Διαγωνισμός Μαθηματικής εταιρίας 2009 - 2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Α να μπράβο!:no1: Μας την είχε δείξει ο καθηγητής μας:)


όχι ότι την κάναμε αλλά μας την έδειξε για το γαμώτο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eukleidis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ευκλείδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,072 μηνύματα.
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ οκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eukleidis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ευκλείδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,072 μηνύματα.
Οριστε οι λύσεις.
Τα σχήματα είναι λίγο αλλοιωμένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Λύσεις Θαλή 2009.pdf
    1,015.5 KB · Εμφανίσεις: 208

elpida<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
οι βρυσες παιδια ηταν πολυ ωραιο θεμα...!εσεις τι πιστευετε, περασατε?εγω ειναι στο 60-70% να χω περασει:)βεβαια αυτο εξαρταται κ απ τις βασεις...καμια προβλεψη??:who:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelikaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 180 μηνύματα.
και εγω πιστευω περασα..ελυσα 3.5 θεματα....οι απηντησεις που ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eukleidis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ευκλείδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,072 μηνύματα.
2-2,5 θα είναι η βάση μαλλον για Α Λυκείου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpida<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
2-2,5 θα είναι η βάση μαλλον για Α Λυκείου


2-2,5 θεματα εννοεις?γιατι καπου τοσο εχω λυσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eukleidis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ευκλείδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,072 μηνύματα.
Τοσο2-2,5 Θεματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpida<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
να ρωτησω και κατι αλλο...στο 4ο θεμα:
1ον δεν αλαβα υπ οψη την περιπτωση να ξεκιναει η Γ και 2ον στην Β-Γ-Α βρηκα οτι θα γεμισει σε 5 ωρες επειδη εκανα βλακεια και θεωρησα οτι οταν ξεκιναει μια βρυση κλεινει η προηγουμενη.:(Παρ' ολ αυτα δικαιολογουσα αναλυτικα τις απαντησεις μου και νομιζω εδωσα να καταλαβουν οτι ειχα το παραπανω σα δεδομενο.Θα μου δωσουν τιποτα πιστευεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eukleidis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ευκλείδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,072 μηνύματα.
ΜΜμ μάλλον οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pkgate13

Νεοφερμένος

Ο pkgate13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
ρε παιδια μηπως μπορειτα νε βαλετε τις λυσεις σε κατι αλλο εκτος απο pdf? γιατι δεν το αναγνωριζει ο υπολογιστης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Τα θέματα της Α' λυκείου δεν ήταν και πολύ δύσκολα, αν αναλογιστεί κανείς το γεγονός ότι τα πρώτα 3 ήταν μια δευτερόβαθμια, μια ταυτότητα, δύο συγκρίσεις και δύο ίσες κατακορυφήν γωνίες. Το 4ο θέμα ήταν κάπως, αλλά κάποιος ψύχραιμος έχοντας μπροστά του χαρτί και στυλό και γράφοντας μπορούσε να το λύσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Archimidis

Νεοφερμένος

Ο Archimidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
εγώ έλυσα τα τρία πρώτα σωστά και στο 4ο έβαλα ως χ τον όγκο της δεξαμενής και περίμενα να λύνεται αλλιώς όχι να παίρνουμε όλα τα πιθανά ενδεχόμενα γι'αυτό δε το συνέχισα πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Εγώ αν και δεν πηγα να το δωσω, λογω αλλων υποχρεωσεων, μπορεσα να λύσω στο σπιτι, μονο το, 3ο νομιζω ειναι, εκεινο που ηθελε θεωρημα διαμεσων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpida<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Τα θέματα της Α' λυκείου δεν ήταν και πολύ δύσκολα, αν αναλογιστεί κανείς το γεγονός ότι τα πρώτα 3 ήταν μια δευτερόβαθμια, μια ταυτότητα, δύο συγκρίσεις και δύο ίσες κατακορυφήν γωνίες. Το 4ο θέμα ήταν κάπως, αλλά κάποιος ψύχραιμος έχοντας μπροστά του χαρτί και στυλό και γράφοντας μπορούσε να το λύσει.



Δεν ξερω αν εσυ μπορεσες να λυσεις το 2ο αλλα κατα τη γνωμη μου(και αλλων) ηταν το δυσκολοτερο,αντιθετα θεωρω το 4ο αρκετα βατο θεμα(οπως και τα περισσοτερα πρακτικης αριθμητικης)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntonebts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ntonebts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Δεν ξερω αν εσυ μπορεσες να λυσεις το 2ο αλλα κατα τη γνωμη μου(και αλλων) ηταν το δυσκολοτερο,αντιθετα θεωρω το 4ο αρκετα βατο θεμα(οπως και τα περισσοτερα πρακτικης αριθμητικης)


Εγω λιγο που τα ειδα τα 1,3 ηταν θα ελεγα αρκετα ευκολα ,το 2 ηθελε λιγο πειραματισμο και το 4ο ηταν οτι πρεπει για θαλη Α λυκειου. Στο 2ο θεμα καποιος που ηταν λιγο πιο ψαγμενος εκανε μπαμ τι επρεπε να κανει.Αλλα αν ημουν 1η λυκειου και τα εβλεπα θα μου φαινονταν σαφως πιο δυσκολα απο οτι τωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DespinaP

Νεοφερμένος

Η Δέσποινα Αθανασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Βρε παιδιά , τα αποτεέσματα πότε είπατε οτί ανακοινώνονται;
Επίσης , δεν μπορώ να μπω στη σελίδα της Μαθηματικής εταιρίας.... τι γίνεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheBattleOfEvermore

Νεοφερμένος

Η Dirty Eleni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Αν σας πω ότι ήθελα να δηλώσω συμμετοχή φέτος στον διαγωνισμό...
Αλλά είμαι από Θεωρητική, και όταν είπα ότι θέλω να πάω μόνο ντομάτες δεν μου πετάξανε :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
14 Ιανουαρίου give-take a few.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papask

Νεοφερμένος

Ο papask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 68 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μπράβο σε όλους εσάς που γράψατε είτε καλά είτε όχι.
Στη ζωή το πιο σημαντικό είναι να προσπαθούμε
και μάλιστα όταν αυτό , είναι ένα από τα πράγματα
που μας αρέσουν .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top