότι ζουν σε άθλιες συνθήκες αυτό μπορούν να το αλλάξουν δουλεύωντας...

Το να δουλεύεις πολλές ώρες είναι άσχημο...?Όμως έτσι έχεις μισθό,σπίτι,άνεση να μεγαλώσεις μελλοντικά μια οικογένεια και να ζήσεις αξιοπρεπώς...

Στη ζωή δεν μας έρχονται ουρανοκατέβατα...πρέπει να μοχθήσουμε για να τα αποκτήσουμε....


Όριστε σου απάντησα στα αιτήματα σου χωρίς να κάνω καμιά ''συμβολική καταστροφή''....







Φυσικά και τους ρώτησα...κανένας δεν θέλει και ούτε εγώ θα ήθελα..αν όμως καποιος δεν μπορεί να το ανεχτεί μπορεί ξέρεις και να φύγει...

Η Ελλάδα δεν είναι καμιά αναπτυγμένη χώρα και να δίνει τους μεγάλους μισθούς..

Παραπονιούνται οι Έλληνες για τον μισθό,αλλά τα μπουζούκια και τις διακοπές ξέρουν να πηγαίνουν...


μάλιστα.

αν δεν πλήρωνα φροντιστήρια, αποκλείεται να περνούσα στις πανελλήνιες , και αν περνούσα δεν θα είχα μπει με τον ίδιο τρόπο με τους άλλους , δεν έχουν όλοι τις ίδιες ευκαιρίες, νομίζεις όλοι έχουν δυνατότητα να πληρώνουν φροντιστήρια ε?

όχι , κάνεις λάθος , αν υπάρχουν εγκληματίες να πανε να τους πιάσουν , ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΛΕΦΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΑΒΛΙ.

ας πήγαιναν να πιάσουν τον πάσσαρη αν μπορούσαν , δεν το έκαναν. Έφτασε στη Ρουμανία για να τον πιάσουν.
ας πήγαιναν να καταδικάσουν τα βαποράκια τους εμπόρους ναρκωτικών και όχι τον κάθε κακομοίρη ναρκωμανή...


δεν κάνουν ούτε εκείνοι σωστά τις δουλειές τους , ΟΧΙ ΟΛΟΙ ΒΕΒΑΙΑ. για να μην είμαι απόλυτος - το γράφω με κεφαλαία για να μείνει-.

ααα ωραία, "αν δε σου αρέσει φύγε", αυτό μου λες δλδ.


ούτε το ischool μου αρέσει , ούτε το facebook , ούτε η Ελλάδα , ούτε ο πλανήτης Γη , αλλά διαφωνώ και θεωρώ άκρως φασιστική και απαξιωτική την φιλοσοφία
"αν δεν σου αρέσει , φύγε"

όχι , πρέπει να προτείνω αλλαγές και αυτό θα κάνω με το να φωνάζω μαζί με άλλους.

καλά με δουλεύεις , εδώ βγαίνουν άτομα με πτυχία απο πανεπιστήμια και δεν έχουν ευκαιρίες στη δουλειά, οι μετανάστες μπορούν να δουλέψουν??

μα που ζεις??

-όπως μιλάς σου μιλάω-

επιτέλους, δείτε λίγο τις ζωές των άλλων...


ναι μου τα έλυσες όλα τα προβλήματα , το βλέπω...


όσο για το μπουζούκι που λες , ΜΠΡΑΒΟ , σε αυτό συμφωνώ. Πεστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

matinAd

Νεοφερμένος

Η matinAd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
παιδιά καλησπέρα ... να σας ρβτήσω μήπως ξέρετε αν θα κλείσουν σχολεία από δευτέρα και μέτα για τον αλέξηηη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
μιλάς για το κάψιμο του δέντρου σάν να το θεωρείς κατόρθομα.
αγνοείς οτι το 90+% του πληθησμού θέλει να κάνει χριστούγενα πάσχα κτλ χωρίς να έχει τον κάθε αναρχοδημοκράτη κομπλεξικό σκρούτζ που δέν του έφερνε δώρο ο άγιος βασίλη να χαλάσει την γιορτή του.





ναι είδες ο χοντρούλης της COCA COLA , δεν μας πήρε δώρο και μεις θυμώσαμε μαζί του...

αλήθεια , ο Άγιος Βασίλης δεν λέει η εκκλησία ότι μοίρασε όλη την περιουσία του στους φτωχούς???

εμπρός άντε , κάνε το ίδιο...γιατί στολίζεις δέντρο και μαλακίες...


Επίσης ο Άγιος Βασίλης φορούσε μαύρα (χαχα και κείνος αναρχικός)...:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoenix

Νεοφερμένος

Ο Phoenix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
υπάρχουν καλύτερες εργασιακές επιλογές, αν θέλεις να ζήσεις εσύ και ο in flames gn, από το να εργαστείτε ή αλλιώς να δουλέψετε ή αλλιώς να σας χρησιμοποιήσει το αφεντικό ή το σύστημα ή το παρακράτος...η δουλειά δεν είναι για όλους...

τίποτα δεν είναι υποχρεωτικό σε αυτήν την ζωή...ούτε και ο αυνανισμός, ούτε και το σεξ...;)

αλλά δεν ανέχομαι να ακούω ότι δεν έχουμε άλλη επιλογή και ότι το κωλοσύστημα μας σκλαβώνει...ξέρεις τι μας σκλαβώνει;

οι αδυναμίες μας, το ανίατο καταναλωτικό σύνδρομο και τα ελαττώματά μας

ας προσπαθήσουμε να αλλάξουμε τον "τέλειο" εαυτό μας πρώτα και μετά ας αλλάξουμε το "προβληματικό" σύστημα...

...όσο υπάρχουν άνθρωποι, θα υπάρχει η εκμετάλλευση και η κοινωνική αδικία...λόγω της υποκειμενικής λογικής και του ευμετάβλητου συναισθήματος που έχει ο άνθρωπος σαν έλλογο όν...
Φιλε μου δυστυχώς το σύστημα διαμορφώνει συνειδήσεις μυαλα και γενικα ανθρωπους! (ΜΜΕ, Σύστημα εκπαιδευσης κτλ) Το σύστημα διαμορφώνει τα πάντα γύρω μας! Εννοείτε πως προσπαθούμε να αλλάξουμε τον ευατό μας αλλά και το σύστημα γύρω μας! Ο καπιταλισμός ΘΕΛΕΙ τετοιους ανθρώπους! Θέλει υπερκαταναλωτές γτ αλλιώς ξέρεις τι γίνεται? Καταρέει...
Δλδ οι άνθρωποι που δεν εκμεταλεύονται, δεν αδικούν και δεν δεχονται να εξουσιάσουν είναι ανωμαλοι και παρα φύσιν? Που φτάσαμε...Είσαι μοιρολάτρης και δέχεσαι τον άνθρωπο σαν ζώο και όχι σαν ελλογο ον αν πιστεύεις ότι δεν μπορεί να αλλάξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
υπάρχουν καλύτερες εργασιακές επιλογές, αν θέλεις να ζήσεις εσύ και ο in flames gn, από το να εργαστείτε ή αλλιώς να δουλέψετε ή αλλιώς να σας χρησιμοποιήσει το αφεντικό ή το σύστημα ή το παρακράτος...η δουλειά δεν είναι για όλους...

τίποτα δεν είναι υποχρεωτικό σε αυτήν την ζωή...ούτε και ο αυνανισμός, ούτε και το σεξ...;)

αλλά δεν ανέχομαι να ακούω ότι δεν έχουμε άλλη επιλογή και ότι το κωλοσύστημα μας σκλαβώνει...ξέρεις τι μας σκλαβώνει;

οι αδυναμίες μας, το ανίατο καταναλωτικό σύνδρομο και τα ελαττώματά μας

ας προσπαθήσουμε να αλλάξουμε τον "τέλειο" εαυτό μας πρώτα και μετά ας αλλάξουμε το "προβληματικό" σύστημα...

...όσο υπάρχουν άνθρωποι, θα υπάρχει η εκμετάλλευση και η κοινωνική αδικία...λόγω της υποκειμενικής λογικής και του ευμετάβλητου συναισθήματος που έχει ο άνθρωπος σαν έλλογο όν...


πάλι καταλήγεις στην φύση του ανθρώπου , ως προδιάθεση...


αποτυχημένη ψυχολογία λοιπόν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoenix

Νεοφερμένος

Ο Phoenix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Η ιδεολογία καλή είναι αν τα έχουμε ήδη όλα στη ζωή μας...
Μα τι ειναι αυτα που λες αν ειναι δυνατον τι διαολο λογική έχεις? Ίσα ίσα που ιδεολογία πρέπει να υπάρχει όταν δεν τα χουμε τώρα. Και σήμερα δεν εχουμε σχεδον τπτ!!! Για να τα διεκδικισουμε ολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top