Διαγώνισμα στην Ιστορία

Ilias_93

Νεοφερμένος

Ο Ilias_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
παιδιά sos !!!! Αύριο γράφω ιστορία και θα ηταν πολύ πολύτιμη η βοήθειά σας αν μου δίνατε κανένα θέμα για Μεσοποτάμιους , Αιγύπτιους και Φοίνικες!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Δεν έχει και τόση σημασία να εξασκηθείς στην Ιστορία. Αρκεί να διαβάσεις καλά το μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofiaaa

Νεοφερμένος

Η σόφη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
εχει δικιο...θες να σου στειλω τα πιο σοσ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kouvi

Νεοφερμένος

Ο kouvi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Σοφια μπορεις να στιλεις σε εμενα τα ποιο σοσ απο σελ 56-75????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
παιδια γραφω διαγωνισμα αυριο στην ιστορια απο σελ55-75(δηλ στους 3 πολιτισμους) μηπως μπορειτε να μου πειτε τι ειναι sos???:read:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Costasas

Νεοφερμένος

Ο Costasas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
  • σοσ------ Τα χαρακτηριστικά γνωρίσματα της Αιγυπτιακής τέχνης.(Αρχιτεκτονικής, γλυπτικής, μικροτεχνίας, ζωγραφικής)
  • Τι γνωρίζετε για το Φοινικικό αλφάβητο και πώς αυτό αξιοποιήθηκε από τους Έλληνες;
    • Ποια είναι η σημαντικότερη συμβολή των Εβραίων στον παγκόσμιο πολιτισμό;
    • Η στάση του Ελληνικού κόσμου απέναντι στους λαούς της Ανατολής
    • Ποιες συνθήκες ευνόησαν την ανάπτυξη του κυκλαδικού πολιτισμού;
    • Χαρακτηριστικά γνωρίσματα του κυκλαδικού πολιτισμού στην Μέση Εποχή του Χαλκού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ksiros

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ζεφύρι (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Παιδια ειμαι στην ωρα της πληροφορικης και την επομενη γραφω ιστορια SOS πειτε μου κατι σημαντικο!!:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top